ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - סגרו מעגל בציונו של מוהרא"ש ביבנאל לאחר... 26 שנה!
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
סגרו מעגל בציונו של מוהרא"ש ביבנאל לאחר... 26 שנה!

בני זוג מסורתיים הגיעו השבוע ליבנאל כדי להודות בציון הקדוש על נס מיוחד שקרה להם בזכותו של הצדיק לפני 26 שנה. מה גרם להם לבוא רק כעת?

ב' בסיון תשע"ה, 20/05/2015 | 10:50 | דן כהןהגיעו לומר תודה (צילום: מאיר גרונבלאט, למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה)

לפני 26 שנה התקבל במכשיר הפקס בלשכת מוהרא"ש זצוק"ל בארה"ב מכתב מאת זוג מסורתי שהיו נשואים מספר שנים ללא ילדים, הם ביקשו שהצדיק יפעל ישועה עבורם. "חוות דעתם המקצועית של המומחים לפריון קובעת שאין לנו כבר שום סיכוי להביא ילדים לעולם" כתבו בני הזוג המאוכזבים.

במכתב תגובה השיב להם מוהרא"ש דברי חיזוק מרגיעים: "עליכם לדעת כי אין רשות ביד הרופאים לייאש ואין הרופאים הפוסקים האחרונים". והוסיף מספר הוראות שיקיימו כדי לחזק את היהדות בביתם, ביניהם לבדוק את כשרות מזוזות הבית וכשרות התפילין, להדליק נרות בערב שבת שאז הוא זמן מסוגל לתפילה, וללכת להתפלל בשבת בבית הכנסת.

"בוודאי עוד תראו ניסים נגלים אם תקיימו את דברי אלה", הבטיח הצדיק בסיום המכתב וחתם את שמו. שנה לאחר מכן זכו בני הזוג לחבוק את בתם הבכורה ולאחר מכן נולד להם בן נוסף.

השבוע הם הגיעו, באיחור של 26 שנה, אל ציונו של מוהרא"ש ביבנאל כדי להודות לו על הנס המיוחד, אליהם התלוותה בתם בת ה-25 ובנם החייל שנולדו בזכות ההבטחה הפלאית.

בני הזוג הסבירו כי בחודש האחרון הגיעה לידם חוברת הצוואה של מוהרא"ש ורק אז התברר להם שהרב שכתב להם את המכתב בזמנו הוא לא אחר מאשר הצדיק מיבנאל בכבודו ובעצמו. "עד אז בתמימותנו לא ידענו בכלל שהרב שיק הוא אותו צדיק מפורסם מיבנאל, מיד כשנודע לנו החלטנו שאנחנו חייבים להגיע אליו לומר תודה", סיפרה האמא הנרגשת לנוכחים בציון הקדוש.

את המכתב שהביא להם את הברכה הם שמרו מכל משמר בספריית ביתם, והוא מתפרסם כאן לראשונה:

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:הסעות מכל רחבי הארץ אל
ציונו של מוהרא"ש ביבנאל

תיעוד: ערב ראש חודש סיון
בציונו של מוהרא"ש

לאחר ההלוויה: מופת ראשון
בציון הקדוש ביבנאל!


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup