ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - נחמן בוימל שר "ממלא כל עלמין" וחושף סיפור מיוחד
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
נחמן בוימל שר "ממלא כל עלמין" וחושף סיפור מיוחד

המוזיקאי הצעיר הוציא גירסה משלו ללהיט המחודש 'ממלא כל עלמין', ופתח בעקבות כך את הלב. הוא מספר על הדמעות שהתפרצו בציון הקדוש ביבנאל, וחושף: "אני במוזיקה בזכות מוהרא"ש"

כ"ד בשבט תשע"ו, 03/02/2016 | 16:57 | נחמן מעהל


שבוע לאחר שיצא לאור הביצוע המיוחד של הזמר ר' מאיר דוד פארקש לניגון "ממלא כל עלמין" שהולחן על ידי מוהרא"ש ובעל המנגן ר' שלמה קרליבך, מגישים צמד המוזיקאים הצעירים נחמן בוימל והרשי אייזנבך ביצוע משלהם לניגון שכבר תפס את מקומו כאחד הלהיטים החסידיים העכשוויים.

בוימל, בחור חסידי בן 17 וחצי בלבד, מוכר כמתנדב פעיל בארגון 'סעד ומרפא' ובתקופה האחרונה נכנס לעולם המוזיקה בהצלחה מרובה. בשיחה עם 'ברסלב סיטי' הוא מספר כי שמע על הניגון כבר לפני כחצי שנה דרך הזמר ר' יואלי קליין שסיפר לו על התלהבותו מהניגון שנהג מוהרא"ש זי"ע לשיר בהזדמנויות רבות. "עכשיו כשיצא השיר שמעתי אותו עוד הפעם ועוד הפעם והתלהבתי יותר ויותר, הבנתי עד כמה הוא באמת מיוחד ורציתי גם לקחת חלק ביופי הזה", הוא אומר בכנות.

שאלנו אותו כיצד בכלל הגיע לעסוק במוזיקה בגיל כה צעיר, והוא השיב: "זו פעם ראשונה שאני מספר את זה, אבל האמת היא שהכל בזכות מוהרא"ש. זכיתי להיכנס אליו פעם אחת ביבנאל, וכשניגשתי אליו הוא פשוט אמר לי כך: 'יש לך כישרון גדול, הכישרון הזה הוא שירה, תנצל את זה!'. לא הייתי אז בעניין של המוזיקה אבל כיום כשנכנסתי לזה אני מבין את כוונת דבריו הקדושים, כיצד ראה לתוככי נשמתי, היום אני יודע שהכל בזכותו".

"כששמעתי שמוהרא"ש נפטר עשיתי מיד קריעה", מספר בוימל, "הרגשתי בפטירתו כמו בן ותלמיד שנלקח ממנו האבא. אמנם לא זכיתי להיות הרבה אצלו אבל הרגשתי מאוד מאוד קרוב אליו. בערב שבת אחת בקיץ האחרון הייתי בציונו הקדוש ביבנאל, היו שם כמה אנשים שהתפללו ולאחר מכן לאט לאט הלכו, ופתאום מצאתי את עצמי לבד בציון. התחלתי לרעוד ונכנסתי לשוק מסוים, ואז פשוט התחלתי לבכות כמו תינוק - לא יודע כמה זמן זה היה, לא יודע מה היה מסביבי, פשוט עמדתי ובכיתי. כיביתי קודם לכן את הטלפון, התנתקתי מהעולם והייתי נטו עם הצדיק, הייתי שם שעות ארוכות עד כניסת השבת, וסיפרתי גם למוהרא"ש שהתחלתי ליישם את העצה שנתן לי ונכנסתי לעולם המוזיקה. היו לי שם רגעים שלא אשכח אף פעם".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:הלחן המשותף של מוהרא"ש ור'
שלמה קרליבך בביצוע מחודש

מדוע ביקשתי סליחה על
קברו של מוהרא"ש?

עיבוד חדש לשיר "מוהרא"ש
הקדוש אמר לא תנצחו אותי!"


2 תגובות

    • 2.
    • שמחתי בשבילך חזק ואמץ
      מאת: חברך מישבת לב התורה
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup