ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - סיפורי מופת על מוהרא"ש בספר חדש שיצא לאור
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
סיפורי מופת על מוהרא"ש בספר חדש שיצא לאור

סיפורים מרתקים שעברו את הגהתו האישית של מוהרא"ש זי"ע בעצמו יצאו לאור בספר החדש 'אש קודש'

י"א בטבת תשע"ו, 23/12/2015 | 14:30הספר החדש עם סיפורי מופת על מוהרא"ש (צילום: ברסלב סיטי)

כצפוי, לקראת ההילולה הגדולה של הצדיק מיבנאל מוהרא"ש זי"ע שתתקיים בעוד כחודש וחצי, יוצאים ספרים חדשים על גדולתו העצומה ועל מה שהשאיר לעם ישראל.

אחד מהם הוא הספר החדש 'אש קודש' שיצא השבוע לאור עם סיפורי מופת על דמותו הקדושה של הצדיק, ביניהם סיפורים מרתקים על תחילת ההתיישבות של חסידי ברסלב ביבנאל ועוד.

המיוחד בספר זה הוא שמרבית הסיפורים בו עברו את הגהתו האישית של מוהרא"ש זי"ע בעצמו שאישר את נכונותם של העובדות ואף תיקן במקומות שבהם היו גוזמאות או אי דיוקים. בתוך הספר אף מופיעים מכתביו של מוהרא"ש עם התיקונים וההגהות על הסיפורים המובאים שם.

בהקדמה לספר מובא באריכות על חשיבות פרסום סיפורי מופת מצדיקים עם דוגמאות מהתורה הקדושה ומההיסטוריה היהודית, ובסוף נכתב כי "מכאן שצורך גדול יש בהם בסיפורי המעשיות על הצדיקים, ואף אנו הלכנו בדרך הזו והבאנו לפניכם סיפורים נפלאים, אותות ומופתים אשר פעל מוהרא"ש הקדוש ואל מה זיכהו ה' יתברך".

"יש מן הסיפורים המגלים טפח ומכסים הרבה יותר מטפחיים, מגודל התמדתו ושקידתו העצומה בתורה הקדושה. יש מן הסיפורים העוסקים בתפילותיו שהתפלל לבורא כל עולמים והמשיך ישועות עבור מי שהיה זקוק לכך. חלק מהסיפורים מגלים מעט מגדולתו בעמוד השלישי שעליו עומד העולם - הוא עמוד גמילות החסדים. ויש סיפורים המשאירים את הקורא עם פה פעור לנוכח גילוי האלוקות הנפלא והנורא המתגלה מתוכם. וכבר נשמע מפיו הקדוש שאמר לעניין השבחים והתארים שמשבחים ומכנים אותו בהם: 'כעת איני רוצה שתגידו עלי כלום. אך אחרי מאה ועשרים כל מה שתגידו עלי לא יספיק'. הצד השווה שבכל הסיפורים הוא הקדושה הגדולה הבוקעת מהם, קדושה שהמשיך הצדיק לעולם במסירות נפש".

עוד כותב הסופר בהקדמה כי "מוהרא"ש הקדוש הרבה לעוררני ולחזקני בכתב ובעל פה על כתיבת סיפורים, ואמר: 'תרשום את הכל כי יבוא יום שיצטרכו כל סיפור וסיפור, כי יאמרו וידברו ועוד יספרו לבניהם ולבני בניהם מה קרה כאן ומה סבלתי בזה העולם ואל מה זיכני הקדוש ברוך הוא. ועוד יבוא יום שהסיפורים האלה יהיו מאוד מאוד יקרים ויחפשו ויבקשו וישאלו איש מאת רעהו לעוד סיפורים ויחיו את עצמם מעוד סיפורים'".

יצויין כי ספר זה, שהוא חלק ראשון מסדרת ספרים המתוכננים לצאת לאור, הוא בנוסף לספר הישן 'אש קודש' שיצא לאור לפני שנים רבות עם סיפורי מופת מיוחדים על מוהרא"ש. הספרים החדשים נערכו על ידי סופר אחר שבחר לקרוא לספרו באותו השם, ועל כך הוא מסביר: "כבר נשמע מפיו הקדוש שבמילים 'אש קודש' נרמז שמו. כי 'א"ש' הוא ראשי תיבות שמו, ו'קודש' עולה כמניין 'שיק' שם משפחתו".

הסופר, שמעדיף ששמו יוצנע מאור הזרקורים, אמר ל'ברסלב סיטי' כי בידיו עוד שני חלקים לספר שמוכנים לדפוס, ובנוסף מאות סיפורים נוספים שעוד לא עברו עריכה מקצועית.

את הספר ניתן להשיג כעת דרך משרדי ברסלב בטלפון 04-665-6666

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:חג לחסידי ברסלב: היום
שבו התחיל ה"אשר בנחל"

יום ההילולה הראשון
של מוהרא"ש זצוק"ל

תיעוד מיוחד: נחשפו ספרי
ברסלב של הרב עובדיה יוסף


2 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup