ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מוהרא"ש בצוואה מצמררת: "אני מדבר עכשיו מהשמים, מלמעלה"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מוהרא"ש בצוואה מצמררת: "אני מדבר עכשיו מהשמים, מלמעלה"

כבוד קדושת מוהרא"ש זצוק"ל

באחת הדרשות מהשנים האחרונות מסר מוהרא"ש זצוק"ל צוואה לתלמידיו ואמר כי "אני מדבר עכשיו מהשמים, מלמעלה, אני כבר שמה, ואני אומר לכם פה למטה הדבר הראשון לשמוח שזכיתם להיבראות מזרע ישראל"

י"ח בשבט תשע"ה, 07/02/2015 | 22:35


אתר 'ברסלב סיטי' מצא בארכיון הדרשות העצום שהותיר אחריו כבוד קדושת מוהרא"ש זצוק"ל קטע מיוחד שבו נשמע הצדיק מיבנאל מדריך את תלמידיו כיצד להתנהג מבחינה רוחנית לאחר הסתלקותו.

"אני מאוד מבקש את אנשי שלומינו היקרים תלמידי "היכל הקודש", אתם הילדים שלי! אתם הבנים שלי! אתם הבנות שלי! מה אבא מניח צוואה לבן, לבת? אני רוצה את הכי טוב שלך!" פתח מוהרא"ש זצוק"ל את דבריו.

"בני, בתי, אני יוצא מזה העולם ואתם נשארים בזה העולם, תאמינו שאני רוצה את הטוב שלכם. עברתי בחיים משברים וגלים ואני יודע מה זה רע, ולכן אני רוצה להציל אתכם שאתם לא תגיעו אל הרע הזה. ולכן אבא מניח צוואה לבנים שלו רק מה שטוב למעלה".

מוהרא"ש המשיך ואמר "תתארו לעצמכם: אני מדבר עכשיו מהשמים, מלמעלה, אני כבר שמה, ואני אומר לכם פה למטה הדבר הראשון לשמוח שזכיתם להיבראות מזרע ישראל ולא עשנו גוי כגויי הארצות, תשמחו עם 'שלא עשני גוי', זה השמחה הכי גדולה שיש לנו לשמוח!".

"רבינו אומר, ספר המידות אות שמחה סימן א' 'כשאדם עושה מצווה בשמחה בידוע שליבו שלם עם אלוקיו', אז הדבר הראשון אני מבקש את כולכם מהשמים, צועק אליכם למטה, אל הבנים והבנות שלי, תהיו שמחים ועליזים! אל תתנו שהעצבות והמרירות והדיכאון יתפוס אתכם! אני יודע שאתם עוברים צרות ויסורים, תזכרו שיש לכם בורא כל עולמים, תבואו להתפלל אליו, והקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתכם".

"אבל תתפללו במניין כל יום שחרית מנחה ערבית, תלמדו בכל יום מקרא, משנה, גמרא, מדרש, הארבע לימודים אלו הם כד' העולמות - אצילות, בריאה, יצירה, עשיה. ותלמדו בכל יום הלכה. ובזכות זה תעברו את העולם בשלום ובקלות".

לסיום אמר מנהיג ברסלב: "אם אתם רוצים שהקדוש ברוך הוא ימחול לכם על כל עוונותיכם, תעסקו בהפצה! להפיץ את אור רבינו! תפיצו את הקונטרסים האלו, ותשתדלו שכל אחד יהיה לו קמיע, והקדוש ברוך הוא ישמור אותו מכל רע, וביחד נזכה לקבל פני משיח צדקנו".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:כבה אור העולם: אדמו"ר
מוהרא"ש הצדיק מיבנאל זצוק"ל

לב מי לא יחרד?!
זעקות ביבנאל לרפואת מוהרא"ש

הלוויתו של מוהרא"ש זצוק"ל
בבורו פארק


2 תגובות

    • 3.
    • מאת: אברהם
      למה התכוון רבינו שאמר לכל אחד שהייה קמיע למה התכוון ?
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup