ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - סוד ההצלחה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
סוד ההצלחה

אחד מהחסידים סיפר לי שהוא ראה את אדמו"ר זי"ע לוקח מטאטא, אך אשתו מושכת ממנו חזרה את המטאטא, והשיחה התנהלה באידיש, התלמיד עומד בפתח נבוך ולא מבין על מה ה'וויכוח', והנה פנה אדמו"ר זי"ע לתלמיד ההמום, ואמר לו בא אסביר לך על מה נסוב הדיון...

כ"ה בשבט תשע"ז, 21/02/2017 | 14:50 | עלון הליכות עולם"והאמת והשלום אהבו"

על הקו של יועץ הנישואין נשמעה בקשה נחרצת המצב אבוד אנחנו רוצים להתגרש אבל תגיע אולי יש מצב שאפשר לתקן.

הרב הגיע לביתם, ולאחר ששמע את טענותיהם התברר שהכל התחיל בגלל כוס תה, הבעל בא מהעבודה וביקש כוס תה מאשתו וצירף לזה את הרמב"ם שאומר "אשה כשרה עושה רצון בעלה", אך גם הוא זכה לאשה למדנית והיא בקשה לו קום אתה תעשה לי כוס תה, שהרי הרמב"ם אומר "אוהב את אשתו כגופו ומכבדה יותר מגופו", וכיוון ששניהם צודקים התלקחה אש המחלוקת וגלשה לפסים חמורים עד כדי לפתוח הליך גרושין. 

לעומת מעשה זה יש מעשה נגדי בכ"ק אדמו"ר מוהרא"ש זי"ע, שהגיע ליבנאל עם אשתו הרבנית ע"ה, מדובר בנסיעה של שתים עשרה שעות רצופות, שכל אדם מגיע מותש וזקוק למנוחה.

אחד מהחסידים סיפר לי שהוא ראה את אדמו"ר זי"ע לוקח מטאטא, אך אשתו מושכת ממנו חזרה את המטאטא, והשיחה התנהלה באידיש, התלמיד עומד בפתח נבוך ולא מבין על מה ה'וויכוח', והנה פנה אדמו"ר זי"ע לתלמיד ההמום, ואמר לו בא אסביר לך על מה נסוב הדיון, "שנינו הגענו מותשים, לאחר טיסה ארוכה מאוד וראיתי שהחדר לא נקי לקחתי מטאטא ורציתי לנקות, אך היא לא ויתרה היא טענה "אתה מאוד עייף, לכן אני ינקה", ואני לא ויתרתי בטענה "את מאוד עייפה, אני ינקה, עד כאן המעשה המאלף. 

ממעשה זה יש לנו מסר מאוד מאלף שאם נפנים אותו וניישם אותו, יהיה הסוף להפרות שלום בית רבות, שהרי אם במעשה הראשון עם הכוס תה: 

היה הבעל אומר לאשתו "מלכתי היקרה, אני יכין לך כוס תה, כיוון שעבדת היום מאוד קשה ומגיע לך מנוחה", והיא תטען "ח"ו שאני ישתמש בבעלי המלך, אני יכין לך כוס תה" ודאי שבבית זה ישכון באופן קבע שלום בית אמיתי ובר קימא. 

אם אדם נכנס לחופה בראיה "שלא חייבים לי כלום" וכל מה שמקבל מהאשה זה חסד גמור, שהרי בכתובה כתוב "ואנא במימרא ובסייעתא דשמיא, אפלח, ואוקיר, ואזון ואפרנס, ואכלכל, ואסובר, ואכסה יתיכי, כהלכות גוברין יהודאין"(תרגום לבעל שלא מבין ארמית או מבין אך לא שם לב מחמת התרגשות, אני יעבוד ויכבד ויתן מזונות ופרנסה ומלבושים...) 

יוצא שהבעל התחייב לתת ולתת בבחינת אור ישר, בלי צפייה לאור חוזר וממילא כשמגיעים לביתם החדש, כל מה שמקבל: אוכל, בית נקי, כביסה, גיהוץ, גידול ילדים, ועוד זה מתנת חינם, הן אמת שלאשה יש חיוב לציית למאמר חז"ל "אשה כשרה עושה רצון בעלה", בפשטות זה לשמוע בקול הבעל. 

אך יש שדרשו זאת 'עושה רצון בעלה'? מעצבת את רצון בעלה, היא בעצם ה'ציירת' שמציירת ומעצבת את דמותו של בעלה, היא נכנסת לשליחות להיות עזר לבעלה בעבודת ה' ולהביא אותו למיצוי היכולות שלו בקיום המצוות ובלימוד תורה ובחינוך ילדיה, ובלעדי עזרת האשה, לא ניתן לעמוד במשימה, אומנם בבית אחד יש שתי דעות הפוכות עם טבעים ותכונות אופי שונות, אך זה היופי, כיצד כל אחד מתגמש ומוותר לצד השני, זה כמו שני גלגלי שיניים שכל אחד משלים את השני, ואם רוצים מצליחים. 

היסוד שכל בעל צריך לזכור אלו דברי החזון אי"ש שאמר "טבע שלה להתענג על חנה בעיניו, ואליו עיניה נשואות" כל אחד רוצה שיעריכו את מה שעושה למענו, וצריך הכרת הטוב על כל פעולה ומאכל שנעשים עבורו. 

ומי שילך בדרך שנהג אדמו"ר עם אשתו, יכולים כל היועצים לסגור את משרדיהם, "והאמת והשלום אהבו".


» לסיפורים ומאמרים נוספים


עוד בנושא זה:אוצר שלום בית
אין לנו שלום-בית,
ובעלי טוען שאני אשמה בהכל

מה אפשר לעשות כדי לשפר את
השלום בית שלי ואת הקשר ביני לבין בעלי?


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup