ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - סיפורי רבי נחמן מברסלב בקרוב גם בהוליווד
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
סיפורי רבי נחמן מברסלב בקרוב גם בהוליווד

הרב חיים מנחם קרמר שליט"א מגשים חלום ישן ומפיק בימים אלה סרטוני אנימציה על פי סיפורי רבי נחמן מברסלב זיע"א - מפיק הוליוודי בכיר מגלה ענין בפרוייקט, שעד כה הושקעו בו כרבע מיליון דולר! חשיפה על הפרוייקט של מכון "נחלת צבי" שעתיד אי"ה להביא את רבי נחמן מברסלב לכל רחבי הגלובוס

ח' באדר תשע"ז, 06/03/2017 | 00:55 שימי בקר אומן שלום

תמונות: באדיבות המצלםאנימצית וידאו לצפייה מתוך הקליפ

"מכון המחקר של ברסלב יוצא כעת בפרוייקט האנימציה הזה. אנו ניקח את הסיפורים של רבי נחמן ונפיק אותם בפורמט אנימציה. הייתה תקופה, עת רבי נחמן היה מלמד תורה והוא אמר: "אני רואה שדבריי אינם מגיעים אליכם עד הסוף. אנשים נוהגים לספר סיפורים כדי לעזור לאנשים להירדם. אני מספר סיפורים כדי להעיר אותם" משיב הרב חיים מנחם קרמר שליט"א על השאלה כיצד נולד הרעיון לפרוייקט האנימציה (סרטים מצויירים בלשון העם) המבוססים על סיפוריו של רבי נחמן מברסלב זיע"א.

הרב קרמר שליט"א, יו"ר מכון "נחלת צבי", בעל פירוש "נעימות נצח" לליקוטי מוהר"ן, אשר חיבר לא מעט ספרים רבי מכר כמו "באש ובמים" (ביוגרפיה היסטורית על חיי מוהרנ"ת זיע"א), "לעבור את הגשר הצר", "אנטומיה של הנשמה" ועוד, מפתיע בפרוייקט חדש ומסקרן במיוחד - עת החליט להפיץ את תורת רבינו הק' באמצעות סרטי אנימציה. מפתיע? לא את הרב קרמר שליט"א, שעלה ארצה לפני כארבעים שנה מארה"ב, שם, שלא בדומה לישראל של אותה התקופה, סרטים מצויירים היו חלק בלתי נפרד בנוף השנים הרכות של הילדות.

הרב קרמר שליט"א מגלה כי חלם להפיק את הפרוייקט עליו הוא עמל היום כבר לפני 35 שנה, אך רק כעת הבשילה השעה להפוך את החלום למציאות. "זו עוד דרך להפיץ. שכן בעידן הנוכחי, עידן המדיה והרשתות החברתיות, כל העולם יוכל להיחשף לרבינו הק' " מסביר ובעצם חידד הרב קרמר שליט"א את השורה התחתונה של הפרוייקט.

"זהו ניסיון ראשון להעביר את הסיפורים של רבי נחמן מברסלב למסך באמצעות אנימציית תלת מימד ואני מקווה שזה סרט ראשון בסדרה של סרטים שכולם יוכלו להנות מהם ולהפיק מהם תועלת" מספרים מ"אראנו הפקות" שמפיקים את הפרוייקט בפועל. כרבע מיליון דולר הושקעו בפרוייקט עד כה, שמתמקד נכון להיום בעבודה על המעשיה "מעשה מביטחון".

הרב קרמר, מדוע בחרת להתחיל את הפרוייקט דווקא ב"מעשה מביטחון"?

"יש לנו ספר שהפקנו שנקרא "סיפורי רבי נחמן”. בספר הזה יש 29 סיפורים ומתוך ה-29 האלה כולם מתאימים להפקה, לטובת העולם. המעשיה "מעשה מביטחון מראה לאדם כיצד על ידי היותו שמח ומאושר ואם יש לו אמונה שהדברים יסתדרו, הדברים באמת יסתדרו".

"בחרנו ב"מעשה מביטחון" כפרוייקט הראשון שלנו. מעשיה מקסימה זו, עם הסוף המפתיע והתפנית בעלילה תדבר אל קהלים בכל הגילאים. המסר העמוק שלה הוא מסר אוניברסלי של תיקוה, אמונה והכח שבשמחה ובאופטימיות", מוסיפים מ"אראנו הפקות".

הדעה הרווחת על אנימציה, סרטים מצויירים אם תרצו, מתחלקת בין לרתק את הילד למציאות וורודה בה הטוב מנצח את הרע ולהנגיש לו את התמימות שתשמר את המרקם העדין של נפשו לסוג של כפתור מצוקה לא רע בכלל בשעת חירום, כשהסלון הופך למגרש כדורגל והמוצץ כבר לא כל כך עובד. אך הרב קרמר שליט"א מכוון למעלה מכך. כמו שנבין עוד מעט, למעלה תרתי משמע...

אני מבין שהפרוייקט מיועד לילדים?

"כשילד רואה סרט אנימציה וזה מוצא חן בעיניו, הוא יראה את אותו הסרט עוד ועוד, וילדים מטבעם מושכים את ההורים לעולמם. הילד אוהב לשתף את חוויותיו וכך ההורים ישבו ויראו את הסרט עם ילדיהם. כשהם ישבו לראות את הסרט הם יחשפו אל המסר. והמסרים בפרוייקט הנפלא הזה הם גם למבוגרים, אפילו יותר מאשר לילדים. העיקר להוציא את זה לעולם. כשאנשים יחשפו אל רבינו הק' הם יתחילו להתעניין בו. זה מעבר לסרט אנימציה."

הבנתי שהסדרה לא מיועדת רק ליהודים.

"הסיפורים של רבי נחמן עוצמתיים מאוד ויש להם מסר שכל אדם בעולם, יהודי או לא, יכול להפיק תועלת מהסיפורים האלה. מה שדרוש הוא אמצעי להביא את הסיפורים האלה אל האנשים. אז זה מיועד לכולם. שכולם יעלו על הגשר."

נודע כי אחד ממפיקי הסרטים הידועים בעולם גילה התעניינות בפרויקט ואף הביע עיניין להפיק אותו בהוליווד. אלדד אילת מבעלי "אראנו הפקות" שמפיקה בפועל את הפרוייקט סיפר כי רמת ההפקה של הפרוייקט לא נופלת מזו של "וורלד דיסני" (יצרנית האנימציה הגדולה בעולם) ואף גילה כי העלות של דקת אנימציה של הפרוייקט עומדת על 18 אלף דולר. כרבע מיליון דולר הושקעו בפרוייקט עד כה, שמתמקד נכון להיום, כאמור, בעבודה על המעשיה "מעשה מביטחון".

בסוף כולם יהיו ברסלב. גם הוליווד...
» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

עוד בנושא זה:ארגון 'אש התורה' הגיעו מארה"ב
להפקת סרט תיעודי ביבנאל

חדש: דיסק מושקע עם סיפורו
של רבינו 'מעשה מחכם ותם'

גם באקדמיה מבינים:
"רבי נחמן מדבר לדור שלנו"


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup