ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה שלא ידעתם על נשות חסידי ברסלב מדורות עברו
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה שלא ידעתם על נשות חסידי ברסלב מדורות עברו
"רציתי שתעשו את נשותיכם חסידות"

בספר חדש שנקרא "נשות חסידיך" מתארת הסופרת הברסלבית נעמי גולדין את הצד השני-הנשי של גדולי ברסלב ומגישה סיפורים מעובדים ומרתקים על החיים של נשות גדולי החסידות

כ"ג בחשוון תשע"ה, 16/11/2014


נדמה, כי נשים אלו נולדו להיות צדיקות; עם נפש יהודית חזקה ורוח איתנה. נדמה, כי תמיד הן היו כאלה. נשות חסידיך.

אך לא. בכתיבה עכשווית ושנונה מגישה נעמי גולדין את רגשותיהן של הנשים הללו, והנה את מגלה כי הן דומות לך כל כך. הן חולמות, ושואפות, מקוות ומתאכזבות, מנסות ולא נכנעות, ומחפשות, מי זה אשר יחבוש את פצעי החיים, ויוליך אותן בדרך כמו נפלו מעולם.

הן ממש את. וכשאת מזהה זאת מבעד למעטפת השונה והמרתקת, את רוצה לתת ידך בידן ולרוץ איתן בשדות ובשדרות חייהן. את רוצה להציץ לרגעים האלו, להבין למה הן נכשלו ומה הרים אותן, לבחון את ילדיהן ולשוחח עם שכנותיהן, שבאורח מפליא ומעניין מזכירות את שכנותייך.

אמת אחת הייתה להן, אמת שנודעה בעולם זמן קצר לפני שהן נודעו אליו. אמת, שנשאה אותן גבוה מעל רוחות הזעף של החיים, והיא זו שהעצימה את רוחן, והביאה אותן למקום שרצו להיות בו - דרכו של רבנו הקדוש מוהר"ן מברסלב זיע"א.

בואי ניתן יד ביד ונצעד עמהן. הן מוכנות. אלו רגעים פרטיים, לפעמים כל אישה חווה אותם בעצמה. אבל הן וגם את לא לבד. נפסע בשבילים מופלאים של שמחה, ונגלה מעיינות מפכים של אמונה והתחדשות. נישא עינינו לאן שנשאו הן את עיניהן, ונמשיך. הן זוהי דרך כבושה לרבים. בלי כל פחד. כי אין ייאוש בעולם כלל.

בין הנשים שעליהן מסופר: אימו של רבינו ובנותיו, בנות הבעל שם טוב הקדוש, אשתו של רבי שמעון השמש של רבינו ואשתו של רבי ישראל קרדונר.

הספר בהוצאת 'נקודה טובה', 400 עמודים, 50 ש"ח. להזמנות: 054-2546760

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאןעוד בנושא זה:מוהרא"ש לנשות ברסלב: "שכרכם
גדול מהבעלים שנוסעים לאומן"

האם ההבטחה של רבי נחמן
לבאים אל ציונו נאמרה גם לנשים?

אמה של מלכות

1 תגובות

    • 1.
    • מאת: נחמן ו
      מתנה טובה לבת מצווה ובכלל לנשים..
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup