ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ניצול השואה ביקר בקעמפ של ברסלב: "מחזה מרגש"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ניצול השואה ביקר בקעמפ של ברסלב: "מחזה מרגש"

התלמידים השוהים במחנה הקיץ של ברסלב בארה"ב זכו לביקורו של ניצול שואה אשר סיפר להם על האירועים הקשים שעבר בצעירותו

כ"א בתמוז תשע"ו, 27/07/2016 | 11:30 | נחמן מעהלהרב פראייער בקעמפ ברסלב (צילום: יענקי יאקאבאוויטש)

מאות מחסידי ברסלב בארה"ב שוהים בימים אלו במחנה קיץ (קעמפ) בהרי ניו יורק וביניהם נמצאים גם תלמידי התלמוד תורה ובחורי הישיבה בראשותו של הרה"ח רבי יואל ראטה מוויליאמסבורג שהעתיקו את מקום לימודם למקום הנופש עד לסיום תקופת הקיץ.

בשבוע האחרון ביקר במחנה ניצול שואה חרדי בשם הרב פראייער. הוא סיפר לתלמידים הלומדים במקום על קורות המלחמה הנוראה שממנה ניצל בבחרותו ועל המעבר שעשה לארה"ב בסיומה של המלחמה. "הנסיונות שהיו ליהודים שומרי תורה ומצוות באותה התקופה בארה"ב היו קשים מאוד", סיפר. "מי שלא הסכים לעבוד בשבת - פיטרו אותו בלי שום ויתורים, גם לא הסכימו להעסיק אותו בשום מקום אחר".

    
מוהרא"ש מספר על רצח משפחתו בשואה

ניצול השואה הבהיר לתלמידים הצעירים את התפעלותו הגדולה מהם ובירך אותם להמשיך לגדול על אדני התורה והיראה. "ההתמדה הנפלאה שלכם גם במקום הנופש זה מחזה מרגש מאוד ואני מאחל לכם להמשיך כך ולעשות נחת רוח לאבינו שבשמים", איחל להם.

הרה"ח רבי יצחק לעזער, השוהה אף הוא במקום, ניצל את ההזדמנות כדי לקבל את ברכתו של הרב פראייער, זאת על פי המלצתו של מוהרא"ש זי"ע שעורר פעמים רבות על גודל מעלת הברכה מניצול שואה שזוכה לשמור תורה ומצוות. "האנשים שעברו את השואה אלו הם צדיקים גמורים", כתב מוהרא"ש בשו"ת ברסלב (מס' 2153 מתאריך ג' סיון התשע"ג), "ובפרט יהודי שעבר את השואה ויש לו מספר על היד, ועדיין מניח תפילין ושומר שבת, זה צדיק גדול שראוי לבקש ממנו ברכה".

מוהרא"ש עודד פעמים רבות את תלמידיו לשמוע את סיפורם של ניצולי השואה ואף כתב (שו"ת ברסלב 2218 מתאריך י"א סיון התשע"ג) כי "הלוואי שהיו כל תלמודי התורה ובתי הספר לוקחים את התלמידים שלהם אפילו רק פעם אחת בשנה אל 'יד ושם' שיראו את מה שהרוצחים העמלקים היו מסוגלים לעשות".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

עוד בנושא זה:


תמונות נדירות:
אומן בזמן השואה

מה יקרה ליהודי שעבר
את השואה ועזב את הדת?

צפו: מוהרא"ש מתקבל בשירה
במחנה הקיץ של ברסלב


1 תגובות

    • 1.
    • מאת: שנזכה ...
      מפה חיזוק לנו מלראות את ר' יצחק שליט"א כיצד מקפיד לקיים כל דיבור של כ"ק מוהרא"ש זצ"ל.
      אשרינו שיש לצדיק כאלו תלמידים .
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup