ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - סגולה לפרנסה: 'פרשת המן' שניים מקרא ואחד תרגום
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
סגולה לפרנסה: 'פרשת המן' שניים מקרא ואחד תרגום
לעורר רחמי שמיים לפרנסה

רבים מישראל נוהגים לומר ביום שלישי של פרשת בשלח את 'פרשת המן' • מה המקור לסגולה? והאם היא פועלת בכל השנה או רק ביום זה? • בפנים: הפרשה לקריאה והורדה

ז' בשבט תשע"ה, 26/01/2015


מקובל מהצדיק הקדוש רבי מנחם מענדיל מרימנוב זי"ע שסגולה לפרנסה לומר ביום שלישי של פרשת בשלח את 'פרשת המן' שניים מקרא ואחד תרגום.

הרבי מרימנוב היה נוהג לומר בכל יום את 'פרשת המן', ובכל שבת במשך עשרים ושתים שנה אמר תורה וחידושים על 'פרשת המן', כך השפיע פרנסה לעם ישראל.

למעשה, עניין אמירת 'פרשת המן' המסוגלת לפרנסה מובא כבר בטור (אורח חיים סימן ש"א) ובירושלמי (ברכות) ששם כותב: "כל האומר פרשת המן - מובטח לו שלא יתמעטו מזונותיו", והעניין מובא בעוד מקומות.

הסיבה לסגולה היא בגלל שבפרשה זו מסופר בהרחבה אודות הניסים של ירידת המן במדבר, שנמשכו לתקופה של ארבעים שנה בהם הלכו בני ישראל במדבר.

אמירת 'פרשת המן' מסוגלת לפרנסה בכל השנה, ויש הנוהגים לאמרה בכל יום ויום, אך הרבי מרימנוב הדגיש את החשיבות של קריאת פרשה זו דווקא ביום שלישי של פרשת בשלח כסגולה לעורר רחמי שמיים ולזכות לפרנסה בריווח.

» פרשת המן לקריאה והורדה

» למאמרים נוספים


עוד בנושא זה:

שמעתי שיש עניין גדול להדליק נר
לכבוד רבי מנחם מנדל מרימינוב?
המצב הכלכלי שלי קשה מאוד. האם
יש סגולה שמועילה לפרנסה טובה?
בזכות ההפצה
מגיעה גם פרנסה

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup