ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו

ספרי היסוד של חסידות ברסלב 

 

ליקוטי מוהר"ן  שבחי הר"ןחיי מוהר"ן  ספר המידות  סיפורי מעשיות


 


    

ליקוטי מוהר"ן:

ליקוטי מוהר"ן הוא הספר היסודי של חסידות ברסלב, שחיברו רבנו הגדול קודש הקודשים צדיק יסוד עולם רבנו נחמן מברסלב זיע"א. זה הספר מלא הנהגות ודרכים נפלאים איך להתעלות בדרך העולה בית אל ולשבור המדות הרעות והתאוות.

פעם התבטא רבנו ז"ל שהספר הקדוש ליקוטי מוהר"ן זה אתחלתא דגאולה (התחלת הגאולה), ומי שילמד בספרו יכול להיות בעל מח גדול, ואם יתמיד בספרו יהיה איש כשר באמת ויכול להיות בעל תשובה גמור על ידי ספרו.

והתבטא שמי שישב ויעסוק בספרו בלי ניצחון וקינטור ויסתכל בו באמת, אזי בודאי יהיו נבקעין אצלו כל גידי הלב הקשים שלו. ואמר כל אדם צריך להשתדל לקנות ספרו, ואם אין לו במה לקנות ימכור את הכרית שלו בכדי לקנות ספרו.

בעת שנתן את ספרו הקדוש ליקוטי מוהר"ן לכורך, אמר: נדמה לכם שזה דבר פשוט, הלא כמה עולמות תלויים בזה. ואמר שתורתו כולה רוח הקודש ויכולין לידע ממנה עתידות, ואמר שספריו זה שמירה גדולה לשמור את הכסף והרכוש מגניבות.

ותלמידו רבי נתן זיע"א, התבטא ואמר: לאחד שיחזור הרבה בספר ליקוטי מוהר"ן, התולעים לא יגעו בו בקבר.    

שבחי הר"ן ושיחות הר"ן:

סיפורי ימי ילדותו הקדושים של רבנו, וסדר נסיעתו לארץ ישראל במסירות נפש, ושיחותיו הקדושים ששח רבנו הקדוש עם תלמידיו כפי שכתבם תלמידו הגדול רבי נתן מברסלב זיע"א.

רבי נתן זיע"א תלמידו הנפלא, אמר: הכרתי את רבנו הקדוש משיחותיו הקדושים יותר מהתורות.

בספר זה יש שיחות נוראות על כל דבר בחיים.

ואמר רבנו הקדוש שכל שיחה שמשיח ומדבר עמנו יכולין להיות על ידה איש כשר, ואפילו צדיק גמור כל ימי חייו , אם יקיימו את שיחתו הקדושה ויתנהגו על פיה.    

חיי מוהר"ן:

ספר נפלא שכולל גילויים עצומים מגדולת השגתו של רבנו הקדוש זיע"א ומגדולת תורתו וסוד נסיעותיו ותולדות חייו הקדושים. בספר נמצאים גם שיחות נפלאות שנשמעו מפי רבנו הקדוש וסיפורים נפלאים שסיפר רבנו וחלומותיו הקדושים.

חיברו תלמידו הגדול רבי נתן מברסלב זי"ע שהוסמך על פיו הקדוש.

פעם התבטא רבנו ז"ל ואמר שמשיחות חולין של הצדיק אפשר להכיר את הצדיק יותר מהתורות הגבוהות מכיון שמוריד עצמו אז אלינו מאוד.     ספר המידות

ספר המידות:

הספר הנפלא הזה חיבר רבנו הקדוש זיע"א בילדותו, בהיותו בן 12 שנים. והתבטא רבנו הקדוש ואמר: "זה הספר שעשה אותי יהודי".

כל הנהגה טובה שהיה רבנו ז"ל רואה בילדותו היה כותב, והרבה הנהגות הוציא מרמזים נפלאים מהתנ"ך שלא נראה לכל אחד בפשיטות, ויש בזה הנהגות לפי סדר אלף בית לכל עניין בחיים והדברים מתוקים מדבש.    

סיפורי מעשיות:

זה ספר המעשיות שסיפר רבנו הקדוש זי"ע. ואמר: בעולם מקובל שסיפורי מעשיות גורמים לשינה, ואני אומר שסיפורים כאלו מעוררים מהשינה.

ואמר שקריאה בספר סיפורי מעשיות מסוגל לפקידת עקרות. והלביש את כל סודות התורה בדרך חידות. ואמר על המעשה מי"ג בעטלירס, שאם לא בא לעולם רק לספר סיפור זה דיו.

ואמר שהקריאה בספר סיפורי מעשיות אפילו בלי להבין מעוררת את האדם מאוד.

5 תגובות

  • 1.
  • מאת: יוסף
   מה ההבדל להוצאה הנ"ל להוצאה של הסבא ישראל
  • 5.
  • מאת: שלמה יהודה
   אני גר בדרום (דימונה)איפה אפשר ללקנות אותם ואת ספרי מוהרא"ש?
  • 7.
  • מאת: אברהם
   ההבדל בין ההוצאות -
   שני ההוצאות מנוקדות, הספרים בהוצאת קרן ר' ישראל הם בפונט וילנא, על דפים צהובים
   והספרים בהוצאת היכל הקודש באותיות פרנקריהל על דפים לבנים
   שני ההוצאות נחשבות למדוייקות יותר מאשר הוצאות אחרות.

   לרכישה צור קשר sefat.hanachal@gmail.com
  • 8.
  • מאת: אסף
   ספרים של מוהראש אפשר לקנות דרך הוראת קבע ליבניאל הטלפון שלהם הוא 04-6656666
  • 81.
  • מאת: רועי
   מעשה משבע בעטלירס ולא יג בעטלירס, זה מעשה יג, ואשרייך צדיק עזרת לי מאוד
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup