ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - קיבל מסר מבורא עולם והחליט - אני לא מתאבד!
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
קיבל מסר מבורא עולם והחליט - אני לא מתאבד!
מתחם הבורסה (צילום: נדבי נוקד)

זהו סיפור על בורסה, על יהלומים ועל חיים שלא תמיד מאירים פנים - גם לעשירים

כ"ז ניסן תשע"ד, 27/04/2014


ליהודי שבסיפור הבא קוראים שמואל, הוא חרדי נשוי מהעיר אלעד, יש לו חמישה ילדים חמודים והוא עובד כסוחר יהלומים במתחם הבורסה ברמת גן. ההתחלה נשמעת טוב מאוד - חרדי, נשוי עם ילדים, סוחר יהלומים, מה יותר טוב מזה? אבל כמו עוד הרבה אנשים, גם הוא עבר קשיים לא פשוטים בחייו וכמה פרשיות סוערות במיוחד גרמו לו לשברון לב גדול והכניסו אותו לדיכאון מוחלט.

יום אחד הוא סיים את עבודתו בבניין הבורסה כשבליבו החלטה מצמררת - "זהו זה, אשים קץ לחיי ואגמור עם הסבל הזה". ואז הוא ראה אותו, את רונן, חסיד ברסלב שחילק חוברות חיזוק ברחוב שמתחת לבניין הבורסה, ובמוחו נצנץ רעיון: "אם אקבל ממנו חוברת שיש בה מסר אישי בעבורי, יהיה זה סימן משמים שאחזור בי מהחלטתי להתאבד".

שמואל ניגש אל החסיד וזה הגיש לו כהרגלו חוברת ואמר: "בבקשה אחי היקר, זו חוברת במיוחד בשבילך". צמרמורת חלפה בגופו כשלקח את החוברת לידיו, בכותרת של חוברת החיזוק נכתב בגדול "אל תתייאש", לדברי שמואל היה זה המסר הכי אישי שהרגיש שקיבל אי פעם מבורא עולם.

מפה לשם, שמואל מצא את עצמו מספר לרונן הברסלב'ר את כל מה שעובר עליו, במשך שעה ארוכה שוחחו השניים על ענייני אמונה, חיזוק והשגחה פרטית, וכשנפרדו החליפו מספרי טלפון כדי שיעמדו בקשר.

היה זה ביום חמישי, וכבר במוצאי השבת הקרובה שוחחו השניים שוב דרך הטלפון. רונן מספר ששמואל אמר לו אז שעברה עליו שבת רגועה שבה הרגיש הקלה גדולה ובכל פעם שהרגיש שהעצבות והדיכאון מתחילים לחזור אליו, הוא פתח את הקונטרס "אל תתייאש" וקרא את כולו, כך יצא שבמהלך השבת קרא אותו שבע פעמים.

כך שמרו השניים על קשר חם במשך שנה שלמה. לאחר שנה הגיע שמואל לשבות בבית קרובי משפחה בעיר טבריה, ובאותה השבת הגיע מחבר הקונטרסים כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א ליבנאל הסמוכה לטבריה, שמואל סיכם עם רונן שבמוצאי השבת יארגן לו אפשרות להיכנס ולקבל את ברכתו האישית של הצדיק מיבנאל.

רוח הקודש גלוי. הצדיק מיבנאל בסעודה שלישית (צילום: ברוך מעהל)

במהלך דרשת סעודה שלישית בהשתתפות מאות אנשים הזכיר הצדיק את מעלת הפצת חוברות החיזוק לעם ישראל ואז הפתיע פתאום את רונן ברוח קודשו וקלע בדיוק לסיפור שהתרחש איתו לפני שנה, וכך אמר: "תמשיכו להפיץ קונטרסים שמחזקים את הלבבות, זה כמו לחלק יהלומים ממש. אתן לכם דוגמה, יכול להיות שאדם מפיץ קונטרסים ליד הבורסה המלאה ביהלומים ומשם יירד באותה שעה יהודי שנתון במשבר ועובר עליו מה שעובר. האדם הזה יכול להיות שבור ורצוץ עד כדי כך שרוצה להתאבד, ובזה שאתה נותן לו קונטרס המסביר שאסור להתייאש - אתה מציל את חייו, אתה ממש מחייה אותו ובזכותך הוא לא יתאבד..."

במוצאי השבת הגיע שמואל מטבריה ליבנאל ושמע מרונן על מה שהתרחש בסעודה שלישית. כשזכה להיכנס אל כבוד הצדיק, הציג את עצמו וסיפר כי המקרה אותו תיאר הצדיק בדרשתו התרחש בדיוק מוחלט איתו בעצמו. "תספר לגבאי בדיוק את מה שהיה", ביקש הצדיק בנועם ושמואל החל לספר את סיפורו האישי לגבאי הרב אברהם משה ברדוגו שעמד על יד הצדיק. בכל מהלך הסיפור כיסה הצדיק את פניו בידיו והתבודד אל השם יתברך, וכשסיים שמואל את סיפורו פתח לפתע הצדיק את עיניו ואמר: "התפילין שלך פסולות, תחליף אותן ובעזרת השם תהיה מעכשיו רק בשמחה".

שמואל אכן מצא בתפילין בעיה רצינית והחליף אותן ומאז חייו השתנו, הוא שמח ומאושר, הולך בכל יום לעבודה ומדבר תמיד אל השם יתברך, גם כשקצת קשה לו - הוא פותח את אחד מספריו המחזקים של הצדיק מיבנאל והכל מסתדר לו.

את הסיפור שמענו מכלי ראשון, גם מרונן החסיד וגם משמואל בעצמו.

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:

הפסדתי את כל כספי בבורסה,
איך לצאת מהחובות?

אברך מחסידות מפורסמת:
"אקרב עוד ועוד לברסלב"

איפה חילקו 1000 שקלים ולמה?

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup