ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - צפו: קביעת מזוזה בישיבת 'תפארת מוהרא"ש'
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
צפו: קביעת מזוזה בישיבת 'תפארת מוהרא"ש'

הרב יצחק לעזער קבע מזוזה בשערי הישיבה שהוקמה ביבנאל עיר ברסלב על שמו של מוהרא"ש זי"ע. צפו בוידאו

ו' בחשוון תשע"ו, 19/10/2015 | 15:35


ביבנאל עיר ברסלב נערכה בשעות הבוקר (שני) קביעת המזוזה בשער החיצוני של ישיבת 'תפארת מוהרא"ש' שנפתחה בתחילת השנה לזכרו של מנהיג חסידי ברסלב ובה לומדים כ-80 בחורים.

את המזוזה קבע הרה"ח רבי יצחק לעזער, גדול תלמידי מוהרא"ש זי"ע שהיה מעורב בכל שלבי פתיחת הישיבה ותמך רבות בהקמתה לשם ריבוי לימודי מוהרא"ש והגדלת תורתו בעולם.

הישיבה שהוקמה ביבנאל היא חלק מהתפתחות מבורכת שחלה במוסדות קהילת ברסלב ביבנאל בחודשים האחרונים, זאת בעקבות הרצון העז שבוער בקרבם של התלמידים לגרום נחת רוח לאביהם הרוחני, מייסד הקהילה הקדושה אשר הסתלק בחטף בתאריך י"ז בשבט תשע"ה למגינת לב רבבות אוהביו ותלמידיו.

בכינוס שנערך בחודש תמוז לקראת פתיחת הישיבה, סיפר מנכ"ל המוסדות הרב אשר טולדנו ז"ל על המאמצים הכבירים שנעשו על מנת לאפשר את הקמתה של הישיבה החדשה, למרות הקשיים הכלכליים שבהם נמצאים מוסדות ברסלב ביבנאל. "הדבר הכי עיקרי אצל מוהרא"ש היה החינוך", הזכיר המנכ"ל הבלתי נשכח והוסיף כי בעקבות כך הניחו בהנהלת מוסדות הקהילה את כל הקשיים בצד ונרתמו להצלחת הקמת הישיבה החדשה במלוא הכוח. "אני סמוך ובטוח שהקב"ה יעזור לנו כלכלית בדרך לא דרך, ומוהרא"ש בוודאי יפעל בשבילנו", אמר הרב טולדנו.


הרב יצחק לעזער קובע מזוזה בשערי ישיבת תפארת מוהרא"ש (צילום: ברסלב סיטי)

עם פתיחתה של הישיבה שיגר הראשון לציון רבי יצחק יוסף מכתב עם דברי ברכה נלהבים על המשך ביסוס מוסדותיו של מוהרא"ש: "שמח ליבי ויגל כבודי בשמועה טובה תדשן עצם, על הרחבת גבולות התורה והיראה של כבוד קדושת הגאון הצדיק כמוהר"ר אליעזר שלמה שיק המוהרא"ש זיע"א, אשר נקטף מאיתנו בשנה זו ועלה נשמתו הטהורה לגנזי מרומים. ועתה קמו כמה מתלמידיו היקרים אשר עמם עוז ותושיה, והקימו ישיבה על קברו, ונקראה בשם תפארת מוהרא"ש על שמו הקדוש, ובה יתקבצו בס"ד בחורים יקרים וחשובים אשר עדיים לגאון ולתפארת וישקדו על התורה ועל העבודה".

לפני כחודש ימים ביקר בישיבה הרב יעקב ישראל איפרגן המכונה 'הרנטגן', הוא נשא דברים בפני התלמידים ועורר אותם על גודל הזכות שנפלה בחלקם ללמוד תורה דווקא בעיירה יבנאל שהפכה למקום מקודש בזכותו של מוהרא"ש זי"ע אשר הפריח את השממה באזור. "תדעו לכם שהנשמה של קודש הקודשים מוהרא"ש וודאי חופפת על המקום הזה, אתם זכיתם שהייתם בסביבתו", אמר הרב.

תרומות לישיבה הקדושה אפשר להעביר דרך משרדי ברסלב 04-665-6666

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:הרב יצחק יוסף: "הלב שמח על
ביסוס מוסדותיו של מוהרא"ש"

עושים נחת רוח לצדיק: מעמד
פתיחת ישיבת "תפארת מוהרא"ש"

הרנטגן בישיבת תפארת מוהרא"ש:
"פטירתו ביטלה גזרה נוראה"


1 תגובות

    • 1.
    • הרב טולדנו הצדיק לא שוכחים אותך
      מאת: שחר
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup