ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - נס תחיית המתים: הילד שלנו נפטר והוא עדיין כאן!
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
נס תחיית המתים: הילד שלנו נפטר והוא עדיין כאן!

רבים מכם זוכרים בוודאי את מקרה הטביעה הנורא של התינוק מיבנאל שהפך לצמח. כעת אימו משתפת לראשונה בסיפור המצמרר שנראה כי נלקח מדור אחר

י"ז באייר תשע"ו, 25/05/2016 | 13:50 | דורית אלקייםנס תחיית המתים. מנחם זאב אלקיים לאחר החלאקה (צילום: המשפחה)

את הסיפור הזה אני כותבת לכבוד הילולת התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי והוא מיועד בשבילכם, בשבילך יהודי יקר ובשבילך יהודיה יקרה, למען תדעו את כוחם האדיר והעצום של הצדיקים.

הסיפור לא התרחש לפני מאות שנים אלא ממש בדור שלנו, לפני שנתיים. ביום ל"ג בעומר בשנת תשע"ד.

אנחנו משפחה חרדית הגרה ביבנאל – עיר ברסלב בגליל – בהנהגתו של הצדיק המפורסם מוהרא"ש הקדוש זצוק"ל. מוהרא"ש הנהיג את כל תלמידיו לנסוע להשתתף בהילולה הגדולה של רבי שמעון בר יוחאי בל"ג בעומר, וכך נסענו גם בשנה זו אל הציון הקדוש.

בשעות הצהריים של יום ההילולה יצאנו לכיוון מירון ואיתנו ארבעת ילדינו הגדולים. את הקטנים השארנו אצל שמרטפית שתשמור עליהם עד חזרתנו בשעות הערב. אלא שלא שיערנו לעצמנו לאיזו מציאות נחזור.

אחרי שלוש שעות של נסיעה מלאת פקקים זכינו להגיע אל הציון בשעה 7 בערב. סיכמתי עם בעלי שנלך להתפלל וניפגש שעה לאחר מכן על יד האוטובוסים.

בשעה 8 נפגשנו ועשינו את דרכנו לעבר האוטובוס שלנו בשמחה גדולה ומצב רוח מרומם על הזכות הגדולה שהיינו אצל הרשב"י ביום חשוב זה. אלא ששמחתינו לא ארכה זמן רב.

הסלולרי צלצל. על הקו אחד ממכרינו שמודיע לנו בשורת איוב בזו הלשון: "הבן שלכם טבע... מנחם זאב... הוא טבע בבריכה!!". היינו בתדהמה עצומה, נכנסנו להיסטריה.

עוד לא הספקנו לעכל את הידיעה המחרידה וכבר אנו שומעים בחדשות על תינוק שטבע למוות בבריכה ביבנאל. רופא קבע את מותו במקום, כך דווח. לא אוכל לתאר את התחושה הנוראה והבלבול העצום ששרר אצלנו באותם רגעים איומים.

דקות ספורות לאחר מכן הצליח לתפוס אותנו בטלפון אחד ממתנדבי מד"א של חסידי ברסלב מיבנאל, הוא סיפר בקול סדוק כי בננו מנחם זאב בן השנה וחצי נפל לבריכה שבחצר ביתנו וטבע. "כבר שלושים דקות שאנו עושים פעולות החייאה אבל אין תגובה", סיפר בבכי. "הילד ללא דופק וללא נשימה, הרופא נאלץ לקבוע את מותו. מנחם זאב נפטר".


מנחם זאב מפונה ע"י אנשי מד"א ביבנאל (צילום: ארכיון נחמן מעהל)

לא ידענו את נפשנו. מה עושים?! איך נפלו עלינו השמיים ביום בהיר?! מסביבנו שגרת עוברים ושבים רצים לאוטובוסים, מגיעים או חוזרים מההילולה הגדולה, ואנו עומדים שם חסרי אונים, מתקשים לעכל את הגרועה שבבשורות.

לאחר מכן נודע לנו שבאותו הזמן אבי בן חמו, מנהל תחנת מד"א ביבנאל המשמש כיום גם כיו"ר תנועת ש"ס ביבנאל, הרים טלפון אל מוהרא"ש הקדוש שהיה בניו יורק. הוא עדכן את הצדיק בקצרה בפרטי האירוע וסיפר כי מותו של הילד נקבע והם חסרי אונים. מוהרא"ש הקדוש השיב לו בקול בוטח: "המשיכו בפעולות ההחייאה ותבשרו לי בשורות טובות!".

באותם הרגעים, כך דיווחו לנו המתנדבים לאחר מכן, חזר הדופק לילד והוא גם התחיל לנשום. נס תחיית המתים!! מנחם זאב המתוק שלנו התעורר ממוות גמור וממושך, לחיים!! גם לאחר שהרופא קבע שהוא נפטר וכולם סביב הבינו שאפסה התקווה, הצדיק החזיר אותו!!

מנחם זאב חזר לחיות, אבל חודשים רבים לאחר מכן הוא שכב ללא הכרה, ללא תגובה, בלי שום תזוזה. הרופאים אמרו כי הוא יישאר צמח, שלא תדעו מצרות. הכאב שלנו היה גדול מנשוא, צער עצום, לראות ילד כל כך קטן שרק התחיל את החיים שלו שוכב במיטה כאבן שאין לה הופכין. נורא!

מי שעודד אותנו כל הזמן, הרגיע אותנו וחיזק אותנו, היה כמובן מורינו ורבינו מוהרא"ש הקדוש, זכותו תגן בעדנו. "הילד יבריא בזכות רבי שמעון בר יוחאי שבאתם אליו", היה אומר לנו תמיד. "תמשיכו ללכת לציון הרשב"י ותבקשו מהתנא האלוקי שאתם רוצים את הילד בחזרה בריא ושלם. אל תדאגו", הרגיע הצדיק, "מנחם זאב יהיה מאה אחוז, הוא יהיה בסדר מכל הבחינות. תחזיקו מעמד".

מוהרא"ש נושא תפילה על התינוק מנחם זאב (צילום: ארכיון ברסלב סיטי)

היום, הודו להשם, אני יכולה לספר לכם כי מילותיו של הצדיק לא שבו ריקם. מנחם זאב כבר לא צמח! הוא בהכרה מלאה ומזהה את קרוביו. אין לכם מושג מה המשמעות בשבילי! הוא נמצא אמנם עדיין בתהליך טיפול שיקומי אך אנו רואים שהוא גדל ומשתפר מיום ליום. ביום ג' בשבט תשע"ו זכינו וערכנו במירון את טקס החלאקה למנחם זאב שהגיע לגיל שלוש.

בהזדמנות זו אני רוצה לומר לך תודה רבה בורא עולם שנתת לנו את התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי, שאפשר לסמוך עליו בשעת הדחק. תודה רבה לך בורא עולם שנתת לנו את מוהרא"ש הקדוש אשר החזיר לנו את הילד לחייים, עודד אותנו וחיזק אותנו ברגעים הכי קשים בחיינו והפיח בנו תקווה. תודה רבה לך בורא עולם שזיכית אותנו לגור ביבנאל בסמוך לציונו הקדוש של מוהרא"ש אשר הבטיח ישועה לבאים אל קברו. ותודה רבה גם לכל המתפללים שנשאו תפילה ועדיין מתפללים לשלומו של בנינו היקר מנחם זאב בן דורית.

» למאמרים נוספים של חסידות ברסלב

מוהרא"ש מחזיק בידיו את מנחם זאב בציונו של הרשב"י במירון (צילום: מאיר גרונבלאט)
מנחם זאב שמח ומאושר לאחר החלאקה (צילום: המשפחה)

עוד בנושא זה:פעוט בן שנה וחצי טבע בבריכה ביבנאל;
תקווה שלא נגרם נזק מוחי

עוד סיפור על
נס תחיית המתים
כך הפכתי לאישה מאושרת

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup