ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אורח מפתיע בעיר ברסלב: ראש ישיבת מיר
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אורח מפתיע בעיר ברסלב: ראש ישיבת מיר

הרב אליעזר יהודה פינקל (צילום ארכיון)

ראש הישיבה הליטאית הגדולה בעולם הגיע לשבת נופש ביבנאל והתרשם במיוחד • "מדהים לראות מה שאדם אחד מסוגל לעשות" אמר בהתפעלות על מנהיג הקהילה

כ"ו ניסן תשע"ד, 26/04/2014


חרדים ודתיים רבים בוחרים לנפוש בתקופת הקיץ דווקא ביבנאל עיר ברסלב, גם בגלל הנוף הנדיר והאווירה המיוחדת שבמקום, אבל בעיקר בגלל שיבנאל היא עיירת הנופש היחידה בארץ שבה מתקיימים תפילות במניין ושיעורי תורה בכל מהלך היום ובנוסף קיימים בה מקוואות טהרה מפוארים, חנויות ומסעדות כשרות למהדרין ושאר שירותי היהדות שהופכים את החוויה של הנופש החרדי למושלמת.

סיבות אלו מושכים למקום גם גדולי תורה ואדמורי"ם מכל החוגים שמגיעים במטרה לנוח מהמולת העיר ומהטיפול השוטף בבני קהילותיהם.

בשבת האחרונה הגיע לעיירה הברסלבית ראש ישיבת מיר הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל, שנפש במקום יחד עם משפחתו המורחבת. את התפילות ערך בבית המדרש של חסידי ברסלב כשלאחר תפילת שחרית אף השתתף בקידושא רבה, שם האזין לשיחה של אחד החסידים מתוך הספר 'סיפורי מעשיות'.

בשיחה עם מספר חסידים בערב שבת הביע ראש הישיבה הליטאית הגדולה בעולם את התרשמותו העצומה ממוסדות הקהילה הגדולים של חסידי ברסלב בעיירה הקטנה והמרוחקת. "מדהים לראות מה שאדם אחד מסוגל לעשות", אמר הרב כשכוונתו למנהיג הקהילה כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א שהפך את יבנאל ממדבר רוחני לעיירה מפורסמת של תורה וחסד, כאשר במוסדות החינוך שבמקום לומדים כיום למעלה מ-1000 ילדים.

במוצאי השבת הודה ראש הישיבה לעסקני החסידות על האירוח והביע שוב את הנאתו הגדולה מהשבת במקום הנפלא.

'ברסלב סיטי' מגיש תיעוד בלעדי.

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


בלימוד בערב שבת עם נכדו

בשיחה במוצאי שבת עם חסידים

עוד בנושא זה:


ראש הישיבה הליטאית
עשה את הפסח ביבנאל

האם אני, בתור בחור ליטאי,
יכול להשתייך לחסידות ברסלב?

צפו: מאות נופשים
ביבנאל עיר ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup