ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מיוחד: האם צבי יחזקאלי הצליח לשכנע את מוטי לביא להתחיל להתבודד?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מיוחד: האם צבי יחזקאלי הצליח לשכנע את מוטי לביא להתחיל להתבודד?
צבי יחזקאלי

העיתונאי והפרשן לענייני ערבים של ערוץ 10 סיפר בראיון ל'קול ברמה' על ההרגשה המיוחדת שלה זוכה מי שמשוחח על בסיס יומי עם בורא העולם וניסה לגרום למראיין להצטרף לעניין

ט"ז בכסליו תשע"ה, 08/12/2014


העיתונאי צבי יחזקאלי שמשמש כראש הדסק לענייני ערבים של חדשות 10, סיפר בראיון למוטי (מרדכי) לביא בתכנית "שמונה עד עשר" ברדיו "קול ברמה" על שעת ההתבודדות המיוחדת שמקדיש כל יום לשיחה עם בורא עולם.

יחזקאלי התקרב ליהדות ולחסידות ברסלב בשנים האחרונות וכיום הוא זוכה לפרסם את תורתו של רבינו נחמן מברסלב זי"ע בראיונות טלוויזיה, ברדיו ובמקומות נוספים.

"כשהתחתנתי התחייבתי לתת שעתיים - שעה לה' ושעה לאשתי. ואוי ואבוי לי אם אני אפספס", חשף יחזקאלי ובהמשך הסביר למראיין - שהיה מאוד סקפטי בעניין - עד כמה חשובה השיחה היומית עם הקדוש ברוך הוא.

זה לא מתסכל שאתה מדבר והוא לא עונה? נשאל העיתונאי והשיב: "יש השגחה פרטית. אחר כך אתה רואה דברים לפרטי פרטים. זה לא שהוא לא עונה לך בהתבודדות, הוא עונה לך במציאות. אתה נותן שעה והוא נותן לך 23 שעות".

כשהמראיין מוטי לביא התעקש כי עניין ההתבודדות עדיין לא נתפס בעיניו, הזכיר לו יחזקאלי כי בעבר הוא עצמו (לביא) הסביר לו כיצד מתפללים תפילת ערבית, "כמו שפעם אתה הראת לי את תפילת ערבית, כך אתה יכול לגשת להתבודדות - בדיוק כמו תפילה. אני התבודדתי עוד לפני שהייתי מתפלל שלוש תפילות ביום. זה פשוט, תתחיל במעט, תתחיל ב-5 דקות, כמו שהתרגלת לקריאת שמע על המיטה, 5 דקות לפני תשב על המיטה או מול איזה חלון - ותדבר, ספר לו מה הציק לך היום" חיזק יחזקאלי את המראיין שהתחייב לחשוב על העניין.

בתגובות שהתפרסמו ברשת סיפרו גולשים כי התחזקו מאוד מדבריו של העיתונאי המוערך. "צבי, אתה בעצם מודל חיקוי לאובדי דרך" כתב גולש ואחרת הוסיפה: "כמה נהדר שאתה חולק את סוד הדיבור עם השם, וכן, גם לי הוא מקשיב, איזה כיף עילאי שמקשיבים לך בשקט ואהבה וללא הפרעות".

רבי נחמן מברסלב כתב בספרו 'ליקוטי מוהר''ן' כי "ההתבודדות הוא מעלה עליונה וגדולה מן הכל, דהיינו לקבוע לו על כל פנים שעה או יותר להתבודד לבדו באיזה חדר או בשדה, ולפרש שיחתו בינו לבין קונו בטענות ואמתלאות בדברי חן וריצוי ופיוס, לבקש ולהתחנן מלפניו יתברך, שיקרבו אליו לעבודתו באמת. ותפילה ושיחה זו יהיה בלשון שמדברים בו".

האזינו לראיון המלא באדיבות רדיו 'קול ברמה'.

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:צבי יחזקאלי בראיון מרתק: "ראש
השנה באומן נותן לי כוח לכל השנה"

חסידי ברסלב יגישו
תוכניות יהדות בטלוויזיה

האם זה נכון שיש סגולה
להתבודד שש שעות ברציפות?


2 תגובות

  • 1.
  • מאת: אוראל
   איזה חיזוק עצום לנפש , אשריהם ישראל, איזה פרסום וזיכוי הרבים עצום.
  • 2.
  • מאת: משה
   איך יהודי מאמין אומר משפט :לא מתסכל שאתה מדבר והוא לא עונה ??? לא ברור !!!
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup