ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - נסיעה לציון הצדיק בערב ראש חודש ניסן
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
נסיעה לציון הצדיק בערב ראש חודש ניסן

כמידי שנה, גם השנה תצא הסעה מבני ברק ליבנאל בערב ראש חודש ניסן לציון הצדיק.

כ"ו באדר תשע"ח, 13/03/2018 | 15:10אוטובוסים מכל רחבי הארץ. מתחם ציונו של מוהרא"ש ביבנאל (צילומי ארכיון נחמן מעהל)

מובא בדברי רבי נתן (לקוטי הלכות ראש חודש הלכה ו' אות א') שזה דבר גדול מאד ללכת ולנסוע אל קברי צדיקים בערב ראש חודש ולהתפלל ולצעוק שם מעומק הלב וכו'.

וכתב על כך מוהרא"ש זי"ע: "בוודאי הוא ענין גדול מאד להקפיד להיות בקברי צדיקים ערב ראש חודש, וכן בחמשה עשר בחודש, שאז הנפש יורדת אל קברו, כמובא בדברי האריז"ל (עיין שער הגלגולים הקדמה ל"ח) שאמר האריז"ל לרבי חיים ויטאל ז"ל, שאם תלך להשתטח על קברי הצדיקים יהיה בערב ראש חודש, או בחמשה עשר יום לחודש, כי אז יש יותר הכנה מכל שאר הימים. ושלא תלך לא בשבת, ולא ביום טוב, ולא בראש חודש, כי אז נפשותם עולות למעלה ואינם מושבות על הקבר וכו', עיין שם. וכן אמר רביז"ל (ספר המדות אות צדיק חלק ב' סימן י"ט) כשהולכין על קברי צדיקים, צריך לזה זכות שיוכל לאסוף רוחו ונשמתו לקבר שיהיה כאילו הוא חי, כי אם אין זכות, אזי רוחו ונשמתו עולין למעלה לתוך שאר הצדיקים; ולכן כשהולכים בערב ראש חודש או בט"ו בחודש, אז לפי דברי האריז"ל נמצא הנפש בקבר ויתקבל תפלתו" (שו"ת ברסלב 370).


יום חמישי כח באדר תשע"ח (15/3) תצא הסעה מאורגנת מבני ברק לציון הצדיק מיבנאל.
הנסיעה מיועדת לגברים ולנשים – בהפרדה מלאה.
היציאה בשעה 14.30 וחזרה משוערת 22.30

פרטים והרשמה


0548471400- דן
0533105671- נתנאל

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאןעוד בנושא זה:כל הפרטים על ציונו הקדוש
של הצדיק מיבנאל

16 שנים קשות הסתיימו
בנסיעה אחת ליבנאל

הרב אברג'ל: "מוהרא"ש
היה מלאך ה' צבאות"


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup