ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
    

אשרינו - מה טוב חלקנו!

שמחה רבה והתרגשות בקהילת חסידי ברסלב ביבנאל ובשאר קהילות "היכל הקודש" בארץ ישראל, עם הגיעו של כבוד קדושת אדמו"ר מוהרא"ש שליט"א, לארץ ישראל ולקהילתנו הקדושה ביבנאל. הצדיק ישבות מספר שבתות ביבנאל עיר ברסלב.

מערכת ברסלבסיטי מגישה סיקור מצולם מיוחד מהביקור   

כ"ח ניסן תשע"א • 02.05.11 •  צילום ועריכת הכתבה: עידו שטיינר


יום שני, כ"ח ניסן:

בשעות הצהריים המוקדמות, נחת מטוסו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א בנמל התעופה. פמלייה מצומצמת שחיכתה שם מבעוד מועד קיבלה את פניו בשמחה ובהתרגשות. לאחר מנוחה קצרה, יצאו בנסיעה לכיוון מעונו של הצדיק ביבנאל עיר ברסלב.

יום שלישי, כ"ט ניסן:

בשעות הבוקר, ירד כ"ק מוהרא"ש שליט"א מביתו לבית המדרש לתפילת שחרית ברוב עם. לאחר התפילה הניח כ"ק מוהרא"ש שליט"א תפילין לבחור בר המצוה אליעזר שלמה מלכי נ"י.

כ"ק מוהרא"ש שליט"א בתפילת שחרית
בהנחת תפילין לבחור הבר-מצוה

יום רביעי, א' דר"ח אייר:

בסביבות השעה 12:00 בצהריים יצא כ"ק מוהרא"ש לסיור במוסדות הקהילה ובין היתר ביקר בכולל הוראה "תפארת בנימין".

תלמידי הכולל שחזרו היום ללימודים לאחר חופשת "בין הזמנים" שמחו שמחה כפולה, לראות את הצדיק שמגיע לראות מקרוב את האברכים ולהשגיח מקרוב על התנהלות הכולל.

בשעות הערב צפויה להתקיים דרשה מיוחדת לנשות אנ"ש מפי כ"ק מוהרא"ש שליט"א.

האברכים מאזינים לדברי הפתיחה לזמן הקיץ בכולל
ראש הכולל הרב גד סולומון שליט"א בדברי חיזוק לזמן הלימודים הקרוב

יום חמישי, א' אייר:

בשעה 14:00 הגיע כ"ק מוהרא"ש שליט"א למתחם ישיבת "דמשק אליעזר" שם התכנסו אנ"ש מבעוד מועד.

בדרשה מיוחדת שנמשכה כשעתיים תמימות, עורר הצדיק את השומעים על חשיבות ימים אלו, שהם ימי ספירת העומר, בהם יש להתחזק באחדות ובאהבת ישראל, וללמוד מתלמידי רבי עקיבא שמתו בפרק זה, משום שלא נהגו כבוד זה בזה.

כמו"כ, דיבר הצדיק בין היתר על חשיבות לימוד הזוהר הקדוש והתיקונים, שחיברם רבי שמעון בר יוחאי זי"ע שבל"ג בעומר חל יום ההילולא שלו, ואמר שמי שלומד בספר הזוהר מתחיל לראות את החשיבות של כל מצוה ומצוה וכמה רעש היא עושה בשמים, ולאט לאט יזכה להתעוררות גדולה בעבודת ה' יתברך.

במהלך הדרשה, דיבר הצדיק על נושאים חשובים העומדים על הפרק בקשר לקהילתנו הקדושה, וחזר על רצונו הקדוש לראות בהמשך שגשוג ופריחת קהילתנו ברוחניות ובגשמיות. הצדיק הביע את רצונו העז שלכל משפחה ומשפחה מאנ"ש תהיה דירה מרווחת משלה ופרנסה בשפע, ואמר שעוד יגיע הזמן הזה בקרוב.

כמו בכל דרשה של הצדיק, יצאו השומעים מחוזקים, עם התחדשות לעשות התחלה חדשה בעבודת ה', ממש טל של תחיה....

בשעה 20:30 בערב, מסר כ"ק מוהרא"ש שליט"א שיעור חיזוק לבחורי הישיבות "בית מנחם" ו-"בית שלמה", בעניינים חשובים הנוגעים לימי הבחרות, וכיצד עליהם לנצל את הימים החשובים הללו שלא יחזרו, להתמדה גדולה בלימוד התורה, ולהקפדה על תפילות במניין ועשיית חסד.

כמו"כ, הדגיש הצדיק את החשיבות של הכבוד שצריך להיות בין התלמידים, בפרט בימים אלו שבהם מתו תלמידי רבי עקיבא.

חלק מהקהל בדרשה
כ"ק מוהרא"ש שליט"א בדרשה לאנ"ש

יום ו' ערש"ק ושבת קודש פרשת אמור:

אורחים רבים מכל רחבי הארץ נוהרים צפונה לכיוון יבנאל עיר ברסלב, לשבות במחיצת הצדיק כ"ק מוהרא"ש שליט"א. האורחים הרבים שהגיעו נהנו מקבלת פנים חמה ולבבית והכנסת אורחים כיד המלך.

שבת מרוממת הייתה ביבנאל עיר ברסלב. תפילות השבת נערכו ברוב עם ובשמחה גדולה. שולחנות ה'טיש' והדרשות החיו נפשות רבות.

בדרשות שנערכו בשבת קודש, הדגיש הצדיק בין היתר את חשיבות ימים אלו, שאנו סופרים עד לחג השבועות שהוא חג מתן תורה, והסביר שיהודי צריך להחשיב מאוד מאוד כל יום ויום מימי חייו, ולא להגיד אף פעם "היום זה לא יום טוב" ולהתרשל ביום זה מלימוד התורה ומתפילה ומשאר המצוות, אלא עליו לדעת שכל יום הוא בריאה בפני עצמו, ועליו למלא אותו עם טוב אמיתי ונצחי, וזה נקרא לספור את הימים ולהחזיב אותם, ואם ילך בדרך זו, בסוף יזכה לקבל את התורה.

כדרכו בקודש, האריך הצדיק בדיבורים נפלאים ומתוקים המושכים את הלב לה' יתברך, ולצדיקים האמיתיים, והפיח תקוה חדשה ורוח חיים בכל המאזינים. ביחד עם שירי השבת הנעימים הייתה הרגשה של גן עדן ממש.

במוצאי שבת קודש, נערכה קבלת קהל בחדרו של הצדיק. מאות אנשים חיכו בתור לקבלת ברכה, עצה וחיזוק מפי הצדיק, וקבלת הקהל נמשכה עד לשעות הקטנות של הלילה.

חלק מהקהל בטיש סעודה שלישית (התמונות צולמו לאחר צאת השבת)
ומלכנו בראשינו - הצדיק בשולחן הטיש
ההבדלה במוצאי שבת קודש
ברכת הלבנה - שיהיה חודש טוב ומבורך לכל בית ישראל
ברוב עם הדרת מלך - אנ"ש היקרים ממלאים את רחובות יבנאל עיר ברסלב
מו"ר שליט"א בדרכו למעונו

יום א', ד' אייר:

בשעות הצהריים התכנסו כשלושים בנות סמינר "בית מלכה" לשיחה מפי כ"ק מוהרא"ש שליט"א. הצדיק שיבח בשיחתו את התנהגות הבנות, ובפרט את הקפדתן בצניעות הלבוש וכן ביקש מהן להמשיך בכך ולהתחזק עוד בצניעות הלבוש וההתנהגות בבחינת "אין מחזקין אלא למחוזקין".

בהמשך השיחה הביע הצדיק את דאגתו לכל אחת ואחת מהבנות, ורצונו העז לראות בהצלחתן ברוחניות ובגשמיות. כמו-כן, סיפר להן מוהרא"ש שליט"א, שהוא מאוד רוצה שלאחר חתונתן תהיה לכל אחת ואחת עבודה ומקור פרנסה מכובד, וחושב מחשבות כיצד להוציא רעיון זה מהכח אל הפועל. בנות הסמינר יצאו מחוזקות ומעודדות עם תודה לה' יתברך... שיש לנו רבי כזה!

בשעה 21:00 בערב הגיעו לחדרו האישי של הצדיק כעשרים אברכים שהוזמנו אישית. מדובר באברכים הצעירים שהתחתנו לא מכבר ולמדו בישיבת "היכל הקודש" באמריקה.

ידועה לכל דאגתו האישית והאבהית של כ"ק מוהרא"ש שליט"א לתלמידי הישיבה, ואיך דואג לכל צרכיהם, ומי שלא למד שם בישיבה לא יכול להבין את זה, איך מוהרא"ש דואג שכולם יאכלו טוב, ולא יחסר להם מכל טוב.

כמובן שהקשר המיוחד הזה נמשך גם לאחר חתונתם כשזכו להקים בית נאמן בישראל, הצדיק ממשיך ומלוה את דרכם. בשיחה הדגיש הצדיק כמה נקודות חשובות על מנת שיצליחו בחיי הנישואין שלהם, וחזר שוב על חשיבות השלום בית, וכמה צריך לכבד את האישה, ולא צריך להיות תמיד צודק, עדיף להיות חכם וכו' וכו'.

בשיחה המיוחדת שנמשכה על פני שלוש שעות תמימות, החדיר בהם הצדיק, עצות והדרכה שילוו אותם כל ימי חייהם, והבטיח להם שאם יצייתו אותו וישמעו בקול עצתו ובנסיונו - לא יצטערו כלל לא בעולם הזה ולא בעולם הבא.

אחד האברכים סיפר שלמרות שהדרשה נמשכה זמן רב, הזמן פרח כמו כמה רגעים, מגודל ההארה והנועם שהרגישו בחדרו של הצדיק. אשרינו, אשרינו ועוד פעם אשרינו!

יום ב' , ה' אייר:

בשעות הערב, נערכה קבלת קהל מצומצמת לאנשים שהוזמנו אישית על פי בקשתו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א.  

יום ג' , ו' אייר:

בשעות הערב, הגיעו שני רבנים למסור שיעור בהלכה בכולל ערב "תפארת נתן". הרב גד יזדי שליט"א, ר"מ בישיבת יחוה דעת ומחבר הספרים "הליכות שבת" ו"פיתוחי חותם" על הלכות שבת, מסר שיעור בהלכות שבת לאברכי הכולל, כחיזוק לכך שהתחילו כעת בלימוד הלכות שבת, והדגיש את חשיבות לימוד ההלכות האלו שהם כהררים התלויים בשערה.

כמו"כ הרב יחזקאל מוצפי שליט"א מחבר ספר "שו"ת שדה יחזקאל" ובנו של הרה"ג ר' בן-ציון מוצפי שליט"א. בדרשתו לאברכי הכולל דיבר מעניין הלכות שבת והלכות ספירת העומר. בסיום הדרשה, הביע את התפעלותו מיופי המקום ומאוירת התורה השורה בקהילה. 

לאחר הדרשה, נכנס הרב מוצפי לחדרו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א ושוחח עמו כשעה, הביע בפניו את התפעלותו מהקהילה ואמר ששמח להגיע ולבקר כאן. כ"ק מוהרא"ש שליט"א העניק לו את סט פירושיו על מסכת אבות. 

יום ד' , ז' אייר:

כ"ק מוהרא"ש שליט"א הגיע לכולל הוראה "תפארת בנימין" בשעה 16:00 לתפילת מנחה עם האברכים. לאחר מכן הודיע להם על שיעור שיתקיים מחר.

בשעה 21:30 התקיימה דרשה לנשות אנ"ש. בדרשתו, הזכיר הצדיק את המהפכה המתחוללת כעת בעולם, בפרט מבני ישמעאל, שמשתוללים ומאיימים וכו' וכו', ואמר שמאז שהתחלנו לבנות את בית הכנסת החדש, התחילו מהומות בעולם, כידוע שמוהרא"ש שליט"א תולה תקוות רבות בבית כנסת הזה, ואמר פעמים רבות שבו תלויה כל הגאולה.

ואמר, שעוד יבואו דברים לא קלים, אבל זאת נחמתנו, שאנו עומדים בפתח הגאולה ממש, ומחכים בכל יום לראות במו עינינו בגאולת ישראל.

יום ה' , ח' אייר:

בשעה 14:00 בצהריים, התקיים שיעור בכולל להוראה "תפארת בנימין". הצדיק האריך בדיבורים נפלאים לחזק את האברכים היקרים בלימוד התורה הקדושה, ובהפצת מעיינות החכמה חוצה.

כמו"כ, הצדיק דיבר מעניין ל"ג בעומר וממעלת ציונו של רבי שמעון בר יוחאי, ואשרי מי שמגיע לציון ביום ל"ג בעומר, שאז הוא יום ההילולא של התנא הקדוש רבי שמעון בר יוחאי, וביום זה הוא מחלק מתנות נפלאות לכל מי שבא אל ציונו, ולכן כדאי להגיע לשם אפילו לכמה דקות, רק כדי להיות על ציונו הקדוש ביום ההילולה ולקבל ממנו מתנה.

הצדיק בדרשה לאברכי כולל "תפארת בנימין"

שבת-קודש פרשת בהר , ט'-י' אייר:

שבת נפלאה ומרוממת הייתה בקהילת חסידי ברסלב ביבנאל. כמדי שבת בשבתו ארגון "הכנסת אורחים" ערך עבור האורחים היקרים את סעודות השבת במתחם מיוחד, והעניק להם חינם אין כסף מכל טוב. בשולחנות השבת, הצדיק האריך בדיבורים נפלאים כדרכו וחיזק מאוד את כל השומעים. הוא דיבר באריכות על מעלת האדם שדן את חבירו לכף זכות תמיד, ואף שנראה לו שהוא לא מתנהג כשורה, תמיד דן אותו לכף זכות, כי מי יודע מה עובר עליו...

כמו"כ, דיבר הצדיק מפסח שני, שחל בי"ד ניסן, והוא גם יום הילולת התנא הקדוש רבי מאיר בעל הנס שקבור בעיה"ק טבריה, והסביר את הקשר בין פסח שני לבין הילולת התנא רבי מאיר, והסביר שעל רבי מאיר נאמר ש"חייש למיעוטא" הכוונה שחושש גם לקצת, וצדיקים מפרשים זאת באופן שרבי מאיר היה מסתכל אפילו על מעט טוב שהיה בכל יהודי, ודן אותו לכף זכות וכך מעלה אותו בעליה גדולה. וזה עניין פסח שני שהיו אנשים טמאים שלא יכלו להקריב את קרבן הפסח במועדו, ואמרו לה' יתברך "למה נגרע", מדוע אנו צריכים להפסיד משום שהיינו טמאים? אנו גם רוצים להקריב את קרבן הפסס! והסביר מוהרא"ש נ"י שזה כל עניין של פסח שני, שהאדם חטא והוא נקרא טמא לנפש, אך אם הוא עקשן ואינו נסוג אחור, ורק רוצה לחזור בתשובה אמיתית ולטהר ולקדש את עצמו, ומבקש זאת מה' יתברך, אז ה' נותן לן הזדמנות שניה לעשות התחלה חדשה.

הנקודה העיקרית בדרשות השבת שהצדיק חזר עליה גם בערב וגם בסעודה שלישית הייתה שכל יהודי צריך לפעול בעולם משהו מיוחד, מה שאף אחד אחר לא יכול לעשות, ואסור לו להסתכל על אף אחד שמונע ומעכב אותו ומחליש את דעתו, אלא ילך בדרך שלו, ולא יסתכל לצדדים כלל. ואמר, שאם אדם רואה שהוא נמשך לדבר מסויים בקדושה, כגון לעשות דבר זה, או דבר זה, כמובן שבקדושה, עליו לדעת שזהו תיקונו בעולם וזוהי הנקודה שעליו להוציא מן הכוח אל הפועל, ולהתמיד בזה כל ימי חייו.

במוצאי שבת נערכה קבלת קהל שנמשכה עד לשעות הקטנות של הלילה (ארבע לפנות בוקר) כאשר מאות אנשים זוכים להכנס ולקבל את ברכת קדשו של הצדיק ולהתייעץ איתו בנושאים שונים ומגוונים. את כולם הצדיק מקבל בסבר פנים יפות כמובן ומרעיף עליו ברכות וישועות.

כ"ק מוהרא"ש שליט"א בברכת המזון בסעודה שלישית
ב"שמע ישראל" קבלת עול מלכות שמיים
חלק מהקהל בתפילת ערבית של מוצאי שבת קודש
בהבדלה

יום ראשון, י"א אייר:

בשעות הצהריים הצטרף כ"ק מוהרא"ש שליט"א לתפילת מנחה בכולל להוראה "תפארת בנימין". לאחר התפילה, אמר לאברכים שהם עושים לו נחת רוח גדול כשהוא שומע את לימוד תורתם דרך קירות ביתו (בית הצדיק נמצא בקומה שמתחת לכולל) וביקש מהם שימשיכו להתמיד.

בתפילת מנחה בכולל תפארת בנימין
בשיחה קצרה עם האברכים לאחר התפילה

יום שלישי, י"ג אייר:

לאחר תפילת מנחה, התקיים בחדר הצדיק מעמד אירוסין ושבירת צלחת לבחור החתן נתנאל אמדדי נ"י. משפחת החתן המורחבת הגיעה עם כל ילדיהם למעמד המשמח, וכן משפחת הכלה.

לאחר שבירת הצלחת וברכת מזל-טוב, בירך הצדיק את בני המשפחה, וכן את כל הילדים ואיחל להם שיזכו לראות נחת וכל טוב.

הבחור החתן בהגבהת הגרטל לעשות קניין

בשעה מאוחרת יותר, הגיע ליבנאל עיר ברסלב הרב הגאון ר' בנימין בצרי שליט"א ראש מוסדות "בית יוסף" בבאר שבע בלויית תלמידיו שנופשים בימים אלו באיזור הצפון.

בחורי הישיבה של הרב, הגיעו באוטובוס היישר לארוחת ערב שהוכנה במיוחד עבורם במתחם "בית התבשיל - אהל אברהם". צוות המתנדבים של בית התבשיל הגישו לבחורים היקרים את הארוחה במאור פנים.

מיד כשהגיע הרב בצרי שליט"א, נכנס בלויית משפחתו ותלמידיו הקרובים אל הקודש פנימה, לחדרו של הצדיק. כ"ק מוהרא"ש שליט"א קיבלו בלבביות מיוחדת, ושוחחו בעניינים שונים כמחצית השעה. בסיום הפגישה, העניק לו כ"ק מוהרא"ש שליט"א את סט הספרים של פירושיו על מסכת אבות.

מכאן, המשיך הרב בצרי למסור שיעור לתלמידיו שחיכו יחד עם בחורי הישיבה לבעלי תשובה "דמשק אליעזר".

באותו זמן שהתקיים השיעור הנ"ל, היה כינוס מיוחד לנשות אנ"ש הצעירות, ובמרכזו דיבר כ"ק מוהרא"ש שליט"א עם הנשים.

לאחר שסיים את דרשתו לנשים, הגיע כ"ק מוהרא"ש שליט"א לישיבת "דמשק אליעזר" ודרש לכל הבחורים בנוכחות הרב בצרי שליט"א. יש לציין שהדרשה התחילה בחצות הלילה והסתיימה לקראת אחת וחצי בלילה!

הצדיק לא נח, ומחזק את נשמות ישראל, ודואג להם מסביב לשעון - 24 שעות ביממה!

הרב בצרי שליט"א בהגיעו ליבנאל עיר ברסלב
בחדרו של הצדיק
בשיחה לבבית
כ"ק מוהרא"ש שליט"א מעניק לרב בצרי שליט"א את סט פירושיו על מסכת אבות
בחורי הישיבה של הרב בצרי בסעודה ב"בית התבשיל אהל אברהם"
בדרשה שהתקיימה בחצות הלילה

לגלריה המלאה מביקורו של הרב בנימין בצרי שליט"א ביבנאל עיר ברסלב לחץ כאן »

יום חמישי, ט"ו אייר:

לפני תפילת שחרית, הניח כ"ק מוהרא"ש שליט"א תפילין לבחור בר-המצוה אוריאל דומן נ"י, לאחר מכן הניח את ידיו הקדושות על ראשו וברכו ביום חשוב זה בו מקבל עליו את נועם עול המצוות.

בשעה 12:00 בצהריים נערכה ברית מילה לבנו של האברך ר' אליעזר שלמה עטיה נ"י, וזכה אבי הבן שהצדיק שימש כסנדק ויקרא שמו בישראל "אברהם פרץ". שיזכה לגדול לתורה לחופה ולמעשים טובים. אמן ואמן.

מברך את חתן הבר-מצוה
בדביקות לפני הברית
בברכות לאחר הברית

הצדיק ממשיך ביתר שאת וביתר עוז בחיזוק וביצור הקהילה הקדושה בכל התחומים, מבלי לפסוח על אף אחד מחלקי הקהילה.

היום הגיע תורם של עובדות משרדי הקהילה, אותם קרא הצדיק לשיחה מיוחדת בנוכחות מנהלי המוסדות, ושיבח אותן על עבודתן - עבודת הקודש, בסיוע משרדי וטלפוני להצלחת המוסדות, ואמר להן שזכותן גדולה מאוד מאוד, ואין קץ לשכרם.

לאחר מכן, הגיע כ"ק מוהרא"ש שליט"א לכולל להוראה "תפארת בנימין", למסור את השיעור השני לאברכי הכולל, וזאת למרות טרדותיו המרובות בצרכי הרבים, ומכאן רואים את חשיבות האברכים בעיניו, וממש משקיע בהם את חלבו ודמו.

בסביבות השעה תשע בערב התקבצו בחורי הישיבות "בית שלמה" ו-"בית מנחם" לשמוע את דברי כ"ק מוהרא"ש שליט"א, שדיבר עמם מעניינא דיומא, מאהבת חברים וכמה צריכים להתרחק מחברים רעים שהם מסוכנים מאוד, ואיך שעליהם להתמיד בלימוד התורה הקדושה.

בדרשה לבחורי ישיבות "בית שלמה" ו-"בית מנחם"
בתפילת ערבית לאחר הדרשה. משמאל: הרה"צ ר' נחמן שיק נ"י בנו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א

יום שישי, ערב שבת קודש פרשת בחוקותי ט"ז אייר:

אורחים רבים מרחבי הארץ עושים את דרכם בשעה זו לכיוון יבנאל עיר ברסלב בגליל, על מנת לשהות ולשבות במחיצת כ"ק מוהרא"ש שליט"א בשבת מרוממת זו, שהיא השבת שלפני ל"ג בעומר.

קבוצה גדולה של תלמידי "היכל הקודש" מארצות הברית, אברכים ובחורים הגיעו ארצה, וישבתו בשבת הקרובה בצוותא חדא עם אנשי שלומנו.

אוירת השבת הקדושה נישאת כבר באויר, ותחושה של אחדות ושמחה ממלאת את רחובות יבנאל.

במוצאי שבת קודש, יסעו אנשי שלומנו לכיוון מירון, להילולת התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי - זכותו יגן עלינו, ובראשינו אדמו"ר מוהרא"ש שליט"א.

כמנהגו בכל שנה, לאחר תפילה במקום, יערוך הצדיק חלאק'ה לילדים שהגיעו לגיל שלוש. כמו"כ, כמנהגו בשנים האחרונות, יחלק הצדיק ח"י רוטל, שזוהי סגולה ידועה ובדוקה לכל הישועות.

שבת קודש פרשת בחוקותי, י"ז אייר:

שבת מיוחדת במינה הייתה ביבנאל עיר ברסלב במחיצתו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א. האורחים הרבים שהגיעו הוסיפו לאוירה המרוממת, וקדושה מיוחדת הורגשה באויר. מה גם שזוהי השבת הסמוכה להילולת רבי שמעון בר יוחאי, ותחושת ההילולא הקדושה הורגשה כבר בתוך השבת.

ועוד, שתפילות השבת ועריכת השולחנות נערכה ברוב פאר והדר בבית הכנסת החדש "היכל הקודש" העומד בגימור הסופי בימים אלו. האורחים הרבים הביעו את התפעלותם מיופי המבנה החדש מבפנים ומבחוץ, ובפרט כאשר התאורה הפנימית, ארון הקודש, הבמה והמנורה שמעליה הותקנו במיוחד לכבוד השבת, (ניתן לראות בגלריית הגימור החיצוני וסיום הבנייה - לחץ כאן).

שולחנות השבת 'טיש' נערכו בשמחה ובחדווה והצדיק שישב לפני ארון הקודש המפואר היה נראה כמו מלך - מאן מלכי רבנן. קול אדיר של שירי השבת ובפרט הניגון "כי הרבתה טובות אלי" נישא בפי אנשי שלומנו, שעדיין לא מעכלים שהחלום של בית הכנסת קרם עור וגידים והנה הוא לפני עינינו.

כ"ק מוהרא"ש שליט"א האריך כדרכו בקודש וסילסל בתורת רבינו הקדוש זי"ע וקישר הכל בקשר נפלא לפרשת השבוע - פרשת בחוקותי וכן לעניינא דיומא - הילולת רשב"י.

בסיום דבריו בסעודה שלישית, אמר שהוא עושה מגבית, והסביר שהוא זקוק לתפילות רבות רבות ולרחמי שמיים גדולים, ולכן מבקש מכל אחד ואחד שנוסע בלילה למירון, להזכירו שם לטובה ולבקש שיצליח בכל מעשי ידיו.

תפילת ערבית במוצאי שבת קודש (צולם לאחר צאת השבת)
מוצאי שבת קודש פרשת בחוקותי, י"ז אייר:

כשעה לאחר צאת השבת כבר עמדו מוכנים כעשרה אוטובוסים שהסיעו את משפחות אנ"ש להילולא קדישא של רשב"י במירון. אנשים, נשים וטף נסעו רבים מאנשי שלומנו לציונו הקדוש, להתפלל, לבקש ולהעתיר בתפילה על צרכיהם הפרטיים ועל כלל ישראל, ולהשתתף בשמחתו - חתונתו של התנא הקדוש.

בסביבות השעה אחת בלילה הגיע רכבו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א קרוב לציון, משם הלך רגלית למקום הקבוע לו לתפילה בל"ג בעומר. מספר גבאים וכן צוות מתנדבי מד"א קהילת ברסלב, ליוו אותו בדרכו למקום הקבוע, בזמן ששאר אנ"ש מכל הארץ שהגיעו למירון מתקבצים סביב ומתפללים יחד.

לאחר כשעה וחצי של תפילה והתבודדות, החל כ"ק מוהרא"ש שליט"א בחלוקת בקבוקי יין, כמנהגו בשנתיים האחרונות לחלק ח"י רוטל שהיא סגולה ידועה ומפורסמת להצלחה בכל העניינים. הצדיק העניק אישית לכל הנוכחים בקבוק יין ולאחמ"כ, יצא לכיוון רכבו שהחזירו למעונו ביבנאל עיר ברסלב.

 קהל אנ"ש ובמרכז אדמו"ר מוהרא"ש שליט"א
יום ראשון, ל"ג בעומר, י"ח אייר:

בשעות הצהריים הגיעו לחדרו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א ילדי החלאק'ה, חמש עשרה במספר בלי עין הרע, לגזוז את תלתליהם על ידי הצדיק ולהתברך ביום קדוש זה. הצדיק הושיב על ברכיו את העוללים הרכים, ברכם בשתי ידיו ונתן להם סוכריה - מזל טוב!

בשעות הערב נערך מעמד הכנסת ספר תורה לבית הכנסת החדש תרומת משפחת תשובה הי"ו. בשירים וריקודים הובל הספר לתוככי בית המדרש, שם רקדו איתו זמן רב לצלילי תזמורת חסידית ששימחה והלהיבה את אנשי שלומנו. 

בקריאת מזמורי התהלים כנהוג
כ"ק מוהרא"ש שליט"א עם ספר התורה החדש
התזמורת
בהכנסת הספר להיכל
יום שני, י"ט אייר:

היום תערך אי"ה חתונה של הבה"ח אליעזר שלמה מימוני נ"י באולמי "גרנד הול" בבני-ברק בהשתתפות כ"ק מוהרא"ש שליט"א.

יום שלישי, כ' אייר:

היום, יום שלישי פרשת במדבר, כ' אייר ה'תשע"א, נרשם בדפי ההיסטוריה של קהילת חסידי ברסלב ביבנאל לדורות.

זכינו היום לראות בהתגשמות חלומו וחזונו של כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א, עם כניסת התלמידים והתלמידות היקרים לבניינים החדשים של קריית החינוך החדשה. לבנו הלם בחוזקה ודמעה ניגרה מעינינו עת הגיע רכבו של מורינו ורבינו לשטח הקרייה החדשה, בזמן שבמקום נערך מעמד קבלת פני הצדיק והרבנית.

כשהגיע מורינו ורבינו שליט"א והרבנית לשטח הקרייה, עמדו כל בנות בית הספר, בלבוש האחיד ובידיהם דגלים, כשברקע מתנגן ניגון שמחה "כי הרבתה טובות אלי, כי הגדלת חסדך עלי. ומה אשיב לך והכל שלך לך שמיים אף ארץ לך. ואנחנו עמך וצאנך החפצים לעשות רצונך". כמה התאימו המילים למעמד, כאשר קהילת חסידי ברסלב זוכה לחגוג את יציאת התלמידים ממתחם הקרוואנים הרעועים ששימש אותם כעשרים שנה!!

התלמידים והתלמידות התרגשו מאוד, גם להם קשה להאמין, שזהו - נגמרה תקופת הסבל הנורא בקרוואנים הישנים, וכעת יש להם כיתות מסודרות וממוזגות - כמו כל תלמיד בישראל!

כ"ק מוהרא"ש שליט"א עם הגיעו למעמד
לראות מראה כזה ביבנאל - זה חידוש עצום!
הצדיק קובע מזוזה בפתח בי"ס לבנות "בית פייגא"
הבנות בכיתות החדשות... סוף סוף...
התמונה שמפארת את בית הספר
קמים לכבוד הצדיק

לכתבה ולגלרייה המלאה מהמעמד המרגש של חנוכת קריית החינוך החדשה לחץ כאן »

היום בערב, כ"א אייר, ל"ו ימים לעומר ספירת חסד שביסוד, נערכה סעודת הודיה לרגל יום הולדתו של מאור עינינו כ"ק אדמו"ר מוהרא"ש שליט"א. הסעודה התקיימה בשעה 20:30 במתחם בית התבשיל "אהל אברהם" ביבנאל עיר ברסלב.

כ"ק מוהרא"ש שליט"א אומר תמיד שהוא ביקש מה' יתברך לחיות שבעים שנה ולא יותר, וכל יום נוסף שהוא זוכה לאחר השבעים שנה זה מתנה מהקב"ה. ואמר שהוא חי בזכות בית התבשיל.

במהלך הסעודה, דרש הצדיק דרשה נפלאה ונדירה ביותר, הכוללת הנהגות לתלמידי היכל הקודש די בכל אתר ואתר. (בקרוב באתר בעזרת ה' - הדרשה להאזנה ולצפייה באורך מלא).

לאחר הדרשה, בחורי הישיבות "בית שלמה" ו-"בית מנחם" שימחו את הצדיק ואת אנשי שלומנו בריקוד מיוחד ומשמח עם תלבושת אחידה.

הקהל במעמד
בדרשה
בחורי הישיבות בריקוד שמחה חסידי לכבוד הצדיק
בשבע ברכות לחתן אליעזר שלמה מימוני נ"י
לאחר תפילת ערבית
יום רביעי, כ"א אייר:

בשעה 12:00 בצהריים יצא כ"ק מוהרא"ש שליט"א, ביחד עם משפחתו שיחי' מביתו. לפני שנכנס לרכבו שהוביל אותו לנמל התעופה, נפרד בברכת שלום מאנ"ש ומנשות אנ"ש שחיכו בפתח ביתו.

בצער ובגעגועים נפרדו אנשי שלומנו היקרים ממאור עינינו, המחייה את נפשנו, אך תפילתנו בפינו: "יהי רצון שנזכה כבר שהצדיק יגור איתנו כאן בקביעות וביחד נזכה לקבל את פני משיח צדקנו!" אמן ואמן!27 תגובות

  • 1.
  • מאת: א
   ריננננננננננוווווווו
  • 5.
  • איפה העידכונים של המקומות שהמוהרא"ש הלך השבוע
   מאת: יצחק- ניו יורק
  • 7.
  • מאת: מרדכי ששון
   שבת שלום, רוצים בבקשה תמונות מיד במוצאי שבת מהשבת אצל הצדיק.
  • 9.
  • מאת: שמעון
   תודה רבה לאתר המדהים שנותן לנו להיות קרובים לצדיק גם כשאנו גרים רחוק. איזה כיף לראות את התמונות של השבת
  • 10.
  • מאת: משה כהן
   נהנתי מהתמונות ממוצאי שבס
  • 11.
  • מאת: נהנתי מאוד
   היינו שמחים אם הסיקור היה יותר מורחב. תודה מראש
  • 14.
  • LIKE
   מאת: יהודה
  • 16.
  • מאת: שמעון
   כבר ערב שלישי אין משהו מיום שני?
  • 17.
  • מאת: מערכת האתר
   שמעון היקר:
   מערכת האתר מסקרת את ביקורו של הצדיק ומפרסמת את כל האירועים המיוחדים (כל מה שניתן לפרסם) על מנת להחיות את האנשים שמשתוקקים להתעדכן בביקורו של הצדיק.
   במשך רוב היום, הצדיק יושב בחדרו הקדוש ועוסק בתורה, ובתפילה ובעבודת הקודש, בחיזוק קהילתנו ובהאדרת מוסדות הקודש של הקהילה.

   המשך להתעדכן.
  • 18.
  • מאת: יהודי באר שבעי
   זכות לראות את שתי הצדקים האלה שכול מטרתם זה רק לזכות את הבריות ולקדש שם שמים
  • 19.
  • מאת: גיא
   אתר מדהים, ישר כוחכם, תמשיכו במלאכת הקודש לקרב את עם ישראל להשם יתברך ולצדיקיו האמיתיים!

   גיא מלול, יבנאל
  • 20.
  • מאת: יהודי
   ישתבח שמו לעד של מלך מלכי המלכים הקב"ה שזיכה אותנו לראות במפגש של שני הצדיקים הענקיים האלה מהורא"ש שליט"א והרב בנימין בצרי שליט"א תודה רבה לך ה' על הזכות הזאת
   אשרינו שזכינו לראות מפגש של שני
   ענקיים כאלה
  • 23.
  • מאת: אביבה
   שימחתם אותנו עם התמונות של הכנסת ספר תורה. שלצדיק תהיה אריכות ימים אמן ואמן
  • 24.
  • מאת: שמעון
   תודה על העדכונים החמים מהשטח
  • 25.
  • מאת: אסף
   מוהרא"ש שליט"א יישאר גם לשבת פרשת במדבר ??
  • 28.
  • מאת: גוטליב
   כל הכבוד לצוות האתר שעושים עבודת קודש תמשיכו ותעלו
  • 29.
  • איזו עבודה יפה. יופי של תיעוד.
   מאת: איציק
  • 31.
  • מאת: פלוני
   מזל"ט לכ"ק מוהרא"ש עד 120 אמןןןןןןןן!!!
  • 32.
  • מאת: שוחם
   ישר כח לצוות האתר, אתם עושים עבודה נפלאה!
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup