חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט שאלות ותשובות בחסידות ברסלב נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


קטגוריות השו"ת:
אמונה  |  אקטואליה  |  הדפסה והפצה   היכל הקודש  הסבר בתורותיו ובדיבוריו של רביז"ל
התקרבות לצדיקים  | זוגיות ושלום בית  |  חגים וזמנים  |  חזרה בתשובה  |  חלומות  |  חינוך הילדים
חינוך והוראה  |  יבנאל עיר ברסלב  כיבוד הורים  |  לימוד תורה  |  סגולות  |  עצבות ושמחה
פוריות הריו
ן ולידה  |  פרנסה  |  ציון רבינו ז"ל והנסיעה לאומן  |  קבלה וחכמת הנסתר
רפואה ובריאות  |  
שידוכים וזיווגים  |  שֵמוֹת  |  שמירת העיניים וקדושת הברית  |  תפילה והתבודדות 


« הדף הקודם - 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-20-21-22
23-24-25-26-27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42-43-44-
45
-46-47-48-49-50-51-52-53-54-55-56-57-58-59-60-61-62-63-64-65-66-
67
-68-69-70-71-72-73-74-75-76-77-78-79-80-81-82-83-84-85-86-87-88-
89
-90-91-92-93-94-95ביום שלישי כ"א באלול (16.9) נוספו 8 שאלות ותשובות חדשות
5002
קשה לי לקבל את זה שצריכים לזרוק את השכל לגמרי ולהתבטל בפני הצדיקים
אני רואה שבהרבה מכתבים כבודו מדגיש את החשיבות של האמונה והביטול לצדיקים, ואיך שאדם צריך לזרוק את השכל העצמי שלו ולקבל את דברי הצדיק כתורה מסיני, והאמת היא שקשה לי להבין את זה. למה צריכים לבטל את השכל שלי לגמרי?
5001
ידוע שבדורנו היצר הרע הכי חזק הוא היצר של הניאוף. איך מתמודדים איתו?
מדי פעם אני מקבל את החוברות הנפלאות שחיברת, ובכל פעם אני מרגיש שזה מאיר לי את החושך באור גדול ונותן לי תובנות חדשות על החיים. ידוע שהדבר הכי מושך בדור הזה זה היצר הרע של נשים, וכמובן שזה הדבר שהכי קשה להתחזק בו. אשמח מאוד אם הצדיק ידריך אותי איך להתמודד עם היצר הרע.
5000
האם הירידה במכירת הכרטיסים לאומן נובעת מהמלחמה שיש באוקראינה?
אני סוכן נסיעות, ומדי שנה אני מוכר מאות כרטיסים לנוסעים לאומן לראש השנה. עד עכשיו אני רואה שהמכירות ירדו בצורה די משמעותית בהשוואה לשנה שעברה. האם זה קשור למלחמה שיש באוקראינה?
4999
אנחנו מחוברים לברסלב ומתלבטים בין מעבר לנתיבות או ליבנאל. היכן תהיה לנו הצלחה?
בעלי ואני נשואים כמעט שנה, עדיין בלי ילדים. אנחנו גרים בבאר שבע, ומכיוון שתכף מסתיימת לנו השכירות, חשבנו לעבור לגור במקום יותר חרדי כדי שלבעלי יהיה כולל מסודר ללמוד בו. אנחנו מחוברים לברסלב, ומצאנו כולל של ברסלב בנתיבות. ההתלבטות שלנו היא האם לעבור לנתיבות או לעבור ליבנאל
4998
האם בזה שמסתכלים על ציונו של רבי נחמן מברסלב זוכים למעלה של המתבונן בפני הצדיק?
האם יש עניין להסתכל על הציון של רבי נחמן מברסלב ובזה לקיים את מה שרבינו אמר בתורה ד' שיש מעלה גדולה בהסתכלות על הצדיק?
4997
מדוע נוהגים לעמוד במשך כל מעמד ברית המילה?
א. האם יש עניין לעמוד במשך כל הברית? ואם כן, מדוע? ב. האם אותו אחד שכיבדו אותו לברך 'אשר קידש ידיד מבטן' צריך לשתות מהיין? ג. ראיתי שכאשר כבוד הרב מכובד בברכה זו הוא נוהג לשתות מיושב וטועם מהיין ולא שותה רביעית. מה הטעם לזה?
4996
אין לי חשק לכלום ואני מרגישה שאין טעם לחיי. איך זוכים לסיפוק נפשי?
רציתי לדעת איך אפשר להגיע למצב של סיפוק מהחיים, כי אני מרגישה שאין לי חשק לכלום ואין לי טעם לחיות. ברוך ה' אני חיה באמונה, ומאמינה שה' מביא את כל הניסיונות, אבל עדיין אני מרגישה מאוד מדוכדכת ועצובה ולא מוצאת עניין בשום דבר. מה אפשר לעשות?
4995
מדוע אצל חלק מחסידי ברסלב יש תופעה של הזנחה חיצונית?
ברוך ה' אני ובעלי באים ממשפחות דתיות, והתחזקנו עוד יותר - בעלי התחיל ללבוש כובע ומעיל, לומד תורה, גמרא ומשנה, וברוך ה' אני מרוצה מההתקדמות, אך יש עניין שקצת מציק לי מאחר ואנחנו מוצאים את עצמנו קרובים לחסידות ברסלב - פעמים רבות אני רואה משפחות ברסלביות שניכרת בהם ההזנחה בלבוש מרופט או קרוע ובלוי.
4994
לפעמים אני מתפלל בכוונה גדולה ולפעמים אני מאוד מבולבל בזמן התפילה. למה?
לפעמים אני מתפלל באריכות ויוצא עם הרגשה מצוינת, ולפעמים קשה לי לומר את המילים עם כוונה פשוטה. אני יודע שזו עצת היצר ושאסור להתייאש. אשמח אם הרב ייתן לי עצות איך לזכות ליישוב הדעת בתפילה.
4993
בבדיקת סקירת המערכות שאשתי עשתה התגלה מום רציני בעובר. מה עלינו לעשות?
אשתי נמצאת כעת בהיריון הראשון שלה, ובטעות עשינו בדיקת סקירת מערכות כי חשבנו שמדובר באולטרסאונד רגיל. הרופא אמר שהמשקל והגודל תקינים, אך לעובר אין מוח. אשתי מרגישה תזוזות של העובר אך היא בלחץ גדול מאוד ממה שהרופא אמר. מה עלינו לעשות?
4992
האם כשאדם נפטר הוא נותן את הדין על כל העבירות בחייו או רק על העבירות של השנה האחרונה?
יש לי שאלה שמעניינת אותי: כתוב על יום הכיפורים "כי ביום הזה יכפר עליכם", כלומר שבכל שנה מתכפרים לאדם כל עוונותיו פרט לעוונות שבין אדם לחברו. אם כך יוצא שבשנה בה נפטר האדם הוא אמור לתת את הדין רק על השנה האחרונה ועל העבירות שבין אדם לחברו שלא עשה עליהן תשובה
4991
כבר כמה פעמים שלחתי לרב שאלה, ואף פעם לא נעניתי. מדוע?
רציתי לשאול את כבודו דבר שמציק לי מאוד: הפניתי אליך מספר פעמים שאלה - הן דרך האתר והן דרך הגבאי, נאמר לי שקראת את המכתב אך לא ענית לי תשובה. האם זה אומר שאני צריכה להבין שהתשובה על בקשתי היא שלילית וכנראה זה לא יתממש, או שמא משמים אוסרים לתת תשובה על בקשתי הספציפית?
4990
אני חסיד נדבורנה ולאחרונה התקרבתי מאוד לחסידות ברסלב. האם יש בכך בעיה?
אני שייך לחצירו של האדמו"ר מנדבורנה זצ"ל, וכפי הידוע לי אף פעם הצדיק לא נפגש עם האדמו"ר זצ"ל, אבל ראיתי דבר מופלא - הרבה עצות שהצדיק כותב במכתביו דומות מאוד לדברי האדמו''ר מנדבורנה. האם כן נפגשתם פעם? ואם כן, מתי?
4989
לבננו יש קשיי התפתחות והמליצו לנו לרשום אותו לגן חינוך מיוחד. האם לעשות זאת?
בננו כבר בן שלוש, וכמעט אינו מדבר. בבדיקות אצל רופאים הם הציעו לרשום אותו לגן חובה של חינוך מיוחד, אך אשתי ואני קצת חוששים לגבי ההמשך שלא תהיה פגיעה במסגרת הלימודים בגלל המסגרת הזו, ולכן חשבנו לרשום אותו לגן רגיל עם גננת שילוב ונקווה שהוא יתאקלם בהדרגה. מה אומר כבוד הרב?
4988
האם להמשיך בתפקידי למרות הקשיים או לספר את תחושתי לממונים עליי?
אני עובד בחברת ביטוח, לאחרונה הציעו לי תפקיד ניהולי במוקד מכירות, ונעניתי להצעה בחיוב לפני כשבועיים. בזמן חפיפת התפקיד הבנתי שהעומס רב מאוד, הדרישות והשעות רבות ושאני מאוד לא מתחבר לתחום של ביטוחי הבריאות. מצד שני, אני חושש לפנות לממונים עלי ולשתף אותם ברגשותיי הקשים בעיקר בגלל שאולי לא יהיה תפקיד אחר בשבילי ואאלץ להיות מובטל.
4987
מה משמעות השם 'אדל'? ומי הן הצדקניות שהיו קרויות כך?
זכינו לקרוא לבת שלנו אדל, ונשמח מאוד אם הרב יסביר לנו את משמעות השם ויספר על הצדיקות שהיו קרויות כך
4986
רבינו אמר שמי שמקטין את עצמו בפני רבו זוכה לבן שיותר גדול מרבו. למה הכוונה?
רבינו אומר בספר המידות (אות בנים סימן ס"ו): "מי שהוא מקטין את עצמו בפני רבו, ושואל ממנו כל הספיקות אף על פי שרבו מבייש אותו - על ידי זה זוכה שיוצא ממנו בן שהוא גדול בתורה יותר מרבו". האם תוכלו להסביר מאמר זה?
4985
האם התיקון הכללי מועיל גם למי שפגם בברית במזיד?
שמעתי בשם רב אחד שהתיקון הכללי הוא תיקון רק למקרה לילה אבל לא למי שפוגם במזיד, וכן שמעתי ממישהו אחר שרק התיקון הכללי שנאמר על ציונו של רבינו עוזר גם למזיד. ומכיוון שזה נקרא "התיקון הכללי" שניהם מסכימים שזה כן עוזר לכול דבר, גם מזיד, אבל רק עוזר בלבד ולא מתקן. מה היא האמת?
4984
אני רוצה להרחיב את עסק ציוד ההגברה שלי ושוקל להכניס שותף. מה דעתכם בעניין?
יש לי עסק של השכרת ציוד הגברה לאירועים, ואני שוקל להכניס שותף לעבוד איתי כדי שאוכל להרחיב את העסק. האם כדאי לי לעשות את הצעד הזה?
4983
עשיתי הסכם פרטי עם אחד הסוחרים שמוכרים למנהל שלי סחורה. האם יש בזה בעיה?
אני עובד כשכיר אצל סוחר גדול והוא משלם לי משכורת חודשית. אני רואה שהוא מוכר כמויות אדירות של סחורה ושהוא עושה הרבה כסף. עשיתי הסכם עם אחד האנשים שמוכרים למנהל שלי סחורה שהוא שהוא יגדיל את הסכום של המכירה בחשבונית ואחר כך הוא יתן לי את ההפרש. הרי לא גנבתי ממש אלא גרמתי לכך שיעלו את סכום המכירה, והמנהל שלי הסכים למחיר, אך לא ידע שהמחיר עלה בגללי. האם יש בזה בעיה?
4982
הבוס שלי מלחיץ אותי מאוד ומתנהג איתי ביד קשה. האם להתפטר?
אני עובד במקום מסודר כבר שלוש שנים, וכל הזמן אני מרגיש קיפוח - הבוס נותן לאחרים הטבות ומתחשב בהם, ורק איתי הוא הולך ביד קשה ובחומרת הדין. כל זה חוץ מזה שמלחיצים אותי שם מאוד ומתישים אותי. האם אני צריך לקבל את המציאות ולהמשיך לעבוד ככה או שעליי להתפטר?
4981
מדוע חלק מהנשים ההונגריות לובשות צעיף לבן וסינר בעת הדלקת הנרות?
מה מקור המנהג של חלק מנשות יוצאי הונגריה לכסות את הראש עם צעיף לבן ולקשור סינר?
4980
האם שמי 'ארין' טוב עבורי? והאם יש צורך בהוספת שם?
4979
מאז שעברתי התקפת לב נוצרו לי המון חובות. איך יוצאים מהמצב הזה?
לפני כשמונה שנים קיבלתי דום לב שנקרא VF, ראיתי אור לבן עוצמתי, ולבסוף הקדוש ברוך הוא החזיר לי את הנשמה. מאז אני בחובות ולא מצליח לצאת מהמצב הזה - אני עובד משש בבוקר עד חמש בערב בעבודה פיזית, וכל מה שאני מרוויח נעלם. אנא כבודו האם תוכל לכוון אותי מה עליי לעשות ולברך אותי?
4978
בגלל שאני מתקרבת לגיל חמישים קופת החולים הציעה לי לעשות בדיקות ממוגרפיות. האם לעשות זאת?
אני בסביבות גיל החמישים, ומטעם קופת חולים מפנים באופן גורף כל אישה בגיל הזה לערוך בדיקות ממוגרפיות כלליות. האם צריך לבצע את זה או שאפשר להימנע כדי לא לחקור ולבדוק סתם בזמן שלא כואב כלום וסתם הם שולחים את כולן לבדיקות?
4977
אני משתדל לשמור על שלום בית תקין אך לא מצליח. מה עושים?
אני נשוי כבר כמה שנים, ובשנים האלו חוויתי עליות וירידות בשלום בית. קיבלתי על עצמי להשתנות ולשמור במסירות נפש על השלום בית שלנו, אבל למרות זאת מדי פעם אני נופל לכעסים ומתחים, אנחנו רבים ומפסיקים לדבר עד שעוברים כמה ימים ואנחנו משלימים. כך זה קורה שוב ושוב וזה הורס לנו את האוירה הטובה בבית. איך מונעים עוד מריבו כאלו בעתיד?
4976
אני גרושה כבר 13 שנה ולא מצליחה להתחתן בשנית. איך אפשר לפתוח את המזל?
לצערי אני גרושה כבר 13 שנה. ילדיי נשואים ברוך ה'. אני יוצאת לשידוכים, אך אף אחד לא מתאים לי וגם אין לי הרבה הצעות, ובעקבות כך בתקופה האחרונה אני נמצאת במצב נפשי קשה. אני מבקשת שהצדיק יאיר לי מה ניתן לעשות כדי לפתוח את המזל. האם יש עליי איזו הקפדה?
4975
מאז שחזרתי מאומן אני לא מפסיקה להתגעגע לשם עד כדי עצבות. איך משתחררים ממנה?
לאחרונה חזרתי מביקורי השני אצל רבי נחמן מברסלב באומן, וכמו בפעם הראשונה חזרתי עם געגועים לאומן עד כדי כך שאני בוכה מרוב געגועים שאני רוצה לחזור לאומן, לחזור להיות במקום הקדוש הזה. מה אני יכולה לעשות על מנת שלא תהיה לי את העצבות הזו?
4974
אני בן שלושים ושלוש ומחפש את זיווגי. איך מתמודדים עם היצר הבוער בי?
אני בן שלושים ושלוש, ולצערי אני עדיין לא נשוי. כמובן שאני לא מתייאש חס וחלילה ואני ממשיך לחפש את זיווגי ולהתפלל על כך, אבל היצר בוער בקרבי ואני מרבה להרהר בהרהורים הקשורים לנשים ולפעמים גם נכשל בהסתכלויות אסורות. איך להתמודד עם המציאות הזו?
4973
בני היה מעורב בתאונת דרכים עם נהג שיכור, וכעת תובעים אותו בתביעת ענק. מה עושים?
אני זקוקה לישועה עבור הבן שלי: לפני שנתיים הוא נסע ברכב לבסיס שבו שירת ופגע ברוכב אופניים שנסע על הכביש. המשטרה חקרה את המקרה והתברר שכנראה אותו רוכב אופניים היה שתוי בזמן התאונה, ובגלל שבין כה וכה אותו אחד היה משולל רישיון בגלל נהיגה בשכרות בפעם אחרת - המשטרה הזהירה אותו שלא יתבע את בני, והתיק נסגר. לפני מספר חודשים אותו רוכב אופניים תבע את בני בתביעת ענק. איך יוצאים מהצרה הזו?
4972
אחד הרבנים הגדולים אמר ששנת תשע"ה תהיה שנה קשה מאוד. האם זה נכון?
היום פורסם בשם אחד הרבנים הגדולים שהשנה הקרובה אלינו - תשע''ה - תהיה שנה קריטית ועוד יותר גרועה חס וחלילה מהשנה הזאת. האם זה נכון?
4971
ההורים שלי דוחקים בי לצאת לעבודה ולא מתייחסים לקושי שייגרם לי בשמירת העיניים
ההורים שלי רוצים שאעבוד בתקופת בין הזמנים באולם שמחות כלשהו, אך אני קצת חושש מכיוון שכבר עבדתי שם ויש שם פריצות. כשאמרתי את זה להורים שלי הם אמרו שהם חושבים שאני רק מחפש תירוצים, ואמרו "פשוט אל תסתכל", אך כולנו יודעים שזה לא כזה פשוט.
4970
האם מותר להתוודות כשנמצאים בציונו של רבי נחמן מברסלב בראש השנה?
ידוע מהאריז"ל שלא טוב להתוודות בראש השנה. מה הדין לגבי ציון רבינו נחמן מברסלב - האם שם כן יכולים להתוודות בראש השנה?
4969
אין לנו ילדים ואנחנו לא מסתדרים יחד. האם כדאי לנו להתגרש?
אנו נשואים קרוב לשבע שנים ועדיין אין לנו ילדים. אני ובעלי ממש לא מסתדרים וחושבים להתגרש. פתחנו תיק ברבנות לפניי כשנתיים, וכל המאמצים שעשיתי כדי לשנות את המצב בבית לא צלחו.
4968
רבי נחמן מברסלב אמר שהספר 'עץ חיים' הוא ספר מוסר גדול. למה הכוונה?
רביז"ל אמר שהספר עץ חיים הוא ספר מוסר גדול. האם כבודו יכול להסביר לי כיצד לראות את המוסר שבו?
4967
שני ילדיי החמודים נמצאים איתי בבית. האם עליי לשלוח אותם למשפחתון?
רציתי לשמוע את עצתך בנוגע לבני: יש לי בן בגיל שנה וחצי ובן בגיל חצי שנה. שניהם איתי בבית ואני מאד מתלבטת האם להמשיך להשאיר את בני הגדול איתי בבית או שהוא כבר צריך ללכת למשפחתון ולשחק עם ילדים וכו'. אני מאוד נהנית איתו ונראה שגם הוא, אף שהבית נהיה כמו 'מגרש משחקים' לפעמים. האם זה חשוב שילך כבר בגיל כזה למסגרת של משפחתון?
4966
חברה שלי רוצה שאבקר אותה, אך בגלל שהיא גרה בתל-אביב קשה לי לעשות זאת והיא נעלבת
אני לומדת כרגע במדרשיה ויש לי חברה שמשכירה דירה באזור תל אביב, שנינו רווקות וחוזרות בתשובה. היא נעלבת מזה שאני לא מגיעה לבקר אותה הרבה, אך קשה לי לבקר אותה כי אני לא מתחברת למקום בו היא גרה כי זה אזור בעייתי ולא צנוע. לאחרונה היא הרגישה לא טוב ולא ידעתי מה לעשות, לבסוף הלכתי לבקרה כי הרגשתי ייסורי מצפון, ושוב חזרתי עם כאב ראש ועצבנית כי לא טוב לי להסתובב שם. מה אעשה?
4965
האם כשלומדים את ספר תיקוני הזוהר צריכים ללמוד גם את ההקדמה?
יש לי שאלה ואודה לצדיק באם יענה לי: ברוך ה' זכיתי לסיים כמה פעמים את ספר התיקוני זוהר יחד עם ההקדמה ועכשיו שאני רוצה להתחיל שוב. האם אני צריך ללמוד עוד פעם את ההקדמה או שאפשר לדלג עליה?
4964
קוראים לי אופק. האם עליי לשנות את שמי?
השם שלי הוא אופק, ואני רוצה לשנות אותו או להוסיף עוד שם מכיוון שהשם הזה לא מתאים לי מבחינה השקפתית כיוון שאני חרדית והוא מאוד לא מקובל בציבור החרדי, ומה גם שרוב הקרואים כך הם זכרים. ההורים שלי חזרו בתשובה אחרי שנולדתי, ולכן הם קראו לי בשם החילוני הזה. התייעצתי עם כמה רבנים ולא קיבלתי תשובות מספקות, כך שאני עדיין לא יודעת איזה שם טוב בשבילי
4963
נפלתי לעצבות והדבר היחיד שמחייה אותי זה ספרי רבינו. באיזה ספרים כדאי לי ללמוד?
אני בעצבות כבר כמה זמן, והדבר היחיד שממש מחייה אותי ומשמח את נשמתי הוא ספרי רבינו - ליקוטי מוהר"ן, משיבת נפש, עלים לתרופה, אשר בנחל שלכם וכל הקונטרסים. חשבתי לעשות לי איזשהו סדר של לימוד בכל יום. האם תוכלו לייעץ לי מה ללמוד? ולגבי קריאת תהלים בכל יום - האם מוכרחים לקרוא בכל יום 'יום תהלים' שלם או שגם כמה פרקים זה בסדר?
4962
האם זה נכון שבט"ו בשבט אפשר לקבל תיקון מיוחד מרבי נחמן מברסלב?
אני ובעלי החלטנו לנסוע יחד עם כל המשפחה אל ציונו הקדוש של רבינו נחמן מברסלב באומן. חשבנו לערוך את הנסיעה בחנוכה, אך לאחרונה שמעתי כי יש עניין לנסוע דווקא בט"ו בשבט כי אז אפשר לזכות לתיקון מיוחד מרבינו. האם יש אמת בדבר ועלינו לדחות את הנסיעה לט"ו בשבט?
4961
אני ומשפחתי נמצאים בדחקות גדולה, אנו עוברים מדירה לדירה, ויש לנו צער רב
אני ומשפחתי נמצאים בדחקות גדולה, אני מתפרנס משמירה על מבנים חדשים ואנחנו גרים בשכירות. כבר הרבה פעמים עברנו דירות משכירות לשכירות, וצערנו גדול מאוד. כעת ברצוני להיכנס לעסק של תיווך נדל"ן, ורציתי לשאול: כיצד ניתן לעשות עסקים בתיווך בצורה ישרה והוגנת ויחד עם זאת לשלב את זה בעבודת ה'?
4960
שני ילדיי הבוגרים עדיין רווקים. מה אפשר לעשות כדי שיתחתנו?
שני ילדיי בני השלושים וארבע והשלושים ושש עדיין רווקים ומתקשים במציאת זיווג הגון. הייתי בהילולה של רבי שמעון בר יוחאי ובקברי צדיקים, ואני אף תורמת צדקה מדי חודש. אודה לברכה ועצה.
4959
האם זה נכון שהנסיעה לאומן בראש השנה שייכת רק למבוגרים ולא לנערים?
אני נער בן חמש עשרה, הורי אינם דתיים, אך אני חוזר בתשובה ומתקרב מאוד לחסידות ברסלב. השנה ברוך ה' החלטתי שאני נוסע לאומן בראש השנה עם עוד חברים מהשכונה, והוריי קנו לי כרטיס, אך יש כאלו שאומרים לי שנסיעה לאומן לראש השנה לא מתאימה לנערים בגילי אלא לאנשים גדולים ממני. האם זה נכון?
4958
ניסינו להכניס את בננו החולה למוסד שיקומי ללא הצלחה, ואנחנו קורסים תחת העומס והצער
יש לנו בבית בן חולה במצב לא פשוט, וכבר שנתיים מאז שהוא חלה אנחנו מטפלים בו במסירות נפש עשרים וארבע שעות ביממה. עם כל הכאב הגדול שבדבר, ניסינו להכניס אותו למוסד שיקומי, אך מכמה סיבות זה לא הסתדר ולכן הוא שוהה בבית. אני ואשתי פשוט קורסים תחת העומס והצער, וכמעט שאין לנו כלים להכיל את המצב הזה. אנא חזק אותנו בבקשה!
4957
כמה אנשים הציעו לי במקביל את אותו הבחור, ואני מבולבלת ולא יודעת מה לעשות
יש בחור שהציעו לי אותו כבר הרבה אנשים, ואני לא יודעת מה לעשות ואם הוא הזיווג שלי באמת. ביקשתי מהקדוש ברוך הוא שירמוז לי בדרך כלשהי מי הזיווג שלי, ועכשיו כשקראתי את שני המכתבים הללו אני מרגישה שקיבלתי את התשובה הברורה של הרב ואני צריכה ללכת על זה, אך עדיין אני רוצה להיות בטוחה שהוא מתאים לי. לי אישית אין שום החלטה לא לטוב ולא למוטב, ולכן אני דוחה את זה בכל פעם.
4956
אבי לוחץ עליי למצוא עבודה, והמצב גורם לי לחוסר כיבוד הורים. מה עושים?
לאחרונה היה לי ניסיון - אבי נכנס ללחץ וביקש ממני בפתאומיות שאראה לו את תלוש המשכורת שלי מאחר ואינו מאמין שאני מסתדר. נלחצתי מזה ומלמלתי שבעזרת ה' יהיה טוב, אבל אחר כך החלטתי לומר את האמת שאין לי תלוש כרגע. אבי נכנס ללחץ יותר גדול מזה והתחיל לדחוק בי ולנסות להשפיע עליי שאעבוד בעבודה מסודרת
4955
נודע לנו שאבינו בוגד באמנו. האם עלינו להתערב או להחריש?
בתקופה האחרונה נודע לנו שאבינו בוגד באמנו עם אישה אחרת, ואף לא מתבייש להצהיר על כך בפומבי. אבינו מתנהג כאילו הכל כשורה, ומתעלם מכל הסיפור, אך אמנו שבורת לב, ואנו פוחדים שלא יארע לה אסון. אנו רצוצים מכך, ולא יודעים מה לעשות.
4954
האם מותר להתבודד בזמן שטובלים במקווה והגוף מכוסה במים?
4953
אני מצטערת על כל העוונות שלי ומאוד רוצה להתחתן. אנא עזור לי!
אני חוזרת בתשובה עכשיו על החטאים, ואני רוצה לחזור להיות בחורה כשרה, בחורה שרוצה אך ורק את רצונו יתברך. אני רוצה שתאמינו בי שבאמת אני חוזרת בתשובה ולא אחזור למעשים הרעים. הבטחתם לי שאנשא בקרוב, בבקשה, אני רוצה להקים בית נאמן, אני כבר כמעט בת עשרים וחמש, אנא תעזרו לי, ומה שתגידו לי אעשה.
4952
אני חולה במחלת מעיים קשה ומרגישה שאני חיה בגיהנום. למה אני צריכה לסבול כל כך הרבה?
אני אישה בת חמישים ושתיים, ואני גרה בהולנד לבד עם הבן שלי בן השמונה עשרה. אני חולה במחלת מעיים שקשה לטפל בה, אני לא יכולה לאכול וקשה לי עם הייסורים שאני עוברת. מה עליי לשנות לעשות כדי שהכאבים האלה יפסיקו? והאם יש פתרון לבעיה?
4951
האם לרבי נחמן מברסלב יש עצה איך להעצים את הביטחון העצמי?
אני נערה ביישנית ואני לא כל כך אוהבת את עצמי ככה. רציתי לדעת: האם רבי נחמן דיבר פעם על ביישנות? והאם יש לו עצה איך להעלות את הביטחון העצמי למישהי שהיא ביישנית?
4950
שמעתי רבנים שממליצים לומר את התיקון הכללי שלוש פעמים ברציפות. מה העניין בזה?
שמעתי שרבי נתן אמר שכשאומרים את התיקון הכללי זה נחשב כאילו גמרו את כל ספר התהלים. האם זה נכון? כמו כן, שמעתי שיש רבנים בברסלב שממליצים לומר את התיקון הכללי שלוש פעמים ברציפות מדי יום. האם יש עניין כזה?
4949
הנהלת הישיבה הזהירה את בני שאם הוא יטוס לאומן יסלקו אותו. כיצד לנהוג במקרה כזה?
הבן שלי מאוד מקורב לחסידות ברסלב והוא רוצה לנסוע השנה לאומן לימי ראש השנה, אבל הנהלת הישיבה שלו מתנגדת לזה בכל תוקף, והודיעה לו שאם הוא יטוס נגד רצונם - שיחפש אחרי ראש השנה ישיבה אחרת. כיצד צריכים לנהוג במקרה כזה?
4948
אני נותנת הרצאות משותפות לנשים וגברים. איך אפשר לגרום לדיסטנס ביני לבין הגברים שמשתתפים בשיעור?
אני נותנת הרצאות משותפות לנשים וגברים בענייני זוגיות וברוך ה' רואה הצלחה רבה, אך לפעמים אני נתקלת במצבים שגברים מדברים איתי דיבורים לא מתאימים ואני מרגישה שהם מנסים להתחיל איתי. איך אפשר לגרום לדיסטנס ביני לבין הגברים שמשתתפים בשיעור?
4947
אני רואה רק את הרע שבי ונופל לעצבות. איך מתחילים לראות את הטוב?
אני משתדל להתקרב אל רבינו הקדוש אך אני רודף את עצמי הרבה ורואה רק עד כמה אני לא בסדר וזה גורם לי לדיכאון רציני. איך אפשר לראות את הטוב שבי ולהיות בשמחה?
4946
מדוע יצחק אבינו היה צריך את 'סוד כוונת אלול', הרי הוא היה קדוש בקדושת הברית?
כתב רבי נחמן מברסלב בלקוטי מוהר"ן חלק שני סימן פ"ז – שעל ידי פגם הברית אדם מאבד את זיווגו, ואם כבר מצא אז תהיה מתנגדת לו, ועל ידי כוונות אלול אפשר לתקן את כל זה. ומביא שם שאת הסוד הזה מסר אברהם אבינו לאליעזר עבדו על מנת למצוא את הזיווג של יצחק. למה יצחק צריך את 'סוד כוונת אלול' כדי למצוא את זיווגו, הרי הוא היה קדוש בקדושת הברית ובוודאי לא איבד זיווגו בגלל פגמי הברית?
4945
נקלענו למשבר זוגי ובעלי רוצה שנתגרש. האם להילחם או לשחרר?
אני נשואה שנה ושלושה חודשים, אך בגלל משבר זוגי אני ובעלי לא גרים יחד כבר מספר חודשים. בעלי פתח ברבנות תיק לגירושין, הוא טוען שאני גורמת לו לחץ בחיים, שאינו מוכן לנישואים, ושהוא מעוניין להתגרש. הדיון בתיק שלנו אמור להיות בעוד חודשיים. מה עליי לעשות: האם להילחם או לשחרר?
4944
היכן כדאי לי לחגוג את ראש השנה: במחיצת משפחתי החילונית או יחד עם חברותיי?
השנה יש לי שתי אפשרויות: או לנסוע לחברה שם נאספות כמה חברות שבעליהן באומן ולחגוג איתן את ראש השנה, או לנסוע להוריי, ולדעת שאמנם אני בצער על אווירת החול, אך לפחות אני מזכה את אמי בהתקדשות ביום החשוב בשנה, ואולי קצת את אבי. אציין גם שיש לי תינוקת ראשונה בת עשרה חודשים, ואני לא יודעת כמה זמן אוכל להיות בבית הכנסת וכמה בבית, ולכן חשוב לי לדעת: איפה הרב חושב שכדאי לי להיות?
4943
בעלי מטיל עליי אימה ומנסה להכתיב לי איך להתנהג. אנא עזור לי!
במשך ארבע שנות הנישואים שלנו, כל הזמן בעלי מטיל עליי אימה ופחד. אני מרגישה שהוא מנסה להכתיב לי איך להתנהג, ובכל יום כשהוא מגיע הביתה יש לו מה להעיר לי ולהוכיח אותי למרות שאני מאוד מבקשת ממנו לא לעשות זאת ליד הילדים. הגעתי כבר למצב של מירמור ואני מבקשת את עזרת הצדיק בעניין.
4942
היכן ניתן לאכול את סעודות החג באומן ללא שום חשש של בעיות כשרות?
בקרוב נזכה להגיע בסייעתא דשמיא לאומן בראש השנה, ויש במקום הכנסת אורחים של הנגיד ר' שיינר ועוד ארגונים נוספים שיש להם הסכמות של רבנים יראים ושלמים שהאוכל הינו כשר למהדרין. בכל זאת, בכל שנה וגם השנה יש גם שמועות שיש שם בעיות של כשרות, והיות שאנחנו לא מבינים בכל ענייני הכשרות אנו ממש מבולבלים ולא יודעים על מי לסמוך בעניין הכשרות באומן.
4941
מה ההבדל בין עזות פנים לבין עזות דקדושה?
מה ההבדל בין דיבור בחוצפה לבין דיבור בעזות דקדושה? ובאיזה מקרים צריכים להיות תקיפים, אסרטיבים והחלטיים?
4940
כיצד ניתן להשתפר ולחזור בתשובה בזמן שנותר עד ראש השנה?
כיצד ניתן להשתפר ולחזור בתשובה על כל כך הרבה דברים בזמן שנותר עד ראש השנה? ומה הדבר הכי חשוב שממנו צריך להתחיל?
4939
בן-זוגי התחזק בדת בצורה לא נכונה, ולכן נפרדנו ואני נחלשתי מאוד ברוחניות
היה לי בן זוג במשך שלוש וחצי שנים, שנינו שומרים שבת וחגים, מתפללים ומאמינים מאוד. לפני כשנה הוא התחיל להתחזק יותר והפך לקיצוני, הוא עשה את זה בצורה שאני לא מאמינה שכך צריך להיות, ואף ניסה לכפות גם עליי את הדרך החדשה שלו. הוא השתנה בפתאומיות מבחינת אורח החיים שלו, הלבוש שלו בשבתות, המנהגים שלו, וצורת הדיבור שלו.
4938
לאחר הפסקה של חמש שנים חזרו לי התקפי החרדה. האם יש דרך לצאת מזה ללא כדורים?
אני סובל כבר חמש עשרה שנה מחרדות, ובחודשים האחרונים, לאחר רגיעה של חמש שנים, חזרו לי התקפי החרדה והפעם בצורה חסרת פשרות. כבר מעל שבוע אני לא מצליח ללכת על הרגליים מבחינה פיזית ונפשית, ובתור אדם נשוי אני צריך לתפקד, בעיקר מכיוון שאוטוטו תהיה לי ילדה בעזרת ה'.
4937
האם מסקנות הפסיכולוגיה המודרנית נכונות גם עבור יהודים?
הפסיכולוגיה המודרנית מתיימרת לטפל בתחלואי הנפש של האדם, ורוב רובה של תורת הפסיכולוגיה מבוססת על ראיונות ושיחות נפש מעמיקות שקיימו בעלי מקצוע עם מטופלים, וכן תצפיות על התנהגויות של בני אדם במצבי רגיעה או במצבי חרדה, לעומת זאת ישנם מטפלים יהודים שחולקים רבות על תורת הפסיכולוגיה המודרנית, מה דעתו של הצדיק בנדון?
4936
האם אני צריך להזהיר את הצדיק כשאני חושב שמטעים אותו ועלול להיגרם לו נזק?
האם כשאני רואה דבר שלדעתי מטעים את הצדיק אני צריך לומר לו ולהזהיר אותו או שעדיף לשתוק כדי שלא יכעס או יקפיד עליי?
4935
לאחרונה אשתי הפילה פעמיים, ואנחנו חוששים שזה בגלל הלחץ שיש לה בעבודה
ברוך ה' אני נשוי ויש לנו ילדה חמודה ובריאה בת שלוש. אנו רוצים לזכות לעוד ילדים, אך בתקופה האחרונה אשתי עברה שתי הפלות רצופות בשלב מוקדם של ההיריון בהפרש של חודש ביניהן.
4934
שכר מי גדול יותר: התבודדות או לימוד תורה?
הן ידוע לכל המשנה שקובעת "תלמוד תורה כנגד כולם", וכולנו יודעים את דברי קודשו שאין דבר גבוה מהתבודדות, כמו שאמר הארי הקדוש על הפסוק "ואני תפילה" - שבדור האחרון יש חשיבות רבה מאוד לתפילה. ובכן שכר מי גדול יותר: התבודדות או לימוד התורה?
4933
אני שוקלת לעבור דירה בחזרה מנתיבות לפתח תקווה. האם זה צעד נכון בשבילי?
4932
למרות שאני משתדל לעזור לאשתי ולכבד אותה, היא מתאכזרת אליי ומצערת אותי
יש לי הרבה צער ועוגמת נפש מאשתי, ואני לא יודע למה מגיע לי יחס כזה ממני, כי אני משתדל מאוד לעזור לה ולכבד אותה, ואילו היא מצידה מתאכזרת אליי ומצערת אותי. מה הסיבה לכל זה?
4931
לאחרונה התפרסמו כמה מקרים מזעזעים שנעשו על ידי חסידי ברסלב. איך זה ייתכן?
אני מאוד אוהבת את חסידות ברסלב ואת האמונה הפשוטה והתמימה ואת השמחה של ר' נחמן, וכואב לי מאוד שלאחרונה התפרסמו כמה מקרים מזעזעים שאין כאן המקום להזכירם, שאותם האנשים שעשו אותם היו חסידי ברסלב, או לכל הפחות קשורים לחסידות ברסלב. איך יכול להיות שיש אנשים כאלו פחותים בחסידות הנפלאה הזו?
4930
למרות שעסק הצעצועים של בעלי ואמו לא רווחי הם מתעקשים להמשיך להפעיל אותו. מה עושים?
לבעלי ולאמא שלו יש חנות לצעצועים, העסק על שמו וכרגע לא ריווחי במיוחד. אמא שלו אומרת שיהיה טוב והעסק יסתדר, אך אני לא חושבת כמוה ואני חושבת שצריך לסגור את העסק לאלתר גם משום שהוא מביא הרבה מתח, עצב ולחץ לבעלי, וכיוון בגלל שהחשבון והצ'קים על שמו וזה לא מוצא חן בעיני כי זה עלול לסבך אותנו בעוד חובות. מה הרב ממליץ לעשות? וכיצד להתגבר על העניין הזה?
4929
מה חידש רבי נחמן מברסלב יותר מהבעל שם טוב?
רבי נחמן מברסלב אמר: "מן האריז"ל עד הבעל שם טוב לא היה חדשות, ומן הבעל שם טוב עד אליי גם כן לא היה חדשות". מה היה הגילוי של הבעל שם טוב? ומה חידש רבי נחמן יותר מן הבעל שם טוב?
4928
בחסידות שלי לא מחזיקים מחסידות ברסלב ולכן אינני יכול לטוס לאומן. איך אהיה מקושר לצדיק למרות זאת?
אני חסיד מחסידות אחרת, ובחסדי ה' זכיתי להכיר את תורת הצדיק ולהיקשר בקשר של צדקה למוסדות הקדושים של הצדיק. בחסידות שלנו ברסלב לא תופס מקום של כבוד, ומפאת זה איני יכול לנסוע לרבי נחמן מברסלב בראש השנה. אני משתוקק לראות את הצדיק ולהידבק בדרכיו. איך אני יכול להיות מקושר לצדיק? אנא כוון אותי.
4927
אני סובל מחרדות, ולכן אני חושש לטוס לאומן לימי ראש השנה. אשמח לעצה וחיזוק.
כבוד הרב, אני עובר תקופה מאוד קשה של חרדות, אך למרות זאת אני רוצה גם השנה להגיע לרבנו כמו בכל שנה, אך מכיוון שיש לי פחד להיות במקומות רחוקים אני לא יודע האם כדאי לי לטוס כי זו הרגשה מאוד לא נעימה שיש התקף חרדה, ואני מפחד שאטוס ופתאום יהיה לי התקף חרדה באומן.
4926
בני מעדיף ללמוד לבד שלא במסגרת הישיבה וטוען שכך יותר טוב לו. מה דעתכם בעניין?
לטענתו של בני המבחנים בישיבה קשים מאוד והוא צריך הרבה זמן להתייגע כדי להצליח בהם. לעומת זאת בבית הכנסת השכונתי הוא מספיק עשרה דפים ליום בהבנה, ולכן הוא מעדיף ללמוד בבית הכנסת או ללמוד בישיבה קלילה שאין שם מבחנים. מה דעתו של הרב: האם לתת לו ללמוד במקום אחר לפי רצונו או לעמוד על כך שילמד בישיבה רגילה?
4925
דודה שלי תומכת בנו כלכלית והיא תיפגע מאוד אם בעלי יטוס לאומן. מה עושים?
בעלי היקר מחזיק בנסיעה לאומן לרבי נחמן בכל ראש השנה כבר כמה שנים טובות מהרגע שה' יתברך גילה לנו ברוב חסדו את האור הגדול הזה, אך השנה נתקלנו בדילמה קשה: אנחנו נמצאים מבחינה כלכלית בחובות לא פשוטים בגלל קניית בית, זה כשלעצמו לא מהווה מניעה מבחינתנו כי אפשר בכל זאת למצוא את הדרך ולהגיע לצדיק. הבעיה היא שיש לי דודה יקרה שתומכת בנו כלכלית מאוד גם בכל חודש וחודש וגם מעבר לכך, והיא חשה כעס רב על הנסיעה לאומן
4924
מה עדיף: להתפלל תפילה שלימה ביחידות או להתפלל תפילה חלקית במניין?
מה עדיף: להתפלל תפילת שחרית מלאה מ"ותתפלל חנה" עד "עלינו לשבח" ביחיד או להתפלל בבית הכנסת במניין אך שם מתחילים את התפילה מ"הודו"?
4923
בכל דבר שאני עושה יש לי חסימה וקושי גדול. איך אפשר לשנות ולפתוח את המזל?
אני בת עשרים וחמש ומרגישה שדברים לא מסתדרים לי ויש לי קושי רב בכל העניינים - זיווג, עבודה, פרנסה ולימודים. בכל דבר יש קושי גדול מין חסימה כל שהיא. איך אפשר לשנות ולפתוח את המזל?
4922
האם מומלץ לצפות בתמונות מתקופת השואה?
כשאני מסתכל בתמונות ממלחמת העולם השנייה זה מזכיר לי כמה קצרים הם החיים ושצריכים לזכור שבכל יום יכול לבוא יומו של כל אדם חס ושלום, אך זה גם מעורר בי עצבות ודיכאון גדול. האם להסתכל בתמונות כאלו זה דבר טוב בגלל שהן מעוררות יראת שמים, או שזה לא טוב בגלל שהן מביאות את האדם לדיכאון?
4921
אני נמשך מאוד לגור בארצות הברית, אך יש לי הרבה חששות. מה דעתכם?
ברצוני לעבור מארץ ישראל ולנסות את מזלי בארצות הברית, אך הבנתי שאדם יכול לצאת לחו"ל רק עבור שלוש מטרות מסוימות. הבנתי שאחת מהמטרות שלשמן מותר לעזוב את הארץ היא מציאת הזיווג, והיות ואני רווק ובארצות הברית יש קהילות יהודיות רבות – אולי אמצא שם את זיווגי. כבוד הרב, מה עליי לעשות? אולי כדאי לנסות לגור שם לתקופה קצרה?
4920
הלכתי להתבודדות בקצה היישוב, וכמעט קיבלתי התקפת לב כששוטרים סמויים הפתיעו אותי
לפני כמה ימים יצאתי להתבודדות בפינה שקטה בסוף המושב בו אני גרה. כעבור חצי שעה הגיח רכב מאחורה וחסם אותי במהירות. ראיתי שליד הנהג יושב בחור שנראה ערבי ונבהלתי מאוד. מיד הנעתי את הרכב, ונסעתי במהירות. הם דלקו אחריי וזה היה מאוד מפחיד. כשהגעתי לאזור של בתים עצרתי, הבחור שנהג ברכב יצא ואני שאלתי "אתם יהודים?" והוא אמר "כן, אנחנו מהמשטרה".
4919
מכר שלי טס לעבוד בגרמניה ויש חשש כבד שהוא יתבולל שם. האם עליי לפעול כדי למנוע זאת?
יש לי מכר שטס לעבוד בגרמניה, הוא אדם טוב מאוד ומוכשר, ומאידך אין לו הרבה קשר לדת, ויש חשש שיתבולל שם. האם כדאי לנסות לדבר איתו ולשלוח לו ספר של הצדיק?
4918
האם כדאי לערוך לתלמידים בתלמוד תורה מסיבות למרות שזה בא על חשבון ההספק הלימודי?
היות ואני עוסק בחינוך ועכשיו אנו נמצאים בסוף שנת הלימודים ברצוני לשאול: האם מן הראוי לערוך מסיבות כעין אלו אף שאצלנו זה יכול לבוא על חשבון ההספק השנתי של הלימודים? ובהזדמנות זאת ברצוני לשאול: מה עוד ניתן כדי לחזק את הביטחון העצמי של התלמידים כבר בגיל הרך?
4917
אחרי קשר בן שבע שנים שנגמר הכרתי בחור חדש שנראה רציני. האם הוא זיווג טוב בשבילי?
הייתי בזוגיות במשך שבע שנים, ומאז שהיא הגיעה לסופה אני מרגישה מעט חסומה וכל קשר חדש שאני מתחילה נגמר די מהר ולא מסתדר. לאחרונה הכרתי בחור חדש שמרגיש לי שונה מכולם, ולפי דבריו הוא מעוניין בקשר רציני, אבל הוא מאוד חסר ביטחון.
4916
אני מתלבטת מאוד לאיזה בית ספר לרשום את בתי, ואשמח לעצתכם
ברצוני לקבל את עצת הצדיק בעניין חינוכה של בתי: בעזרת ה' היא אמורה לעלות לכיתה א' בשנה הבאה, ויש לי התלבטות להיכן לשלוח אותה. ישנם כמה מקומות שאני מתלבטת לגביהם
4915
מחוץ לבית אשתי מאוד סבלנית, אבל בבית היא משפילה אותי ובכלל לא רגועה
אני נשוי ויש לי חמישה ילדים. מבחינה חברתית אשתי מאוד מקובלת - כולם אוהבים אותה והיא תמיד סבלנית, רגועה ונדיבה פשוט למופת, אבל לצערי הרב בבית היא ממש לא כך - היא תמיד צועקת ובכלל לא רגועה, תמיד משפילה אותי, בכלל לא נדיבה ואני סובל ממנה קשות. אם אני אומר משהו שמפריע לי זה עולה לי ביוקר ולכן אני פשוט לא מצייץ ונאלץ להשלים עם דברים שבכלל לא מתאימים ולא הגיוניים.
4914
אני נוהגת לקלח את ילדיי הקטנים יחד כדי לחסוך בזמן. האם אני נוהגת כשורה?
אני נוהגת לקלח את ילדיי הקטנים הבנים והבנות ביחד כדי לקצר את זמן המקלחות, ולפעמים אני גם ממלאת להם את האמבטיה ואז הם משחקים ביחד. העירו את תשומת ליבי לכך שזה לא צנוע ולכן אני רוצה לשאול: מאיזה גיל כבר לא ראוי לקלח את הקטנים ביחד?
4913
בגלל שהשנה בננו נפטר, לאשתי יש חלישות הדעת מרבינו וקשה לה לשלוח אותי לאומן
בשנה האחרונה לא על אף אחד מישראל שיכלנו בן לאחר מחלה קשה. אשתי שולחת אותי לאומן בכל שנה במסירות נפש, וגם בשנתיים האחרונות בהם הילד עבר את הטיפולים לא החסרתי, אך מאוד קשה לה לקבל את המציאות שהיא שלחה אותי באמונה תמימה שנזכה לשנה טובה ומתוקה, והיא שואלת למה רבינו רבי נחמן מברסלב לא פעל בראש השנה שאז יש לו כוח יותר גדול שהילד יהיה בריא?
4912
האם יש ערך לתורה שאדם למד לפני שחלק על רבו ועזב אותו?
כמה פעמים שמעתי שאמרתם שכל אלו שעזבו אתכם לפחות זכו לסיים את החומש, הש"ס משניות והש"ס גמרא לפני שעזבו. ולא הבנתי מה תועיל להם התורה שלמדו אם העזו פניהם כנגד רבם אשר בזה הם נחשבים לאפיקורסים וחולקים על השכינה. האם יש ערך לתורה הזו?
4911
בתי לא מוכנה לעזור בבית ויש לה מידות רעות, דבר שגורם להרבה מריבות בינינו. איך עלינו להתנהג איתה?
יש לי בת בגיל שתים עשרה, היא ילדה קצת קשה ויש לה מידות רעות. היא מודעת לזה ואינה יודעת בעצמה איך לצאת מזה. היא לא רוצה לעזור בבית כמעט כלום
4910
מאז שתרמתי לבעלי כליה יש לי רק צרות ממנו. איך אני אמורה להתנהג איתו?
לפני כחמש עשרה שנה תרמתי לבעלי כליה, ומאז יש רק צרות - בעלי מתנהג אליי בזלזול, מקלל אותי ומשפיל אותי בפני כולם. בנוסף הוא החל לדמיין שאני מכניסה הביתה גברים ובוגדת בו.
4909
מאז שהתגרשתי אני מיואשת ואין לי כוח לגדל את שתי הבנות. איך מתחזקים?
אני גרושה מזה שמונה חודשים, וברוך ה' יש לי שתי בנות קטנות. כבוד הרב, אני מרגישה לפעמים שפשוט אין לי כוח, אני נכנסת לייאוש ומפחדת שאפול. אני צריכה כוחות למען שתי הקטנות. מה עצתך? איך אוכל לשאוב כוחות ולא ליפול מהמצב שאליו נכנסתי?
4908
בננו לא מוכן לישון בחדרו ובכל לילה הוא בא לישון בחדר השינה שלנו. ממה זה נובע?
בני בן הארבע הוא ילד טוב וחכם, ובזמן האחרון הוא לא מוכן לישון בחדרו ורוצה לישון אך ורק איתנו בחדר ההורים. אנחנו אובדי עצות ולא יודעים מה לעשות, כי ברגע שהוא בוכה הוא מעיר את אחיו הקטנים. האם זה נובע מפחד כלשהו או שזה סוג של פינוק?
4907
כבר שנים אני מרגיש כישלון גמור. איך יוצאים מהמצב הזה?
אני מרגיש בדיכאון גדול - כל דבר שאני מנסה לא הולך לי, וכבר שנים אני סוחב את עצמי בתקווה שאי פעם יהיה לי טוב, אך כל דבר נראה לי קשה כמו הר ואיני יודע מה לעשות כי עברו כבר ימים ושנים ועדיין תחושת המרירות והדיכאון לא עוזבים אותי. האם הרב יכול לייעץ לי איך לצאת מהמצב הקשה הזה?
4906
אחרי הלידה התפטרתי מעבודתי ומאז אני לא מוצאת עבודה. מה אני יכולה לעשות?
עבדתי כשנתיים בתור קופאית בסופר גדול, אך אחרי הלידה התפטרתי, וכעת אני מחפשת עבודה אך לא מוצאת משהו קבוע, ולכל מקום שאני הולכת לראיון עבודה אני מקבלת תשובה שלילית. בינתיים אני עובדת כגננת מחליפה. מה אני אמורה לעשות?
4905
אין לי רצון להתחתן או ללמוד עכשיו ואני לא רואה שום עתיד לחיי
רציתי לקבל עצה מהרב מה לעשות בחיים - עוד לא למדתי משהו ולא עסקתי במשהו מיוחד, וקשה לי לראות מה יהיה בעתיד כי אני לא כשרונית במיוחד, אין לי רצון ללמוד, ואני לא רוצה להתחתן עכשיו. מה הרב מציע?
4904
אני אשכנזייה אך בכיתה אני מתפללת בנוסח עדות המזרח. האם אני יכולה להמשיך כך גם כשאהיה בת-מצווה?
אני אשכנזיה, ובכיתה שלי הבנות מתפללות בנוסח עדות המזרח. גם אני התרגלתי להתפלל בנוסח הזה, למרות שבכל שאר המנהגים וההלכות אני נוהגת כמנהג אשכנז, כפי שנוהגים בביתי. האם אני יכולה להמשיך להתפלל בנוסח עדות המזרח גם אחרי שאחגוג בת מצווה?
4903
כבר עשר שנים אני טס לאומן, ובכל שנה יש לי התנגדות בלתי מוסברת מצד אשתי. מה עושים?
ברוך ה' כבר עשר שנים אני טס לאומן בראש השנה, ובכל שנה יש לי התנגדות לא מוסברת מאשתי. גם היא אומרת לי שהיא לא יודעת למה בכל פעם שמגיע הזמן של הטיסה או כשאנחנו מדברים על זה היא נתקפת בהתנגדות חריפה וממש מצטערת ומצערת אותי ולא מסכימה לי לטוס.
4902
איך צריך להתנהג עם ילדים חוצפנים בצורה לא רגילה?
אני מלמד תינוקות של בית רבן, ולצערי אני נפגש בילדים עם חוצפה שלא ראיתי מעולם. איך צריך להתנהג עם ילדים כאלו?
4901
האם יש סכנה לנסוע כעת לטיול בקברות צדיקים באוקראינה?
אני וחבריי רכשנו כרטיסי טיסה לאומן הכוללים גם טיול לקברות צדיקים באוקראינה. אני יודע שהרב כתב כבר כמה פעמים שאין מה לחשוש מהנסיעה לאומן, אך רציתי לשאול מה לגבי הטיול לקברי הצדיקים - האם יש ממה לחשוש?
4900
קשה לי מאוד לשמור שבת. מה עליי לעשות כדי להתחזק בזה?
יש לי קשיים לשמור שבת. פתחתי ספר קודש בשביל לדעת איך לפתור את זה, ושמה קיבלתי רמז שאני צריך להיפגש עם שניים מגדולי חסידי ברסלב. עם אחד כבר נפגשתי והתייעצתי, והוא אמר לי לעבוד על עניין האמונה וכל מה שקשור לזה, ועכשיו אני רוצה להתייעץ עם כבודו: על מה אני צריך לעבוד בשביל לזכות לשמור שבת בלי בעיה?
4899
כבר הרבה זמן אין לי חשק פנימי לעבודת ה'. מה הרב מייעץ לי?
ברוך ה' יש לי אישה טובה וצדיקה שדוחפת אותי ללמוד וללמד, אני מתפלל ומנסה ללמוד אבל הכול מהחוץ לפה... אני בעל תשובה וכבר תקופה ארוכה אין לי התלהבות בעבודת ה' ואני מתגעגע לזה המון.
4898
הציעו לי להקליט את השירים שלי ולהוציא אלבום לנשים. האם לעשות זאת?
אני כותבת שירים ומנגנת בגיטרה פעם בשבוע בשיעור לנשים, הן מאוד אוהבות את זה ושרות איתי ביחד. פניתי דרך חברה למפיק בירושלים שביקש לשמוע שיר אחד מהשירים שלי, שלחתי לו שיר לדוגמא והוא אמר שיש לי כישרון מדהים והשירים מיוחדים מאוד, והציע לי להקליט אצלו באולפן אלבום משלי. מה דעתכם בעניין?
4897
אני נמשך מאוד ללימוד קבלה. איך אני יכול לדעת האם אני ראוי?
אני מאוד נמשך ללמוד קבלה, ומהקצת שלמדתי הייתה לי חיות נפלאה, אבל אני מסופק אם אני ראוי לזה מצד מצבי הרוחני. איך אני יכול לדעת אם אני ראוי ללמוד קבלה?
4896
הארוס שלי גורם לי צער גדול בזה שהוא מדבר כל הזמן על כמה כסף נתנה כל משפחה. מה עושים?
בבקשה תציל אותי ותן לי עצה: אני מאורסת, אבל אני לא מסוגלת יותר. הבחור כל הזמן מדבר על כסף - כמה המשפחה שלו תיתן ולמה רק הם שמים הרבה, ולמה את ככה, ולמה ככה... קשה לי, הוא קשה ועקשן ותמיד הוא מוציא אותי שאני לא בסדר. יש בו מידות טובות אבל עד שזה מגיע לכסף או לעבודה שלי.
4895
אני בקשר עם גבר כבר הרבה שנים, אך הקשר לא מתקדם לכיוון חתונה. מה עליי לעשות?
בעוד כמה חודשים אהיה בת ארבעים. אני רווקה שנמצאת בקשר עם גבר כבר המון שנים, אך שום דבר לא מתקדם לכיוון רציני. אני מאוד מאוד רוצה שזה יהיה בעלי, אך משום מה כל הזמן הקשר מתפרק וחוזר.
4894
איך בן אדם יכול להתחזק גם בתקופות קשות בחיים?
אני עובר לאחרונה תקופה קשה מאוד שמשפיעה על המצב רוח שלי ומפילה אותי לעצבות. איך בן אדם יכול להתחזק גם בתקופות כאלו בחיים? במה הוא יכול להיאחז?
4893
דווקא כשאני לומד תורה עולות בי מחשבות רעות ואני מגיע לידי חימום. האם מותר לי ללמוד בצורה כזו?
עוברים עליי ייסורים גדולים מפגם הברית וממחשבות זרות של משכב זכר, ובעוונותיי הרבים אני חושב במזיד על משכב זכר ובא לידי הוצאת זרע לבטלה. בעבר אמרתם לי לסיים את מסכת תענית מאה ואחת פעמים, וכן בהרבה הזדמנויות הוריתם לי ללמוד משניות, אך דווקא בעת הלימודים האלו באות לי המחשבות הנ"ל
4892
בני הקהילה שלי מבקשים שאשאר איתם ולא אטוס לאומן לראש השנה. מה דעתכם בעניין?
אבי מורי היה רב קהילה גדול ומפורסם, ובכל שנה הוא היה נוסע לאומן לראש השנה. וכעת, אחרי שאבי מורי נפטר ואני מוניתי לממשיך דרכו פנו אליי מאנשי הקהילה בבקשה שלא אטוס לאומן ואשאר עם בני הקהילה בראש השנה. אשמח לשמוע מה דעתכם בעניין.
4891
מה המקור למנהג שמניחים אבן על הקבר כשפוקדים אותו?
מה המקור למנהג להניח אבן על קבר? האם זה מועיל במשהו או מכבד את הנשמה? והאם זה נכון לנהוג כך?
4890
אני שייך לקהילה חסידית גדולה, ומאז שהתקרבתי אליכם משפחתי גורמת לי הרבה מניעות
אני שייך לקהילה חסידית גדולה, ובתקופה האחרונה נקשרתי אליכם מאוד, וממש בוער בנפשי הרצון לנסוע לצדיק וליהנות מאור זיו פניו, אבל בביתי מונעים זאת ממני ולא רוצים לתת לי לנסוע לשבת או לזמן אחר במחיצת הצדיק. האם יש מציאות שאוכל להגיע באמצע השבוע ולהיכנס כדי לקבל ברכה מהצדיק?
4889
הוריי לא אוהבים את החלטתי לגדל זקן. האם כדאי לסדר אותו כדי לרצות את הוריי?
אני בא מבית חילוני, והוריי לא אוהבים את החלטתי לגדל זקן בטענה שהזקן עדיין אינו גדל בצורה אסתטית. האם לקצצו מעט על מנת לסדרו ולרצות את הוריי?
4888
בעלי מכור לאלכוהול, ולאחרונה אנו עומדים לפני פירוק הזוגיות. האם זה הדבר הנכון לעשות?
אני נשואה שש שנים ויש לי ילדה אחת בת חמש. מתחילת הנישואים היו ביני לבין בעלי בעיות קשות בשלום בית למרות שיש בינינו אהבה. בעלי מכור לאלכוהול והדבר גורם לו לאבד שליטה. היינו שנתיים בטיפול זוגי שעזר רק לי להיות יותר סבלנית אליו, אך מבחינתו אין שינוי. אולי הוא פחות משפיל מבעבר. אני יודעת שהכי נכון בשבילי להתגרש כי ניסיתי כבר את הכול ושום דבר לא הצליח, אבל אני מאד אוהבת אותו וקשה לי עם זה. מה עליי לעשות?
4887
רציתי להשכיר חנות, וכשבאתי לראות אותה נפלתי ונחבלתי. האם יש בזה סימן עבורי?
יש לי חנויות בגדים בבני ברק ורציתי לפתוח עוד סניף במקום שבו השכירות מאוד זולה והמיקום מצוין. כשבאתי לראות את החנות וחציתי את הכביש הקרוב אליה נפלתי על הכביש ונחבלתי. האם זה סימן לא טוב וזה איתות שלא כדאי לי לקחת את החנות?
4886
אני ואשתי נשואים כבר שנים רבות ועדיין לא זכינו לילדים. האם ייתכן שזה בגלל חטאי העבר שלי?
אני ואשתי נשואים קרוב לשלוש עשרה שנה ועדיין לא נפקדנו בזרע בר קיימא. האם יכול להיות שזה בגלל שבחיי העבר הלא-דתיים שלי חברתי הרתה ממני וביצעה הפלה וזה מה שעומד בדרכי?
4885
אנו רוצים להצטרף לאחת מקהילות ברסלב. מה הייחודיות של הקהילה ביבנאל?
מה האני ואשתי רוצים לעבור לאחת מקהילות ברסלב, אך עדיין לא יודעים לאיזו מהקהילות כדאי לנו להצטרף. בין שאר האפשרויות אנחנו שוקלים לעבור ליבנאל, אך היות ואיננו מכירים את המקום פונים אנו לכבודו ומבקשים לדעת: מה הייחודיות של הקהילה ביבנאל?מעלה לגור ביבנאל?
4884
איך מתרצים את הסתירה שיש בדברי חז"ל בעניין המבול?
רציתי לשאול שאלה בעניין דור המבול: מובא שלא ירד בארץ ישראל מבול, ומאידך כתוב שנשתיירו בארץ ישראל שלושה מעיינות של מים רותחים, משמע שכן היה שם מבול. איך מסבירים את הסתירה שיש כביכול בין שני המקורות?
4883
יש לנו שיעור קבוע בספרי ברסלב, וכל המשתתפים בו עדיין רווקים. מה עלינו לעשות כדי להתחתן?
כל הבחורים שמשתתפים בשיעור שלנו רוצים להתחתן לשם שמים כמו בדורות הקודמים, אך נראה לנו שהיום הבחורות מחפשות את הבחור על הסוס הלבן... כולנו בסך הכל מחפשים את האחת שתהיה רצינית, החלטית, בלי השפעות, עם יראת שמים ומידות טובות כדי להקים בית, ונראה שהיום זה פשוט דור שמושפע מהרבה דברים לא טובים.
4882
הארגון האסלאמי הקיצוני והאכזרי דאעש מתקרב לאזורנו. האם יש ממה לחשוש?
לאחרונה התחילו להגיע המון דיווחים, תמונות וסרטונים על המעשים המזוויעים של הארגון האסלאמי הקיצוני דאעש. הדיווחים אומרים שהם השתלטו על חלקים גדולים בעיראק ובסוריה והם מתקרבים מאוד לגבול ישראל. האם יש ממה לחשוש?
4881
אחותי עומדת להתחתן בחתונה אזרחית. האם מותר לי להשתתף בחתונה?
אחותי חיה עם קיבוצניק והם החליטו להתחתן. ישנו ארגון כפרני שמטרתו לצוד נפשות יקרות מעם ישראל אל הצד האחר, ובעוונותינו הרבים הוא צד את אחותי. הארגון הזה מקיים חתונות אזרחיות עם נוסח כתובה לא הלכתי, החופה ללא רב מקדש ושבירת הכוס ללא שום מטרה. הוריי רוצים שאשתתף בחתונה של אחותי, אך אני רואה בזה חילול ה' אם אהיה נוכח שם, ואמרתי להם כי אני אעשה כפי שבורא עולם רוצה ואתייעץ עם רב גדול שייתן לי תשובה מה לעשות.
4880
אני נוסע עם בניי לאומן, ובגלל הוצאות הנסיעה לא נותר לי כסף להוצאות השוטפות. אשמח לחיזוק.
ה' זיכה אותי ובני חזרו בתשובה והתחתנו, ואחרי כמה שנים שהם נוסעים לרבינו, בעזרת ה' בלי נדר השנה אני איתם אצל רבינו בראש השנה. הבעיה היא שההוצאות על הנסיעה גדולות כך שלא נשאר לי כסף להוצאות השוטפות. אשמח אם תחזקו אותנו.
4879
האם יש עניין לעשות פדיון נפש גם לנפטרים?
4878
מה הסיבה לכך שהניגון 'ואפילו בהסתרה' הפך ללהיט חוצה מגזרים?
בשבועות האחרונים יצא הניגון 'ואפילו בהסתרה' והפך להיות להיט בציבור החרדי. רציתי לשמוע מדוע התפרסם כל כך הניגון בעולם, ולמה דווקא המשפט הזה של רבינו נחמן תפס גם את החסידים, הליטאיים והספרדים כאחד? וכן אם אפשר הסבר פשוט למילים המחזקות של הרבי זצ"ל.
4877
אני מתחתן בעוד שבועיים, וככל שהחתונה מתקרבת הלחץ והדאגות מתגברים יותר ויותר
4876
בעלי לא מוכן שבננו יטוס לאומן לבד, אך בננו מתעקש ולא מוכן לשמוע בקולנו
בעוד חודש בני יהיה בן שמונה עשרה. מאחר והוא התקרב לחסידות ברסלב בשנים האחרונות, בשנה שעברה היה ויכוח בין הבן שרצה לנסוע לאומן לבין בעלי שהתנגד מאוד לנסיעה. הלכנו לשאול את אחד מפוסקי הדור המפורסמים והוא החליט כי האבא והבן ייסעו שניהם לאומן, וברך אותם שתהיה להם ברכה והצלחה. וככה עשינו. בני רוצה מאוד לנסוע לאומן גם השנה, אך בעלי אינו רוצה לנסוע איתו, והוא מתנגד בתוקף שבננו ייסע לבדו לארץ זרה.
4875
גיסי רוצה שאהיה ערב להלוואה שהוא לוקח מהבנק, אך אני חושש. מה דעתכם?
גיסי מתכוון לקחת הלוואה גדולה מהבנק, והבנק התנה את מתן ההלוואה בהחתמת שני ערבים. גיסי מבקש ממני כבר תקופה ארוכה שאהיה הערב שלו, ואני לא יודע מה לעשות, כי מצד אחד אני רוצה לעזור לו, אך מצד שני אני מפחד לקחת את האחריות הכבידה בחתימה על הערבות. אשמח לעצתכם עצת הקודש.
4874
מאז שעברתי הפלה אני מפחדת מאוד להתעבר שוב. אשמח לברכה ועצה.
לאחרונה התעברתי והוצרכתי לבקר בבית חולים בעקבות כאבים ודימומים, ולפני שבוע התבשרתי שהעובר נפל. קיבלתי את זה באמונה למרות שמאוד כאב לי והיה לי קשה לעכל את זה. מאז, אני מאוד מפחדת ודואגת מה יהיה כשאכנס שוב להיריון, והמחשבות והפחדים מציקים לי מאוד
4873
אני רווקה בת עשרים וחמש, בת יחידה ויתומה. מה עליי לעשות כדי למצוא את בן זוגי?
אני רווקה בת עשרים וחמש, בת יחידה, והתייתמתי מאמי לפני חמש שנים. אני מאוד רוצה לזכות לזיווג הגון משורש נשמתי ולחיזוק באמונה, ביראת שמיים ובשמחה. אשמח אם הרב יוכל להדריך אותי מה כדאי לעשות.
4872
אני עובד כשכיר בתחום המרת הכספים, וכעת הציע לי מישהו לפתוח ולנהל עבורו עסק דומה. מה דעתכם?
כיום הנני עוסק במלאכה של המרת כספים, שליחה וקבלה. יש לציין שאני שכיר והעסק לא שלי, אבל אני מנהל אותו בצורה מלאה מאחר שרכשתי את אמונו של בעל העסק והוא האציל לי את כל הסמכויות. מצד שני, בעל העסק הוא לא אדם ירא שמיים, והרבה פעמים סבלתי והייתי קרוב מאוד להתפטר. פנה אלי אדם ירא שמיים שהוא בעל אמצעים יותר מבעל העסק הנוכחי, והציע לי לפתוח עסק כזה באותה עיר, לנהל אותו לגמרי ולקבל שכר הרבה יותר גבוה. החלטתי לשאול בעצתכם ולבקש שתכריעו לכאן או לכאן.
4871
מאז שאבי סירב שאגור אצלו עם שתי בנותיי אני כועסת עליו מאוד. איך מבטלים את הכעס הזה?
יש לי בעיה מאוד קשה בכיבוד הורים - לאבי יש בית גדול וריק מאדם בעיר, ובגלל שאני גרושה עם שתי בנות קטנות ציפיתי שהוא יסכים שאגור אצלו, אך הוא לא מוכן שאגור אצלו כי אני חרדית, ובגלל זה אני נאלצת לגור במושב וגם לשים את בתי בגן ממלכתי ולא חרדי. אני פשוט לא מסוגלת להסתכל עליו וקשה לי אפילו לומר לו שלום. איך יוצאים מהכעס הזה שיש לי כלפיו?
4870
חודש אלול הגיע, ואיתו התחילו אצלי פחדים גדולים מיום הדין. אשמח לחיזוק.
חודש אלול הגיע, ואיתו התחיל אצלי פחד גדול... בחודש אלול של שנה שעברה בכיתי בכל לילה מרוב פחד, ובראש השנה, מתי שאמורים להרגיש שמחה של אהבת ה' חשתי פחד עצום. גם ביום כיפור בלילה לא הפסקתי לבכות ורעדתי כולי, ואחר כך במוצאי יום כיפור כשאמורים להיות שמחים, כולם היו שמחים אבל אני המשכתי לפחד.
4869
חמותי עוקצת אותי ומציקה לי, בעלי תמיד מצדד בה, ולכן אני רוצה להתגרש. מה דעתו של הרב?
בעלי לא תומך בי ולא מכבד אותי, גם חמותי יורדת עליי ועוקצת אותי, ותמיד אני שותקת עד שאני מגיעה הביתה שם אני פורקת הכול ובוכה. נמאס לי כבר ואני לא יכולה להתמודד עם זה שאני שותקת לה וכשאני מגיעה הביתה בעלי לא אומר לי כלום ולא עושה עם זה משהו, רק משתיק אותי ולא אכפת לו. הוא אומר שהוא חייב בכבודה, ומה איתי? מה אני, סמרטוט? אני לא רוצה לחיות איתו ואני רוצה להתגרש. אשמח לתגובת הרב.
4868
'טוב מי ששונה שני סדרים ורגיל בהם ממי ששונה הלכות ואינו רגיל בהם'. מה פירושו של המדרש הזה?
למדתי מדרש אחד שאיני מצליח להבינו, ואני חושב שהוא נוגע לסדר דרך הלימוד של רבינו ז"ל, וזו לשונו: 'רבי יצחק פתח: טוב מלא כף נחת ממלא חפנים טוב וכו' - טוב מי ששונה שני סדרים ורגיל בהם ממי ששונה הלכות ואינו רגיל בהם'. האם תוכלו להסביר לי את פירוש המדרש הזה?
4867
הרופאים אבחנו אצלי את מחלת הקרוהאן וטוענים שעליי לעבור ניתוח. האם לעשות את הניתוח?
אני כמעט בן שלושים ושמונה, ולפני מספר חודשים אבחנו אצלי מחלה בשם קרוהאן הגורמת לדלקת והיצרות של המעיים. אני מטופל בכדורים ונלקחו ממני ביופסיות. בפעם האחרונה שהיינו אצל הרופא הוא הסביר לי שאצטרך לעבור הרחבה של המעי כדי לשחרר את ההיצרות. האם כדאי לי לבצע את ההרחבה?
4866
אני רווק בן עשרים וחמש. האם להתחיל לימודים גבוהים, או להתחתן ולעבוד וללמוד במקביל?
אני בן עשרים וחמש, רווק, ואני מתלבט האם להתחיל ללמוד לימודים גבוהים במקום תורני, או לעבוד ובמקביל ללמוד מקצוע ולהתחתן. אעשה מה שהרב יגיד.
4865
אני רוצה לחדש את הקשר עם החברה שלי בארבע השנים האחרונות ולהתחתן איתה. מה דעתכם?
הייתי בקשר עם מישהי תקופה של ארבע שנים, ולצערי עברנו על איסור ייחוד וגרנו יחד ללא כתובה. חשוב לי לציין שלא עברנו עבירה, אך נכשלתי בפגם הברית ואיסור נידה. כעת אנו לא יחד כבר שלושה חודשים, וברצוני לקבל עצה: האם היא הזיווג הראוי והמתאים לי לצורך חתונה והקמת בית יהודי וכשר בעזרת ה'?
4864
מאז שנכשלתי בשמירת העיניים המחשבות מציקות לי. איך מתגברים עליהן?
נכשלתי בשמירת העיניים ויש מחשבה שמציקה לי מאוד. מה אני יכול לעשות כדי שהיא תסור ממני?
4863
האם קיימת אפשרות לעלות בדרגה בעבודת ה' מבלי הירידה שבאה לפני כן?
הבנתי שכדי לעלות דרגה בעבודת ה' צריכה להיות לפני כן ירידה, ושאלתי היא האם קיימת אפשרות לעלות בדרגה בלי אותה הירידה?
4862
הציעו לבעלי לעבוד במשחטה, אך העבודה היא בשעות הלילה. האם לקבל את ההצעה?
המצב הכלכלי שלנו דחוק מאוד ולאחרונה נכנסנו לחובות גדולים. לבעלי יש הצעת עבודה במשחטה, אבל העבודה היא בשעות הלילה. האם כדאי לו לקבל את ההצעה?
4861
חמותי ביישה אותי ואת בעלי, ומאז אינני הולכת לביתם. האם אני נוהגת כשורה?
בזמן שהתארחנו אצל משפחתו של בעלי הוא העיר לאחותו בעניין העזרה בבית ופתאום אמא שלו התפרצה עליו והחלה לצעוק, וכשאני הגעתי ביישה אותו עוד יותר ואמרה לו דבר שפגע בי מאוד, כאילו כל היום הוא עוזר לי במקום ללמוד תורה, וזה ממש לא נכון... מאז אני לא הולכת לשם. האם זה נכון לעשות כך?
4860
התברכתי מפיך, זכיתי למצוא את בן זוגי, וברצוני לשמוע ממך האם אנחנו מתאימים
ברוך ה' זכיתי להתברך מפיך הקדוש, ואכן בגיל שלושים וחמש בשבח והודיה לקדוש ברוך הוא אני עומדת להתארס עם בן זוגי שהוא בן שלושים ושמונה. אשמח לשמוע את דעתך על הזיווג בינינו ולקבל את ברכתך.
4859
אני סובלת מפחדים וחרדות כתוצאה מהמצב הביטחוני. מה עליי לעשות?
4858
מה עליי לעשות כדי שתהיה לי פרנסה בשפע ובהרחבה בלי דאגות?
4857
למרות כל מה שאני עושה עבור אשתי היא לא מרוצה. איך מתמודדים עם אישה כזאת?
אני משתדל להיות טוב לאשתי ולקנות לה כל מה שאני יכול, אבל היא מצידה תמיד אומרת לי שאני בעל רע, שאני לא עוזר לה מספיק ושאני קמצן. איך מתמודדים עם אישה כזאת?
4856
אני נזכר בבלבולים שהיו לי באומן בשנה שעברה, ונעלם לי כל החשק לנסוע השנה
בשנתיים האחרונות הייתי באומן בראש השנה, אבל הרגשתי שם גרוע מאוד והיו לי המון בלבולים שגרמו לי חוסר מנוחה וחוסר ישוב הדעת. מצד אחד אני רוצה לטוס גם השנה, אבל כשאני נזכר במה שעברתי שם כל החשק יורד לי ואני שוקל לוותר. איך מתגברים על החששות האלו?
4855
האם זהו זמן טוב לקנות דירה?
בגלל המצב בשוק הנדל"ן אין כרגע מכירה וקניה והכל נעצר, וגם עקב המלחמה אומרים שיהיה מיתון ומחירי הדירות ירדו. רצינו להתייעץ עם הצדיק האם כעת זהו זמן נכון לקניית דירה כי ראינו בית ממש יפה אחרי חיפושים רבים ואנו רוצים לסגור.
4854
אני מקבל הרבה ביזיונות בעבודתי. מה הצדיק מייעץ לי לעשות?
לאחרונה התקבלתי לעבודה בשירות לקוחות, וקשה לי עם כך שבעבודה יש אנשים לא כל כך נחמדים ולפעמים אני מקבל שיחות טלפון של אנשים עצבניים שמבזים אותי. בנוסף לכך, אני מרגיש לחץ בשיחות עם האנשים. מה לעשות בעניין?
4853
יש לכם עצה כיצד להגיע להתעוררות ולבכייה בעת אמירת תיקון חצות?
אני משתדל לומר תיקון חצות בכל לילה, אבל יש לי לב אבן ואני אומר את זה בלי שום התעוררות ובלי בכייה. האם להמשיך לומר את התיקון אפילו בלי התעוררות? והאם יש לכם עצה כיצד להגיע להתעורר ולבכות כראוי?
4852
הגרוש שלי הוא אדם מסוכן שיושב בכלא. האם כדאי לי לתבוע אותו למזונות?
אני נמצאת בתהליך תביעת מזונות מהגרוש שלי עבור הילדה בת השש וחצי. הגרוש הוא אדם מסוכן שנמצא כרגע בכלא, ואני לא יודעת האם כדאי להסתכן ולתבוע אותו או לסגת מהתביעה ולנסות להסתדר לבד. אודה לתשובתכם בהקדם.
4851
הבחור שיצאתי איתו עשה ממני צחוק, פגע בי והכאיב לי
עברתי בחיים כל כך הרבה - גם בבית וגם בחוץ, ועברתי גם המון סבל בשידוכים - בחור עשה ממני צחוק, פגע בי והכאיב לי. די, אני כבר לא מסוגלת לכל זה! אני רוצה בית משלי, בעל משלי, שקט ושלווה.

« הדף הקודם - 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-20-21-22
23-24-25-26-27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42-43-44-
45
-46-47-48-49-50-51-52-53-54-55-56-57-58-59-60-61-62-63-64-65-66-
67
-68-69-70-71-72-73-74-75-76-77-78-79-80-81-82-83-84-85-86-87-88-
89
-90-91-92-93-94-95גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


161 תגובות

  • 3.
  • מאת: ברסלבר מתחיל
   לכל הצוות שעובדים על האתר, יישר כח גדול על כל העבודה הטובה שאתם עושים, למען זיכוי הרבים. ותודה רבה לשם יתברך ששלח לנו צדיק גדול כזה...
  • 4.
  • מאת: מישהו
   יש איזשהו פיקשוש בשאלות 64 ,65
   אם אפשר לסדר כי כל תשובה של הצדיק חשובה לנו
  • 5.
  • הבעיה תוקנה
   מאת: מערכת האתר
  • 6.
  • ממש תודה רבה לכם!
   מאת: מישהו
  • 7.
  • מאת: מישהו
   זה נפלא העניין של השו"ת
   זה לא להאמין כמה העם זקוק להכוונה ואשרינו שזוכים מהצדיק האמת.
  • 8.
  • אשרכם
   מאת: אלימלך כהן
  • 10.
  • מאת: חן
   באמת אין מילים לתאר את הזכות שזיכיתם אותנו בשו"תים הללו, מפי כ"ק הצדיק. תודה! תודה! תודה!
  • 11.
  • מאת: חני
   למערכת האתר יישר כח גדול
   אין לי מילים להודות
   תודה תמשיכו אתם נותנים לי כח. תודה
  • 13.
  • מאת: מאור
   המכתבים האלה פשוט כמו מים קרים על נפש עייפה..
   תודה!!!
  • 14.
  • מאת: בערל הלוי
   איך מיז מער אויס דריקען איך בין געווען א איד אבער איך האב ניטשט גע לטען איך האב אן גע פאנגען גיין רעדען צים אייבירשטען בין איך אן אנדערע מענטש. ישר כח פאר הצדיק מורא"ש שליט"א פארען מיך מאכען רעדען צים אייבירשטען
  • 16.
  • מאת: שולמית מצגר,מרכז
   המכתבים באמת פתרו לי כל מיני שאלות וגם מאוד חיזקו אותי בהרבה דברים מסוימים שהייתי צריכה חיזוק בהם!
   וכאן המקום להודות לכל האנשים היקרים שזוכים לחזק את עם ישראל ע''י האתר הקדוש הזה!
   ומעל כולם הצדיק העצום הזה שמוציא אותנו משאול תחתית ומתחתיו!!!פשוטו כמשמעו...
   ואני ממש מקנאת בעולם הבא שתקבלו על החסד שאתם עושים איתנו,ועוזרים לצדיק מיבניאל להאיר את אורו החוצה. עלו והצליחו!
  • 17.
  • מאת: יחזקאל בודנער
   רואים ממש בחוש בכל מיני תשובות של האדמו''ר שליט''א איך שהוא רואה כל מיני דברים ברוח קודשו... ומי שקורא טוב מבין לבד מה אני אומר...
  • 18.
  • יפה בתכלית היופי
   מאת: אחד מעם ישראל הקדושים
  • 19.
  • good
   מאת: yoni
  • 20.
  • מאת: חן
   אני חרדית שנים רבות ואעפי"כ השות"ים הללו נופחים בי חיים לחיות ממש, המשיכו בכבודתכם הקדושה ושהקב"ה יאריך ימיו ושנותיו של הצדיק בבריאות וכוח להנהיג את עם ישראל ברחמיו המרובים על הדור.
  • 22.
  • ישר כוח גדול
   מאת: ישר כוח
  • 24.
  • wow
   מאת: duvid
  • 25.
  • מאת: ונצואלה
   האתר פשוט נפלא ומחזק, עכשיו שניסיתי להכנס לשאלה האחרונה, בהכל מופיע אותה שאלה, על הרווק בן 30 אם אפשר לסדר את זה בהקדם, תודה מראש ונצואלה!
  • 26.
  • מאת: חיים טויטו
   הם פשוט מים קרים לנפש עייפה!!!!!
   תודה רבה אשרייכם.
  • 27.
  • מאת: אברהם נחמן
   כל יום אני עובר על השו״ת ..
   מדהים !! מדהים !!! מדהים !!!!
  • 28.
  • שאלות לחיים!!!
   מאת: גיאורה
  • 30.
  • נהיתי מכורה לשו''ת הזה
   מאת: אורטל
  • 32.
  • מאת: לינוי דרעי
   מהשאול. תודה רבה לצדיק הגדול ראש בני ישראל שעוזר לנו בכל מקום שבו אנו נמצאים ומעודד ומחזק אותנו ומשמח אותנו פשוט תודה!
   ותודה לאתר ולצוות הנפלא שזוכים לזכות הרבים בזכותכם יש לנו אור ושמחה בלב!!!!!!!!!!
  • 33.
  • תודה לאתר
   מאת: אדם מהעולם
  • 34.
  • מאת: חסיד נלהב
   ה' הטוב ישלם שכרכם עוד בעולם הזה כי אין לכם מושג איך אתם זוכים להפיץ דיברי מוהראש לרבים ומרימים אותם מהיכן שהם נמצאים . חיזקו ואימצו!
  • 36.
  • אין דברים כאלה
   מאת: אלנתן
  • 38.
  • מאת: מרים
   תודה לצדיק שיושב כל יום לענות על שאלות ולחזק אותנו, וכשם שמאיר את עינינו ומקרב ליבנו לבורא יתברך, כן השם יחזק את ליבו וישלח לו רפואה שלימה בקרוב אמן.
  • 39.
  • מאת: בעילום שם
   זה פשוט נפלא
  • 41.
  • מאת: שרה
   אין מילים בפי על האתר המחזק והנפלא!! השם יברך אותכם בכל הברכות שכתובות בתורה עלו והצליחו!!!!!! תודה רבה לצדיק שלנו מוהרא״ש הקדוש! על הכל!!!! כל הישועות ורפואה שלימה לצדיק!!!!!!
  • 42.
  • מאת: דן
   אנו נמצאים בתוך ים גועש ורועש של עולם הזה ,צרות ייסורים, תאוות מידות רעות , אך כמו בכל ים שיש אי , גם בים הזה ישנו אי של שלווה של שמחה של ברכה שנכנסים אלים ומתחזרים באמונה בשמחה בביטחון , לאי הזה קוראים אתר ברסלב סיטי.
  • 43.
  • יישר כוח הרעיון של השות מדהים אפילו בלי שאכתוב שאלותי שות זה עוינה לי עליהם יהיה ה עמכם!!
   מאת: לינוי
  • 45.
  • תודה לכם
   מאת: גיורא מועלם
  • 48.
  • מאת: מערכת האתר
   כששולחים שאלה אין חיוב לרשום לנו את כתובת הדוא"ל שלך. אך אם לא תרשמי, לא נוכל לשלוח אליך במידה ותהיה תשובה.
   בכל מקרה, במידה ותהיה תשובה תוכלי לצפות בה דרך האתר. בהצלחה!
  • 50.
  • מאת: תאיר
   האם אפשר לפרסם צימרים של חרדים / ברסלבים
   באתר?
   אפילו בלי תמונות רק דברים עיקרים
   זה מאוד יעזור ויקל במקום לחפש שעות בנרות מאנשים מ'ס של אנשים וכ'ו
   ובמיוחד עכשיו בשבת שהמוראש מגיע קשה מאוד למצוא מקום פנוי....
   תודה מראש על הכל. תאיר
  • 51.
  • מאת: איתן
   פעמים הראשונות ששאלתי שאלה לא ענה לי הרב פעמיים שניות ענו יום למחרת ועכשיו לוקח כמה ימים ועוד לא ענה למה זה ככה? גני מאוד מצפה לתשובה מהרב
  • 52.
  • מאת: מערכת האתר
   שלום רב.
   כל השאלות שמגיעות לאתר נשלחות ללשכתו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א.
   הצדיק עונה עליהן לפי ראות עיניו ולפי מיסת הפנאי. בהצלחה.
  • 54.
  • מאת: ברסלבית לחוצה מאוד
   אני לא מצליחה לשלוח שאלות בלי אימל כתוב לי כי חובה לציין אימל ואיני מעונינת בכך אבל אני צריכה לשלוח שאלות לצדיק בדחיפות
  • 56.
  • מאת: מערכת האתר
   תפני אלינו באימייל של מערכת האתר info@breslevcity.co.il ונראה כיצד לעזור לך
  • 57.
  • מאת: סיטבנית
   איך שיש לו זמן לכל אחד ואחת מעם ישראל בסבלנות אין קץ,בשמחה, ובמאור פנים. אשרינו שזכינו להיות מקורבים לאורו הגדול של רבי נחמן ושל רבי אליעזר שליט''א שנזכה כולנו בעז''ה כל חיינו להיות מקושרים אליו בזה ובבא!! אכי''ר
  • 58.
  • מאת: ירין כרדי
   רק הצדיק הגיע לארץ וכבר יש לו זמן לענות גם לשו''ת!!! פששש ועם כל זאת שהוא מאוד חלש....
   שרק ה' יתן לו כח אמן
  • 59.
  • מאת: טלאל
   שה' ישמור לנו את מוהרא"ש הקדוש!
   איזה מסירות נפש הוא לא מרגיש טוב ועונה לכולם ועוד בפרטיות.
   שה' 'שמור אותו שיהיה בראי אמןןן.!!!
  • 60.
  • מאת: דודו חליוה
   כל המילים שבעולם לא יוכלו לתאר בפניכם מה שעושה האתר הזה בשבינלנו!!!
   מה שנישאר לומר הוא רק תודה אחת ענקית גדולה גדולה
   ולברככם שתצליחו בכל ,ושהשם יחזיר לכם בכפל כפליים ושישמח אותכם כמו שאתם משמחים את כל עמ''י אמן
   באהבה גדולה ובהערכה עצומה המשיכו כך דודו
  • 61.
  • מאת: דן
   ראשית , תדעו לכם שאתם מקדשי שמיים ברבים , האתר הזה ממש מחייה מתים כפשוטו.
   האם תוכלו לעשות באתר היקר מפתח העיניינים שיהיה ניתן למצוא שאלה מסויימת לפי שמו של השואל, אני למשל רוצה ללקט את כל השאלות ששאלתי ולחפש את השאלות המופיעות תחת השם שלי דן.
   אודה לכם על תשובתכם.
  • 62.
  • מאת: ליאור טל
   רוב תודות על השו"ת המדהים הזה!! ישלם הקב"ה שכרכם ותבורכו מהשמים
   האים ניתן להסיף מסכנות ותשובות לחיים ע"פ שו"ת זה או שהצדיק עונה לפי שורש הנשמה?
  • 63.
  • מאת: אברהם שרעבי
   תודה רבה לאתר המחזק והנפלא,אני ממש חי מהתשובות האלו.
   האם אפשר להוסיף עוד תשובות כי הרבה זמן השו"ת לא התעדכן.
  • 64.
  • מאת: נחמן
   האם לא מוסיפים שות בחג? שלחתי שאילה כבר לפני כמה ימים ולא קיבלתי תשובה
  • 65.
  • מאת: יצחק
   כבר לפני החג ועדיין לא קיבלתי תשובה מה שפעמים קודמות קיבלתי תשובה תוך יום?
  • 66.
  • מאת: יובל
   האתר הזה מדהים!
  • 69.
  • מאת: רון יצחק
   אני צריכים עוד תשובות, נא לבקש מהצדיק שיכתוב עוד
  • 70.
  • למה לא מניחים עוד שו"ת
   מאת: טויבא
  • 71.
  • זה דבר נפלא השו"ת הזה
   מאת: יוחנן
  • 73.
  • זה מדהים שכל אחד יכול למצוא מקום שיענה לספקותיו ושאלותיו ישר כוח גדול לצדיק שמוצא זמן כל אחד ועונה ב
   מאת: מתפעלת
  • 76.
  • מאת: כינרת
   אני רוצה לומר תודה רבה מכל הלב למוהרא"ש הצדיק שעוזר לנו כל כך עם התשובות שלו והמכתבים היומיים שלו ובעזרתם הוא מרגיע ומחזק את כולנו!!! תודה רבה ה' ייתן לו הרבה בריאות ואריכות ימים אמן!!!!
  • 77.
  • מאת: לאתר שלום
   ביום שני שלחתי שאלה בשם שרה .א. ולא קיבלתי תשובה אפשר לבדוק לי את זה ולהחזיר תשובה?
  • 78.
  • מאת: מאי הודיה
   אתמול [יום רביעי כ"א כסליו] בלילה שלחתי שאלה לכ"ק אדמו"ר שליט"א לגבי הסרטת ריקודים של בנות והחשש שבנים יראו זאת... התשובה של הצדיק חשובה לי במיוחד אשמח אם תוכלו לזרז את הגעתה אל הצדיק ותשובתו ככל האפשר!
   המסיבה שלגביה כתוב בשאלה תהיה אי"ה במוצ"ש הקרוב לפיכך חשובה לי התשובה של הצדיק מאוד! תודה רבה.
  • 79.
  • מאת: מאי הודיה
   תודה רבה על שמיהרתם לפרסם את בקשתי אך היתי שמחה לדעת אם תוכלו לזרז את תשובתו של הצדיק
  • 80.
  • מאת: ליבי
   שלחתי שאלה כבר כמה פעמים למה לא עונים לי??????
  • 81.
  • מאת: אברהם
   מה קרה עם התוספתא יומית זהו עבירה גדולה שהפסיקו את זה
  • 82.
  • מאת: מאיר
   מה קרה עם התןספתא יומית
  • 84.
  • מאת: שי
   אשריכם ישראל על האתר הקדוש הזה להבדיל מכל הטומאה באתר זה נמצאת הקדושה תודה רבה לכם על האתר !!!
  • 85.
  • מאת: רז אריאל
   תודה רבה לכל צוות האתר על ההשקעה שלכם בנו ועל הקישור שלכם אותנו עם הצדיק ישר כוחכם תזכו לאורך ימים ושנים בבריאות רבה והרבה שמחה וה' ישלם לכם כפועליכם ותודה רבה לגדול דורנו הצדיק המוהרא"ש שיאריך ימים ושנים עם המון בריאות שמחה והצלחה בכל מעשי ידיו
  • 86.
  • מאת: מאיר
   בס"ד
   בשאלה מס' 1726 בכותרת חסרה המילה לחו"ל
   תזכו למצוות אשריכם !
  • 88.
  • מאת: חיים
   הסרט מפורים זה לא משנת תשס"ח אני מכיר הרבה אברכים ובחורים שעדיין לא חלמו להתקרב בתשס"ח תודה רבה
  • 89.
  • אין דברים כאלה
   מאת: שלומי
  • 91.
  • כל הכבוד
   מאת: אביאל
  • 92.
  • אן תגובות כאלה
   מאת: אביגיל
  • 93.
  • אן תגובות כאלה
   מאת: אביגיל
  • 95.
  • תלחץ על התמונה שם התשובה
   מאת: א
  • 96.
  • עבודה יפה
   מאת: יחיאל לודמיר
  • 98.
  • מאת: מרים
   מוהר"אש היה רוצה לענות לכולם מיד אך, עדיין יש למוהרא"ש מעל ומעבר לעשות, יש לו חיים משפחה. זה לא שמוהרא"ש יושב ומה שיש לו לעשות בחיים זה רק לענות תשובות,
   למרות שמוהרא"ש ממש עוזר לכל אחד כפי צורכו ממש במסירות נפש ולכן אחרי שראיתי את התגובות הלחוצות והמזרזות הייתי חייבת להגיב!
   יישר כוח למורנו כ"ק מוהרא"ש שליט"א ה' ייתן לו כוח וברכה בכל מעשה ידיו
   ותודה ענקית לכל צוות האתר שמשקיעים את כל נפשם ..מרגישים בזה!
  • 99.
  • יש צדק בדבריה
   מאת: י.צ.
  • 107.
  • מאת: יואל
   אולי יכולים בבקשה לשלוח השו"ת באימייל למנויים, או להעלות השו"ת בקובץ pdf, וכדו'? תודה
  • 108.
  • מאת: שמחה
   כל יום אני מחכה לחזור מהעבודה ולקרוא את התשובות שהצדיק מיבניאל עונה לכל שואל בכל תחום. לומדים משם את הלכה, מנהגים, מוסר. זה חיזוק גדול ליום חדש.
   תודה רבה על כל זה מוהראש הקדוש.
  • 110.
  • מדהים על כמה שאלות הצדיק עונה ומתייחס לכל שאלה ברצינות ובעמקות , ישר כוח!!
   מאת: חנה
  • 112.
  • מאת: פייגי
   תודה רבה למוהראש על הכל שהקב"ה ישלח רפואה שלימה לצדיק וישלח לו אריכות ימים
  • 126.
  • מאת: .
   ישנה בעיה בטעינת האתר , לא ניתן להפעילו ממכשיר סלולארי או ממחשבים ניידים ואייפדים רק ממחשב נייח.
  • 135.
  • דווקא אצלינו עובד מעולה
   מאת: גיל
  • 136.
  • מדהים
   מאת: ישראל
  • 137.
  • איזה שו''ת מחזק
   מאת: משה
  • 138.
  • מחיה מתים
   מאת: שלומי
  • 139.
  • אפילו חסידי גור מתחזקים
   מאת: מרדכי
  • 140.
  • כל תשובה בדיוק קולעת
   מאת: יעקב
  • 141.
  • תודה תודה תודה
   מאת: עם ישראל
  • 142.
  • אין על אתר ברסלב סיטי
   מאת: אליהו
  • 143.
  • אמחיה מחזק מאד מאד תודה מכל הלב
   מאת: יצחק אהרן משה דוד אלבוים
  • 150.
  • למערכת האתר אנא שלחו לי תגובה בקשר שלאלתי אם מוהרא''ש הקדוש יענה לי או לא
   מאת: שמעון אליהו
  • 151.
  • למערכת האתר אנא שלחו לי תגובה בקשר שלאלתי אם מוהרא''ש הקדוש יענה לי או לא
   מאת: שמעון אליהו
  • 152.
  • מאת: משה
   ברצוני לדעת כמה ימים [זמן] לוקח מאז ששולחים שאלה לצדיק ועד שרואים את זה באתר שלכם בתודה משה
  • 153.
  • מאת: מערכת האתר
   שלום רב.
   קיבלנו את שאלתך.
   כל השאלות שמגיעות לאתר נשלחות ללשכתו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א.
   הצדיק עונה עליהן לפי ראות עיניו ולפי מיסת הפנאי.
   בהצלחה
  • 154.
  • אפילו חסידי סקווריא מתחזקים אבל בלי שיראו אותם ח''ו
   מאת: משה יהשוע
  • 156.
  • תודה רבה מחזק ומחיה
   מאת: יוסלה
  • 157.
  • אמחיה אגירוסע יישר כח אויף די שיינע תשובות
   מאת: יולי לוי
  • 158.
  • מאת: למערכת האתר דחוף
   ברצוני לדעת האם יש שאלות מסוימות שהצדיק שליט''א לא עונה עליהם.
  • 161.
  • מאת: מערכת האתר
   שלום רב.
   כל השאלות שמגיעות לאתר נשלחות ללשכתו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א.
   הצדיק עונה עליהן לפי ראות עיניו ולפי מיסת הפנאי. בהצלחה.
  • 164.
  • איזה שו''ת תותח
   מאת: יצחק
  • 165.
  • אגירוסע יישר כח דתשובות איז זייער מחזק
   מאת: חיים מרדכי רוזנבוים
  • 166.
  • איזה דבר מטורף זה צדיק הדור עונה ישירות תשובות תודה
   מאת: יענקלה
  • 167.
  • מאת: שירן
   ב"ה שלום לכבוד המוהרו"ש, המכתב הזה הוא אינו מכתב שאלה אלא מכתב תודה,תודה לצדיק שמפנה זמן מכל טרדותיו ויושב להשיב לכל שאלותינו ולכל צרותינו- עם ישראל בסבלנות,כובד ראש ברצינות ובאריכות,הנתינה שלכם היא ללא תנאים,ללא רצון לקחת אלא רק לעזור ועל כך אני מודה מקרב לב,לפעמים צריך לעצור לרגע ולברך על הזכות שניתנה לנו להיות בקרבת הצדיק שהוא אחד ומיוחד באהבה שלו לעם ישראל,שבכל שאלה ובעיה ניתן לפנות אליו והוא משיב לנו במאור פנים,שהקדוש ברוך הוא ייתן לכם בריאות איתנה,וכמו שהצדיק שלנו עונה לכל בעיה ושאלה שהקדוש ברוך הוא יענה כל תפילותך ובקשותייך,שיהיה לכם נחת מכל יוצאי חלצייך ושבעזרת השם שנהנה מהזכות להיות קרובים לצדיק עוד שנים טובות וארוכות,תודה.
  • 168.
  • מאת: מימוני
   תודה לצוות האתר על התמונות הכתיבה והסדר שבאתר פשוט מדהים תודה רבה
  • 170.
  • מדהים
   מאת: פייגי מימוני
  • 171.
  • מאת: פייגי מימוני
   אין פשוט העריכה והכתיבה מדהימה ומחזקת ממש אין כמו מוהראש בעולם ה' יעריך לו חיים בריאים
  • 172.
  • מאת: א,ש, זילבר
   יחי אדונינו מורינו ןרבינן
  • 174.
  • השו''ת של הברסלבים מיבנאל עיר ברסלב
   מאת: עילום שם
  • 175.
  • ואו באוינה השו''ת הזה תותח תותח
   מאת: חייםםםםם
  • 176.
  • וואלה אחי אין על זה זה תותח
   מאת: מנחם
  • 177.
  • בתור ראש ממשלה אין על הדבר הזה הברסלובים הגדולים
   מאת: ביבי נתניהו
  • 178.
  • מה ראש הממשלה מסתכל באתר ואו
   מאת: אלי
  • 179.
  • תודה רבה לאדמו''ר שליט''א שמקדיש מזמנו היקר
   מאת: אלי ישי
  • 180.
  • משנכנס אדר מרבים בשו''ת ברסלב אשריכם
   מאת: אבי יא אדר א'
  • 181.
  • באמת זה מה שמחזיק אותי העולם הזה תודה
   מאת: כנרת
  • 182.
  • תודה למוהרא''ש מברסלב שמחזק אותנו ומעודד אותנו
   מאת: דודי
  • 183.
  • תודה כיצד אני מקבל את סדרת שו''ת ברסלב
   מאת: רפי
  • 184.
  • אפילו חסידי סאטמאר מתחזקים
   מאת: יענקלה
  • 185.
  • אפילו חסידי בעלזא נהנים
   מאת: ]]]]]]]]]]]]]]]]]]]
  • 186.
  • אפילו חסידי ויזניץ מתחזקים
   מאת: /////////////////////
  • 187.
  • כולם עם השו''ת הזה הוא תותח אין עליו תודה תודה תודה
   מאת: יוססססס
  • 188.
  • אפילו ציונים מתחזקים
   מאת: ------------------------------
  • 189.
  • מאת: 00000000000000000000
   יכול להיות שמשהו סתם התלוצץ, לא?
  • 190.
  • מאת: אברהם
   איו בכול העולם דבר שכזה חוכמת אלוקים ברוך ה זכינו להיות מקורבים לרבינו דרך הצדיק מיבנאל שהוא נותן את האמת של רבינו בשלמות
  • 191.
  • ואו ואו ואו ואו תודה רבה זה מחזק נורא
   מאת: חיימקה
  • 194.
  • מאת: שמואל
   בקרוב יוצא לאור שו''ת ברסלב חלק א והפעם זה יהיה ספרים יותר קטנים והפעם ימכרו את הספרים אך ורק בברסלב סנטר ביבניאל רחוב הגורן 9 יבנאל על הכביש הראשי וגם זה יהיה בעזה''י במחיר שאסור לפרסם וע''י זה כל עם ישראל יכירו את השו''ת הנהדר הזה הנקרא שו''ת ברסלב חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.........
  • 195.
  • שו''ת ברסלב במחיר שאסור לפרסם בואינה זה מגניב
   מאת: שימי
  • 198.
  • ב' באייר תשע'ד תודה לצדיק מכל הלב
   מאת: יהושע
  • 199.
  • מאת: אנונימית
   אני רק מבקשת ומתחננת אליכם שקוראים את השו״ת של הרב בתחנונים מעומק הלב - אנא! מתחננת- אנא- אל תפסיקו להתפלל מעומק עומק עומק הלב וההוויה של עצמותיכם- על הרב המתוק שלנו הזה.. שכל כך אוהב אותנו...ושנים מוסר את נפשו על אהבת ישראל!!! אנא מכל אחד ואחת ובמיוחד תינוקות של בית רבן! אל תתמנו ראש בצלחת עכשיו תכוונו את ליבכם ותודעתכם לעתיק יומין- הוא בורא עולם נסתר מכל חי- ותלחשו באוזנו מעומק המהות שלכם - על רפואת הרב התחזקותו ושיוסיפו לו שנים טובות וארוכות שימשיך להנהיג את צאן השם ( אליעזר שלמה שיחיה בן מלכה) כי הרב צעיר ( מה זה היום 73 ?זה רק אמצע החיים!!!! כי תוחלת החיים עלתה ל 93 לפחות ולא לבקש רק עליו בשום פנים ואופן - אל תמיד להגיד בתוך עם ישראל! שיאריכו ימים כל זיקני ישראל!!! משהו כזה... ולפני התפילה לעשות תשובה קטנה לקבל לעתיד- אפשר לשים מטבע לצדקה! אני ממש מתחננת לפרסם את זה - כי אני אוהבת את הרב - וזה המינימום של המינימום שאפשר לבקש! ולרב אהובנו מחמד עיננו יש עוד הרבה ספרים ועבודה! יחד עם כלל זיקני ישראל לאריכות ימים שנים טובות הוספת ימים ושנים לכל היהודים והיהודיות מעל גיל 70 מתוך בריאות!!! וה׳ לא מואס תפילת רבים!!!!
  • 201.
  • מאת: מאת רחלי
   כל פעם שאני קוראת בשאלות ותשובות נכנסת בי שמחה עצומה זה מאוד מחזק אותי ומלמד אותי דברים נפלאים שהשם יתברך יחזק וישמח את הצדיק
  • 203.
  • מה קרה למה לא מתחדש כל יום השו''ת האם זה רק אצלי תודה אשמח לתשובה
   מאת: למערכת האתר שלום וברכה
  • 204.
  • מוהרא''ש הצדיק רבינו של הדור הזה תודה רבה לך
   מאת: רחל קורץ
  • 209.
  • על רבי שמעון נאמר טיהר את עיר טבריה ועל מוהרא''ש נאמר טיהר את עיר יבנאל
   מאת: נחמן
  • 210.
  • תודה לכ''ק אדמו''ר מוהרא''ש שליט''א מיבנאל
   מאת: אליעזר שלמה
  • 211.
  • תודה אנו מחכים כל יום שהשו''ת יתחדש א ש ר י כ ם
   מאת: שלומי
  • 212.
  • מאת: לגברת האנונימית
   מוהרא''ש הקדוש חי כל רגע ושני בנס שאי אפשר לתאר ולשער אז תתפללי לרפואתו ושיאריך ימים אמן במקום להיות כזאת דרמטית בלי קשר לכלום אקווה שתביני.
  • 215.
  • מאת: אנונימית
   תקשיב יש שתי אופציות 1. או שאתה לא יודע לקרוא 2. או שאתה קורא הפוך וזה כנראה מבלבל אותך והמבין יבין!!!!!!!!!!!!!!!
  • 216.
  • מאת: לתגובה מספר 215
   ואו פתאום את נשמעת לא כל כך רגישה מה קרה מעניין והמבין יבין.
  • 217.
  • אשרינו שזכינו להתוודע מצדיק הדור כ''ק מוהרא''ש שליט''א
   מאת: ישראל טרייסמן יא' סיון תשע
  • 218.
  • אין מילים בפינו אלא רק להודות למוהרא''ש הקדוש על השו''ת
   מאת: כלל ישראל
  • 219.
  • מאת: ניר גור
   אני מוכרח לומר לכם שהיום יד' בסיון זכיתי להכיר את האתר שלכם אחרי שאחד המפיצים שלכם חילק לי חוברת נפלאה בשם יש תקווה וזה נורא חיזק אותי תודה רבה אין מילים בפי להודות
  • 223.
  • מאת: נחמן נתן
   קודם כל תודה רבה לאתר ברסלב סיטי שהביא כמה מזמורי תהלים אנו מבקשים מהציבור הקדוש לומר את תהלים יום חמישי שביום הזה נחטפו הנערים יהי רצון מלפניך בורא עולם שתחזיר לנו את הנערים בריאים ושלמים גלעד בן בת גלים [שעאר] יעקב נפתלי בן רחל [פרנקל] אייל בן איריס [יפרח]
  • 224.
  • מאת: אורן
   תודה רבה לאתר הנפלא
  • 225.
  • וואלה באמת השו''ת הזה מענין
   מאת: רפי
  • 226.
  • שרעק זיך נישט דער אייבישטער איז מיט דיר
   מאת: יואל
  • 227.
  • וואלה זה פשוט שו''ת מטורף אשריכם
   מאת: גיא
  • 228.
  • צדיק הדור כ''ק מרן עט''ר מוהרא''ש שליט''א
   מאת: ירוחם
  • 229.
  • מאת: עם ישראל
   אין לי מילים להודות לאתר הקדוש והנפלא הזה כל יום יש שו''ת מחזק כל יום יש מכתב וכו' וכו' א ש ר י נ ו ש ז כ י נ ו
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : הדף שלנו בפייסבוק : הערוץ שלנו ביוטיוב : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : מדרשיה לבנות : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : הדף היומי : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup