ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ברסלב לכולם: נתן גושן הפיץ ספרי ברסלב ברחובות!
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ברסלב לכולם: נתן גושן הפיץ ספרי ברסלב ברחובות!

הזמר שנחשב לאחד המצליחים בפופ הישראלי חשף כיצד חזר בתשובה וכבר בגיל 15 בלבד היה נוסע לחלק את ספרי חסידות ברסלב ברחובות. לא רבים יודעים, אבל הוא גם חובש כיפה ומגיע לאומן מדי שנה

ט"ז באלול תשע"ה, 31/08/2015 | 15:55"היינו נוסעים לחלק את הספרים של רבי נחמן" הזמר נתן גושן (צילום: יח"צ)

נתן גושן (29) הוא אחד אחד הזמרים המצליחים יותר בפופ הישראלי, ולמרות שאינו נראה חיצונית כדתי מן המניין - הוא לגמרי מחשיב את עצמו לכזה. ועוד משהו, כמו רבים מחבריו לתעשיה גם גושן מרגיש מחובר חזק מאוד לתורתו ועצותיו של רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זי"ע - הרבי של כלל ישראל.

הוא נולד בעיר לוד להורים חילוניים, ובגיל 14 החליט לחזור בתשובה לאחר שמצא ספר של חסידות ברסלב שגרם לו להתחזק: "אני חושב שזה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים. כשאתה מתחזק יש לך אור, יש לך חשק" הוא אומר. אחותו חזרה בתשובה שנתיים לפניו, אך אימו לא הסכימה בתחילה לקבל את השינוי שחל בו והתנגדה לזה מאוד. כמה שנים מאוחר יותר נסחפה אף היא בדרכו וחזרה בתשובה.

במספר ראיונות שמסר גושן לתקשורת לרגל צאת אלבומו השלישי, הוא סיפר כי התגורר בנערותו שלושה חודשים במירון בסמוך לקבר התנא רבי שמעון בר יוחאי, שם התקרב לחסידות ברסלב. "גידלתי פאות, שמתי כיפה וציצית" סיפר הזמר, "הייתי אוכל רוגלאך שחילקו שם ושותה מים מהברזיות".

בהמשך הוא התחזק יותר ועבר להתגורר בירושלים, שם השתכן בבתי אונגרין במאה שערים. על החיים שם הוא מספר: "אתה קם בבוקר עם הנץ, מגיע למקווה רותח בחמש בבוקר, תפילה בכותל, כל היום לומדים ומתפללים".

שנה לאחר מכן, בעודו נער בן 15 בלבד, הגיע גושן לחולון, שם חי בדירה עם קבוצה מחסידי ברסלב. "היינו מפיצים ספרים", הוא נזכר בערגה, "מחליטים שנוסעים לאשקלון ופשוט נוסעים לחלק את הספרים של רבי נחמן". כבר מאז התחיל לשיר ולנגן, "בעיקר שירים של אמונה, 'ריבונו של עולם' ו'אוי אבא אבא'" הוא אומר.

הפרסום של גושן הגיע בסביבות שנות 2010, אז יצא אלבום הבכורה שלו שנקרא "נתן גושן" ובתוכו כמה שירים שזכו להצלחה רבה והביאו לזכייתו בתואר "תגלית השנה". המוזיקה שלו לא נחשבת ליהודית במובהק, אך ניתן למצוא בה אמונה וחיפוש אמת.

גושן חשף כי מתחת לכובעו מסתתרת לה כיפה שחורה והצהיר כי הוא שומר כשרות ומתכוון לשלוח את ילדיו לחינוך דתי. בראש השנה נוהג הזמר להגיע לקיבוץ הגדול על ציונו של רבי נחמן מברסלב בעיר אומן, הוא גם ביקר ביבנאל עיר ברסלב, ובמקום מגוריו ביפו הוא מחזיק בכל חלקי הש"ס ובספרי ברסלב.

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:איך מתגברים על
הבושה ויוצאים להפיץ?

שבת אצל הצדיק: יניב בן משיח
הגיע עם עשרות משפחות לאומן

מי אמר שצריך להפיץ
ספרים ברחובות ובשווקים?


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup