ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - 'אחר הרועה'
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
'אחר הרועה'

כהמשך לנושא השנתי בבית ספר 'בית פיגא' השבוע עלה ערב אמהות מיוחד מחזק ומלא בתוכן,  הערב כולו היה בסימן אמונת חכמים. הוקרנה מצגת מרגשת על כ"ק מוהרא"ש זי"ע, אל הערב הנפלא הזה הגיע הרב זמיר כהן יושב ראש ארגון 'הידברות' והעביר דרשה נפלאה בענייני חינוך הילדים בדורנו ואף הגדיל לעשות וענה לשאלות הקהל בנושא. כמו כן הגיעה גם הגב' פדות, פדות שיתפה אותנו בסיפור חייה המיוחד, הקשיים שעברה כגמדה המנסה להשתלב, האכזבות שחוותה והאמונה שהחזיקה אותה ונתנה לה תקווה

ד' באדר תשע"ז, 02/03/2017 | 15:45 נ. ליבוביץ'


ערב אמהות "אחר הרועה

כהמשך לנושא השנתי בבית הספר 'בית פיגא' - השבוע זכינו להעלות ערב אמהות מיוחד מחזק ומלא בתוכן, הערב כולו היה בסימן אמונת חכמים. 

את הערב פתחה בדברי ברכה המנהלת הגברת גרמה, לאחר מכן הייתה לנו הזכות העצומה לארח את הגב' פדות, פדות שיתפה אותנו בסיפור חייה המיוחד, הקשיים שעברה כגמדה המנסה להשתלב, האכזבות שחוותה והאמונה שהחזיקה אותה ונתנה לה תקווה. 

את דבריה של פדות קשה עד מאוד לתאר במילים, עוצמתן חדרה אל הלבבות, כולנו חשנו במהלך הדברים כיצד פדות אינה נראית בעינינו כגמדה...אלא כענקית! 

ענקית ברוחה האיתנה, ענקית במידותיה ובאמונתה וענקית ביכולת שלה לחזק ולעודד את שומעיה. 

לאחר דבריה המאלפים של פדות עלו אל הבמה בנותינו היקרות, בבת עינו של הצדיק, תלמידות בית פייגא,  ובחן נועם וצניעות רקדו ושרו את המנון "בני יוסף" וכן שיר מרגש "אחר הרועים" על מעלת אמונת חכמים. 

צפינו במצגת מרגשת על מוהרא"ש הקדוש ועין באולם לא נותרה יבשה. 

בהמשך הגיע לכבדנו במעמד יושב ראש ומקים ארגון 'הידברות' הרב זמיר כהן שליט"א בפתח דבריו הסביר הרב את דברי שלמה המלך בשיר השירים "צאי לך בעקבי הצאן ורעי את גדיותייך" וחיזק את האמהות והתלמידות בהליכה בדרך ה' כפי שהורנו רבותינו, הרב חיזק את השומעות בנושאים שונים בענייני חינוך ילדים לתורה בדורנו ואף הגדיל לעשות וענה לשאלות הקהל בנושא. 

בשבועות האחרונים התלמידות עסקו בהכנת מוצגים בנושא "אחר הרועה", במהלך הערב צפו האמהות במצגת ובה תמונות המוצגים המיוחדים והמדהימים פרי עמלן של התלמידות האהובות, לאחר מכן חולקו פרסים יקרי ערך לזוכות בתחרות המוצגים. 

לסיום, נציגת האמהות שיבחה את המנהלת הגברת גרמה על עבודת המיוחדת והמסורה והעניקה לה מתנה בשם האמהות. ואלה יעמדו על הברכה - רב תודות למנהלת היקרה, לרכזת החברתית הגב' חמד על ארגון הערב המיוחד, למחנכת כתה ז' הגב' דנה על המופע המקסים של הבנות, לכל צוות המורות על עבודתן והשקעתן להצלחת הערב ולכל האמהות היקרות שכיבדו את הערב בנוכחותן.

 

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושאים דומים:הצדיק בגיל 8 מה חדש בתלמוד תורה 'ילדי חן' יבנאל זו עיר בשבילי


רשמית, כבר שנתיים עברו מאז שהצדיק הסתלק לגנזי מרומים, אך בלב פנימה אנו מרגישים שהוא אתנו ואצלנו. מלווה אותנו וממשיך להתפלל עלינו. כפי שבימי חיותו היה אבא שלנו לכל דבר  בגשמיות וברוחניות. גם עתה הוא מעתיר בתפילה עלינו ומקיים את הבטחתו הגדולה :

"ומה שרק תבקשו ממנו יתברך אצל קברי – אזי התפילות יענו מן השמיים".

סיפורי ישועות רבים נרקמו סביב ציונו הקדוש שהפך לאבן שואבת לאנשים ונשים הבאים מכל קצות העולם, מכל העדות ומכל החוגים. כולם חפצים  לקרוא תהילים ולזכות בישועה, בזכות הצדיק.

יש שבאים לבקש ישועה ויש הבאים להודות לצדיק שבזכותו תפילותיהם  יתקבלו בשמי מרומים.

רק בליל ההילולא התקשרה אישה וספרה שזכתה היום להתבשר שהיא בהריון לאחר שנים רבות של ציפיה בזכות שקראה תהילים במקום. וכן  כלה שהגיע לציון בליל ההילולא להודות לצדיק שקיים את הבטחתו וברוך ה' היא עומדת להינשא מחר ולהקים בית נאמן בישראל.

הוא אשר אמרנו הצדיק נמצא  איתנו ואצלנו. גם מי שצריך עצה והכוונה פותח  באקראי ספר "אשר בנחל" ומקבל תשובה מפורטת ומדהימה לעניין שהטריד אותו  בזה רואים את יד ההשגחה הפרטית המדהימה המלווה אותנו.

זו הסיבה שהגיעו אלפים רבים  לציון שביבנאל. השמחה הקדושה  הייתה כה גדולה  עד שרבים העידו שהם ממש נמצאים כמו אצל הציון של רשב"י הקדוש במירון.

עמותת ''ישמח צדיק'' שנוסדה ע"י הצדיק בימי חיותו. דאגה לכל פרט ופרט של ההילולא והתארגנה כמבצע צבאי לכל דבר, היא הקימה מערך לוגיסטי ששירת  את העולים לציון.

זה התחיל מפרסום ההילולא, בעיתונים, כתבות ושידורי  רדיו, הדבקת כרזות בחוצות ערים וחלוקת פליירים, ''ישמח צדיק" הקימה מערך הסעות מכל חלקי הארץ.

 העמותה הקימה מוקד שנתן מענה לאלפי פונים והדריכה אותה כיצד להגיע למקום.

ניתן היה לראות בהילולא  מוקדי חלוקה של אלפי מנות חמות וטעימות. אם ביום רגיל בית התבשיל מספק אלף מנות חינם, הרי שבמהלך ההילולא  חולקו 13,000מנות חמות.

ההצלחה של ההילולא הייתה מעל המשוער הן מבחינת מספר האנשים הרב שהגיע והן מבחינת שביעות רצונם של הבאים שחשו שדאגו לכל צורכיהם על הצד הטוב ביותר.

רבים מהבאים התפעלו מהכנסת האורחים הקיימת  בהילולא שהופעלה בהתנדבות מלאה של אנשי ונשות הקהילה שתרמו ממרצם ומכוחם להצלחת אירועי ההילולוא.

 

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup