ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - צדיקים, שמעתם? האלבום הראשון של פרקש יצא לאור
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
צדיקים, שמעתם? האלבום הראשון של פרקש יצא לאור

הזמר ר' מאיר דוד פרקש - חסיד סאטמר שהפך לברסלב'ר נלהב, הוציא לאור את אלבום הבכורה והקדיש אותו למוהרא"ש הקדוש "שקירב אותי יחד עם עוד עשרות אלפי יהודים אל הנחל נובע מקור חכמה"

כ' בסיון תשע"ו, 26/06/2016 | 14:40 | נחמן מעהל


הזמר ר' מאיר דוד פרקש – חסיד סאטמר מוויליאמסבורג שהתקרב לפני כעשור אל מוהרא"ש זי"ע והפך לחסיד ברסלב נלהב, שחרר בשבוע האחרון את אלבום הבכורה שלו – צדיקים.

אלבום הבכורה 'צדיקים' מכיל 12 ניגונים בהם נוטלים חלק אוסף מכובד של מיטב המלחינים החסידיים: רובי בנט, פינקי וובער, אלי לאופר, ליפא שמלצער, מוטי אילוביץ, מאיר אדלר, דוד קאופמן, יוסי ברגר ופרקש בעצמו, כשעל ההפקה המשובחת של האלבום מנצח נפתלי שניצלער.

שיר הפתיח הנקרא 'על הצדיקים' מדבר על כך שישנם צדיקים קדושים בכל דור ודור ושכל יהודי יכול לזכות להיות כזה - לימוד מובהק שהחדיר מוהרא"ש הקדוש לתלמידיו בכל חייו.

באלבום מופיע גם השיר 'ממלא כל עלמין' בניגון המשותף של מוהרא"ש ור' שלמה קרליבך, את הניגון הוציא פרקש לראשונה כסינגל לפני מספר חודשים והוא כבר הספיק להפוך ללהיט סוחף מגזרים.

האלבום נחתם בשיר 'מה לכם לדאוג' - להיט נוסף מבית החרושת של פארקש המביא את מילותיו של רבינו נחמן מברסלב זי"ע שאמר יום לפני פטירתו: "מה לכם לדאוג מאחר שאני הולך לפניכם".

ר' מאיר דוד פרקש נחשב לאחד מחשובי עסקני ברסלב בארה"ב ואף הקים בעבר את בית המדרש 'התאחדות התלמידים' של חסידי ברסלב בוויליאמסבורג. אביו הוא הרב אברהם חיים פרקש, רב בית המדרש 'היכל הקודש - בית נתנאל' דחסידי ברסלב בקרית יואל מונרו.

את האלבום הקדיש פרקש למוהרא"ש הקדוש וכתב בפתחו מילים ביידיש לזכרו: "אני רוצה להזכיר כאן לזכרון עולם את מורי ורבי המובהק, מחזיר עטרת ברסלב ליושנה, מורה דרך למבקשי ה', המנהיג הגדול של צדיקי וחסידי ומשפיעי ברסלב, הגאון הצדיק רבי אליעזר שלמה שיק זצ"ל, שקירב אותי יחד עם עוד עשרות אלפי יהודים אל הנחל נובע מקור חכמה, שמדריך לתכלית של היהודי בעולם". בהמשך הוא מספר על קרבתו הגדולה למוהרא"ש ועל מה שזכה לקבל ממנו, גם בנושא הנגינה שרבות עודדו להמשיך בכך. "זכרו הטהור חקוק בליבנו בקשר אמיץ ונצחי", מסיים ר' מאיר דוד את דבריו בפתח האלבום, "תורתו מגן לנו, היא מאירת עינינו, הוא ימליץ טוב בעדנו".

האזינו למיקס וצפו באלבום המלא

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

» לחדשות המוזיקה של חסידות ברסלב


ר' מאיר דוד פארקש במחיצת מוהרא"ש זי"ע (צילום: ארכיון ברסלב סיטי)
ר' מאיר דוד פארקש במחיצת מוהרא"ש זי"ע (צילום: ארכיון ברסלב סיטי)
ר' מאיר דוד פארקש במחיצת מוהרא"ש זי"ע (צילום: ארכיון ברסלב סיטי)
ר' מאיר דוד פארקש מופיע ביבנאל עיר ברסלב (צילום: ארכיון ברסלב סיטי)
ר' מאיר דוד פארקש מופיע בוויליאמסבורג (צילום: ארכיון ברסלב סיטי)

עוד בנושא זה:חסידי ברסלב בוויליאמסבורג חנכו
בית מדרש חדש והכניסו ספר תורה

הפרוכת המפוארת לבית הכנסת
הגדול ביבנאל הוצגה בפני הצדיק

למרות חולשתו במוצ"ש ערך הצדיק
חאלקה לאחד מילדי אנ"ש


3 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup