ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - חמירא סכנתא מאיסורא (חמורה הסכנה מהאיסור) (מסכת חולין, דף י' עמ' א)
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
חמירא סכנתא מאיסורא (חמורה הסכנה מהאיסור) (מסכת חולין, דף י' עמ' א)

הגמרא קובעת כי ההלכות הנוגעות לבריאות האדם ושמירה על גופו, הן חמורות מההלכות הנוגעות לענייני איסורים. כלל הלכתי הקובע שסכנה ממשית מבטלת איסור דתי. כלומר, הלכות הנוגעות לבריאות הגוף ולקיום החיים הפיזיים, חמורות יותר מהלכות הנוגעות לעניינים רוחניים. חומרה זו מתבטאת, בין השאר, בכך שבנוגע להלכות המוגדרות כ"איסורים" הולכים אחרי הרוב, גם במקרים בהם משמעות הדבר היא להקל. זאת בניגוד לעניינים הנוגעים לחיים הגשמיים - שם פוסקים לחומרה בכל מקרה

א' באדר תשע"ז, 27/02/2017 | 16:00 "שלא ימצא אצל שום ילד או ילדה נפצים או קפצונים"

צירפנו כאן קטעי מכתבים מהשנים הקודמות בהם דיבר כ"ק מוהרא"ש זי"ע והתריע על הדבר ומי יבוא אחר המלך לשנות מדבריו:


בעזה"י יום ג' לסדר כי תשא י"ב אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל המלמד היקר לי מאד ... נ"י

הנה נכנס ימי הפורים הקדושים (תענית אסתר יום הפורים שושן פורים), ולכן ראה לחזק ולעודד ולשמח את הילדים, ולהסביר להם את קדושת הימים האלו, והעיקר שישמרו שאף אחד לא יהיה לו נפצים או קפצונים, שזה ממש פיקוח נפש, אין שנה שילדים לא יאבדו עין או אצבעות וכו' וכו', וזה לא צחוק, זה כלי משחית, מלבד זאת שזה נגד החוק וכו', והכל זה מחוקת הגויים, אנחנו עם ישראל צריכים לשמור מאד מאד לא לחקות את הגויים.


 

בעזה"י יום ה' לסדר פקודי כ"ז אדר א' ה'תשע"ד

שלום וברכה אל כלליות אנשי שלומינו היקרים "חסידי ברסלב" הגרים ב"יבנאל עיר ברסלב" הוי"ה ישרה עליהם שכינתו תמיד

הריני להודיע לכם, ולהזהיר אתכם שמסתובבים פה שני בחורים צעירים ומוכרים לילדים נפצים.

והנה להסביר לכם את גודל הסכנה אין מילים, כי בכל שנה נפצעים ילדים אנושות וכו', מהנפצים, וזה בגדר פיקוח נפש, ולכן על ההורים להיות שמורים, ולהזהיר את שני הבחורים הצעירים שמוכרים אותם שתעבירו אותם למשטרה.

הודיעו לי אנשי מד"א על אסון גדול שקרה לפני יומיים בשיכון ד' בטבריה במגרש כדור רגל, שילד בן שתים עשרה הדליק עם גפרור נפץ והתפוצץ לו בפנים, והתעוור בשני עיניו רחמנא ליצלן.

ולכן אני מאד מבקש את כלל אנשי שלומינו תראו לבער את הנגע צרעת הזו מקרבנו, וזה עניין של פיקוח נפש ושלא יהיה הדבר הזה קל בעיניכם.

הקדוש ברוך הוא יטהר את מחננו מעשבים שוטים שצמחו וכו', מפני שההורים שלהם לא השגיחו עליהם ולא נתנו להם שום תשומת לב.


 

בעזה"י יום ג' לסדר כי תשא י"ב אדר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל ... נ"י 

באתי לבקש את אנשי שלומינו היקרים דבר מאד מאד נחוץ, הן מצד החוק והן מצד הסכנה והן מצד פיקוח נפש, שלא ימצא אצל שום ילד או ילדה נפצים או קפצונים, כי זה גרם כבר המון אסונות לבני הנעורים בכל העולם כולו, אלו איבדו אצבעות רחמנא ליצלן, אלו איבדו עין רחמנא לישזבן, ולכן חמירא סכנתא מאיסורא, צריכים מאד מאד לשמור על זה מאד מאד.להורדת והדפסת המכתב הראשון »

להורדת והדפסת המכתב השני »

להורדת והדפסת המכתב השלישי »


פורים ב'ברסלב סיטי' »

לחדשות ברסלב »

 


עוד בנושא זה:שאלות ותשובות לפורים
בפורים הילדים נוהגים לעבור מבית לבית
 ולאסוף כסף. מה דעתכם על
המנהג הזה?

קונטרסים וספרים לפורים

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup