ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כך התמודדו חסידי ברסלב בניו יורק עם הסופה 'סנדי'
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כך התמודדו חסידי ברסלב בניו יורק עם הסופה 'סנדי'
חסידים מביטים בסופה

ברחובות הסמוכים לבניין הישיבה בבורו פארק הורגשו הרוחות בעוצמה גדולה, בוויליאמסבורג עטפו את מכונות הדפוס, בתי המדרש במונסי לא פעילים עקב החשיכה ובמונרו ספגו אף הם נזקים • צפו בוידאו ותמונות

ט"ו חשוון תשע"ג, 31/10/2012


ארה"ב מלקקת את הפצעים שהותירה בה סופת ההוריקן 'סנדי' שהיכתה בחוף המזרחי ופגעה בעיקר בניו יורק וניו ג'רסי. מניין ההרוגים עומד על 50, רובם נהרגו כתוצאה מעצים שקרסו - 3 מהם יהודים.

אחד מבחורי ישיבת "היכל הקודש" בבורו פארק מספר על מה שהתרחש ביום שני בלילה: "ברחובות הסמוכים לבניין הישיבה הורגשו הרוחות בעוצמה גדולה אך יחסית למקומות אחרים היה המצב כאן סביר. ובכל זאת, מעוצמת הרוח עצים כמעט ונפלו, רמזורים התנועעו כמו עלה נידף ובקבוקי זכוכית ועצמים נוספים עפו והתנפצו על הכביש. ניידות מכל גופי ההצלה חלפו על פנינו בלי סוף. באמצע הלילה הרחנו ריח חזק של שריפה וחששנו מאוד שזה מגיע מבית המדרש, כשנכנסנו לשם הבנו שזה מגיע מבחוץ. לאחר מכן התברר שכל האיזור היה עם ריח של שריפה, בגלל קצרים בחוטי חשמל ושריפות שאירעו כתוצאה מכך בהרבה מקומות. לפני הסופה התארגנו בהתאם להתבצרות של מספר ימים וקנינו מלאי של שתיה ושימורים על כל מקרה שלא יבוא, וברוך ה' עברנו את זה בשלום".

במרכז "היכל הקודש" דחסידי ברסלב בוויליאמסבורג נערכו אף הם ועטפו מבעוד מועד את כל המכונות היקרות שנמצאות בבית הדפוס, מחשש להצפות מים.

במונסי, שם קיימים שני בתי מדרש של "היכל הקודש", הסופה היכתה בחוזקה. עצים רבים קרסו על מכוניות ובתים ונזק רב נגרם לרכוש. "החשמל לא פועל כאן החל מתחילת הסערה והעיירה נמצאת בעלטה, כל הרחובות חושך מצרים ממש", סיפר אחד מאנ"ש המתגוררים במקום. "אין חשמל, אין טלפונים, אנחנו מנותקים. באחד הבתים הדליקו נרות להפיג את החשיכה ובאמצע הלילה נפל אחד הנרות והצית את הבית. בתי המדרש של "היכל הקודש" לא פעילים כרגע, עדיין ממתינים שהחשמל יחזור לפעילותו".

גם אנ"ש בקרית יואל - מונרו מדווחים על פגעים רבים שהותירה הסופה במקום. אחד מאנ"ש מסםר על בעיות עם החשמל: "בבית המדרש "היכל הקודש" כמו בכל האיזור לא היה חשמל. לקראת שבת התקשרנו לחברת החשמל וביקשנו לדעת מה יהיה בשבת, הודיעו לנו כי ייקח לפחות עשרה ימים עד שיחזור החשמל מאחר ונהרסו המון מחשבים בחברה. כמנהג חסידי ברסלב נשאנו תפילה להקב"ה וביקשנו חשמל בשבת קודש בבית המדרש, ובזכות התפילה היה שידוד הטבע וחזר החשמל לפני שבת".

כוחות כיבוי האש מבצעים חילוץ בדירה בבורו פארק
בית הדפוס דחסידי ברסלב בוויליאמסבורג מוכן לקראת הסופה
המכונות עטופות כנגד המים שהיו עלולים לחדור
אחד הבתים במונסי שנפגע מהסופה
האדמה פוערת את פיה במונסי

עוד בנושא זה:

סופת 'איירין' פגעה
בקעמפ "היכל הקודש"
בבית הדפוס של ברסלב שוברים שיא:
100,000 ספרים!
שבת ראשונה בביהמ"ד במונסי:
ליפא שמעלצר הגיע להתפלל

1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup