ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מנהלל לעיר הקודש ירושלים: סיפור חייו של דדי בן-עמי
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מנהלל לעיר הקודש ירושלים: סיפור חייו של דדי בן-עמי

הוא היה כוכב ישראלי מפורסם אך בחר לזנוח את התהילה ולהתקרב לדרכו המיוחדת של רבי נחמן מברסלב, שם גילה כי אסור לו להזניח את הכישרון שלו

כ"ה בניסן תשע"ה, 14/04/2015 | 13:35


סיפור חייו של רפאל (דדי) בן-עמי (צילום: חסידישקייט)

דוד רפאל בן-עמי הוא זמר ויוצר ישראלי חוזר בתשובה חסיד ברסלב עם ארבעה ילדים. הוא נולד בשנת 1948 במושב נהלל למשפחה חילונית מסורתית ממקימי המושב וכונה מאז "דָּדִי".

בצעירותו למד משחק אצל הבמאית נולה צ'לטון. את שירותו הצבאי עשה בלהקת פיקוד דרום ולהקת פיקוד צפון. לאחר שחרורו מהצבא החל ללמוד בחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב ועבד כשחקן בתיאטרון הקאמרי. הוא זכה להצלחה גדולה בתחילת שנות ה-70 כשהקליט את השיר "דזדמונה" שהפך ללהיט והגיע לראש מצעד הפזמונים.

באותם שנים החל בן עמי להתקרב ליהדות בהשפעת חברים מחסידות חב"ד, הוא נסע לחצרו של הרבי מלובביץ' בניו יורק ושהה שם שנה שלמה, אך לבסוף חזר לירושלים ובחר בדרכה של חסידות ברסלב.

    
רפאל בן-עמי - אז והיום

כחלק מתהליך חזרתו בתשובה החל להשתמש בשמו הפרטי המלא "דוד רפאל", ובשם המשפחה "פיינשיל" ששימש את אבותיו בגולה לפני שסבו יוסף, איש העלייה השנייה, החליף אותו בשם העברי "בן-עמי".‏

במשך שנים ארוכות הוא עזב את העיסוק המקצועי במוזיקה והיה עסוק בגיבוש פנימי של אישיותו החדשה, רק לאחר מכן העז לחזור ולשיר לפני קהל. "הגעתי למסקנה שאם הקדוש-ברוך-הוא חנן אותי בכישרון, מחובתי לנצל אותו כדי לקרב אליו יהודים נוספים", הוא אומר.

משנת 1988 החלו לצאת שוב אלבומים שלו, כשהפעם הוא מתמקד בניגונים חסידים עתיקים, מרביתם מאוצר הניגונים של חסידות ברסלב. לדבריו, "אני מרבה להופיע בפני קהלים שונים ומגוונים, אבל את ההשראה האמיתית שלי אני מקבל דווקא בשעות הלילה, כשאני יוצא להתבודד בין עצי היער, אז אני חש התמזגות מלאה עם הבריאה, והניגונים פורצים מתוכי כמאליהם".

"לא רק התכנים בשירים שלי השתנו, גם הגישה", הוא אומר. "בעבר ראיתי בשירה דרך למימוש עצמי ולקריירה, ואילו כעת אני רואה עצמי כלי-שרת ואמצעי להעברת שירת הנשמה".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:איך אחד שרק חזר בתשובה מצליח,
ואחד שוותיק לא הולך לו?

מיקו מהשכונה חזר בתשובה
ויצא להפצה • האם הוא יצליח?

מרטיט: שולי רנד
ואהרן רזאל שרים "אייכה"


1 תגובות

    • 1.
    • מאת: יוסף ירושלמי
      מזמר חילוני - האיש שב בתשובה אמיתית - ברוך ה'!! רוב שיריו מהמקורות.
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup