ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - רמי קלינשטיין: "כיף לדעת שיש למעלה מישהו שאני יכול לדבר איתו כמו אבא"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
רמי קלינשטיין: "כיף לדעת שיש למעלה מישהו שאני יכול לדבר איתו כמו אבא"

רמי קלינשטיין, מהזמרים המצליחים בישראל מתקרב ליהדות • בראיון גלוי לב הוא מספר על החיפושים אחר רוחניות, עד שמצא אותה קרוב לבית - ביהדות ובשיחה הפשוטה עם אבא שבשמים

ז' באייר תשע"ה, 26/04/2015 | 11:30"היהדות מיועדת לכולם". רמי קלינשטיין בהופעה

"קשה להגדיר מה זה אושר וכמה אושר אתה מרגיש בנקודה מסוימת. אנחנו חיים כל הזמן במטוטלת ומחפשים את האיזון. לפעמים, דווקא אחרי שנדמה לך שמצאת אותו ושעכשיו אפשר לנוח, בא הבום טראח והחיים שוב מתהפכים. לכן אני מאוד מאמין ברכישת כלים". כך סיפר רמי קלינשטיין, מגדולי היוצרים והזמרים בישראל ל'ידיעות אחרונות'.

"לפני עשר שנים, כשהייתי בפרק אחר לחלוטין בחיים שלי, למדתי קבלה במשך שנתיים. עברתי טיפול פסיכולוגי, קראתי ספרים שמלמדים אותך להסתכל בראי ולהגיד 'אני אוהב את עצמי, מגיע לי את עצמי', תמיד הייתי בחיפושים. אבל בישראל קיימת תופעה מיוחדת שאני קורא לה 'משיכת חבל'. הדתיים אומרים עליי: 'הוא בחור טוב, עכשיו הוא משלנו', ובמחנה השני מושכים לצד המנוגד ואומרים: 'וואי, חבל, הלך לנו עוד אחד'. ואני עומד באמצע, ניטרלי, ומסרב להצטרף למשחק. הרי היהדות מיועדת לכולם".

לאחר שיחת נפש עמוקה עם אחד הרבנים הוא רכש זוג תפילין וניסה להיזכר באמצעות האינטרנט איך מניחים אותן. "הייתי בטוח ששכחתי", הוא מגחך. "אבל זה כמו אופניים. ברגע שהתחלתי נזכרתי, ובאופן כמעט מיידי הרגשתי שזה עושה לי טוב. יש משהו בהתייחדות הזאת, כמו במדיטציה, זו התרכזות באמונה שלי. מאז ומתמיד האמנתי באלוקים, בדרך כלל הוא הקשיב לי כשביקשתי ממנו דברים, וכיום אני לא מחפש סימנים. הבנתי שזה בסדר להיות איתו בקשר. זה נעים לי, הרוחניות מאזנת לי את הגשמיות וטוב לי לדעת שאי שם למעלה יש אבא שאני יכול לדבר אליו כמו אל אבא".

כחלק ממסעו אל השורשים, אל היהדות, קלינשטיין הפסיק להופיע בשבת בשל קדושתה. "המערכת שלי המשיכה לסדר לי הופעות, עד שלפני חודשיים ומשהו הזיזו הופעה מכאן לשם, וכשרצו לקבוע אותה דווקא בשישי בערב, אמרתי סטופ. כבר הרגלנו בבית את ארוחת יום שישי, לימדתי את רעייתי לברך על הנרות, נהניתי מאווירת השבת, אז למה לא לנוח בבית עם הילדים? בגיל מסוים אתה מבין שאתה המבוגר האחראי במשפחה שלך, והחלק של המסורת מתגבר מפני שזה מה שתנחיל אחריך לדורות הבאים".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

עוד בנושא זה:מה גרם לצייר המפורסם
שי אזולאי לשנות את חייו?

מנהלל לעיר הקודש ירושלים:
סיפור חייו של דדי בן-עמי

יובל כבר לא מבולבל:
כוכב הילדים חוזר בתשובה ומתבודד


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup