ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - נתניהו לנשיא אוקראינה: "אלפים נוסעים אליכם לאומן"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
נתניהו לנשיא אוקראינה: "אלפים נוסעים אליכם לאומן"

ראש הממשלה קיבל את נשיא אוקראינה במליאת הכנסת כשהוא מזכיר את החיבור המרכזי שיוצר קברו של רבי נחמן מברסלב בין המדינות. ומה אמר יו"ר האופוזיציה הרצוג על אומן?

י"ב בטבת תשע"ו, 24/12/2015 | 17:45


נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו הגיע השבוע לביקור רשמי בארץ ישראל ונאם בכנסת, לצד ראש הממשלה, נשיא המדינה, יו"ר הכנסת, ויו"ר האופוזיציה.

"כבוד גדול הוא בשבילי לנאום בלב הדמוקרטיה הישראלית", אמר פורושנקו בנאומו בכנסת, "אוקראינה וישראל הן בעלות היסטוריה ארוכה אבל על המפה הפוליטית הן מדינות צעירות יחסית. אלפי שנים ומאות חוטים מקשרים בין המדינות שלנו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ברך את הנשיא האוקראיני על ביקורו בישראל והזכיר בדבריו את העלייה ההמונית לציונו הקדוש של רבינו נחמן מברסלב זי"ע באומן המקרבת בין המדינות: "אתה יודע כמובן, אדוני הנשיא, שעשרות אלפי ישראלים נוסעים מדי שנה לאוקראינה, בין אם מדובר על ביקור קרובים, מסעות שורשים, או רצון לפקוד את קברו של רבי נחמן באומן, ואתרים יהודים אחרים. אוקראינה היא ערש החסידות, ממנה התפשטה לכל רחבי מזרח אירופה".

"מכובדי הנשיא", הוסיף נתניהו, "ביקורך מבטיח את השותפות הקרובה שצומחת בינינו. רבי נחמן מברסלב נהג לומר: 'כל העולם כולו גשר צר מאוד' – אבל אנחנו בונים בין ישראל ואוקראינה גשרים רבים ורחבים. גשרים של אחווה, גשרים של ידידות, גשרים של תקווה".

גם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג נתן פרשנות משלו לדברי רבינו הקדוש: "כל העולם כולו הוא גשר צר מאוד – אמר רבי נחמן, אותו רבי נחמן שקבור באומן שבאוקראינה שאת ציון קברו פוקדים עשרות אלפי יהודים מאמינים מישראל ומן העולם ומבקשים חסד רחמים וחיזוק. אתה ואומתך ניצבים על גשר צר, בעיצומו של סכסוך טריטוריאלי תוך מאמץ מרשים לשקם את הדמוקרטיה שלכם. במנהיגותך אתה מוביל לחיזוק הכלכלה והדמוקרטיה, לחברה יציבה וטובה. ובדין נבחרתם כחברה קבועה במועצת הביטחון של האו"ם לשנתיים הבאות. אנו מאחלים לכם הצלחה במשימה הבינלאומית החשובה הזו. בטוחני שבתפיסת ה"גשר הצר" של רבי נחמן תדעו לאזן בין האיומים, הצרכים והאינטרסים המקומיים והאיזוריים וכי בסכסוך בו אתם נמצאים ניתן יהיה לחזור ליישומו של המתווה להסכם מינסק".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:תיעוד ענק: רבבות אצל רבי
נחמן מברסלב בראש השנה

נשיא חדש לאוקראינה:
טוב ליהודים או לא?

מוהרא"ש מנבא את
התפרקות הממשלה

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup