חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנת לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. השאלות נשלחות דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת הצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא"ש שליט"א, אשר משיב לשאלות באופן אישי.

  

פרוייקט שאלות ותשובות בחסידות ברסלב נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת את דעת הצדיק בנושאים שונים.


קטגוריות השו"ת:
אמונה  |  אקטואליה  |  הדפסה והפצה   היכל הקודש  הסבר בתורותיו ובדיבוריו של רביז"ל
התקרבות לצדיקים  | זוגיות ושלום בית  |  חגים וזמנים  |  חזרה בתשובה  |  חלומות  |  חינוך הילדים
חינוך והוראה  |  יבנאל עיר ברסלב  כיבוד הורים  |  לימוד תורה  |  סגולות  |  עצבות ושמחה
פוריות הריו
ן ולידה  |  פרנסה  |  ציון רבינו ז"ל והנסיעה לאומן  |  קבלה וחכמת הנסתר
רפואה ובריאות  |  
שידוכים וזיווגים  |  שֵמוֹת  |  שמירת העיניים וקדושת הברית  |  תפילה והתבודדות 


« הדף הקודם - 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-20-21-22
23-24-25-26-27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42-43-44-
45
-46-47-48-49-50-51-52-53-54-55-56-57-58-59-60-61-62-63-64-65-66-
67
-68-69-70-71-72-73-74-75-76-77-78-79-80-81-82-83-84-85-86-87-88-
89
-90-91-92-93-94-95-96-97-98-99-100-101-102-103ביום שני ו' בשבט (26.1) נוספו 8 שאלות ותשובות חדשות
5621
האם יש עניין לנסוע כמה פעמים בשנה לציון רבינו נחמן מברסלב באומן?
5620
אצל מי השתמרה המסורת המדויקת של חסידות ברסלב?
ברצוני לשאול שתי שאלות: 1. רבי נחמן דיבר על הנהגות רבות בעבודת ה'. מהם היסודות העיקריים של חסידות ברסלב? 2. אצל מי השתמרה המסורת המדויקת של חסידות ברסלב?
5619
אשתי בחודש השני להיריון. על אילו דברים צריכים להקפיד בתקופה הזו?
אשתי נכנסה להיריון וכעת היא בתחילת החודש השני. על אילו דברים צריכים להקפיד בתקופה הזאת?
5618
האם התשובה באמת מועילה לתקן את כל הפגמים הרוחניים של פגם הברית?
האם כל הרבנים בדור שלנו שאומרים שהתיקון הכי טוב זה לחזור בתשובה וללמוד תורה אומרים את זה רק כדי שהדור שלנו לא יתייאש ולא יהיה עצוב או שזה באמת מתקן את הפגמים?
5617
עברתי דירה ולקחתי איתי את מזוזות הבית. האם נהגתי כשורה?
לפני כמה שנים רכשתי מזוזות מהודרות ולא מזמן בדקתי אותם בהוראתך, ועכשיו כשמכרתי את הבית וקניתי בית חדש הרוכש הודיע לי שהוא הזמין מזוזות חדשות מסופר סת"ם והוא לא מתכוון להשתמש בשלי. לקחתי אותן והעברתי אותן לבית החדש שה' יתברך ברחמיו זיכה אותי לקנות. האם עשיתי נכון שהעברתי אותן איתי או שאני צריך לרכוש חדשות?
5616
הרופאים אומרים שלעובר שלנו יש מום בכליות. איך אני יכול להרגיע את אשתי המודאגת?
אני ואשתי זכינו ברוך ה' ואשתי נקלטה להיריון. היא בחודשים מתקדמים לפני הלידה, והרופאים אמרו שיש לעובר חולי בכליות. אשתי מודאגת מאוד מהעניין, אבל אני בוטח בה' ויודע שהכל זה ממנו יתברך. מה עליי לעשות כדי שאשתי לא תהיה מודאגת?
5615
אני סובלת מגמגום קשה שמפריע לי להשתלב בחברה. האם יש עצה עבורי?
אני סובלת מגמגום ברמה קשה מאוד - קשה לי לסיים משפט ואני נתקעת באמצע ולא מצליחה לדבר בשתף. זה עוצר אותי בחיים ואני לא מוצאת עבודה כי אף אחד לא רוצה להעסיק אדם עם מגבלה כמו שלי.
5614
ב'היכל הקודש' ליד ביתי מתפללים בנוסח ספרדי. האם יש בעיה שאתפלל שם בגלל שאני ליטאי?
יש ליד ביתנו בית כנסת "היכל הקודש" בו מתפללים בנוסח עדות המזרח, ואני מאוד נהנה להתפלל שם, בעיקר בגלל הדרשות והשמחה. הבעיה היא שאנחנו משפחה ליטאית, ובני לומד בחיידר ליטאי.
5613
בכל פעם שאני שומע מנהג חסידי חדש אני מקבל אותו על עצמי. האם זה בסדר?
ברוך ה' אני מתקרב בזמן האחרון לרבינו, וכשאני רואה או קורא על מנהגי חסידים או דברי קבלה חדשים אני מיד מקבל אותם על עצמי – דבר שמכביד עליי. איך עליי להתנהג?
5612
כיצד עליי לחנך את בתי בעניין ארבעת הצומות?
ברצוני לשאול כיצד לנהוג עם בתי בעניין ארבעת הצומות: אני לא צמה אותם, והדרכתי גם את בתי שהשנה הפכה לבת-מצווה לנהוג כמוני. העניין הוא שביום של הצומות מתקיימים לימודים כרגיל בבית הספר שלה, ונוצר מצב שחלק מהבנות צמות וחלק לא.
5611
רוב הזמן אני נמצא במרה שחורה. איך אפשר להגיע לשמחה אמיתית?
אני בחור רווק בן 40, אולם שומר את הברית בתכלית השלימות כבר 12 שנה. שאלתי היא איך מגיעים לשמחה אמיתית על פי משנתו של רבי נחמן, היות ורוב היום אני נמצא במרה שחורה? אשמח לתשובה כנה ואמיתית.
5610
מאז שאבי נפטר אין לי שמחה ואני מרגישה ריקנות. איך משתחררים מזה?
אבי ז"ל נפטר לפני קרוב לארבע שנים, ומאז פטירתו אני מרגישה ריקנות גדולה בחיי כי הייתי מאוד קשורה אליו. אני בחורה ששומרת תורה ומצוות, ומאוד קשה לי להיות בשמחה.
5609
בעלי טוען שהתחתן איתי בגלל לחץ שהפעילו עליו, ובכל מריבה הוא מזכיר את זה ומצער אותי
אני ובעלי זוג צעיר ללא ילדים. בעלי בעל תשובה בדרך של רבנו נחמן מברסלב כשנתיים וקצת, ואני חרדית מבית שנשרתי מהדת לתקופה וחזרתי לשורשים גם בדרך של ברסלב. אנחנו נשואים כמה חודשים ולשנינו הנישואין הם פרק ב' בחיים. לפני החתונה היו לנו בעיות בתקשורת ורבנים גדולים אמרו לנו להתחתן למרות הכל, ובעלי טוען שהתחתן איתי רק כיון שהרבנים אמרו לו. רצוי לציין שאני לא רציתי להתחתן מהר כי היו לי חששות והוא זה שלחץ עליי. מה הרב מייעץ לי לעשות?
5608
אשתי עומדת ללדת בקרוב בת, ואנו רוצים מאוד שהצדיק ייתן לה את השם
רציתי לבשר שברוך ה' אשתי בהיריון שני בחודש שמיני וצפויה להיוולד בת. לבננו זכינו לקרוא על שמכם ורצינו לבקש שהצדיק יקרא שם לביתנו וגם יברך את אשתי שתלד בקלות בעזרת ה'.
5607
היחסים בין בעלי ובין הוריי עכורים מאוד. מה ניתן לעשות?
ההורים שלי ובעלי ביחסים מאוד עכורים - היה ריב גדול ביניהם וחילופי דברים קשים על רקע של סנדקאות בברית של בננו, וכן בעלי ראה בנייד שלי הודעות של לשון הרע שאמא שלי כתבה עליו ועל משפחתו, ומאז שני הצדדים מתבצרים בעמדותיהם והקשר מאוד קריר ביניהם.
5606
אני בקשר עם מישהי כבר זמן רב ולא יודע אם להמשיך בקשר או לא
אני בקשר עם מישהי מזה זמן רב, אמנם אנחנו לא מסתדרים וגם הולכים בדרכים שונות, אבל אנחנו אוהבים ולא מצליחים לסיים את זה. לאחרונה אני מתחזק ברוך ה', והיא גם רוצה להתחזק אבל לא באותה רמת התחזקות כגון חצאית וכיסוי ראש וכו'.
5605
מדוע ייסד רבי נחמן מברסלב את ספריו על היסוד של "התחזקות"?
מדוע ייסד רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב את ספריו על יסוד של 'התחזקות' בשעה שכל ספרי החסידות עוסקים ומדברים על מושכלות עמוקות בעבודת ה' יתברך?
5604
אני רוצה לארגן יום הפצה עולמי לרפואת הרבנית. מה דעתכם בעניין?
אני מאוד דואג ביחד עם רבבות אלפי ישראל בשל מצבה הקשה של הרבנית אשת חבר תליט''א, ורצוני לעשות מעשה - חשבתי להציע לקבוע יום מיוחד שכל הנהנים מרבנו שליט''א, מעצותיו, מתורתו ומהשיחות הקדושות יצאו יחד ליום הפצה עולמי בו כולם יצאו לצמתים, לבתים, לבתי כנסת, לסופרים ולמכולות ולכל מקום שרק אפשר לחלק קונטרסים וספרים, ושכל הזכויות יהיו לזכות רבנו והרבנית.
5603
אנו גרים באזור מפוקפק מאוד. האם לעבור דירה למרות שלא מזמן שיפצנו את הבית?
אני ובעלי מתגוררים בקרית-ים מזה מספר שנים ואפילו הרחבנו את ביתנו בשן ועין לאחר התייעצות עם רב גדול. מצבנו הכלכלי אינו מזהיר, אך עם זאת אנו מעוניינים לעבור לאזור אחר מאחר והאזור בו אנו מתגוררים עם ילדינו מפוקפק מאוד...
5602
בישיבה שלי יש מתנגדים לדרכו של רבי נחמן. האם להישאר או לעבור לישיבת ברסלב?
אני חוזר בתשובה 4 שנים, לומד חצי שנה בישיבה ליטאית, אך מרגיש לא שלם. אני מחובר מאוד לרבנו רבי נחמן מברסלב, אך רוב הסובבים אותי לא בעד ואפילו יש שנגד. מה הרב מציע לי לעשות – לעבור לישיבת ברסלב או להישאר ולשלב בין השניים?
5601
חברה שלי מורידה לי את הביטחון העצמי. האם לנתק איתה את הקשר?
יש לי חברה שבכל פעם שאני מדברת איתה אני מרגישה שהיא מזלזלת בי, ואחרי שאנחנו מסיימות לדבר אני מרגישה חוסר ביטחון. מצד אחד היא מורידה לי את הביטחון העצמי אבל מצד שני אני לא רוצה לנתק איתה את הקשר כי אני לא רוצה להעליב אותה. מה לעשות?
5600
רבי נחמן דיבר רבות בגנות הכעס. מה ההגדרה המדויקת של "כעס"?
הרבי מרבה לדבר בליקוטי מוהר"ן בגנות מידת הכעס, ורציתי לבקש מכבוד תורתו שיגדיר לי מהו כעס - האם כשאני עצוב בגלל מישהו או על משהו זה נקרא כעס? האם כעס נקרא רק כשמגיעים לאיבוד שליטה ועושים כל מיני דברים שליליים?
5599
כמעט כל בתי הספר באזורנו מלמדים באידיש. האם לשלוח את בתנו לשם למרות שאיננו דוברי אידיש?
בעוד שבוע יש הרשמה לכיתות א' לשנה הבאה ואנחנו ממש לא יודעים לאיזה בית ספר לרשום את הבת שלנו. אנחנו משפחה חסידית אבל לא מדברים אידיש, ואיפה שאנחנו גרים כל בתי הספר של החסידים זה באידיש.
5598
הציעו לי בחור ושיבחו אותו בכל המעלות. איך אפשר לדעת שהוא באמת כזה?
אני בת למשפחה חרדית מאוד וכעת נכנסתי לתקופת השידוכים. הציעו לי בחור ושיבחו אותו בכל המעלות. איך אפשר לדעת שהוא באמת כזה ויש לו יראת שמים כמו שמספרים?
5597
האם ייתכן שאדם סובל ייסורים בגלל חטאים מגלגול קודם?
האם יכול להיות שאדם סובל ייסורים בחייו בגלל חטאים מגלגול קודם? אם כן, איך הוא יכול לפעול שיפסקו הייסורים?
5596
אין לי כוחות נפש ואפשרות להחזיר את כל הגזלות שבידי. מה עליי לעשות?
יש לי הרבה גזלות שאני צריך להחזיר, ויש אנשים רבים שאני צריך לבקש מהם סליחה, אבל כרגע אין לי את כוחות הנפש לתקן דברים אלו כי מדובר באנשים שאני לא נפגש איתם בכל יום ואני מתבייש לשלוח הודעה סתם ככה פתאום ולבקש סליחה.
5595
מצבנו הכלכלי לא קל ויש לנו חובות. האם עלינו להפסיק להזמין אורחים?
אנחנו מזמינים הרבה פעמים אורחים לשבת, אנחנו נהנים מזה מאוד וגם שמחים שאנו מקיימים מצווה. יש לנו שתי שאלות בעניין
5594
נפלה בחלקי הזדמנות לפרנסה טובה, אך אשתי מתנגדת. מה עושים?
יום אחרי שברכתם אותי לפרנסה טובה נפלה בחלקי הזדמנות לפרנסה שנראה שיכולים להרוויח בה בגדול ובנקל בעזרת ה', ואני רואה שזה ממש מן השמים. הבעיה היא שאשתי עדיין לא מסכימה שאעבוד בזה. מה עושים?
5593
אני עובד כמשגיח כשרות ואשמח לקבל מילות חיזוק ועידוד מהצדיק
5592
הארוס שלי סיפר לי שהוא מפחד וחושש מהחתונה. איך אני צריכה להתייחס לזה?
הארוס שלי מאוד רגיש, ולמרות שהחלטנו להתחתן הוא שיתף אותי וסיפר לי שהוא עדיין מפחד וחושש מחתונה עד כדי כך שלפעמים הוא נכנס בתוך עצמו וזה נראה שהוא מדוכא.
5591
אנחנו נשואים שלוש שנים אך עדיין לא נפקדתי. איך מתגברים על הייאוש?
אני נשואה כבר שלוש שנים וקצת, עדיין לא נפקדתי ומאוד קשה לי עם זה. אני משתדלת ומנסה להתחזק, לפעמים אני מצליחה, אך ברוב הפעמים אני נופלת ובוכה מרוב צער וקושי.
5590
האם עלינו לעזור למתחרים שלנו כאשר הם מתייעצים איתנו?
יש לנו עסק, ולפעמים קורה שהמתחרים שלנו שואלים אותנו איפה קנינו ציוד ועוד שאלות שנועדו לשפר להם את העסק, אך קשה לנו לעזור למתחרים להצליח. השאלה האם זה נחשב חיסרון באמונה?
5589
איך אפשר להתגבר על הפחד מחיות רעות ואנשים רעים בזמן ההתבודדות?
בעבר ערכתי התבודדות, אבל יש לי בעיה שאני סובל מפחד ומאוד קשה לי לצאת בלילה לשדה או ליער כי יש לי פחדים מחיות ואנשים רעים.
5588
חז"ל אמרו שמי שפגם בברית הוא בנידוי. איך אפשר להיות בשמחה אחרי ששומעים את זה?
למדתי שאדם צריך לשמור על שמחה גם לאחר שחטא בפגם הברית כדי לא להגיע לייאוש, אך איך אפשר להיות בשמחה אחרי שלומדים את דברי חז"ל שהמוציא זרע לבטלה נמצא בנידוי וממילא תפילותיו לא מתקבלות?
5587
הייתי עד לתאונה מחרידה שהסתיימה במוות. מה מרמזים לי משמים?
לפני כמה ימים נסעתי בכביש מהיר, כאשר לפתע עקף אותי רכב ועצר בשוליים הצרים. המשכתי בנסיעה והסתכלתי במראה, וראיתי שמהרכב שעצר בצד יצא אדם ולפתע הגיע רכב שלישי, פגע בו, העיף אותו באוויר ולאחר שהוא עשה כמה סיבובים הוא נפל על פניו לשוליים.
5586
האם מותר לי להתפלל במניין לפני הנץ כדי שאספיק ללמוד את הדף היומי בציבור?
האם זה בסדר שאשתתף במניין המתקיים לפני הנץ כדי שאוכל להשתתף בשיעור הדף היומי, אחרת אאלץ לוותר עליו וללמוד את הדף היומי לבד כי אני מוכרח להיות בעבודה?
5585
איך אדע מיהו הצדיק שעליי להתקרב אליו לפי שורש נשמתי?
מדוע בחסידות ברסלב מדגישים מאוד את עניין ההתקרבות וההתבטלות לצדיק? ואיך אדם פשוט כמוני יכול לדעת לאיזה צדיק הוא צריך להתקרב, הרי לכל אחד יש צדיק ששייך לשורש נשמתו?
5584
מדוע רבי נחמן מברסלב שם דגש כל-כך משמעותי על עניין ההתבודדות?
אשמח אם כבודו יוכל להסביר לי מדוע רבי נחמן מברסלב שם דגש כל-כך משמעותי על עניין ההתבודדות, ולמה לא מספיק ללמוד את דרושי החסידות של הצדיקים, הרי דברי תורתם הם אלו המקרבים את האדם אל הקדוש ברוך הוא?
5583
האם מותר לי "לשכוח" באוטובוס חוברת של התיקון הכללי בכוונה תחילה?
האם מותר לי "לשכוח" באוטובוס חוברת של התיקון הכללי בכוונה על מנת להפיץ, כלומר שמישהו ימצא את זה ויקרא בזה?
5582
מדוע הביקור בציונו של רבי נחמן מברסלב באומן פועל על כל אחד בצורה שונה?
איך רבנו נחמן מברסלב פועל עלינו לאחר שהיינו אצלו בראש השנה? אני שואל כי אני רואה חברים שהיו אצל רבנו בראש השנה לפחות 8 שנים אך לא רואים אצלם שום שינוי בעבודת ה', ויש חברים אחרים שהיו אצל רבנו בראש השנה פעם או פעמיים ומיד רואים אצלם שינוי.
5581
האם זה נכון שלא כדאי לתלות בבית תמונות של צדיקים?
שמעתי מפי תלמיד חכם שאמר שכדאי מאוד שלא לתלות בבית תמונות, אפילו של גדולי ישראל, מכיוון שלפי הקבלה שורה על זה רוח טומאה. מאידך גיסא, מה עם "והיו עיניך רואות את מוריך"?
5580
איפה אני יכול לקרוא על הנהגות ועצות בעניין תקופת השידוכים, החתונה וחיי הזוגיות?
איפה אני יכול לקרוא הנהגות ועצות בעניין תקופת השידוכים, ובכלליות לחתונה ולחיי הזוגיות?
5579
בפסח בננו יהיה בן 7. האם לקחת אותו לאומן עכשיו או לחכות לראש השנה?
יש לנו ילד בשם יונתן נועם שבפסח הקרוב בעזרת ה' יהיה בן 7. האם לקחת אותו לרבנו כבר עכשיו לפני גיל 7 כפי שרבנו ציווה או שעדיף לחכות ולקחת אותו איתי לאומן בראש השנה למרות שאז הוא יהיה מעל גיל 7?
5578
אנו שוקלים לקרוא לבתנו שתיוולד 'לריאן'. מה דעתכם על השם?
אני שמחה לבשר לך בשורה טובה שברוך ה' בעוד כמה שבועות אני אמורה ללדת, ורציתי להתייעץ איתך לגבי שם לבת - אני ובעלי רוצים את השם 'לריאן', אך איני יודעת אם יש לשם זה בכלל משמעות.
5577
אני חוששת מאוד להכניס את בתי הקטנה למסגרת. האם אלו חששות מיותרים?
יש לי תינוקת בת שנה וחודשיים ואני גרה בעיר חדשה בה אין לי חברה טובה או חבר של בעלי ששם את ילדיו הרכים במסגרת, כך שאני חוששת מאוד לשים את בתי בכל מסגרת שהיא. הרב אמר שאסור לבטוח באף אדם, ואף אני חוששת שינהגו בה לא כשורה ולא אדע על כך בשל גילה הצעיר. האם זה לא כפירה בה' שאני חוששת מלשלוח אותה למסגרת?
5576
אני שוקלת לפתוח חנות ממתקים. האם הרב ממליץ לי לעשות זאת?
אני רוצה לפתוח עסק, וחשבתי על כיוון של חנות ממתקים. אני מעוניינת לקבל את עצתו של הרב, ואם הרב רואה שיש משהו יותר טוב עבורי – אשמח מאוד לשמוע כדי שאוכל ללכת בדרך נכונה!
5575
בתי לא שמחה אף פעם בחלקה. איך אוכל לחזק אותה ואת בטחונה העצמי?
ברצוני להיוועץ עמכם לגבי בתי הבכורה - היא בת 9, ילדה מוצלחת וטובה, שואפת לקדושה וממלאת אותנו בנחת ברוך ה', הבעיה היא שלעולם היא אינה שמחה בחלקה - היא מרבה להתלונן ולצעוק על אחיה הקטנים, וכל מה שאנו עושים למענה לא טוב לה.
5574
האם יש תפילות או הנהגות מיוחדות לתקופת ההיריון ולזמן הלידה?
בשעה טובה אשתי נכנסת לחודש התשיעי, והייתי רוצה לקבל הנהגה עבורי וגם תפילה עבורה כדי שהיא תוכל להתפלל כשיגיע הרגע שלה ללדת.
5573
איך צריכים להגיב כאשר אחד האחים אומר לי מילים פוגעות?
כל האחים שלי כבר בוגרים, ובסך הכל הם אנשים עדינים, אך יוצא לפעמים במפגש מסוים שמישהו אומר מילים בוטות כמו "איזה דפוק" או "איזו דפוקה". איך עליי להתנהג אם אני שומעת מהם מילים כאלו?
5572
העובדה שכל עומס הבית נופל עליי ובעלי כמעט לא עוזר לי גורמת לי עצבים
שאני מרגישה כאילו הכל עליי - העבודה, הבית, התשלומים, הדאגות, הבישולים, ממש הכל. לא שיש לי בעיה עם זה, אני עושה הכל באהבה ובכיף כי זה למען משפחתי שאני אוהבת יותר מכל, הבעיה היא שאני צריכה לפעמים עזרה בכל מיני מטלות בבית וכו', וכשאני מבקשת מבעלי הוא לא מקשיב לי
5571
אני רוצה לתקן את כל מה שפגמתי בפגם הברית. מהיכן מתחילים?
אני רוצה לתקן את כל מה שפגמתי בפגם הברית. מה עליי לעשות? ומהיכן מתחילים?
5570
מה הצדיק חושב על השידוך בינינו? האם להתקדם?
שמי הוא שגיב יעקב ושם המשודכת שלי הוא יעל. היא מעוניינת לדעת מה הצדיק חושב לגבי השידוך בגלל שהיא מכירה ממקרה שקרוב אליה שהצדיק אמר להם שזה לא זה.
5569
אני בת 42 ויש לי 3 ילדים. האם אזכה לעוד ילד?
אני בת 42 ויש לי שלושה ילדים ברוך ה', כאשר הקטנה בת 6. אינני מצליחה להיקלט שוב להיריון ואני מרגישה קצת לא יוצלחת ומהוססת לגבי יכולתי לגדל ילדים כי אני לוקחת כל דבר באופן נורא קשה.
5568
אני רוצה לנסוע לציון רבנו באומן יחד עם בעלי. האם זה אפשרי?
5567
קשה לי עם אשתי ועם הפרנסה. איך משתחררים מהמצב המעיק הזה?
בזמן האחרון עובר עלי מה שעובר מצד הפרנסה ומצד אשתי, ויש ימים שאין לי חשק לקום בבוקר ולהמשיך לחיות. אני בעצבות עמוקה. איך משתחררים מהמצב המעיק הזה?
5566
האם יש סיכוי שהצדיק יבוא לעיר הרצליה כדי לחזק את תושבי העיר?
5565
בכל פעם שאני מדברת עם בעלי על המצב הכלכלי נהיה בבית טרור. מה עושים?
לאחרונה לבעלי לא מסתדר עניין הפרנסה ובכל פעם הוא מוצא את עצמו בעבודה אחרת, אך בחודשיים האחרונים אין בכלל שום הצעות עבודה, מה שגורם ללחץ בבית וריבים. כאילו לא מספיק הלחץ של העיכוב בהיריון שמטריד אותנו, בכל פעם שעולה בבית סוגית הפרנסה והכסף אנחנו מגעים לידי מריבה גדולה. בעלי לחוץ מכל הוצאה כספית ואני מבינה את גודל דאגתו, אך אי אפשר להמשיך לנהל אורך חיים כזה שבכל פעם שעולה המילה כסף יש "טרור" בבית.
5564
יש לי משכורת מכובדת. האם כדאי לי לעזוב את העבודה לטובת עסקי נדל"ן?
כיום אני עובד כמנהל סניף בחברת סלולר ומשתכר בין 9,000-10,000 ש"ח נטו בחודש. קיבלתי כרגע הצעה להיכנס לעסקי הנדל"ן ולעבוד עם חבר טוב, אך בעיקרון מבחינה כספית שום דבר לא מובטח לי. האם כדאי לנסות את תחום הנדל"ן?
5563
למרות שאני קוראת בכל לילה קריאת שמע שעל המיטה יש לי חלומות מפחידים. מה עליי לעשות?
5562
רבנו אמר שכל הדוקטורים שקרנים. ומה יעשה אדם שצריך טיפול נפשי?
האם כשיש למישהו מחלת נפש הוא צריך ללכת לפסיכיאטר? הרי ידוע שרבנו כתב שהדוקטורים והרופאים הם שקרנים ואינם מרפאים בכלל, והם מזיקים יותר ממה שהם מועילים
5561
בני התחשמל לפני 13 שנה ומאז הוא מוגבל. מה אפשר לעשות כדי שיקרה לו נס?
אני מטפלת בבני השוהה בבית מזה כ-13 שנים לאחר תאונת התחשמלות אשר הותירה אותו סיעודי – הוא לא עצמאי בכלום, יושב בכיסא גלגלים אך עם הבנה למתרחש סביבו ובהכרה מלאה.
5560
מצאתי בטלפון של בעלי תמונה של אישה אחרת. מה עליי לעשות?
אני ובעלי התחתנו לפני כ-7 חודשים, וכעת אני בהיריון מתקדם. מצאתי בטלפון של בעלי שם של בחורה עם התמונה שלה (הבחורה לא צנועה בכלל), והבנתי שהם נפגשו, אך יותר מזה אני לא יודעת. איך אני יכולה לדעת אם הוא נאמן לי?
5559
איך מסבירים את הסתירה בין דברי רבנו לדברי החוקרים בעניין מערכת הכוכבים?
בכמה מקומות בדברי חז"ל יש דיונים בענייני תכונת הגלגלים שבהם קבועים השמש והירח וכו', ושם כתוב שכולם מסתובבים סביב כדור הארץ, וכן הוא בליקוטי מוהר"ן סימן ל"א ובעוד מקומות. הבעיה היא שהיום יכולים לטוס עם חללית ולראות בחוש להיפך - שכדור הארץ מסתובב, ולמדוד בדיוק באיזו מהירות הוא מסתובב, וכן הגיעו כבר בני אדם לירח וחלליות הגיעו לשאר כוכבי הלכת ולא מצאו שם גלגלים וארבע יסודות. איך צריכים להבין את כל הנ"ל?
5558
איך עלינו לנהוג עם בננו שמשחק כל היום בפלאפון והורס לנו את החינוך בבית?
איך עלינו לנהוג עם בננו שמשחק כל היום בפלאפון והורס לנו את החינוך בבית? שני הבנים הגדולים שלי התחילו להשתמש באייפונים ולא הועילו כל התחנונים שלי ושל אשתי, ובכל פעם יש צעקות ומריבות סביב זה
5557
האם לימוד בתורתו של הרב אשר פריינד מתיישב עם האמונה ברבי נחמן מברסלב?
בעירי ישנו רב שמוסר שיעור בפני מאות נשים על פנימיות הנפש בעבודת ה', ובשיעוריו הוא מביא את עיקרי התורה של רב אשר פריינד - הצדיק הירושלמי. האם יש עניין לשמוע שיעור שכזה?
5556
גרושתי מגדלת את הילדים. מה אוכל לעשות כדי שהם יישארו מאמינים?
אני גרוש עם שני ילדים, וגרושתי היא זאת שמגדלת אותם. אני משלם לה מזונות ואנחנו בקשר טוב דווקא, רק שהיא נהייתה חילונית לגמרי והילדים גדלים בבית חילוני איתה ועם חבר שלה
5555
פורסם בשמכם מכתב בו אתם משבחים את 'בובת רבי נחמן' ואת הפתק. האם זה מכתב אמיתי?
לאחרונה הגיע לידי עלון של הננחים בו פורסם מכתב שכבודו כתב לכאורה שהוא בעד 'בובת רבי נחמן' ובעד הפתק, אך מכיוון שאני יודע מהי דעתכם בשני הנושאים הללו זה נראה לי כמו זיוף גס. האם תוכלו להתייחס למכתב הזה ולעשות סדר בנושא?
5554
הורי קיבלו מידע שקרי לגבי הגבר שאני יוצאת איתו, ומאז הם אוסרים עליי להמשיך בקשר
התחלתי לצאת עם גבר ואז הגיעה להוריי שמועה שקרית לחלוטין בנוגע אליו, ומאז הם אוסרים עליי את הקשר איתו. מה אעשה?
5553
אומרים שר' לוי יצחק בנדר הורה שלא לנסוע לאומן בראש השנה. האם זה נכון?
יש איזה אברך שבא לבית הכנסת שלנו ואמר שרבי לוי יצחק בנדר אמר בשול לא לנסוע לאומן בראש השנה, ושהוא אמר את זה גם לאחד מרבני ברסלב. האם זה נכון?
5552
גיסי מציע לי לשמש כסנדק לבנו, אך אני מרגיש שאיני ראוי. מה לעשות?
גיסי מציע לי להיות סנדק בברית של בנו, אך אינני יודע אם אני ראוי לכך. הוא בטוח שאני צדיק גדול וכו' אך אני מכיר את עצמי מבפנים טוב טוב. מה גם שבברית של בנו הקודם כובדתי להיות סנדק, ואני חושש שאם אהיה שוב תהיה עלי עין רעה. האם עליי להתחמק מזה?
5551
החלטתי להתגרש מבעלי בגלל שהוא אנטי דתי בצורה קיצונית. האם נהגתי כשורה?
שלחתי לך שאלה לפני חודש וחצי בערך בקשר לזה שבעלי ממש אנטי דת ושאלתי מה אני יכולה לעשות כדי לקרב אותו. יש לציין שענית לי, ומהר, ועל כך תודה רבה. מאז שכתבתי לך חל שינוי משמעותי - בעלי ואני עומדים להתגרש וכנראה שבשבוע הבא נלך לפתוח תיק ברבנות. אשמח אם הצדיק יכתוב לי מה דעתו בעניין הזה.
5550
אינני יציב בדעתי וקשה לי לקבל החלטה כשאני יוצא עם מישהי. מה העצה?
כאשר אני נמצא בקשר שידוכים עם מישהי והיא מוצאת חן בעיניי, פתאום היא אינה מוצאת חן בעיניי, ואז אני נלחץ מזה ומסיים את הקשר. בנוסף לזה, אני מסוגל להיות בקשר עם מישהי ופתאום לראות מישהי אחרת ולרצות אותה ולא את מי שאני נמצא איתה, ואני מפחד שזה יקרה לי גם אחרי החתונה.
5549
ילדינו חסכו מדמי הכיס שלהם סכומים גדולים. כיצד עלינו לנהוג במקרה כזה?
לילדינו הצטבר סכום כסף לא קטן מכספים שקיבלו מדמי חנוכה ודמי פורים וכדומה, ולאחת הבנות שלי, בת 12, יש כבר יותר מאלף ש"ח. היא לא קונה לעצמה כמעט דבר, ורציתי לשאול מה עליה לעשות עם הכסף?
5548
מה דעתכם לגבי נטילת אפידורל בלידה?
רציתי לשאול את הרב מה דעתו לגבי נטילת אפידורל בעת הלידה - עד כה היו לי חמש לידות, בשתיים נטלתי אפידורל והרגשתי שהיה יותר קל, אך עדיין יש לי חששות מכיוון שיש בזה סיכון...
5547
אני נשוי, אך חושב כל הזמן על אשתו של החבר שלי. מה עושים?
אני נשוי ברוך ה', אך מרגיש שאשתי היא לא האישה שיועדה לי מששת ימי בראשית. יש לי חבר שאשתו ואני היינו בקשר לפני שהתחתן, ואני כל הזמן מרגיש שהיא אשתי. מה עושים?
5546
אני עובד כ-12 שעות ביום. האם זה יותר מדי?
אני עובד הרבה שעות ביום – 11-12 שעות. האם זה הרבה מדי? ומה הדרך הנכונה לנצל את הנסיעות בדרך - האם לשמוע דברי תורה או לעשות משהו אחר?
5545
הייתי בקשר עם גבר נשוי, ולמרות שניתקנו את הקשר קשה לי להתנתק ממנו רגשית
אני נשואה, ולפני 4 שנים התחיל איתי גבר נשוי. היינו בקשר זמן מה אבל בלי נגיעה, אך לבסוף התעוררנו מהחלום הזה כי אנו לא רוצים לפגוע בבני הזוג שלנו. הבעיה היא שעד היום מאוד קשה לנו להתנתק ואני מרגישה שנפשי קשורה אליו באיזה אופן.
5544
מה דעתכם על אנשים שתופסים 'טרמפ' על דברי רבנו נחמן ומתירים לעצמם לחטוא?
רבינו נחמן מברסלב אמר כל מיני דיבורים שיכולים לגרום לאדם לקחת עליהם 'טרמפ' ולתרץ את העבירות שלו - אפשר להגיד "אני לא אשם הרי זה היה חייב לקרות", או "גם אם חטאתי רבנו יתקן אותי, ואין לי ממה לדאוג". האם נכון להתנהג כך?
5543
אבא שלי מציע לי 6,000 ש"ח אם אוריד את הפאות. מה עליי לעשות?
אבא שלי מציע לי 6,000 ש"ח אם אוריד את הפאות. אני רוצה להישאר איתן, אבל מצד שני אני יכול לקנות עם הכסף ספרים שאני צריך להכניס לסדר דרך הלימוד כגון ירושלמי, טור, רמב"ם ושולחן ערוך וכו' או לטוס לאומן. מה הרב מציע?
5542
הכרתי בחור טוב. האם להמשיך את הקשר למרות שהוא לא מקורב אליכם?
רציתי לבשר לצדיק שהנה ברוך ה' אני יוצאת עם בחור כבר חמש פגישות. הבחור נראה לי בחור טוב, ובגלל שאני לא רוצה לברור אני מקווה שבעזרת ה' השידוך הזה יתקדם. הבחור הוא לא חסיד שלכם, ואני רציתי חסיד שלכם או בחור שמקורב לצדיק. אמנם הוא באמת בחור טוב, ירא שמיים ורוצה להתקדם בתורה וביראה, אך אני מפחדת שהוריו לא ירצו אותי כי הם חילוניים. מה כבוד הצדיק אומר? האם להמשיך את הקשר למרות שהוא לא מקורב אליכם?
5541
האם לחזור למקום עבודתי בסיום חופשת הלידה למרות שלא טוב לי שם?
שלום. אני נשואה + 4, והיום אני בעיצומה של חופשת לידה. בעוד חודש בעזרת ה' אני צריכה לחזור לעבודה, ועליי לקבל החלטה האם לחזור לעבודה או לא.
5540
אני משתוקק להדפיס את הקונטרס "תן חיוך" אך אין לי אפשרות. מה עושים?
נכנס בי חשק אדיר להדפיס את הקונטרס "תן חיוך" כי זו החוברת שתמיד מצילה את החיים שלי. רציתי לשאול את הצדיק מה לעשות כי אין לי כסף בצד, אבל אני משתוקק מאוד להדפיס את זה ולהפיץ את זה.
5539
אנו קבוצה של מלמדים שנוסעים לאומן, ונשמח לקבל דברי הכנה לנסיעה הקדושה
אנו קבוצה של מלמדים שאינם חסידי ברסלב הנוסעים אי"ה לציון רבינו הקדוש מברסלב באומן. רצינו לבקשכם לכתוב לנו כמה דיבורי קודש בעניין.
5538
נכנסתי להיריון לא מתוכנן ומאז אני בדיכאון גדול. האם מותר לי לבצע הפלה?
אני בהיריון למרות שלקחתי מניעה, ואני בדיכאון כי אין לי כוחות וסבלנות כרגע לעוד ילד. האם ניתן לעשות הפלה?
5537
הוריי התנגדו לשידוך שלי מכמה סיבות ונפרדנו. האם שייך לחזור ולהתקדם למרות התנגדותם?
לפני כחצי שנה הכרתי בחור שהתאים לי מאוד מבחינה רוחנית והשקפתית, אבל ההורים שלי התנגדו בגלל שהוא חוזר בתשובה והוא לא מסודר כלכלית, וכתוצאה מזה נפרדנו. לפני כמה ימים הוא התקשר ורצה שניפגש ונחזור, ואני גם רוצה מאוד, כי זה מרגיש לי איתו הכי אמיתי שיש. אני ממש מבולבלת, מה לעשות?
5536
לבתי יש שלוש שמות ואני מרגישה שזה מכביד עליה. מה דעתו של הרב בעניין?
לבתי קוראים 'אליה חווה רבקה', ואני מרגישה שהתוספת של השמות חווה רבקה כבד עליה. מה דעתו של הרב בעניין?
5535
גרושתי ממררת את חיי, לא מראה לי את הילד וממלאה אותי בחובות. מה יהיה איתי?
אני גרוש מזה כשנה וכמה חודשים, ורציתי לדעת מה יהיה איתי - גרושתי ממררת את חיי, עושה לי הרבה בעיות, לא מראה לי את הילד וממלאה אותי בחובות.
5534
מצאתי את בחיר לבי, אך בגלל שאחותי הגדולה עדיין לא התחתנה אינני יודעת מה לעשות
החלטנו אני והבחור איתו אני נפגשת בעזרת ה' להתחתן. עדיין לא אמרתי להוריי, והדאגה הגדולה שלי היא אחותי הבוגרת, זאת שמעליי - אני אפילו לא יודעת איך לגשת אליה מהבושה והכאב כי אני יודעת מה שהיא עוברת בשידוכים...
5533
אילו תפילות וסגולות אני יכולה לעשות ולהתפלל כדי לסייע לילדים שלי במציאת הזיווג?
אילו תפילות וסגולות אני יכולה לעשות ולהתפלל כדי לסייע לילדים שלי במציאת הזיווג ושתהיה להם הצלחה?
5532
מה משמעות המילה "בחינה" המופיעה פעמים רבות בליקוטי הלכות?
בליקוטי הלכות של רבי נתן מופיעה המילה "בחינה" אלפי פעמים. אשמח מאוד לדעת מה משמעותה, והאם היא ייחודית לספרות ברסלב או שהיא מצויה גם בספרי חסידות נוספים?
5531
איך ייתכן שיהודים חוגגים את הסילבסטר ואת חג המולד?
איך ייתכן שחוגגים את הסילבסטר ואת חג המולד של אותו האיש, הרי מאמיניהם הרגו בדם קר עשרות אם לא מאות אלפי יהודים, וכיצד חוגגים את היום הזה?
5530
העובד שלי בגד באמון שנתתי בו, גנב ממני וסיבך אותי. איך מתחזקים אחרי דבר כזה?
יש לי עסק עם הרבה פועלים. לפני כמה שנים פגשתי בחור נושר שהסתובב ברחובות, ובגלל שריחמתי עליו ורציתי לעזור לו הכנסתי לעבוד בעסק שלי. לצערי הרב לאחרונה גיליתי שהוא גנב ממני הרבה כספים וגם סיבך אותי, ממש רשעות לשם רשעות. איך מתחזקים אחרי דבר כזה?
5529
המליצו לי ללכת לרב מסוים כדי שירפא אותי מהסבל הנפשי. האם ללכת?
כבר הרבה שנים אני סובל סבל נפשי, ולאחרונה אותו רב שאני משתתף קבוע בשיעורים שלו אמר לי שאני צריך ללכת לרב מסוים – רב מוכר מאוד שבאים אליו גם רבנים, וגם הוא אף פעם לא לוקח כסף מאף אחד, והוא הוסיף ואמר שאם אלך אליו הוא יכול מאוד לעזור לי בעניין הנפשי, אבל לפני כן אני רוצה לעשות את רצון רבי ולשאול אתכם מה לעשות והאם ללכת. מה דעתכם בעניין?
5528
במגזר שלי לא מקובל לצאת לשידוכים. כיצד אוכל להכיר את בן-זוגי?
אני חושבת שהגיע זמני להתחתן, אך לא ברור לי היכן להכיר בן זוג מפני שבחברה שלי לא יוצאים לשידוכים, מה גם שאני בררנית וספקנית. אני מרגישה שהגיל שלי כבר לא משחק לטובתי מבחינת הריון ולידה וגם מרגישה די בודדה.
5527
האם שייך שבחורה דתית-לאומית תתחתן עם בחור חרדי למרות שיש להם השקפות עולם שונות?
גדלתי וחונכתי בבית דתי-לאומי שרחוק מאוד מהדרך החרדית. לאחרונה הכירו לי בחור חרדי, ואף שאנו חיים בשני עולמות שונים מבחינת ההשקפה, לא התנגדתי להצעה ויצאנו פעם אחת. אני יודעת שאין סיכוי שאסכים איתו על העקרונות שלו, אך הוא אומר שאחרי שמתחתנים הדעות מתקרבות אחת לשניה, אך האמת היא שלא נראה לי שאי פעם אהיה חרדית. האם שייך להמשיך לצאת איתו?
5526
הגרוש שלי לא מקבל את פסק בית הדין. האם לתבוע אותו בבית משפט?
לי וגרוש שלי יש חמישה ילדים, ולאחר שנים של מערכת זוגית רעועה בלשון המעטה התגרשנו. היינו כבר בכמה וכמה בתי דין כדי להסדיר את עניין הגירושין כמו שצריך - אך לצערי הרב הוא לא מקבל ומקיים את הפסק שפסקו לו. האם מותר לי לתבוע אותו בבית משפט רגיל?
5525
המחשבות על יום המיתה מכניסות אותי לפחדים. אשמח לדברי חיזוק.
אני מהרהר תדיר ביום המיתה ודבר זה מכניס אותי לפחדים וחששות עד כדי התקפי חרדה בלתי נשלטים. אני מנסה ליישם את דברי רבנו זצ"ל ודבריכם הקדושים, ועדיין - הפחדים אינם נעלמים.
5524
מה דעתכם לגבי השם עידו - האם הוא שם טוב או לא? ומה פירושו?
5523
אני לא מצליח לזכור את התורה והגמרא שאני לומד. האם יש עצה לזה?
אני לא מצליח לזכור את התורה והגמרא שאני לומד, וזה גורם לי תסכול גדול. מילא אם הייתי קולט מהר אז הייתי לומד שוב, אבל גם ככה הקליטה שלי איטית ונדרשים ממני מאמצים רבים כדי להבין את הלימוד, ולמחרת בבוקר אני קם ומנסה להיזכר מה למדתי, אך הכל נשכח ממני. האם יש עצה לזה?
5522
אני לא נמשך לאשתי ומרגיש ריחוק ממנה. איך אפשר לשפר את המצב?
אני נשוי ואב לשלושה ילדים בלי עין הרע, אך יש לי בעיה בזוגיות - אני פשוט לא נמשך לאשתי ומרגיש ריחוק ממנה - דבר שגורם לשלום בית שלנו להיות מעורער. מה אפשר לעשות כדי לשפר את המצב?
5521
למרות שהעסק שלנו מתפקד טוב, יש לנו חובות מעיקים. מה עושים?
יש לנו עסק פרטי בתחום היופי והטיפוח הנשי, אני מנהלת אותו ובעלי יושב חצי יום ולומד, אבל למרות שהעסק מתפקד די טוב אנחנו עדיין נמצאים בחובות, וקשה לנו מאוד להתמודד איתם כי לא מזמן קנינו דירה חדשה. מה אנו יכולים לעשות כדי לצאת מהחובות?
5520
הדיבורים של ראש הישיבה שלי נגדכם חלחלו אליי ומבלבלים אותי. מה עליי לעשות?
למדתי כמעט שלוש שנים בישיבה של ברסלב, והתחזקתי שם מאוד, אך לבסוף פיטרו את ראש הישיבה בבושת פנים מפני שהיה חשוד על מעשים שלא יעשו. זה היה משבר עבור כל התלמידים, אבל עיקר הבעיה שבאותה תקופה הוא דיבר נגדכם כל הזמן והדיבורים שלו חלחלו אצלי מאוד וגורמים לי בלבולים. מה עליי לעשות?
5519
הוצאתי הוצאות רבות שלא כהרגלי עבור שבת באמונה שה' יחזיר לי הכל. האם נהגתי כשורה?
כתבתם לאדם שסובל מדחקות בפרנסה שיקנה האדם לשבת בהרחבה גדולה באופן שיהיה לו על כל השבוע וכו'. אני נהגתי כן בשבתות האחרונות, עד כדי כך שהוצאתי סכומים נכבדים, וכן כל מה שחשבתי שאני צריך ויש לזה קשר לשבת קניתי ולא עשיתי חשבון ושילמתי גם באשראי ובשיקים ולקחתי על עצמי חובות מה שאני לא נוהג כן בדרך כלל. האם נהגתי כשורה?
5518
רבנו אמר "מי שהוא נצרך לבריות טוב ונוח לו להתפלל ביחיד". מה הפירוש בזה?
בליקוטי מוהר"ן (תורה ס"ו) כותב רבי נחמן מברסלב "מי שהוא נצרך לבריות - קשה לו מאוד להתפלל ברבים, וטוב ונוח לו להתפלל ביחיד". מה הפירוש בזה?
5517
שמתי לב שחברתי לא מקפידה על דיני ההרחקות מבעלה. האם עליי להעיר לה?
יש לי חברה דתית שבעלה מתנהג כחרדי, אבל שמתי לב לדבר תמוה מאוד – יצא לי כמה פעמים לראות שבעלה מושיט לה דברים מיד ליד ונוגע בה גם בתקופה שהיא לא טהורה כאילו שאין בזה שום איסור.
5516
אנו נשואים כבר שנתיים ועדיין לא זכינו לילדים. מדוע ההיריון מתעכב כל כך?
בקרוב נהיה נשואים שנתיים ועדיין אין לנו ילדים. עברתי את כל הבדיקות האפשריות וברוך ה' הכל יצא תקין. אני לא יודעת מה לעשות ואני ממש מיואשת כבר. ביקשתי מבעלי ללכת לעשות בדיקות, אך הוא חושש. מה עליי לעשות?
5515
מדוע הרב קורא לבתי הכנסיות שמקימים תלמידיו 'היכל הקודש'?
קראתי הרבה מכתבים בהם מעורר כבוד הרב את תלמידיו ומקורביו לפתוח בכל עיר בית כנסת על שם רבינו ולקרוא לו 'היכל הקודש'. מדוע אתם נוקטים דווקא בשם זה - 'היכל הקודש', הרי יש עוד קבוצות וקהילות בברסלב?
5514
כתבתם פעמים רבות שאי אפשר להאמין לאף אחד. איך אפשר, אם כן, לנהל עסק?
אני משמשת כמנהלת בחברה גדולה, ואני קוראת תמיד בצמאון את השאלות ותשובות שלכם, וזה מחייה אותי, אבל קשה לי להבין מדוע אתם כותבים שאסור להאמין באנשים - הרי אם לא יהיה לי אמון בעובדים שלי איך אוכל לנהל את החברה?
5513
אשתי לא מעריכה את מה שאני עושה בשבילה ומחפשת סיבות לריב. מה עושים?
אני מתאמץ מעבר לגדר הרגיל כדי לסייע לאשתי בכל העניינים, אבל תמיד היא מחפשת מתחת לאדמה סיבה לריב איתי. כנראה שהיא לא יודעת להעריך איזה בעל יש לה, מה לעשות... אשמח לקבל עזרה בעניין.
5512
אבי נפטר לפני חודשיים ואני מרגיש שעליי לעשות משהו לעילוי נשמתו. מה אפשר לעשות לזכותו?
אבי נפטר לפני חודשיים, ומאז שקעתי בעצבות ובמרה שחורה. אני מרגיש שעליי לעשות משהו עבור עילוי נשמתו כדי שיהיה לו נייחא בגן עדן, אבל אני לא יודע מה. אשמח שהצדיק יורה לי מה לעשות בעניין.
5511
אנו משתוקקים להקים בית כנסת 'היכל הקודש' בהרצליה. האם כדאי להתחיל בזה?
אנו גרים בהרצליה, וכבר שנתיים יש לנו שיעור שבועי קבוע בתורת רבינו נחמן מברסלב אליו מגיעים קרוב ל-40 איש. במהלך השנתיים הללו עברנו כמה בתי כנסיות, וכעת אנו רוצים לפתוח מקום משלנו - 'היכל הקודש' בהרצליה.
5510
כל ההשתדלות שעשיתי כדי למצוא את בת-זוגי עלו בתוהו. מה הסיבה לעיכוב?
לאחרונה עשיתי המון סגולות כדי למצוא את בת זוגי, אני מרגיש שכבר אין לי כוחות לחכות עוד ואני רוצה כבר את בת זוגי. אני מקפיד מאוד על שמירת הברית, טובל פעמיים ביום וקורא את התיקון הכללי. מה הסיבה לעיכוב הזה?
5509
האם אפשר לקרוא באנציקלופדיה שחוברה על ידי אדם חרדי ועברה ביקורת של רבנים?
5508
לצערי הרב יש לי שם לא טוב בין הבריות. איך אפשר לתקן את זה?
יש לי בעיה חמורה ונוראית - בצורה עקבית קורה שיש לי שם רע אצל הבריות. זה התחיל עם המשפחה, אחר כך עם כל בני העיר, ועכשיו הגעתי לעיר חדשה ושוב יש לי לא מעט שונאים, ואני מפחד מאוד שזה יתפשט ולבסוף כולם יתרחקו ממני.
5507
כיצד צריכים לנהוג כאשר בזמן ההפצה גוי שואל שאלות ומתעניין ביהדות?
כיצד יש לנהוג במצב שבו מפיצים קונטרס לגוי והוא מתחיל לשאול שאלות, מבלי לעבור על דברי הרמב"ם שהורה שאסור ללמד גוי תורה? מה מותר לדבר ומה אסור?
5506
אושפזתי במוסד לתשושי נפש. האם להישאר עוד כעצת הרופאים או לחזור הביתה?
היה לי משבר נפשי ואושפזתי במזרע. הצדיק מכיר אותי ויודע את הסיפור. אני פה כבר חודש ומבחינה חוקית אני יכול להשתחרר מפה מתי שאני רוצה, אך הרופא ממליץ שאהיה פה עוד כמה שבועות. האם להישאר?
5505
איך אני יכולה להיפטר מהחרדות מבלי להשתמש בכדורים?
מה אני יכולה לעשות כדי לעזור לעצמי עם החרדות מבלי להשתמש בכדורים, וכן שסוף סוף אזכה לפרי בטן?
5504
בגלל שהגיור של החברה של אחי מוטלת בספק, קשה לי מאוד להאיר לה פנים
כתבתי לרב שיש לאחי הצעיר חברה גיורת, ושעניין הגירות שלה לא ברור (כי לא מדברים על זה), והרב אמר לי להאיר לה פנים ולהתפלל שהם יתחתנו ויזכו לחזור בתשובה, אך אני לא מסוגלת לעשות זאת.
5503
האם ציוויו של רבי נחמן לבוא לאומן בראש השנה נאמר לכל אדם מישראל או רק לתלמידיו?
איך אוכל לדעת באמת כי אכן נשמתי קשורה לרבי נחמן והנסיעה היא ציווי שנאמר גם עבורי?
5502
עברתי ניתוח ואינני יכולה לעבוד. איך אעמוד בתשלומים ובהתחייבויות שלי?
אתמול בלילה עברתי ניתוח וכעת אני צריכה לנוח במשך שבוע-שבועיים, ובמהלך שלושת החודשים האחרונים כמעט ולא עבדתי בזמן שאני צריכה לשלם שכירות למדרשה שלי ויש לי גם מינוס בבנק. שאלתי: מה עליי לעשות על מנת לצאת מכל החובות?
5501
אשתי רוצה מאוד לקנות פאה ארוכה. האם זה יכול לעורר עליה קטרוג?
אנחנו זוג שהתחתן לפני כחצי שנה, ואני מאוד מעוניין שאשתי תלך עם פאה ארוכה. גם אשתי מאוד רוצה ללכת עם פאה ארוכה, רק שהיא מפחדת שיהיה עליה קטרוג, ואחר כך בזמן הלידה יהיה לה קושי. האם זה נכון?
5500
האם איסור 'לועג לרש' שייך גם בקברות צדיקים?
5499
האם יש עניין שהאישה תלך אחרי הלידה לבית הכנסת ותשמע 'ברכו'?
ברוך ה' בזכות הצדיק נולדה לנו בת בריאה, וכעת אשתי שואלת אותי מה לגבי המנהג שהרבה אנשים נוהגים להביא לביתם מנין כדי שהיולדת תשמע "ברכו": האם זו מצווה, מנהג או סגולה? והאם כדאי לעשות זאת?
5498
קשה לי להתמיד בספר אחד ואני מדלג מספר לספר. מה העצה?
יש לי בעיה של התמדה בספר אחד, לכן אני מתחיל ספר ואחר שבוע רוצה להחליף לספר אחר. מה העצה? ואיך אפשר לקיים את סדר דרך הלימוד של רבינו בזמן הקצר שיש לי ללמוד תורה?
5497
החלטתי לחזור בתשובה ולהתחתן, ואשמח לקבל הדרכה לדרך החדשה
אני בת 21, ואני רוצה לחזור בתשובה ולהתחתן. החלטתי שזאת הדרך הנכונה ואשמח לקבל הדרכה לדרך החדשה.
5496
קשה לי להסתדר עם בעלי ואני שוקלת להתגרש ממנו. אודה מאוד לעצתכם.
קשה לי מאוד להתמודד עם היחס של בעלי והדיבור המזלזל שלו, ומפריע לי מאוד שהוא עסוק כל הזמן בפלאפון שלו או מטייל עם חברים עד שעות מאוחרות בלילה, ובמיוחד קשה לי שהוא לא מניח תפילין ולא מתפלל.
5495
האם זה נכון שהשכינה הקדושה נמצאת רק בארץ ישראל ולא בחוץ לארץ?
האם זה נכון שהשכינה הקדושה נמצאת רק בארץ ישראל ולא בחוץ לארץ? היכן הייתה השכינה כאשר עם ישראל גלה מארצו? ומה הכוונה במילים "השכינה בגלות"?
5494
התקרבתי לרבי נחמן לפני 5 שנים. איך אוכל לשמור על ההתלהבות שלי שלא תדעך?
קראתי פה באתר מכתב של אמא שהבן שלה נשר מהדת, ואני מאוד מאוד מפחד שזה יקרה גם לי... למרות שאני מאוד רחוק מזה, הסביבה שאני חי בה מאוד חילונית וגם בית-הספר שלי. האם כבוד הרב יכול לתת לי עצות איך לשמור על האש שלי ושהיא לא תכבה חס ושלום?
5493
בעקבות אמירות שפגעו בי ניתקתי את הקשר עם הבחור איתו יצאתי. האם נהגתי נכון?
הכרתי אדם, מעט צעיר ממני, חשתי בפוטנציאל גדול, אך בעקבות אמירות בלתי מחייבות מכיוונו שפגעו בי וערערו אותי, חתמתי את הקשר (באופן לא מודע) ולא השארתי כל פתח לתקשורת. האם תחושותיי נכונות?
5492
האם תוכלו להסביר את פירושו של רבי נחמן על מאמרם "אם פגע בך מנוול זה משכהו לבית המדרש"?
קראתי בשיחה ק"ד בשיחות הר"ן מה שאומר רבינו נחמן מברסלב על מאמרם ז"ל "אם פגע בך מנוול זה משכהו לבית המדרש", אך לא הבנתי מה כוונת רבינו שם והשיחה מסובכת מאוד להבנתי הפשוטה.
5491
האם כדאי להעביר את בננו לגן אחר בו יש פחות ילדים?
האם כדאי להעביר את בני לגן אחר כי זו כיתה קטנה יותר. האם כדאי לנתק אותו ממסגרת באמצע שנה לטובת הכיתה עם מספר הילדים הקטן?
5490
השתתפתי בדרשה של צדיק גדול, ושמתי לב שכל הזמן הוא הסתכל עליי. האם זה דמיון?
כשהייתי השנה באומן בראש השנה השתתפתי בדרשה של צדיק גדול, ושמתי לב שגם כשהוא הסתכל והפנה את ראשו לצד השני של בית המדרש, היה נראה לי שהוא מסתכל עליי. האם זה סתם דמיון או שזה היה אמיתי?
5489
חבר שלי מציע לי ללמוד איתו קבלה. האם כדאי להיכנס לזה?
הכרתי חבר חדש שמציע לי ללמוד איתו קבלה. אני נשוי וגם הוא, והוא לומד קבלה כבר 7 שנים. האם כדאי להיכנס לזה או פשוט ללמוד ספרי רבינו, גמרא, ולגרוס זוהר ותיקונים?
5488
בעלי נחלש מאוד רוחנית וכמעט התגרשנו. האם המצב הוא בר תיקון?
בעלי הוריד את הזקן והפאות והפסיק להניח תפילין. היו לנו קשיים גדולים בנישואים וכבר פתחנו תיק ברבנות, אך מאת ה' נכנסתי להיריון באותו זמן ונולד בננו השני. אני מבינה שזה לא קרה לי סתם ואני מנסה להבין מה עליי לעשות כדי לשנות את המצב.
5487
בלית ברירה התגרשתי, ומאז נכנסתי לדיכאון עמוק. אשמח לעצתך.
התגרשתי לפני כארבעה חודשים מיוזמתי כי הגרוש התעלל בי מילולית ולא רצה להביא ילדים לעולם בטענה שאין לנו כסף. הוא לא הותיר לי ברירות, ומאז אני מרגישה רע ונכנסתי לדיכאון עמוק.
5486
מדוע ה' יתברך נתן ליצר הרע כוחות כל כך גדולים?
איך יכול להיות שליצר הרע יש כוחות כל כך גדולים להתגבר על האדם ולהרחיק את האדם מרבי נחמן מברסלב? מדוע ה' יתברך מאפשר לו לעשות את זה?
5485
איך עושים שלום בין כלה וחמותה שגרות באותו בית?
5484
המחשבות הרעות מתגברות עליי ומציקות לי 24 שעות ביממה. מה העצה?
אני סובל ממחשבות זרות 24 שעות ביממה בפרט בזמן התפילה ולימוד התורה, וזה ממש קשה לי וגורם לי לייסורים נוראים.
5483
אנחנו רוצים להקים 'היכל הקודש' בהרצליה, אך אין לנו כסף עבור כך. מה אפשר לעשות?
יש רב שהוא תלמיד שלך שהוא מאוד מחזק אותנו ומקריא לנו מכתבים של הצדיק פה בהרצליה פעם בשבוע, אך בגלל שהוא מאוד חולה וקשה לו, לא תמיד הוא מגיע לשיעור. אנחנו מאוד רוצים לפתוח פה מקום של ברסלב, אך נכון לעכשיו אין לנו כסף. רצון יש לנו ברוך ה', ואנחנו מתפללים על זה שיהיה לנו 'היכל הקודש' פה בהרצליה. מה אפשר לעשות כדי לקדם את זה?
5482
אמרתם שיש שאלות שאינכם יכולים לענות עליהן בכתב. אז איך נדע כיצד לנהוג?
שמעתי מכם כמה פעמים שאמרתם שיש הרבה שאלות שנשאלו בשו"ת ברסלב שלא יכולים להשיב עליהן מפני שיש דברים שלא יכולים להשיב בכתב. אם כן מהיכן נדע מה שצריכים לעשות אם לא יכולים לכתוב?
5481
מדוע צריכים להתאמץ לקיים את רצון ה', הרי בעולם הבא יתברר שהכל היה לטובה?
אם בסופו של דבר, אחרי מאה ועשרים ואחרי הסוף של הסוף של הבריאה יתגלה הגילוי שכל מה שקרה בחיים של כל אחד היה הכל לטובה, אז מה הטעם שיהודי צריך להתאמץ במסירות נפש לקיים את רצון הקדוש ברוך הוא?
5480
כיצד צריכים לנהוג לגבי נטילת ידיים של שחרית כאשר ישנים במיטת קומתיים?
בביתי הילדים ישנים על מיטת קומתיים, ובכל יום הם שואלים האם הם צריכים לחכות עד שאחד האחים יגיש להם את הכלי של נטילת הידיים, או שהם יכולים לדרוך על הקרקע ואז ליטול את הידיים?
5479
אמי זקוקה לרפואה. מה אני יכולה לקבל על עצמי לרפואתה?
5478
אחי סובל מהפרעות נפשיות ובגללו כל הבית לא יציב. מה ניתן לעשות?
יש לי אח רווק בן 32 שגר בבית. הוא לא לומד, לא עובד ולא מתנדב במשך שנים רבות, וכמעט כל היום בבית במחשב או בטלפון הנייד שלו. היו שנים שהוא היה קם בשתיים-שלוש בצהריים, כי אין לו בשביל מה לקום.
5477
אשתי מתעקשת לרכוש אייפון עם אינטרנט. האם להסכים או להתעקש שלא תקנה?
רציתי לקבל עצה מהצדיק איך לנהוג עם אשתי: בתקופה האחרונה היא רוצה לקנות אייפון עם אינטרנט. אני מבחינתי לא מוכן בשום פנים ואופן שיכנסו לביתנו מכשירים המלאים זימה וטינופת לנשמה, אך היא טוענת שאני לא סומך עליה וחונק אותה נפשית וכופה את דעתי עליה.
5476
כיצד צריך לנהוג כאשר שני חברים עובדים יחד ואחד מהם מפוטר?
קרוב משפחתי עובד במקום קטן יחד עם עוד עובד ותיק, ולאחרונה המנהל החליט להעזיב את העובד הוותיק, ולהשאיר את קרובי. הוא מיודד עם אותו עובד ותיק ומאוד מתבייש מהמצב, כי שניהם בעלי משפחה. מה עליו לעשות?
5475
האם כשלומדים רש"י יש עניין לקרוא גם את המילים בלע"ז?
שמעתי שכאשר לומדים רש"י יש עניין לומר גם את הלע"ז שהוא מזכיר ולא לדלג על זה, וזו סגולה ליראת שמים. האם זה נכון?
5474
מה הפירוש של "כבוד אלוקים הסתר דבר"?
התחלנו ללמוד את תורה ו' בליקוטי מוהר"ן בעיון עם כמה מפרשים, ובסוף הלימוד הבנו ש"כבוד אלוקים" שרבנו מדבר עליו הוא לא כבוד שאנשים חולקים לו, אלא כבוד מה' - שהוא השגה רוחנית כל אחד כפי מדרגתו וכפי ביטולו ומיעוט כבודו, ואז קל להבין למה נאמר בו "הסתר דבר". ברוך ה' יש לנו חיזוק גדול מהתורה הקדושה הזאת, ורצינו לדעת מה דעת הרב בנוגע למסקנה שהגענו אליה והאם הבנו את התורה נכון.
5473
אשתי לא נותנת לי את המרחב שאני צריך. איך מסבירים לה שהיא מלחיצה אותי?
מאז שהתחתנתי אשתי לא מניחה לי ומנסה לשלוט על כל מה שאני עושה - אני צריך לתת לה דין וחשבון על כל דבר - איפה הייתי, עם מי דיברתי ומה קניתי... היא לא נותנת לי את המרחב שכל בן אדם צריך ונמאס לי מזה. איך גורמים לה להבין שהיא מלחיצה אותי?
5472
מדוע הרב דיבר בגנות הנשים ההולכות עם רעלה על הפנים?
אני מאוד מעריכה את כבודו, ואני יודעת שאם הרב אומר משהו בוודאי יש בזה כוונה, ולכן אני שואלת: שמעתי מחברה שגרה בקהילה שלכם ביבנאל שדיברתם כמה פעמים נגד הנשים שלובשות רעלה על הפנים והולכות עם בגדים עד הריצפה, ולא הבנתי מדוע - הרי זה מוסיף צניעות וקדושה, ובצניעות נאמר כל המוסיף מוסיפין לו. אשמח שתסבירו את העניין.
5471
אני מקבל העלבות ועקיצות בבית, בעבודה ובבית הכנסת. למה זה מגיע לי?
כל הזמן אני סובל בזיונות מאנשים, ואפילו שאני יודע שזה בגלל שחטאתי, אני בטוח שלא חטאתי עד כדי כך שאני צריך לסבול העלבות ועקיצות בבית, בעבודה ובבית הכנסת... למה הקדוש ברוך הוא עושה לי את זה?
5470
החבר הכי טוב שלי סיבך אותי כספית ופלילית. מה אוכל לעשות כדי שהכל יסתדר?
עשיתי עסק יחד עם החבר הכי טוב שלי, ולצערי הרב הוא סיבך אותי בצורה כזו חמורה שעורכי הדין אומרים שצריכים נס שאוכל לצאת מזה בשלום וללא נזק כספי ופלילי. אני מאוכזב ממנו עד עמקי נשמתי וכנראה שבדור הזה אי אפשר להאמין כבר לאף אחד... מה אני יכול לעשות כדי שהכל יסתדר בדרך נס?
5469
כואב לי מאוד לראות בחורים שלמדו בישיבתי ושכחו אותי לגמרי
אני ראש ישיבה, ואני משתדל לעשות את תפקידי ברצינות ובאהבה רבה. אני משקיע את נשמתי בבחורים, וכואב לי מאוד לראות שיש בחורים שלמדו אצלי כמה שנים ופתאום עזבו ושכחו אותי לגמרי כאילו לא היה בינינו שום קשר פנימי. ממה זה נובע? ואיך עליי להסתכל על המציאות הכואבת הזו?
5468
הבחור איתו אני יוצאת מוצא חן בעיניי, אך הוא לא החלטי. מה עליי לעשות?
אני נמצאת בקשר עם בחור שמוצא חן בעיני מכל הבחינות, אך הוא מתלבט ולא כל כך סגור על עצמו, ואני לא יודעת איך להתמודד עם זה. מה עליי לעשות?
5467
אני עובדת בעבודה מפרכת כשכירה, בזמן שהייתי יכולה להצליח כעצמאית. מה לעשות?
אני עובדת בעבודה מפרכת מהבוקר מוקדם ועד שעות הערב. יש לי ילדים בבית שצריכים אותי, וביניהם בן נכה, והכול נופל על בעלי. קשה לי שעובר יום ועוד יום ואני מפספסת את חינוך הילדים, וכבר רואים את התוצאות מזה שאני לא נוכחת בבית. בעדיפות ראשונה הייתי מעדיפה להיות עצמאית כי יש לי כל כך הרבה כישרונות שאני יכולה להצליח איתם - אני מאפרת ומסרקת, ובעבר עסקתי בזה, אבל אני מפחדת שהפרנסה תצטמצם.
5466
אמי חיה עם אדם שמאמין באסלאם וטוען שהוא יהודי. מה דעתכם בעניין?
אני בן 24, ואמי התאלמנה עוד כשהייתי ילד קטן. לפני כ-4 שנים היא הביאה הביתה אדם וביקשה שנכיר את בן-הזוג החדש שלה. היא אמרה שהוא נראה לה אדם טוב כי הוא מאמין באלוקים, מתפלל 5 תפילות ביום ומאמין בקוראן. הוא אמר שאמו יהודייה ואביו גוי מוסלמי, אך יכול להיות שהוא שיקר כדי שנקבל אותו, ובאמת גילינו שהוא שקרן לא קטן...
5465
אמי דוחקת בי לטוס ללונדון כדי לאסוף צדקה עבור חתונתי. האם לעשות זאת?
ברוך ה' זכיתי להתארס ובעזרת ה' אתחתן בעוד מספר שבועות. דא עקא שהמצב הכלכלי שלי ושל הכלה קשה, ואמי היקרה דוחקת בי לטוס ללונדון שם יש לנו קרוב משפחה שיכול לעזור להתרים את אנשי קהילתו עבורנו. ומאחר ואני תלמיד של הצדיק איני רוצה לעשות צעד זה לפני שאקבל את ברכתכם לכך.
5464
מאשימים את אבי שלא בצדק שהוא גנב את כספי הוריו. מה אפשר לעשות?
יש למשפחה שלנו בעיה גדולה - ההורים של אבא שלי זקנים, ולאבא שלי יש אחות שלקחה את כל הכסף של אמא שלה - מאות אלפי שקלים - בהסכמה של אמא שלה, והם מאשימים את אבא שלי שהוא גנב את הכסף.
5463
אני יוצאת עם בחור שדוגל בגישה שוביניסטית. האם לקדם את הקשר?
אני בחורה דתית מבית שיוצאת עם בחור גם דתי מבית. אנחנו יוצאים תקופה, ועכשיו רוצים להגיע להחלטה אם להתחתן או לחתוך. יש לו גישה שוביניסטית והוא סובר שהאישה צריכה לעשות הכול בבית והגבר יעשה את מטלותיו... מה עצתך כבוד הרב?
5462
האם כשאדם לומד בספרי בעל התניא זה לא סותר את דרך רבינו נחמן מברסלב?
מוהרא"ש תמיד מפליג בקדושתו הנוראה של הצדיק הקדוש רבינו בעל התניא זיע"א שכידוע שכל דיבוריו גחלי אש ואלוקות. והנה, יש שיחה (חיי מוהר"ן סימן קל"ב) בה מסופר שהיו אנשי הרב מלאדי אצל רבינו, והביאו לפניו תורות מהרב מלאדי, ורבינו סתר את דבריו לפני אנשיו והראה להם שאינו כן כמו שאמר.
5461
מה דעתכם על תופעת ערבי החיזוק והפרשת החלה בתשלום?
רציתי לשאול אודות המגמה שמתפתחת היום שאנשים עושים ערבי חיזוק ברוחניות וגם הופכים את זה לעסק כלכלי. לדוגמא, יש נשים שעורכות ערב הפרשת חלה וגובות 500 או 800 ש"ח ואף יותר לערב, וכן יש סדנאות למודעות עצמית, חינוך ילדים.
5460
יש לי אופנוע לצורך עבודתי אך אשתי טוענת שזה מסוכן מדי. מה דעתכם בעניין?
יש לי אופנוע לצורך עבודתי, ואשתי לא מסכימה לכך בטענה שזה מסוכן, אף שזה עוזר לי בפרנסה. מה דעתכם בעניין?
5459
לאחרונה פורסם שיש 9 דקות מיוחדות בהן יש עת רצון בשמים. האם זה נכון?
לפני כמה ימים פורסם בכל התקשורת והעיתונות החרדית שיש עניין גדול להתפלל בשעה התשיעית ביום התשיעי, ופורסם שיש תשע דקות שבהם יש עת רצון גדול בשמים. האם זה נכון?
5458
עברנו תקופה לא קלה בזוגיות ואשתי החליטה להתגרש. מה עושים?
אני נשוי כבר 14 שנה, ותמיד אני ואשתי חיינו בשלום ובכבוד הדדי, רק לאחרונה שלום הבית שלנו התערער מעט ורבנו כמה פעמים. אני מצדי שכחתי והמשכתי הלאה, אבל אשתי החליטה במפתיע להתגרש, ואני חושב שלחברות שלה יש חלק גדול בהסתה נגדי. מה אפשר לעשות כדי להחזיר את המצב לשלום ואהבה? ואיך מוציאים לה את המחשבה הזו מהראש?
5457
לאחר התייעצות עם הרב ויתרתי על הצעת שידוך שעמדה על הפרק. האם לא פספסתי את זיווגי?
בעבר הפניתי אליכם שאלה דרך האתר - סיפרתי שאני רווקה בת 40 והציעו לי להשתדך עם חסיד ברסלב עדין נפש, גרוש ואב לחמישה ילדים, ובתגובה כתבתם לי שזה לא מתאים ולא כדאי להיכנס לזה. שמעתי בעצתכם, אך כעת מקננים בלבי חששות שמא פספסתי את הזיווג שלי. האם תוכלו להרגיע אותי?
5456
אני מתפלל בכל יום על פרנסה ועל זיווג, ועדיין לא זכיתי לישועה. מה עליי לעשות?
5455
בגלל בעיות בתשלומי המשכנתא עומדים לעקל לנו את הבית. מה ניתן לעשות?
נקלענו למצב כספי קשה, וכבר חמישה חודשים לא שילמנו את המשכנתא. כעת התקשרו אליי מהבנק והודיעו לי שעומדים לעקל לנו את הבית ולהתחיל בתהליך משפטי. אנחנו מרוסקים מהמצב הקשה גם ככה, ועכשיו הצרה הזאת נפלה לנו על הראש, והדבר היחיד שחסר לנו זה שנישאר בלי קורת גג על הראש... מה אפשר לעשות במצב כמו שלנו?
5454
מה המקור לאכילת שלוש סעודות בשבת קודש?
אני עושה כעת את צעדיי הראשונים ביהדות, ולאט לאט מגלה עולם חדש ונפלא שהיה נסתר מעיניי. רציתי לשאול: מה המקור לאכילת שלוש סעודות בשבת קודש?
5453
בשנים האחרונות נחלשה האמונה שלי בבורא עולם. איך מחזקים אותה?
אני אדם דתי מבית, ובשנים האחרונות בגלל שהתמודדתי עם סיטואציות לא פשוטות בחיים נחלשה האמונה שלי בבורא עולם. איך מחזקים אותה?
5452
האם כהנים יכולים להיכנס לקברות צדיקים שאין לידם קברים נוספים?
האם כהנים יכולים להיכנס לקברות צדיקים שקברם בודד ואין לידם קברים נוספים כגון רחל אמנו, רבי מאיר בעל הנס, רבי שמעון בר יוחאי, יוסף הצדיק וכדומה?
5451
האם כדאי לפרסם לכולם את סגולת המקווה ביבנאל?
שמעתי על מקווה הטהרה ביבנאל שמסוגל לפקידת עקרות. האם רצוי לפרסם את זה בארגונים שעוזרים לחשוכי בנים כדי שהם יכולים לספר על זה לאנשים שפונים אליהם?
5450
הרב אמר שאסור להאמין באף אחד. האם אין בעולם אנשים טובים?
ראיתי שהרב כתב כמה וכמה פעמים לאנשים "אף אחד לא יבין אותך ולא ירחם עליך, ואל תטעה שיש לך אוהבים שמבינים אותך ורוצים לעזור לך". האם אין בעולם אנשים טובים ואוהבים שרוצים לעזור לאדם במצוקה?
5449
יש לי הרבה חובות. האם כדאי לי למכור את הבית ולקנות בית זול יותר?
יש לי חובות לאנשים פרטיים וגם לבנק, וכעת אני עומד למכור את הבית כי אני רוצה לקנות בית אחר יותר זול שנמצא באזור פחות טוב. האם מכירת הבית על מנת להחזיר חובות הוא צעד נכון?
5448
הייתי אצל מיסטיקן שעוזר לאנשים בזוגיות. מה דעתו של הרב על אנשים כאלו?
אמי מציעה לי כל מיני הצעות, ומתוך כבודה אני נענית לה. לא מזמן היא נתנה לי טלפון של אדם מהצפון אשר מייעץ ללא תשלום לפי השם של האדם. אינני יודעת מיהו ומהם יכולותיו. לאחר שיחה איתו בה נתן לי לבצע שלוש דברים ולאחריהם לחזור אליו, תחושתי לא הייתה נוחה - הוא ביקש שאשבור את טבעות הנישואין, שאטבול במקווה 51 פעמים ושאפטר מ-11 קמעות שברשותי - בהם קמע של הרב, ספר תהילים קטן ותכשיטים. האם יש בדברים מסוג זה עזרה או שמא זו עבודה בעיניים?
5447
עברתי ילדות קשה, ומאז קשה לי לאהוב ולכבד את אמי. מה עושים?
גדלתי עם הורים שלא ידעו לתת לילדים מה שהם צריכים על מנת לגדול בצורה בריאה, הן מבחינת הצרכים הפיזיים והן מבחינת הצרכים הנפשיים, ולצערי הרב כיום אני לא אוהבת את אמי.
5446
האם רבינו נחמן מברסלב באמת מכר את ביתו כדי לנסוע לארץ ישראל?
בספר שבחי הר"ן מסופר שרבנו נחמן מברסלב זי"ע רצה לנסוע לארץ ישראל, אך לא היה לו ממון עבור כך, ואמר שבתו תהיה משרתת ואשתו מבשלת ואת הבית ימכור כדי שיהיה לו עבור הוצאות הנסיעה הקדושה. האם הדברים האלו אכן אירעו?
5445
אני נמצאת בתוך 30 ימי האבל על אמי. האם מותר לי לצאת מהבית בתקופה הזו?
אני נמצאת בתוך 30 ימי האבל על אמי זיכרונה לברכה. האם בזמן הזה מותר לי לצאת מהבית וללכת לחברות?
5444
אני מוסר בביתנו שיעור שבועי לנשים. האם להפסיק את השיעור?
פעם בשבוע אני מעביר בביתנו שיעור לנשים בנושא שמירת הלשון. קראתי בתשובות שלכם שלא ראוי לאיש להעביר שיעור לנשים, אך עדיין לא מצאנו אישה שתוכל להעביר את השיעור. האם עדיף לבטל את השיעור לגמרי?
5443
החזרת ילדיי הביתה תלויה ביועץ נישואים רפורמי וכופר. כיצד עליי לפעול?
כיצד עליי להתמודד עם מטפל ויועץ נישואים רפורמי כופר ומחטיא הרבים שמחויבים ללכת אליו ושבמילתו תלויה החזרת ילדיי ממשפחות אומנה?
5442
אנו שוקלים לפתוח עסק במקום מרכזי ברחובות. האם כדאי לנו לעשות זאת?
אנו רוצים לפתוח עסק של שווארמה הקשורה לרשת בורגרים בפארק המדע ברחובות. האם כדאי לנו להתחיל בתהליכים להקמת העסק?
5441
האם חנה ושבעת בניה אכן קבורים במערה בצפת?
באתי לשאול על מערת חנה ושבעת בניה המצויה בבית העלמין בצפת: האם אכן זהו המקום, שהרי מסתבר שהמעשה אירע בירושלים ואיך נקברו בצפת?
5440
בננו סובל מהפרעות נפשיות, וכבר לא נותר בנו כח לטפל בו. אנא עזור לנו!
אחד מהילדים שלנו סובל מפארנויה וסכיזופרניה כבר שנים. ההתנהגות שלו בלתי צפויה ופתאום כשהוא מתחיל התקף הוא משתולל, צועק ושובר דברים. כל השנים סבלנו בדממה, אך כעת אני ואשתי כבר לא צעירים ואנחנו מרגישים שאין לנו עוד מאיפה לשאוב כוח כדי להמשיך ולטפל בו.
5439
אנו גרים במרכז, ומחירי הדירות כאן בשמים. האם כדאי לנו לקנות בית בצפון?
אנו גרים במרכז ביחידת דיור קטנה אותה אנו שוכרים, וברצוננו לרכוש דירה, רק שבמרכז הכל יקר ואין סיכוי לקנות שם בית למרות שכל הזמן אומרים שהמחירים ירדו. האם לעבור לצפון ששם המחירים זולים יותר והעיקר שיהיה לנו בית?
5438
כיצד הגיע ישמעאל לעקידת יצחק, הרי אברהם גירש אותו למדבר עוד קודם לכן?
5437
בעלי מבקר אותי ועוקץ אותי כל הזמן, והדיבורים שלו שוברים אותי לגמרי
בעלי אומר לי כל הזמן שאין לי יראת שמיים, שאני לא אישה כשרה, ושאני עצלנית ובעלת גאווה בגלל שאני לא מקבלת את מה שהוא אומר לי לעשות ובגלל שאני לא מצליחה להציב גבולות לילדים.
5436
היכן מופיעות בספרי מוהרנ"ת עצות להינצל ממידת הכעס?
הדבר הכי קשה לי זה המידות, ובפרט מידת הכעס. אני רוצה ללמוד בליקוטי הלכות על גנות מידת הכעס כדי שאלמד ואתפלל לצאת מהרע הזה שלא נותן לי מנוח, אך אינני יודע איפה למצוא דיבורים של רבי נתן מברסלב בנושא זה. האם תוכלו לכוון אותי?
5435
מאז שבני התחיל להשתמש בסמים קלים הוא נפגע נפשית. מה עושים?
לאחרונה התגלה לי שבני לוקח סמים קלים, ומאז שהוא התחיל עם זה, זה השפיע על התפקוד שלו לרעה - הוא נסגר בתוך עצמו, נהיו לו פחדים, והוא לא מתקשר עם אף אחד. לקחנו אותו לרופא פסיכולוג שהמליץ לאשפז אותו בבית חולים, ואני ממש לא יודעת מה לעשות ומאוד שבורה מזה. בבקשה תעזרו לי!
5434
מאז שסעדתי את אמי החולה נכנסתי לחרדות ואני בקושי אוכל וישן. מה עושים?
לאחרונה אמי חלתה והייתה מאושפזת שלושה חודשים. זכיתי לעזור לה ולטפל בה, וברוך ה' היא התאוששה ויצאה מבית החולים, אך מאז אותה תקופה נכנסתי לחרדות ואני בקושי אוכל או ישן.
5433
בננו נעלם לפני 3 שנים ומאז לא יצר איתנו קשר. אנא עזרו לנו!
הבן שלי היה חסיד ברסלב, הוא למד בישיבה בבני ברק והיה תלמיד חכם, שומר עיניים וילד צדיק, ופתאום לפני כמה שנים הוא החליט שהוא מוריד את הפאות ומתגייס לצבא ושם ירד לגמרי מהדרך. מילא אם רק היה שומר איתנו על קשר הייתי מקבלת אותו כמו שהוא, אבל לצערי הרב הוא פשוט נעלם לפני שלוש שנים ומאז לא יוצר איתנו שום קשר. אני בוכה וזועקת - האם הוא חי האם הוא חס וחלילה מת?
5432
אחותי נפגעה מאהבה נכזבת וניסתה להתאבד. איך עלינו להתנהג איתה?
אחותי נפגעה מאהבה נכזבת וניסתה לשים קץ לחייה. כעת היא מאושפזת בבית חולים במצב לא קל וכל המשפחה דואגת מאוד. איך עלינו להתנהג איתה?
5431
עברתי מסע חזרה בתשובה עם הרבה עליות ומורדות. אנא עזור לי למצוא את מקומי!
בעבר התחלתי את מסע החזרה בתשובה שלי, למדתי בישיבות וגם אצלכם ביבנאל שנתיים וחצי, אך עקב טרדות פרנסה וייסורי נפש קשים היה בלתי מן הנמנע לעזוב הכול. המשכתי במסע התשובה שלי כחילוני גמור והגעתי למצב שבגלל פגמי ברית ולשון הרע וכעסים קשים אפילו שבת אני לא מצליח לשמור. אני רווק בן 32, וממילא פגום בברית בלי אישה שתציל אותי מהעבירה, וממילא הפגם מכניס אותי לישות וגאות, וממילא אחרי זה שולטת בי עין הרע ואני הולך עצוב וקודר.
5430
מאז הלידה אשתי סובלת ממצב נפשי ירוד. מה דעתכם לגבי טיפול בעופרת?
מאז הלידה אשתי נמצאת במצב נפשי ירוד ובפחדים. הציעו לה טיפול אצל רבנית - היא שמה לה מגבת על הראש ועליה פלטה של עופרת, היא אמרה כמה מילים והזכירה שמות של צדיקים, ואז שפכה את העופרת לתוך סיר של מים רותחים ואז שפכה את המים. ממה שנשאר יצא לנו צורה של סכינים ועיניים וצורה של אדם, והרבנית טענה שהעיניים זה מעין הרע והסכינים זה פחדים. רציתי לשאול: האם יש לזה מקור בחז"ל או שיש בזה חשש של כישוף?
5429
הרב שלי מדבר רבות נגד החסידות אליה משתייכת משפחתי. מה עליי לעשות?
אני מקורב לרב משפיע שמחזק אותי מאוד, אבל דבר אחד אני לא מצליח להבין אצלו - כל הזמן הוא מדבר נגד החסידות שאליה משתייכים אבי וכל משפחתי. איך אני צריך להתנהג במקרה כזה: לקבל את דבריו או להפסיק להיות קשור אליו?
5428
מה ה' רוצה ממני: שאמסור את נפשי על לימוד התורה או שאצא להביא פרנסה?
איך אפשר לדעת אם ה' רוצה מסירות נפש על לימוד התורה או שה' רוצה שאצא ואדאג לפרנסת ביתי?
5427
האם זה נכון שאכילת שעורים גורמת לשכחה?
שמעתי שאם אוכלים שעורים זה גורם לשכחה. האם זה נכון? ומה עושים לגבי מרק או חמין לשבת שיש בו שעורים?
5426
לאחרונה אני מתמודד עם חלומות רעים שחוזרים על עצמם שוב ושוב
לאחרונה אני מתמודד עם חלומות רעים שחוזרים על עצמם שוב ושוב כגון תאונת דרכים ודברים מהסוג הזה. איך אפשר למנוע חלומות כאלו בעתיד?
5425
יש לנו בעיות קשות בפרנסה. האם ייתכן שיש עלינו הקפדה?
בעלי זכה לשבות איתך בשבת האחרונה בהיותך בארץ אך לא זכה להיכנס לייעוץ אישי, לכן אני שואלת בבקשה מספר שאלות...
5424
אשתי מבלה עם חברות עד שעה מאוחרת בלילה. איך אני אמור להתנהג איתה?
קשה לי מאוד עם אשתי - כמעט כל השבוע היא יוצאת לחברות וביחד הן הולכות לבלות עד שעה מאוחרת בזמן שאני נשאר לבד בבית. באמת שאני לא מבין מה כל כך רע לי איתי שהיא דבוקה לחברות שלה כל כך. איך אני אמור להתנהג איתה?
5423
האם ענווה פירושה שהאדם צריך להרגיש שהוא לא שווה שום דבר?
מהי הדרך הנכונה להשתמש במידת הענווה? הרי סוף כל סוף כולנו בני אדם, ובאופן טבעי כל אחד רוצה להיות משהו. האם האדם צריך להרגיש שהוא לא שווה שום דבר?
5422
איך מתקנים את מידת הכעס שמשתלטת עליי ומוציאה אותי משיווי משקל?
איך משפרים ומתקנים את מידת הכעס שמשתלטת עליי ומוציאה אותי משיווי משקל?
5421
אני שוקל לקצץ את הזקן והפאות. האם זה כל כך נורא?
גדלתי בבית חסידי, וכל חיי גידלתי זקן ופאות כמו כולם, אך לאחרונה אני מרגיש שזה כעול כבד עליי ואני שוקל לקצץ את הזקן והפאות. האם זה כל כך נורא?
5420
כבר כמה פעמים ניסיתי לדבר אתכם, אך הגבאי דוחה אותי בכל פעם. למה?
אני מקורב אליכם כבר כמה שנים, וכבר כמה פעמים ביקשתי מהגבאי להיכנס אליכם לקודש פנימה כדי שאוכל לספר לכם מה שעובר עליי ולהתייעץ, אך בכל פעם נעניתי בשלילה, והגבאי אמר שזה לא זמן מתאים. מדוע זה בלתי אפשרי, הרי עיקר עבודת התלמיד היא לקבל מן הרב?
5419
קוראים לי חנית חנה וחיי לא קלים בכלל. האם כדאי לי לשנות או להוסיף שם?
שמי חנית חנה, אך בחיי היום יום קוראים לי חני. חיי לא קלים כלל וכלל, האם כדאי לי לשנות את שמי או להוסיף שם?
5418
אני עובד בקניון מלא פריצות, ואני לא מוצא עבודה אחרת. מה לעשות?
אני עובד בקניון כמוכר בחנות שיש שם גם בגדי ים לנשים. הקניון מלא פריצות ואין לי כוח לזה יותר אך אני לא מוצא עבודה אחרת. מה שגם שלרוב העבודה היא בשעות הערב, כך שאני מרשה לעצמי לישון עד שעות מאוחרות. אשמח לקבל מהרב ברכה ועצה.
5417
האם יש בעיה ללמוד במדרשה שבה מלמדים את הבנות גם רבנים?
אני רוצה ללכת ללמוד במדרשה ולהתחזק. חלק מהפעילות מתבצעת על ידי רבנים שמגיעים ודורשים לבנות. האם יש בזה בעיה?
5416
אני רוצה לזכות במצווה ולמול את בני בעצמי. מה דעתכם בעניין?
ברוך ה' נולד לי בן למזל טוב, ואני רוצה לקיים מצוות מילה שזיכני הבורא ברוך הוא בעצמי, על כל פנים את החיתוך, אבל רבינו הקדוש אומר בספר המידות שצריך לחזר אחר מוהל צדיק וירא שמים, ואני יודע בעצמי שאני רחוק מזה לגמרי. איך אעשה?
5415
אני בגיל 27, עדיין רווק, ומרגיש ריקנות וחוסר משמעות בחיים
מזה כמה שנים אני בעקבות החיפושים המתמשכים אחר הזיווג כמו עוד רווקים רבים בעם ישראל. יודע אני כי בי הדבר תלוי, ושכנראה אינני מספיק ראוי לאף חסד מכל הטובות שהקדוש ברוך הוא יתברך ויתעלה נותן לי ולכולנו בכל עת. עם כל זאת הזמן עושה את שלו, כרגע אני בגיל 27 ומרגיש ריקנות וחוסר משמעות לחיים ללא התקדמות.
5414
נודע לי שגיסתי מדברת עליי לשון הרע. מה אני אמורה לעשות?
נודע לי מחברות, ממכרים ומאנשים אחרים שגיסתי מדברת עליי לשון הרע, ואני רואה שאנשים התחילו להתרחק ממני ולהסתכל עליי בחשדנות. מה אני אמורה לעשות?
5413
בשנים האחרונות אני נכשל בקדושת העיניים והברית. איך חוזרים לדרך הנכונה ומנצחים את היצר הרע?
ובשנים האחרונות אני נופל לעיתים קרובות בשמירת העיניים ובמחשבות רעות, והיצר רע מביא אותי לפגם הברית. אני מנסה לצאת מהבור שהכנסתי את עצמי אך מאוד קשה לי לצאת ממנו.
5412
יש לי צער גדול שבני הדרדר ברוחניות וכבר אינו שומר שבת ומניח תפילין
בני בן השבע-עשרה נמצא בפנימייה טיפולית וגיל ההתבגרות שלו עובר קשה מאוד מאוד. כאב גדול מנשוא נגרם לי בראותו מחלל שבת והיות שכבר כמה שנים הוא לא מניח תפילין והולך בלי כיפה.
5411
מזה כ-8 חודשים אני יוצאת עם בחור. איך אני יכולה לדעת שהוא הזיווג שלי?
מזה כשמונה חודשים אני יוצאת עם בחור, וכעת אני מעוניינת למסד את הקשר איתו. איך אני יכולה לדעת שהוא אכן הזיווג שלי? ואם הוא אכן הזיווג שלי, איך אוכל לקדם מולו את הרצון שלי להקים איתו בית ומשפחה?
5410
בכל פעם שאנו מתארחים בשבת אצל הוריי בעלי אנו נגררים לדיבורי חולין ופוליטיקה. מה העצה?
אני מאוד מכבדת את ההורים של בעלי וגם את הרצון של בעלי להיות אצלם בערב שבת, אבל מאוד מפריע לי שאני לא מרגישה אצלם אווירה של שבת קודש, כי תמיד מדברים שם על פוליטיקה ונוצרים ויכוחים בנושא.
5409
יש בידי גזלות ועבירות שבין אדם לחברו, וקשה לי לתקן אותן. מה עושים?
יש בידי גזלות ועוד עבירות שבין אדם לחברו מהעבר. ברוך ה' כמה מהגזלות כבר החזרתי וכמה סליחות כבר ביקשתי, אך עדיין נשארו לי עוד דברים לתקן ואין לי שום חשק והתעוררות להתעסק בזה עכשיו. מה עושים רבנו?
5408
אני מרגיש שהאמונה שעליה גדלתי וחונכתי מעורערת. איך מתמודדים עם זה?
אני מרגיש שהאמונה שעליה גדלתי וחונכתי מעורערת ולא שלימה, ולזה נוספים דיבורים וליצנות שחברים שלי זורקים לי פה ושם על הדת בגלל שאני הדתי היחיד בחבר'ה. איך מתמודדים עם מציאות כזו של בלבולים בדבר שאמור להיות הכי בסיסי בחיים של האדם - האמונה שלו?
5407
בני מתפרע פעמים רבות ואני נאלץ להכות אותו. האם יש דרך אחרת להרגיע אותו?
יש לי בן יקר וחמוד, אבל הוא מאוד מופרע ומסוגל לעשות דברים מסוכנים ונזקים בבית בלי לחשוב פעמיים. הרבה פעמים הוא מכעיס אותי ואני נאלץ להכות אותו. אני לא מרוצה מזה אבל אין לי ברירה אחרת... האם יש דרך אחרת לפעול אצלו ולהרגיע אותו?
5406
הוצע לנו לטוס לשליחות חינוכית בצפון אמריקה. מה הרב חושב על כך?
א. הוצע לנו לטוס לשליחות חינוכית בעיר בצפון אמריקה. מדובר הן בתפקיד חינוכי והן באפשרות לחסוך קצת כסף בשביל לקנות בית כאן בארץ. מה הרב חושב על כך? ב. אני עוסק בחינוך נערים בני 16-17 הלומדים בכיתות י"א-י"ב. מה הדרך הנכונה בנושא התפילה בבית הספר: האם יש לחייב אותם להגיע לתפילות? האם יש להעניש את מי שלא מגיע? כיצד לעודד את מי שכן מגיע?
5405
יש לי רצונות עזים לחזור למקום עבודתי הקודם. האם זה הדבר הנכון עבורי?
לפני חצי שנה בערך עבדתי במקום שמאוד נהניתי בו, התחברתי מאוד לרעיון החינוכי של המקום, לעבודה עצמה ולנפשות הפועלות, ומשמים הסתובב שהמפקחת הוציאה אותי משם וסירבה לשבץ אותי שם לשנה הנוכחית, ושיבצה אותי במקום אחר. אני יודעת שלב מלכים ושרים ביד ה' ואני רוצה להאמין שבכח תפילה אזכה לשוב, אך ברצוני לשאול את הצדיק האם זה הדבר שאני צריכה לעשות?
5404
אנחנו עוסקים בקירוב במושב בו אנו גרים. האם כדאי לנו לבנות בית ולהישאר כאן?
אנחנו גרים עם חמותי שתחיה, ובגלל בעיה משפחתית אנחנו צריכים לעזוב את הבית. יש לי צער שאנחנו צריכים לעזוב את המושב בגלל מה שאנו עושים כאן מבחינה רוחנית. אני רוצה ומתפללת לבית משלנו, ואני רוצה לדעת מה כדאי לנו לעשות: האם לעזוב את המושב או לבנות יחידה במושב בשטח של חמותי?
5403
חז"ל אמרו שהקב"ה לא סולח על זימה. אם כן, מה הטעם לחזור בתשובה?
קראתי שהרב מצטט את דברי חז"ל - שהקדוש ברוך הוא לא סולח על זנות וזימה. אם כך, לכאורה איזו סיבה יש לחזור בתשובה על זה, שהרי הקדוש ברוך הוא ממילא לא סולח על זנות וזימה, ויעניש?
5402
יש לי כעס פנימי על אבי ואני לא מכבדת אותו כראוי. איך אפשר לתקן את זה?
אני ובעלי גרים בבית הוריי ולא משלמים כלום עבור זה. אנחנו רוצים לשלם, אבל אבי לא מוכן לשמוע על כך שנשלם, אפילו לא סכום קטן. ואילו אני, מצדי, מתנהגת לאבא שלי בצורה לא מכובדת אף על פי שהוא אבא כל כך טוב ורחמן שכל חייו עושה הכול למעני ולמען המשפחה וויתר על כל דבר עבורנו.
5401
הרב כתב שתאוות ניאוף היא טירוף הדעת. האם זה לא דבר טבעי?
הרב כותב שלהסתכל על כל אישה ברחוב זה טירוף הדעת. ניתן להבין מזה שתשעים ותשעה אחוזים מהעולם הם בעלי טירוף הדעת. אולי זה דבר טבעי?
5400
איך אני יכול לצאת מכל החובות שיש לי למרות מוגבלותי הפיזית?
אני מוגבל פיזית ויש ברגלי פצע שלא נסגר ומתרפא כבר שנה וחצי. איך אני יכול לצאת מכל החובות שיש לי כולל הוצאה לפועל למרות מוגבלותי הפיזית?
5399
רבי נחמן התבטא כמה פעמים באופן שונה לגבי לימוד קבלה. מה ההסבר לכך?
בשיחות הר''ן בשיחה ע"ו רבנו מזכיר את הלימוד בכתבי האריז"ל כאחד הלימודים שצריך ללמוד בכל יום ולסיים בכל שנה. אך גם יש מקומות שרבנו מדבר נגד לימוד קבלה, ואף אמר שקבלה גימטריא נואף, ויש עוד צדיקים שדיברו נגד לימוד בכתבי האריז"ל מהסיבה שלא כל אחד ראוי לכך. איך מיישבים את הסתירה בדברי רבנו? ומה דעת הרב בזה?
5398
האם יש לחסידי ברסלב רב או ספר מסוים שהם הולכים אחר פסיקותיו?
מיהו הפוסק של ברסלב? במקום אחד קראתי כי חלק מחסידי ברסלב הולכים אחרי הרב עובדיה זצוק"ל, אולם ידוע שהרב התנגד לנסיעה לאומן בראש השנה, אז איך הולכים אחרי הפסיקות שלו? כמו-כן, אני רוצה לדעת: האם יש לחסידי ברסלב רב שפוסק להם הלכות? האם יש מנהגים הלכתיים הייחודים לחסידי ברסלב?
5397
אני חולה במחלת נפש. האם זה בגלל שאני אובססיבי לחסידות ברסלב?
אני בן 23, אתאיסט. אני בא ממשפחה דתית, בעבר הייתי חסיד ברסלב ועשיתי את כל סוגי ההתבודדויות, ולמרות זאת קיבלתי מחלת נפש קשה מאוד. בנוסף לזה, אבא שלי לוקח לי את הכסף מביטוח לאומי ואף מרביץ לי.
5396
זכינו ונולד לנו בן. האם אנו צריכים להתפלל שנזכה לעוד בן?
ה' זיכה אותנו בבן בריא ושלם ברוך ה', והנה ידוע לי שיש מצוות פריה ורביה אשר בשביל לקיימה צריך להביא לעולם בעזרת ה' בן ובת, ומאידך גיסא מבואר בחז"ל ומובא הרבה בספר המידות מרבנו ז"ל גודל העניין שיש דווקא בבנים זכרים.
5395
מה אפשר לעשות כדי להרגיש יותר טוב נפשית?
5394
גיליתי שבעלי בוגד בי ואנו עומדים להתגרש. איך ממשיכים בחיים מכאן?
אני בהליך גירושין מבעלי, ויש לנו ילדה כבת שש. בעלי בגד בי עם בחורה רווקה במשך שנה מאחורי גבי כאשר בתקופה זו ניסינו להביא ילד נוסף לעולם וקנינו בית חדש, וכשגיליתי את הרומן הוא התוודה בפניי שאין לו רגשות כלפיי.
5393
מאז שאני זוכר את עצמי החיים שלי קשים ומייסרים, וכבר בא לי למות
מגיל קטן היו לי חלומות רעים וסיוטים, עברתי במשפחה התעללות פיזית ונפשית למרות שלא הייתי אשם בכלום. המצב גרם לי לדיכאון והיום קשה לי עם כיבוד הורים, כי אני לא מבין מה אני הייתי אשם בכל זה. היום אני בגיל 26 ולא התקדמתי בכלום, הפסקתי לשמור תורה ומצוות בגלל שנפגעתי, ואני בקושי חובש כיפה. אני מרגיש לפעמים שבא לי למות וזהו. מה אתה אומר?
5392
איך אני יכולה לקרב את בעלי לצדיק ולקהילה ביבנאל?
אני כל כך רוצה להיות חלק מהקהילה שלכם ושילדיי ילמדו במוסדות שלכם, אך בעלי בכלל לא בכיוון וזה יוצר לנו מחלוקת. איך אני יכולה לקרב את בעלי לצדיק ולקהילה ביבנאל?
5391
אני משתדל לשמור על קדושת הברית, אך נכנסים בי דמיונות כאילו אני לא בסדר
בזמן האחרון יש לי מחשבות כאילו אני לא נקי וכו' בזמן שאני יודע שאלו רק דמיונות. אני משתדל לשמור על הברית ברוך ה' ישתבח שמו, אבל זה קצת מפריע לי לפעמים ללמוד. איך נפטרים מהדמיונות האלו?
5390
אני משתוקק לגדל פאות, אך לאבי קשה מאוד לקבל זאת. מה עליי לעשות?
ברצוני לגדל פאות, אך לאבי מאוד קשה לקבל זאת, וגם פאות קצרות מאחורי האוזן יהיה לו מאוד קשה לקבל. גם כשגידלתי זקן לקח זמן עד שהוא התרגל לזה. מה עליי לעשות?
5389
האם כדאי לי לקנות כבר עכשיו כרטיס לאומן לראש השנה תשע"ו?
הציעו לי כרטיס טיסה לראש השנה תשע"ו במחיר זול מאוד של 380 דולר, העניין הוא שהטיסה עוברת דרך מוסקבה ואמורה לנחות בקייב בערב ראש השנה בשעה 10:30 בבוקר. האם כדאי לי לקפוץ על המציאה או שלא כדאי שמא אתקע בדרך בגלל הסמיכות לחג?
5388
אני מרגישה ששולטים בגוף ובמחשבות שלי, ואני לא יודעת איך לצאת מזה
אני מרגישה ששולטים בגוף שלי ובמחשבות שלי, ואני לא יודעת איך לצאת מזה. אני חוזרת בתשובה ולפני כ-3 שנים הייתה הפוגה והתרחקתי מעט מהקדוש ברוך הוא. היה רב שעזר לי מאוד, אך לאחר שהרב נפטר שוב חזרו והשתלטו עליי.
5387
אני מאוד מאמינה ורוחנית אבל בעלי ממש אנטי. איך אפשר לקרב אותו?
בעלי ממש אנטי לדת. אני מתפללת עליו שהוא יחזור בתשובה ושיהיה לנו שלום בית ובית של קדושה וטהרה. האם יש עוד משהו שאני יכולה לעשות?
5386
כבר שנים אין לי הצלחה בחיים, ואני מרגישה שזה נובע מעין הרע. מה ניתן לעשות?
כבר המון שנים אני מרגישה שיש עלי עין הרע המתבטאת בחוסר הצלחה בחיי. אני מרגישה שאין לי אושר בחיי הנישואין, לא בתחום הפרנסה ולא בתחום הבריאותי. אני חווה דיכאונות שמקשיים על חיי ויש לי הרגשה פיזית לא טובה.
5385
חברי בן ה-38 הכיר מישהי רצינית, אך הוא לא כל כך נמשך אליה. האם עליו להתפשר?
יש לי חבר רווק בן 38 ויש לו מישהי שרוצה להינשא לו, אבל הוא מרגיש שהוא לא נמשך אליה. הלכנו לאחד מרבני ברסלב שאמר לו שלא מתחתנים אם לא מרגישים משיכה כי אחר כך הוא יתגרש. מה דעת הרב בעניין?
5384
סרטי הזימה שראיתי עולים במחשבתי שוב ושוב ולא נותנים לי מנוחה. מה העצה?
אני בחור ישיבה בן עשרים, ולצערי הרב נפלתי ברשת של היצר הרע וכבר תקופה ארוכה אני מסתכל בסרטים פורנוגרפיים. לפני חודש לקחתי את עצמי בידיים, העפתי את האייפון שלי והתחלתי דף חדש, אבל מאז המחשבות והתמונות שראיתי חוזרות אליי כל הזמן, בפרט בזמן התפילה והלימוד ולא נותנות לי מנוחה. מה העצה נגד המחשבות האלו? ואיך אני יכול לתקן את כל מה שפגמתי?
5383
יש לי בעל נהדר, אך כשהוא מתעצבן הוא יוצא מדעתו. מה אני יכולה לעשות?
יש בינינו אהבה גדולה, ובדרך כלל הזוגיות תקינה. הבעיה מתחילה ביום שבעלי נמצא במצב רוח לא טוב - אם עשיתי משהו שהכעיס אותו הוא מתעצבן מהר מאוד ופשוט יוצא מדעתו, עד שכל הבית נעשה כמו חבית חומר נפץ. כשהוא נרגע והוא מבין איך הוא התנהג ומבקש סליחה, אבל זה רק עד לפעם הבאה. מה אני יכולה לעשות כדי לתקן את הדבר הזה שכל כך מפריע לי?
5382
מזה שנה אני סובל ממחשבות בלתי פוסקות בראשי. איך אזכה לרפואה?
מזה שנה אני סובל ממחשבות בלתי פוסקות בראשי, אני ממש חופר במחשבות עמוקות, וזה גורם לי לחרדות והתכווצויות חזקות בראש. עברתי המון בדיקות וגם MRI אך לא נמצא לכך פתרון רפואי.
5381
הגיעו לאוזניי שמועות שאשתי בוגדת בי. מה אני אמור לעשות?
הגיעו לאוזניי שמועות שאשתי בוגדת בי עם גבר זר, ומאז ששמעתי את זה האדמה שמתחת לרגליי נשמטה לגמרי. אני לא יודע אם זה נכון, אבל אם כן חס וחלילה אין טעם לחיים שלי ואני רוצה לסיים אותם כמה שיותר מהר כי אני לא יכול לסבול את המחשבה שהאישה שאני כל כך אוהב תקעה לי סכין בלב בצורה כל כך אכזרית. מה אני אמור לעשות במקרה כזה?
5380
אשתי וילדיי מזלזלים בי ולא נותנים לי טיפת כבוד. איך אפשר לשפר את המצב?
יש לי אישה ושישה ילדים וכל השנים נתתי את נשמתי עבור כולם, אבל אני מרגיש שהם מאוד מזלזלים בי ולא נותנים לי אפילו את טיפת הכבוד שמגיעה לאבא ולבעל כל כך מסור. אני אוכל את הלב ולא מבין למה מגיעה לי התנהגות כזו. האם יש משהו שאני יכול לעשות כדי לשפר את המצב?
5379
נמאס לי להיות לבד ואני רוצה מאוד להתחתן. איך מקרבים את הזיווג האמיתי?
אני מרגיש שאני כבר לא יכול להיות לבד ואני רוצה מאוד להתחתן. לצערי אני נכשל בפגם הברית ונופל לדיכאון עמוק בכל פעם. מה אני צריך לעשות כדי לקרב את זיווגי האמיתי?
5378
אנחנו שוקלים לפתוח מאפיה. האם נצליח בזה?
ברצוני להתייעץ איתך בנושא עסקי שעומד על הפרק עכשיו: אני ובעלי עובדים קשה מאוד כשכירים ובקושי גומרים את החודש. אנחנו שוקלים לפתוח מאפיה באזור שלנו כי אין פה שום מתחרים. האם נצליח בזה?
5377
מדוע החסידים מקלים באמירת תחנון בימי יארצייט של צדיקים?
מדוע החסידים מקלים באמירת תחנון, ובכל עת מצוא כשיש הילולא של איזה צדיק אינם אומרים תחנון?
5376
הייתי באומן בראש השנה. האם כדאי לי לטוס שוב לשבת חנוכה?
הייתי באומן בראש השנה תשע"ה, וכעת כמה חברים שלי הציעו לי לטוס איתם שוב בשבת הבאה - שבת חנוכה. האם כדאי לי לטוס שוב למרות שהייתי בראש השנה?
5375
האם ראוי לתגמל את הילדים בכסף על לימוד תורה או שיש בזה טעם לפגם?
הבן שלי שיחיה בן שמונה ולומד בכיתה משניות בעל-פה. כדי לחזק את לימוד המשניות עשיתי לו מבצע שבכל יום הוא יאמר לי 4 משניות בעל-פה ויקבל 2 שקלים
5374
יש לנו בעיות הולכות וגוברות בשלום בית, ואודה לעצות שיעזרו לנו
הבעיות הולכות וגוברות ואני מאוד מודאג מזה. אודה מאוד אם תוכל לתת לי עצה וברכה, הרבה תודה
5373
אני יוצא עם בחורה נחמדה. האם כדאי להתקדם בקשר למרות שהיא לא דתית?
מאז שאנחנו יוצאים אני מתרחק מקיום המצוות ופחות שומר על הסדרים שהיו לי. הבחורה שאיתה אני יוצא גדולה ממני בארבע שנים, היא איננה דתיה, וכשיצא לנו לדבר על חזרה בתשובה היא אמרה שגם בעתיד היא לא תהיה דתייה
5372
אנו שוקלים לפתוח בעירנו חנות לתשמישי קדושה. האם ללכת על זה?
נפלה באפשרותי הזדמנות לפתוח עסק של תשמישי קדושה מול מקום העבודה הנוכחי שלי קרוב למקום מגורינו, וחשוב לי לציין כי חנות כזו נצרכת באזור שלנו מאחר ויש ביקוש לכל הנושא. איני עושה צעד אחד בלי דעת הצדיק, ולכן אודה אם הצדיק יורה לי דרך ועצה האם ללכת על זה
5371
בזמן האחרון אני מקבל הרבה ביזיונות בזמן ההפצה. איך עליי להגיב?
יש הרבה אנשים ששמחים ולוקחים ואומרים לי אשריך, ואני מברך את כולם, אבל כשמגיעים אליי ליצנים או כאלו שאומרים "לך לעבוד" קשה לי מאוד לשתוק
5370
אנחנו נשואים שלוש שנים, וכבר מההתחלה יש בינינו מרחק. אשמח מאוד לעצה טובה.
אנחנו נשואים שלוש שנים ברוך ה', וכבר מההתחלה יש בינינו מרחק שקטן וגדל כל הזמן. אני מרגישה שליבי נסגר אליו בקלות ואני דווקא רוצה שהוא שיפתח. אני מרגישה שיש לי הרבה יצר הרע שרוצה לסכסך בינינו. אשמח מאוד לעצה טובה
5369
רבינו הבטיח שמי שיבוא אליו בשלושת הזמנים יינצל מעולם התוהו. האם זה צריך להיות באותה שנה?
האם ההצלה מעולם התוהו היא באופן שנוסעים אל רבי נחמן בשלושת הזמנים - ראש השנה, שבת חנוכה וחג השבועות דווקא כשהם ברצף באותה שנה, או שזה גם נכון לאחד שהיה שם בזמנים הללו אך לא באותה שנה?
5368
גילו לבננו בן ה-10 גידול בראש. מה אפשר לעשות כדי שהוא יתרפא כנגד כל התחזיות השחורות?
גילו לבננו גידול בראש, ולאחר סדרת בדיקות מקיפה הרופאים הודיעו לנו שאין מה לעשות. מאז ששמענו את דברי הרופאים חרב עולמנו ואני ובעלי בוכים כל היום, הוא בסך הכל ילד בן עשר וכבר קרה לו דבר כזה, ועוד הרופאים אומרים שאין תקווה. מה אנחנו יכולים לעשות כדי שהוא יתרפא כנגד כל התחזיות השחורות? 
5367
כבר שנה וחצי אני מרגישה שמשהו מסתובב לי בגוף. האם יש לכם עצה עבורי?
מזה כשנה וחצי אני מרגישה משהו שמסתובב לי בתוך הגוף. בחודש האחרון זה החריף ואני מתעוררת מכך בלילה ומרגישה "תפוסה" בידיים וברגליים. הייתי בציון רבינו הקדוש שלוש פעמים, ואני מנסה כל מה שאפשר כדי שזה יעבור לי. האם יש לכם עצה עבורי?
5366
נכשלתי בעבירה עם רב שהשתתפתי בשיעורים שלו. האם יש תיקון למעשיי?
אני חוזרת בתשובה כבר כמה שנים, ובשנה האחרונה הייתי משתתפת קבועה בשיעורים של רב מסוים. הדיבורים שלו מאוד משכו אותי ודיברו אליי, וממש התחברתי אליו. אחרי תקופה בה הייתי משתתפת קבועה בשיעורים ואף התייעצתי עם הרב טלפונית באופן קבוע נוצר בינינו קשר רגשי שהוביל אותנו לעבירה. מה אני אמורה לעשות? ואיך אפשר אם בכלל לתקן את מה שקלקלתי?
5365
מהם הנקודות הכי חשובות עליהן שם רבי נחמן את הדגש יותר מהכל?
לא מזמן התחלתי ללמוד בספרי רבי נחמן, ונוכחתי לראות שהוא מדבר על הרבה נושאים ועניינים בעבודת ה'. מהם הנקודות הכי חשובות עליהן שם רבי נחמן את הדגש יותר מהכל?
5364
בכל פעם שאני הולכת לבקר את הוריי בעלי כועס עליי. מה אני אמורה לעשות?
אני בבעיה קשה וכואבת - בעלי לא נותן לי לבקר את ההורים שלי, ובכל פעם שאני הולכת אליהם הוא כועס עליי ומתעצבן מבלי להסביר מה הבעיה שלו. אני מנסה לדבר איתו על זה ולשאול ולהבין אבל הוא לא רוצה לדבר על זה. מה אני אמורה לעשות?
5363
התחלתי לעבוד בעבודה מסודרת, אך כמעט כולן שם נשים. האם להישאר?
ברוך ה' סוף כל סוף התחלתי לעבוד בעבודה מסודרת, אך כמעט כולן נשים. האם כדאי לי להישאר? בנוסף איני מספיק ללמוד ולהתבודד די צרכי כמו שהייתי נוהג. מה עליי לעשות?
5362
אני שבור מאוד שאני לא מצליח לומר בכל יום תיקון חצות. מה העצה?
אם אקבע בכל לילה בשעת חצות כעשר דקות רק לשבת ולהשתוקק ולהתגעגע להשם יתברך בלי דיבורים - האם זה יחשב כמו תיקון חצות?
5361
נולדה לי בת מבן-זוגי ולאחר שהוא בגד בי נפרדנו. האם שייך לחזור ולהתחתן?
לפני כ-6 שנים הכרתי בחור, נכנסתי להיריון ונפרדנו כי הוא לא היה מוכן לשמוע על המשך הקשר אלא אם אעשה הפלה. לא עשיתי הפלה ואחרי שנולדה הילדה חזרנו להיות יחד בתקווה להמשיך. היינו עוד שנה וחצי ביחד ושוב נפרדנו. כעת הוא מתחנן שאסלח לו ושנחזור לחיות יחד. האם אנחנו זיווג והאם כדאי לנו לחזור ולהתחתן בכלל?
5360
השקעתי עם קרוב משפחה בהודו, הוא נעלם, ואני נשארתי עם חוב של 100,000 ש"ח
השקעתי את כספי בעסק בהודו יחד עם קרוב משפחה מבלי לחתום אצל עורך דין, ועכשיו קרוב המשפחה ברח להודו ולא עונה לטלפון, ואני נותרתי עם חוב של 100,000 ש"ח! כיצד אוכל להחזיר את הכסף?
5359
מדוע כאשר אומרים "בואי בשלום" בערב שבת מפנים את הגב לארון הקודש?
מדוע כאשר אומרים "בואי בשלום" בפיוט לכה דודי בערב שבת מפנים את הגב לארון הקודש ולספר התורה, הרי למדנו שאסור להפנות את הגב לספר התורה?
5358
חשוב לי מאוד שאשתי תעשה תגלחת. איך מסבירים לה את החשיבות?
יש לי רצון גדול שאשתי תעשה תגלחת, היא יודעת שזה מאוד חשוב לי והרבה פעמים אנחנו מדברים על זה. איך מסבירים לה את חשיבות הדבר?
5357
ההתנהגות של בני גורמת קרע ביני לבין בעלי. איך מתמודדים איתו בצורה נכונה?
אני אמא לשלושה ילדים, הגדול הוא ילד בן 10 וקוראים לו עילאי. בדרך כלל היחסים שלי עם בעלי נהדרים, אך ההתנהגות של הילד גורמת לי לא לרצות לחזור הביתה והוא ממש עושה קרע במשפחה - הוא מתנהג לא יפה, מתחצף, מקלל וירד בציונים, וכל זה משפיע עלינו בבית.
5356
בשכונתנו נפטר בחור רווק. מה אפשר לעשות לעילוי נשמתו?
בליל שבת קודש האחרון נפטר בשכונתנו בחור רווק לאחר מחלה ממושכת. הבחור החל להתקרב לתורה ולמצוות, ולאחר זמן מועט פרצה אצלו מחלה קשה שממנה נפטר לצערנו. מה הרב מציע לעשות לעילוי נשמתו?
5355
בנערותי חזרתי בשאלה וכעת יש לי רצון חזק לחזור בתשובה. מי יכול לעזור לי?
שלום. חזרתי בשאלה כשהייתי בתיכון, והיום אני מתגוררת בניו יורק. כבר כמה חודשים הרצון שלי לחזור לאמונה ולדת משתלט עליי, ולמרות שניסיתי להתעלם מהמחשבות האלו הן חוזרות שוב ושוב. אני לא יודעת למי לפנות כדי לקבל הכוונה, ולכן אני פונה לכבוד הרב כדי לקבל עצות מועילות.
5354
מה אני צריך לעשות כדי לטהר ולקדש את גופי כדי שיזדככו ויטהרו דמיי?
רציתי לשאול כמה שאלות מעניין תורה ע"ב בליקוטי מוהר"ן: א. מה אני צריך לעשות כדי לטהר ולקדש את גופי כדי שיזדככו ויטהרו דמיי? ב. אשמח לדעת מה הכוונה במילים "דרכי התשובה, דרכי החכמה, עצות נכונות על כל דבר" (כלשון רבנו ז"ל) - שלי, לפי שורש נשמתי? תודה רבה על הכל.
5353
מה השמחה והחגיגיות המיוחדת שיש בראש חודש?
שאלתי היא לגבי ראש חודש: ביום הזה נוהגים בחגיגיות – לובשים בגדים יפים וחגיגיים, עורכים סעודה, וראיתי גם שחברותיי נותנות לילדים ממתק מיוחד רק בראש חודש. מה הטעם לזה? ומה השמחה המיוחדת שיש בראש חודש?
5352
בני שליו סובל מחוסר רגיעה. האם כדאי להוסיף לו שם נוסף?
יש לי בן בגיל 12, שמו 'שַּׁלֵיו' והוא ממש לא רגוע. רציתי לשאול את הרב האם להוסיף לו שם, ואם כן איזה שם הרב מציע?
5351
אחרי 5 שנות המתנה נכנסתי להיריון, וכעת אני מפחדת מאוד שמשהו ישתבש
לאחר 5 שנים של המתנה בעלי ואני נפקדנו בזרע של קיימא אחרי הפרייה. כעת אני בשבוע ה-18 להיריון ברוך ה', אך ההיריון היה לא פשוט והיו לי בתחילתו דימומים וסיכון לאבד את ההיריון. מאז אני נתונה בפחד מתמיד שלא אצליח להחזיק אותו עד הסוף, ואני חוששת בכל יום שמא יהיה שוב דימום או שמשהו ישתבש...
5350
מה דעתכם בעניין הופעת 'בובת רבי נחמן' באירועים וחתונות?
לאחרונה המציאו דבר חדש שנקרא "בובת רבי נחמן" – בובה ענקית מתנפחת עם לבוש חסידי, ציצית וכיפה לבנה שרשום עליה נ נח, ובתוכה יש אדם שרוקד ומשמח את הקהל. הרבה אנשים מזמינים את הבובה הזו כדי שתרקוד בחתונות ובאירועים ותעשה שמח. מה דעתכם בעניין: האם זה מותר?
5349
איך ייתכן שהיצר הרע והסטרא אחרא עושים מה שהם רוצים ללא רצון ה'?
כתבתם בספר אוצר האמונה שהיצר הרע והכת שלו הינם הנהגה נפרדת מה' יתברך. האם ייתכן שיש איזושהי מציאות חוץ מה' יתברך, הרי הכל כאשר לכל הוא ה' יתברך, ואיך ייתכן שהם עושים מה שהם רוצים ללא רצון ה'?
5348
איך מותר לטוס לאומן, הרי בשולחן ערוך כתוב שאסור לצאת מארץ ישראל?
אני לא מבין איך זה מסתדר שרבנו נחמן אמר לנו לבוא אליו כל שנה "איש לא יעדר", ומצד שני הוא אמר שדבר ראשון זה השולחן ערוך, ואם יש סתירה בין דבריו לבין דברי השולחן ערוך אז צריכים ללכת לפי השולחן ערוך, והרי השולחן ערוך כותב שאסור לצאת מארץ ישראל! מה ההסבר לכך?
5347
הציעו לי לעבור לעבוד בתחום חדש שאני לא מכירה. האם לקבל את ההצעה?
כרגע אני מנהלת תחום ועדת מכרזים, וקיבלתי הצעה לעבור תפקיד ולהתמנות למנהלת תחום הרווחה של משרד הפנים. אני מאוד מתלבטת היות ובמעבר איני מקבלת שום תוספת בשכר ואיני משתדרגת בתפקיד, רק מקבלת יותר אחריות ותחום עיסוק חדש לגמרי שאיני מכירה כלל וכלל. האם כדאי לי לקבל את ההצעה הזו?
5346
האם הצורה שבה מבטא המוהל את השם בזמן הברית יכולה להשפיע על הנימול?
נולדתי בחו"ל ועליתי לארץ לפני כמה שנים, ועכשיו לפני שבועיים וחצי בערך עשיתי ברית מילה עם מוהל וסנדק וכו'. בסוף הברית כשהסנדק אמר את התפילה המיוחדת של קריאת השם וקראו לי בשמי, הסנדק בלע את השם שלי ולא אמר אותו בצורה ברורה, מה גם שהוא אמריקאי והוא אמר את השם עם מבטא. האם הצורה שהוא ביטא את השם שלי יכולה להשפיע על חיי?
5345
מה צריכים לעשות כדי להתקשר ולהתקרב לצדיק האמת?
לאחרונה יש לי ריבוי חרדות. יש לי את ספר אוצר היראה של רבי נחמן מברסלב זצ"ל ואני מנסה להתחזק באמצעותו, אך גם זה לא עוזר. קראתי שם שאם מתקשרים לצדיק אמת זו רפואה גדולה, ולא הבנתי כל כך איך מתקשרים לצדיק אמת הלכה למעשה ואיך זה עוזר.
5344
אבי החל לבגוד באמי והחליט לפרק את המשפחה. מה ניתן לעשות?
אני כותבת בלב נשבר. עד לא מזמן אבי היקר היה אב ובעל למופת, והיינו משפחה שכולם מקנאים בה, מאחדות ושמחה – אך כעת הוא החליט לפרק את המשפחה. זה נראה כאילו נכנסו לו שדים בגוף, הוא החל בוגד באמי ומצער את כולנו - ילדיו הנשואים והרווקים.
5343
האם תשלום עבור תינוק בפעוטון גם נחשב "הוצאות בניו לתלמוד תורה"?
כתבתם באחד המכתבים שאת הוצאות בניו לתלמוד תורה ראוי לשלם דבר ראשון, ושאין הם נחשבים להוצאות שנקצבו לאדם בראש השנה. האם גם תינוק בן שנה הנמצא במעון יום, ואנו משלמים עליו בכל חודש - כמובן, זה נחשב כהוצאות בניו לתלמוד תורה שאין מה לחשוש ממנה או לא?
5342
אני מתוסכלת שלא למדתי בצעירותי ולכן עכשיו קשה לי למצוא עבודה טובה
אני מיואשת ומתוסכלת שלא למדתי בצעירותי, ולכן עכשיו קשה לי למצוא עבודה טובה, עבודה שאני יכולה להתחבר אליה. אני חייבת לעבוד כי המצב הכלכלי לא ממש טוב... אני לא רוצה להיכנס לעצבות וייאוש אבל ככה אני מרגישה. מה אני יכולה לעשות?
5341
שמעתי רב שדיבר נגד רבי נחמן מברסלב, ומאז אני מאוד מבולבל
לאחרונה השתתפתי בשיעור תורה, והרב שמסר את השיעור דיבר בצורה מזעזעת ומגעילה נגד רבינו הקדוש מברסלב. אותו 'רב' מתיימר להבין בחסידות (למרות שהוא בעצמו בלי זקן ופאות), ואף שמיד הלכתי משם, הדיבורים ששמעתי ממנו חלחלו בי והכניסו בי ספיקות. בבקשה, תחזקו אותי ותעזרו לי להוציא מדעתי את הדיבורים הרעים שהוא דיבר נגד רבנו.
5340
לאשתי יש טענות על כל דבר שאני עושה. איך אני אמור להתנהג איתה?
יש לי אישה קשה מאוד, אפשר לומר רעה, וכל מה שאני עושה בשבילה זה לא מספיק. יש לה טענות על כל דבר שאני עושה, ואין לי כבר כוח לשמוע את הדיבורים שלה. איך אני אמור להתנהג איתה?
5339
אנו גרים בכפר סבא, עוסקים בקירוב רחוקים ושוקלים לעבור דירה. האם להישאר או לעבור?
אנו גרים כרגע בכפר סבא ביחידה נפרדת אצל חמי וחמותי, ואני משתדל לעסוק בקירוב ולחזק את עניין רבנו נחמן מברסלב במקום. מאידך אנו שוקלים לעשות צעד של מעבר, ומאוד מתלבטים האם לעשות זאת, ואם כן אז לאן. האם כדאי לנו להישאר באזור או שכדאי לנו לעבור לאזור חדרה, אלעד או יבנאל?
5338
משום מה אני לא מצליחה ללמוד למבחן המסכם של התואר. מה אפשר לעשות?
אני צריכה ללמוד למבחן גדול שמסכם את כל התואר, ואני לא מצליחה לשבת וללמוד. עקב כך נכשלתי במבחן, ואינני יודעת מה לעשות וכיצד ללמוד למבחן הבא מכיוון שאני מרגישה שיש לי חסימה כלשהי שלא מאפשרת לי לשבת ולהתרכז יותר מכמה דקות.
5337
מה כוונתו של רבי נחמן מברסלב כאשר הוא כותב "צדקת ארץ ישראל"?
רבי נחמן כותב שצדקת ארץ ישראל היא נגד מחשבות זרות - דבר שמצוי בעובדי ה' ובפרט בתפילה. מה זה צדקת ארץ ישראל כיום? האם הכוונה לתרום ליישוב ארץ ישראל?
5336
אני רוצה לציית לרבי נחמן ולהפסיק לעשן, אך לא מצליח. מה העצה?
אני חוזר בתשובה בן 19, והשנה זכיתי להיות באומן בפעם הראשונה. שמעתי שהצדיק דיבר הרבה בדרשה על כך שצריך להפסיק לעשן, ואני באמת רוצה לציית את רבנו ולהפסיק לגמרי, אך אני לא מצליח. מה עצתך?
5335
דברי הרבנית שלי לגבי השידוך שלי עוררו אצלי ספיקות לגבי המשך הקשר
אני נמצאת בשידוך כבר חודשיים. יש מציאת חן וגם יש תקשורת טובה ואנחנו רוצים ומוכנים להתקדם. הרבנית שלי וגם רב נוסף מהמדרשה שלי פגשו אותו, והם לא מתנגדים לשידוך, אך הם אמרו לי שייתכן שאיתו אני אהיה המשפיעה והמשענת ולא כמו שבדרך כלל הגבר הוא המשפיע והאישה היא המקבלת. מה זה אומר ומה זה דורש ממני?
5334
האם יש דבר כזה להיות ברסלבר ליום אחד?
אני יודע שזו שאלה מוזרה, אבל רציתי לדעת האם יש דבר כזה להיות ברסלבר ליום אחד, כלומר האם אפשר להצטרף ליום אחד לאלו שנוסעים ברכב ורוקדים בצמתים?
5333
איך מתמודדים עם המציאות הקשה שיש היום ברחוב?
כשאני הולך במקומות ציבוריים אני לא רוצה להסתכל על שום אישה, אבל גם כשאני מנסה לא להסתכל נתקעת לי פתאום אישה מול העיניים ואני רואה אותה לא בכוונה, וכשזה קורה אז אני חושב "מילא כבר הסתכלתי על אישה ונטמאתי ברוחניות ובמחשבה, אז מה אכפת לי להרהר על נשים בכוונה"... איך מתמודדים עם המציאות הקשה שיש היום ברחוב?
5332
תפקידי הוא להזמין אנשים לשבתות חיזוק. האם אני אשמה אם הם עושים שם עבירות?
אני עובדת במרכז לקירוב אנשים ליהדות ואני שותפה בארגון שיעורים ושבתות אירוח, ולצערי שמעתי שהיו מקרים שאנשים שהשתתפו בשבתות האירוח נכשלו בעבירה. האם יש לי חלק באשמה בגלל שאני גורמת להם להגיע לשבת החיזוק, או שזה לא קשור אליי כי העבירות נעשות מבחירתם? 
5331
אני נשואה שנה וחצי ועדיין לא נפקדתי. האם זה בגלל ששמי דנה?
שמי דנה, אני נשואה כשנה וחצי ועדיין לא נפקדנו. כמה פעמים שקלתי להוסיף שם שני מכיוון שהשם דנה הוא מלשון דין, ואשמח לדעת מה דעתו של הרב בנדון.
5330
אשתי רוצה מאוד לגור באמריקה. האם ללכת אחר רצונה?
לאשתי יש רצון חזק מאוד לעבור לגור באמריקה אפילו לתקופה קצרה למרות שאין לנו שם שום קרובים מלבד אח שלה. לי אין שום רצון לגור באמריקה, ואינני יודע מה לעשות עם רצונה של אשתי. האם לעבור לאמריקה או להישאר בארץ ישראל?
5329
בנותיי עומדות להיפגש עם אביהן אחרי תקופה ארוכה. איך להכין אותן?
שתי בנותיי צריכות לפגוש את אביהן - בת אחת כבת 3 שלא ראתה אותו שנה, ובת אחת בת שנה ושלושה חודשים שלא ראתה אותו בכלל. אנא, איך אפשר להכין אותן בצורה הטובה ביותר?
5328
איך ביטחון עצמי וענווה עולים בקנה אחד?
הרב מרבה לכתוב שאדם חייב להצלחתו ביטחון עצמי. השאלה היא איך בדיוק משלבים זאת עם מידת הענווה, והאם זה לא יכול להביא את האדם למצב של כוחי ועוצם ידי או גאווה מסוימת?
5327
מה נשאר עוד לעשות כדי שיבוא המשיח?
5326
לפני 8 שנים התגיירתי ולאחרונה אני סובל מבעיות בריאותיות. מה עליי לעשות כדי להתרפא?
עברתי גיור לפני כשמונה שנים מתוך אהבה לה' יתברך ומאז אני ממשיך ללכת בדרך התורה. לאחרונה יש לי כל מיני בעיות בבריאות, ואשמח לקבל על עצמי מה שהצדיק ימליץ כדי שתהיה לי רפואה שלימה.
5325
בננו כבר בן שנה אך הוא עדיין לא שומע. מה לעשות?
בננו היקר עבר בדיקת MRI ראש לבדוק מדוע הוא לא שומע. הבדיקה יצאה תקינה למעט עיבוי רירית באוזן שמאל ונוזלים בשתי האוזניים. דיברנו עם הרב פירר והוא המליץ לשים לילד מכשירי שמיעה ולהיות איתו בקשר לגבי המשך הטיפול. הילד לא שומע ולא מדבר והוא כבר בן שנה, ואנחנו מבקשים את עצת הצדיק וברכתו. מה לעשות?
5324
יש לי רצונות וכיסופים של קדושה, אבל אני לא מצליח להתקדם בעבודת ה'
ברוך ה' כבר חמש שנים אני שומר שבת, ולפני שלוש שנים התחלתי לדעת קצת מרבינו והתעוררו אצלי רצונות וכיסופים אליו יתברך, אך עם כל זאת עדיין קשה לי מאוד לסור מרע וזה נדמה כאילו אני נשאר במקום ואין התקדמות כל כך בעבודת ה'.
5323
אבי חלה באלצהיימר ואחיי זרקו אותו בבית אבות. האם אני צריך להילחם בזה?
אבי נהיה חולה אלצהיימר בצורה קשה, ובגלל שהוא במצב של סכנה כי הוא מסוגל לברוח מהבית, אחיי הגדולים החליטו בעצת רבם לזורקו בבית אבות מוזנח מאוד, ומאז הוא נמצא בבית אבות סגור במחלקה סגורה.
5322
מה התיקון על שיחה לא צנועה ויחוד ונגיעה באישה נשואה?
מה התיקון על שיחה לא צנועה ויחוד ונגיעה באישה נשואה? קיבלתי על עצמי בקבלה חזקה לא לשלוח לה עוד הודעות ולא לדבר עמה, אבל אני צריך תיקון ותשובה על המעשים שעשיתי.
5321
כשאני רואה את חברותיי מתחתנות יש לי צביטה בלב. למה כולן מצליחות ואני לא?
בחיפושי באינטרנט אחרי ברכה של רב נתקלתי בך. אני נמצאת בשלב בחיים שאני לא יודעת איך להתקדם - אני לא מוצאת שקט נפשי כי אני כל כך רוצה זיווג הגון ולהקים בית בישראל.
5320
חמותי מתערבת לנו בחיים יותר מדי. מה עליי לעשות? ואיפה טעיתי?
אני נשואה 7 שנים, יש לנו 4 ילדים ועוד אחד בדרך בעזרת ה', ואני מרגישה שהבית שלי עומד ללא בסיס. חמותי דואגת לבעלי מאוד מאוד וההרגשה שלי שהיא מתערבת לנו יתר על המידה ובעלי תלוי בה הרבה.
5319
האם זה נכון שמטרת האישה בעולם הזה היא לשרת את הגבר?
הבנתי שהאישה חיה כאן בזה העולם בשביל הגבר, לא נרחיב על המצוות שאין לה כגון חגים תפילין וכו' והיא פה בעצם בשביל לשרת את הגבר – לכבס, לגהץ, לדאוג שיהיה אוכל ולטפל בילדים, וגם כל עניין הטהרה שלה וכו'. האם זה נכון?
5318
יש לי תפיסה קשה ואני שוכח את מה שלמדתי. האם יש עצות שיכולות לעזור לי?
אני רוצה מאוד מאוד ללמוד תורה, אבל בגלל שיש לי תפיסה קשה ואני לא קולט את הלימוד מתפוגג לי החשק ואני נופל לעצבות גדולה. גם מה שאני מצליח ללמוד קשה לי לזכור, וזה מאוד מתסכל אותי. האם יש עצה או עצות שיכולות לעזור לי?
5317
מה תועיל תפילה להינצל מחטאים, הרי המעשים של האדם תלויים רק ברצונו?
ידוע שרבי נחמן שם את הדגש ואומר שהעיקר הוא תפילה, ואני לא מבין את זה, הרי יש לאדם בחירה חופשית ומה תועיל תפילה להינצל מחטאים? האם המעשים של האדם לא תלויים רק ברצונו?
5316
האם יש חיסרון בכך שרבי נחמן מברסלב לא השאיר אחריו אדמו"ר ממשיך לחסידות?
אני שייך לחסידות מסויימת, וכבר כמה דורות - אבי וסבי ואבי סבי כולם שייכים לחסידות זו. בחמלת ה' עליי הגיעו אליי חלק מספרי ברסלב והם האירו את נפשי באור גדול, אך כיוון שהוריי שמעו שאני לומד בספרי ברסלב הם טענו כנגד שצריכים להיות מקורבים לרבי חי, ומכיוון שרבי נחמן מברסלב לא השאיר אחריו ממשיך יש בכך חיסרון גדול. האם הם צודקים?
5315
קשה לי לכסות את כל השיער עם מטפחת, ובעלי מתנגד לפאה. מה עושים?
אני ספרדייה, והתחלתי לבדוק את עניין מעלת הפאה למרות שבעלי ממש מתנגד לזה וחושב שזאת פריצות אפילו אם זאת פאה צנועה. מה עליי לעשות בנידון?
5314
בעלי תלמיד חכם, אבל הוא לא מיישם את מה שהוא לומד ופוגע בי כל הזמן
אני עוברת תקופה לא קלה עם בעלי - אני נשואה 3 שנים, יש לנו ילד, ואני בהריון בחודש השמיני, ובתקופה האחרונה אני מרגישה ריחוק מבעלי ושקשה לי איתו. הוא מתנשא עליי ותמיד נותן לי להרגיש שאין לי יכולת לכלום חוץ מלדאוג לבית ולילדים.
5313
איך אני יכולה להציב גבולות למישהי שמבקשת ממני טובות מעבר ליכולתי?
בעירנו יש אלמנה יתומה שגרה עם בתה הגרושה, פגשתי אותה בשיעור, ומאז אני מבקרת אותה מדי פעם ומסייעת. העניין הוא שאני מרגישה מנוצלת והבקשות החוזרות מצדה להקפיץ אותה עם הרכב שלי למקומות בתוך העיר גורמות לי להרגיש נבוכה
5312
התרגלתי לקום מאוחר ולכן אף פעם אני לא מתפלל במניין. איך משנים את ההרגל הזה?
קשה לי מאוד לקום בבוקר ובדרך כלל אני ישן עד אחת עשרה או שתים עשרה בצהריים, וממילא לא יוצא לי אף פעם להתפלל במניין ובקושי אני מתפלל את התפילות ביחיד. לצערי הרב אותו הדבר קורה גם בשבת ואני לא הולך לבית הכנסת. אני יודע שזה לא בסדר, אבל התרגלתי לחיות ככה, והרגלים כידוע קשה מאוד לשנות. מה עושים?
5311
לא מוכנים לרשום לנו יותר במכולת ואנחנו שבורים מאוד. איך אפשר לשפר את המצב?
אנחנו מתפרנסים בדוחק רב ושקועים בחובות, עד שאפילו במכולת לא מוכנים לרשום לנו יותר והילדים צועקים שאין להם מה לאכול... הלב שלנו נשבר בקרבנו בגלל המצב ואנחנו לא יודעים מה לעשות. איך אפשר לשפר את המצב?
5310
מישהו מהעבר לא מוכן לקבל את העובדה שהתחתנתי, ואני חוששת שהוא ייצור איתי קשר
יש מישהו שפעם הייתי מעורבת איתו בקשר כלשהו, וברוך ה', ה' הציל אותי והתרחקתי ממנו, אבל הוא לקח את הפרידה מאוד מאוד קשה והיה עוקב אחריי, כותב לי מכתבים, מאיים להתאבד וכל מיני דברים מפחידים כאלו... אך זה נגמר ואני לא רואה אותו.
5309
בגלל שיש ספק ביהדותה של בת הזוג של אחי - קשה לי מאוד לתקשר איתה
אחי היקר, שאני מקווה שיזכה לשוב בתשובה שלימה, פגש בחורה שרק אביה יהודי. היא אמרה שכל הילדים אצלם עברו גיור בגיל הנעורים, אך היא עדיין לא שומרת תורה ומצוות, ולכן אני נרתעת בכל פעם שהיא מגיעה אל בית הוריי. איך עליי להתנהג?
5308
אשתי עובדת קשה מאוד. האם כדאי לה לחפש עבודה קלה יותר למרות שההכנסה תקטן?
אני מרגיש שאשתי עובדת קשה מדי בעבודה שלה. זה מאוד משפיע על מצב הרוח שלה ועל הסבלנות בבית, אני מתפלל על זה המון ומאוד הייתי רוצה שהיא תחליף עבודה אפילו אם תרוויח הרבה פחות.
5307
אני לא מצליח לקבל מהרב שלי התחזקות ללימוד תורה. האם להישאר אצלו?
כבר שנים אני מקורב אל רב מפורסם שכולם אוחזים ממנו לצדיק ובעל רוח הקודש, אבל לאחרונה אני עורך עם עצמי חשבון נפש אמיתי ועולות בי תהיות: למה בעצם אני מקורב אליו? האם אני צריך להישאר כאן?
5306
בעלי מזניח אותי לחלוטין וזה מה שגרם לי לבגוד בו. איך אני יכולה לעזור לעצמי?
אני נשואה ויש לי שבעה ילדים, אך מה לעשות שבעלי אברך בטלן והוא לא נותן לי טיפת יחס ולא נוקף אצבע כדי להביא פרנסה הביתה... אני מתביישת לומר שאני בוגדת בו כבר תקופה בעבור כסף. קשה לשמוע, אבל זה המצב, ואם הייתם מכירים אותו הייתם יודעים שאין מה לשפוט אותי. איך אני יכולה לעזור לעצמי?
5305
אני מאוד רוצה ללמוד ליקוטי הלכות, אבל לא יודע איך לגשת לזה
רציתי לשאול איך להתקרב יותר לחסידות - אני בעל תשובה כבר שנה וחצי ואני בירידה עצומה. אני מרגיש שרק ספרי ליקוטי הלכות מרימים אותי, אך אני לא יודע איך ללמוד ואיך לגשת לזה.
5304
כבר שנתיים אני בקשר עם בחור לא החלטי. מה אני אמורה לעשות?
ברצוני להתייעץ איתך לגבי קשר עם בחור שהכרתי לפני כשנתיים בערך. במהלך השנתיים היו עליות וירידות בקשר ולבסוף נפרדנו. לפעמים מצאנו את עצמנו מדברים האם לחזור ופעם אחת אחרי כשנה החלטנו לחזור אבל פחות מחודש אחר כך נפרדנו שוב.
5303
במה עלינו להתחזק לאור הפיגועים שקורים בתקופה האחרונה?
בסוף שנה שעברה אמר אחד הרבנים התימנים הגדולים של הדור שבשנה הקרובה הולכים להיות חס וחלילה צרות ואסונות רבים לעם ישראל. לא מזמן ראיתי שאלה ותשובה של הרב בנושא הזה, והרב אמר שהכל הבלים ובעזרת ה' יתברך תהיה שנה טובה לעם ישראל. אין לי חס וחלילה שום שאלות על כבודו, אך בגלל כל האסונות והפיגועים שקרו בימים האחרונים ברצוני לשאול במה עלינו להתחזק.
5302
הייתי באומן, התפללתי על זיווג, ומיד אחר כך הכרתי מישהי. איך אדע שזה הזיווג האמיתי?
זכיתי להיות באומן בראש השנה הזה והתפללתי על זיווג, והנה הכרתי מישהי ואנחנו כבר מתכננים חתונה. היא מתחזקת ואוהבת את היהדות, וזה נראה לי כמו נס מהשמיים, אבל איך אדע שזה הזיווג שלי
5301
רבינו אמר שסגולה לומר את הפסוקים "שמע" ו"ברוך שם" בבכייה. איך מתעוררים לבכייה?
רבינו נחמן מברסלב אומר שסגולה נגד הרהורי ניאוף לומר את הפסוקים "שמע" ו"ברוך שם" בבכייה. אני מאוד רוצה לקיים את זה, אבל אני לא מצליח להתעורר לבכייה. מה עושים?
5300
אחותי שינתה את שמה מספר פעמים בעקבות התייעצות עם רבנים. איזה שם להשאיר?
אחותי נולדה עם השם 'מורן', לימים היא שינתה את השם ל'מורין', וכיום היא נקראת 'מרים אביגיל'. יש לציין שהיא שינתה את השמות לאחר התייעצות עם רבנים, וכן חשוב לציין שאחותי התחזקה ומחילונית הפכה לשומרת מסורת. עם איזה שם כדאי לה להישאר?
5299
אני מרבה במעשים טובים אך עדיין לא מצאתי את זיווגי. מה עליי לעשות?
אני משתדלת מאוד בתפילות, מתלבשת בצניעות, יש לי תרומה חודשית קבועה ואני הולכת לקברי צדיקים, אך עדיין לא מצאתי את זיווגי. אני כבר בת 24, מה עליי לעשות כבודו?
5298
המלגה שקיבלתי כאברך הופסקה. האם כדאי לי ללמוד סופרות סת"ם?
אשתי עובדת בעבודה מסודרת עם משכורת טובה ברוך ה', ואני אברך. עד עכשיו קיבלתי מלגה, אך כעת היא הופסקה כך שהפרנסה לא מספיקה לנו. רציתי לשאול את הצדיק: האם כדאי לי להיכנס לתחום של סופרות סת"ם?
5297
יש לנו בית כנסת על שם רבינו הקדוש. האם כדאי לפתוח עמותה שתנהל אותו?
יש לנו מניין על שם רבינו נחמן מברסלב כבר יותר משנה ואנו רוצים להתקדם ולפתוח עמותה מסודרת ולייצר הכנסות קבועות כמו הוראות קבע, מכירת מצוות וכדומה, ולנהל חשבונות בצורה מסודרת עם חשבון בנק?
5296
אני ואשתי היינו ברבנות ואנו עומדים להתגרש, אך אני בכלל לא שלם עם הצעד הזה
הנני בן 45 ואשתי שתחיה בת 42, ומזה זמן רב יש בינינו חילוקי דעות רבים. הגענו עד לרבנות וקיבלנו תאריך לגיטין, אך אני מאוד לא שלם עם ההחלטה וחושב שיש אפשרות לשלום בית, אך אשתי מצדה עומדת על כך שנתגרש.
5295
מה אני צריכה לעשות כדי שיהיה לי שפע לשלם את כל החובות ולחיות בשקט וברוגע?
המצב הכלכלי שלי קשה ויש לי המון חובות. מה אני צריכה לעשות כדי שיהיה לי שפע לשלם את כל החובות ולחיות בשקט וברוגע?
5294
אני ואשתי פרודים כבר כמה חודשים, ואני רוצה לשקם את הקשר. איך עושים זאת?
אני ואשתי פרודים כבר מספר חודשים, ולאחרונה חזרנו קצת לדבר. היא בחששות, ואומרת לי שהיא לא שלמה לחזור ולשקם את הקשר ושלא אלחיץ אותה, ואני ממש לא מצליח לקרוא אותה.
5293
כשיש שיעור בבית הכנסת אני נוהג לשבת בצד וללמוד לבד. האם יש בזה בעיה?
יש לנו בית כנסת של ברסלב בשכונה ואני נוהג להתפלל שם. בין מנחה למעריב יש רב שדורש, ובזמן הזה אני יושב בקרן זווית ולומד את אחד מהסדרים היומיים שלי. לאחרונה העירו לי כבר כמה אנשים שזה עניין של "לא תתגודדו". הייתי שמח לשמוע מה דעתכם בעניין: האם אני נוהג כשורה?
5292
אני משתוקקת להקים בית נאמן על אדני התורה ומצוותיה. מתי ה' ישמע לתפילותיי?
כבודו אמר לי לא להיות בררנית ושאת הבחור הראשון שיציעו לי אקח לשם שמיים, אך מה אעשה שכל בחור שאני נפגשת איתו לא רוצה להמשיך כבר אחרי הפגישה הראשונה?
5291
אני עומד להתאבד. בבקשה תעזור לי כי אתה נקודת האור האחרונה שלי בעולם הזה!
אני פונה אליך בלב נשבר, ואני חושב שרק אתה תבין אותי. אני מאוכזב ומדוכא מהחיים שלי ומרגיש שהקדוש ברוך הוא שונא אותי ולא מתעניין בי. אני מרגיש כמו השעיר לעזאזל של המשפחה, כי רק לי הכול הולך הפוך וקשה בזמן שכל השאר מצליחים ומאושרים. בזמן האחרון אני חושב מחשבות רציניות של התאבדות כי אני מרגיש שהגעתי למבוי סתום. בבקשה תעזור לי כי אתה נקודת האור האחרונה שלי בעולם הזה!
5290
לאחרונה אני חש שהקליפות מסובבות אותי ואני בדיכאון. מה עליי לעשות?
לאחרונה אני חש שהקליפות מסובבות אותי – אני בדיכאון ואני מרגיש שאין לי תיקון ושאני מעכב את הגאולה. נפשי בשאלתי: מה אני צריך לעשות?
5289
מאז שחזרתי בתשובה עוברים עליי הרבה מאוד ניסיונות ונפילות. מתי ה' יאיר אליי את פניו?
מאז שחזרתי בתשובה עוברים עליי הרבה מאוד ניסיונות ונפילות. אני יודע שבוודאי הכול לטובה, ואינני מפסיק לבקש ולהתבודד ולבכות עד שה' ירחם עליי ויאיר לי פניו. אני יודע שעליי לתקן את המידות, אך היות ואין אדם יודע מידת ימיו אני דואג איך אשוב אל אבי...
5288
האם אין בעיה בזה שמחבר השיר 'ואפילו בהסתרה' שינה מהמילים של רבי נחמן מברסלב?
שמעתי את השיר הידוע 'ואפילו בהסתרה', ומעיון בתוך הליקוטי מוהר"ן אני רואה ששם כתוב "מלובש השם יתברך", ולא כתוב "נמצא". האם מותר לשנות מדבריו הקדושים של רבינו נחמן מברסלב ואפילו מילה אחת?
5287
אני מתכננת טיול למרכז אמריקה, אך בגלל שהרב אמר לי שבקרוב אתחתן אני מתלבטת
בעוד ארבעה חודשים אני רוצה לטוס עם חברות שלי למרכז אמריקה לטיול שימשך חודש ימים. זה משהו שאני רוצה לעשות כבר הרבה זמן, מהמון סיבות. לא מזמן הייתי אצלכם בקבלת קהל ואמרתם לי שאני אתחתן בקרוב מאוד, ולכן אני שואלת: האם לטוס או לא?
5286
האם מותר לי ללמוד ליקוטי הלכות למרות שעדיין לא מילאתי את כרסי בש''ס ופוסקים?
אני חפץ לעסוק גם בסודות התורה שבליקוטי הלכות על מנת לעשות נחת רוח לה'. האם מותר לי ללמוד ליקוטי הלכות אפילו שאני לא בן ארבעים ולא מילאתי כרסי בש''ס ופוסקים? והאם צריך הדרכה ללימוד סודות אלו או שאפשר ללמוד אותם לבד?
5285
אני רווק בן 42 והכרתי בחורה כבדת שמיעה. האם עליי להתפשר?
אני בחור בן 42 ומקורב לקהילה ולצדיק הרבה שנים. הכרתי בחורה כבדת שמיעה בת גילי, והיות שאני יודע שהרב אומר תמיד שצריכים להתחתן לשם שמים, ברצוני לשאול: האם עליי להתפשר במקרה שלי?
5284
למה התכוון רבי נחמן מברסלב כשכתב "מי שמגדל כלב מעורר דין"?
למה התכוון רבי נחמן מברסלב כשכתב בספר המידות "מי שמגדל כלב מעורר דין"? האם מדובר גם על כלב שגדל בחצר במטרה לשמור על הבית?
5283
איך זוכים לשמור על קדושת הברית מבלי ליפול שוב?
היו תקופות שהייתי חזק מאוד בעניין שמירת הברית, ואף הצלחתי לשמור על קדושת הברית 5 שנים ברציפות, אך לאחרונה לצערי היצר הרע רודף אחרי ותמיד מנסה להפריע לי בשמירת הברית על ידי עצבות, עצלות, יגון ושנאה עצמית וכו'.
5282
נעלמה לי שמחת החיים ואני מרגישה תקועה במקום. כמה זמן זה ימשיך ככה?
אני פונה אלייך כדי שתעזור לי. אני סובלת מדיכאונות נפשיים תקופה ארוכה מאוד, נעלמה לי שמחת החיים ואני מרגישה תקועה ועומדת במקום. אני רוצה בכל הכוח להתקדם - אך אני לא מצליחה ולא הולך לי בשום דבר שאני עושה בחיים.
5281
אני מאוד רוצה לתרום לבית התבשיל, אבל אין לי אפשרות. האם לתרום למרות זאת?
אני מאוד רוצה לתרום לבית התבשיל ביבנאל, אך אין לי כל כך כסף כדי לעשות את זה כי מצבי הכלכלי לא מזהיר, מה גם שאבא שלי יעשה לי צרות על זה. האם למרות כל זאת לתרום?
5280
חברת סלולר הונתה את אבי. האם עליי להילחם בהם או להניח לזה?
חברה סלולארית הונתה את אבי שיחי' בתואנה שיתנו לו מכשירים "במתנה" כאשר בדיעבד גבו ממנו מחירים מופקעים וסכום גדול על אותן "מתנות", וכבר תקופה אני שולחת להם מכתבים, אך הם בקושי מתייחסים. האם עליי להמשיך לנדנד להם ולהיות "איש" במקום בו אין מי שידבר איתם, או שעליי להניח לכך?
5279
רבינו אמר "צריך להאמין בה' יתברך בדרך אמונה". האין זה סותר את עניין התפילה?
רבינו נחמן מברסלב אמר: "צריך להאמין בהשם יתברך בדרך אמונה ולא בדרך מופת", ובמקום אחר מוסיף רבינו שהתפילה פועלת שלא בדרך הטבע. והרי כולנו מתפללים ומבקשים מה' יתברך על דברים שצריכים ניסים שלא בדרך הטבע, האם זה לא סותר את דברי רבינו "צריך להאמין בהשם יתברך בדרך אמונה ולא בדרך מופת"?
5278
יש לנו ילד בן 4.5 ואנו משתוקקים לעוד ילדים. מה עליי לעשות על מנת להרות שוב?
אני נשואה ויש לנו ילד בן ארבע וחצי. אני ובעלי מצפים בקוצר רוח כבר כמה שנים לעוד ילדים - אך עדיין לא זכינו לכך. בעלי מאוד לוחץ עליי ושואל אותי תמיד מדוע אני לא נכנסת להיריון שוב. מה עליי לעשות על מנת להיכנס שוב להיריון?
5277
פרויקט הבניה אליו הצטרפנו תקוע כבר שנתיים וחצי. כיצד עלינו להמשיך מכאן?
לפני כשנתיים וחצי הצטרפנו לפרויקט בנייה ביבנאל, אך מאז ועד עתה הכול תקוע בלי אישורי בנייה. עזבנו את הקבלן ואת עורך הדין, ואנו בתהליך משפטי נגדם, אך גם מולם אין התקדמות. אנו זקוקים לעצתך כדי להבין איזה כיוון לקחת ואיך להמשיך.
5276
מה המעלה של סבסוד והפצת הסידורים עם פירוש "עת רצון"?
אני רואה אצל המפיצים שלפעמים קשה להם עם סחיבת הסידורים ויש כאלו המעדיפים את הקונטרסים והספרים הקלים, והייתי שמח מאוד שהצדיק יעודד אותנו ויחזק את כולנו בגודל מעלת הפצת הסידורים
5275
איך זוכים למצוא בליקוטי מוהר"ן הנהגות חדשות בכל פעם?
רציתי לשאול ולבקש על נפשי - למרות שאני כבר יותר מעשר שנים מקורב לרבינו נחמן מברסלב זצ"ל אינני מצליח למצוא הנהגות וחידושים למעשה מהספר הקדוש ליקוטי מוהר"ן.
5274
הייתי רוצה שבעלי יעזוב את העבודה ויקדיש את כל זמנו ללימוד תורה. מה דעתכם?
כל הזמן אני עסוקה בשאלה האם אני מסוגלת שבעלי יעזוב את העבודה ורק ילמד, ונחיה רק מפרנסתי כמדריכה בפנימייה לילדים מבתים הרוסים, אבל בגלל שאין לנו דירה ואין עזרה מההורים אני לא עושה את הצעד הזה. מצד שני אני מרגישה שזה חיסרון באמונה כי כך או כך מה שמגיע לנו נקבל.
5273
הכאב מזה שעדיין לא מצאתי את בן-זוגי מלווה אותי ביום ובלילה. איך אזכה למצוא אותו?
אני בחורה רווקה בשנות העשרים לחיי וטרם מצאתי את זיווגי. קשה לי מאוד, אני בוכה בכל לילה וגם במשך היום כשיש לי זמן להיזכר בכאב שמלווה אותי. אני כל כך רוצה למצוא את הזיווג שלי ואני לא יודעת למה לא עולה בידי.
5272
הילד שלי כמעט בן שנה ועדיין נמצא איתי בבית. האם כדאי להכניס אותו לגן?
הילד שלי כמעט בן שנה והוא עדיין איתי בבית. האם כדאי לי להכניס אותו לגן? ואם לא עכשיו, אז באיזה גיל?
5271
האם כשנמצאים בראש השנה באומן יש עדיפות למניין מסוים?
ברוך ה' אנו זוכים להגיע לאומן לראש השנה, ובכל שנה אנו מתלבטים באותה השאלה: האם יש עדיפות למניין מסוים?
5270
חונכתי לאמונה, אך בשנתיים האחרונות יש לי ספיקות ובלבולים שאני לא יודע איך להתמודד איתם
אני בא ממשפחה חרדית, אך בתקופה האחרונה (כמעט שנתיים) יש לי מחשבות וספיקות לגבי האמונה שחונכתי עליה, וכמעט שכבר עזבתי הכל. בתוך תוכי אני יודע שהדרך שגדלתי בה היא הדרך הנכונה, אבל אני לא יודע איך להתמודד עם הבלבולים האלו, ולכן אני מבקש את עזרתו של הרב.
5269
 הרב אמר לתלמידיו לקנות בשנת השמיטה רק יבול נוכרי. מה עומד מאחורי פסיקה זו?
הבנתי מבעלי היקר, שהשנה עקב שנת השמיטה צריכים לקנות אך ורק יבול נוכרי. הדבר הזה מצער את ההורים של בעלי שאומרים שזה נקרא לממן מחבלים בצורה ישירה, וחוץ מזה, הנפקא מינה הכי משמעותית היא שלא נוכל להתארח בשנה וחצי הקרובות. האם אפשר להסביר את הדברים העומדים מאחורי פסיקה זו?
5268
המחשבות רצות לי בראש לכאן ולכאן ואין לי ישוב הדעת. איך זוכים לזה?
התחלתי לחזור בתשובה לפני חמש שנים ואני שמח מאוד בדרך שבחרתי לי, הבעיה היא שאני מאוד מבולבל והמחשבות רצות לי בראש לכאן ולכאן, בקיצור - אין לי ישוב הדעת. איך זוכים לזה?
5267
רבי נחמן אמר שבמקום שאי אפשר ללמוד צריכים להתחזק בעבודה פשוטה. למה הכוונה?
רבינו רבי נחמן מברסלב כותב בליקוטי מוהר"ן שכאשר אדם נמצא במקום שלא יכול ללמוד, הוא צריך להחזיק עצמו ביראת שמים ובעבודה פשוטה לפי בחינתו. איך מקיימים זאת הלכה למעשה?
5266
בגלל שאני מיואשת ממציאת הזיווג אני מפחדת שאפול לעבירות. בבקשה עזור לי!
אני בצער גדול מאוד - אין לי זיווג ואין לי מושג מה עוד אפשר לעשות... נמאס לי! עשיתי הכל - תפילות 40 יום כמה פעמים, תיקונים, פתיחת מזל, קמיעות, צדקה, ואפילו קרעתי את כל הבגדים הלא צנועים שהיו לי.
5265
האם יכול להיות שאנשים קנאים חסמו לי את הרחם ולכן אני לא מתעברת?
לפני כמה ימים הייתי אצל אישה דתייה רוחנית שנגעה בי בבטן ובגב עם היד, היא ברכה אותי ונתנה לי תפילה מיוחדת שעליי לקרוא, אבל בנוסף היא אמרה לי משהו מפחיד – היא אמרה שיש לי חסימה רוחנית ברחם כאילו מישהו חסם לי את הרחם. שאלתי אותה מי יכול לעשות לי דבר כזה, והיא אמרה לי אנשים רעים וקנאים שמקנאים בך. מה עליי לעשות?
5264
אני גיורת, ומאז שהתחתנתי עם בעלי הוא מתעלל בי ובילדינו
יש לי שתי בנות ואני בתהליך גירושים מאוד קשה, וגם כאן הוא מנסה בכל הכוח לשלוט בי, להעציב אותי ולגרום לי להרגיש נורא - הוא לקח את הרכב, החליף מנעול בבית, לא רוצה לשלם מזונות וביטוח בריאות ועוד. איך עליי להתנהג במצב כזה?
5263
איך אני יכולה לפעול בדרכי נועם אצל החניכים שלי שיקומו לתפילת שחרית?
צדיק יקר. אני עובדת בפנימייה בכפר נוער דתי בתור אם בית, וחלק מהתפקיד שלי הוא להעיר את החניכים לתפילת שחרית. אני מאוד רוצה שכולם יקומו בזמן וישתתפו בתפילה, אך הרבה מהחניכים מתרשלים בזה. מה הדרך הנכונה לגרום להם להשתתף בתפילות?
5262
האם אפשר לפרסם את העסק שלנו או שצריכים לחשוש מעין הרע?
הדפסנו פרסומת לעסק של אשתי בה אנו משבחים ומספרים כמה הוא גדול ומוצלח בצירוף שמה של אשתי. האם צריכים לחשוש מעין הרע ולהימנע מפרסום?
5261
השבוע אירע טבח בבית כנסת בירושלים. מה הסיבה לכל הפוגרומים האלו?
השבוע אירע פיגוע טבח המוני בבית כנסת בירושלים, וארבעה יהודים חרדים נטבחו באכזריות בלתי נתפסת על ידי ישמעאלים בני עוולה. ובכלל, בעולם יש הרבה טרור והרג יותר מכל השנים האחרונות. מה הסיבה לכל האלימות והפוגרומים האלו?
5260
עבודתי כמשגיח כשרות גורמת לי לחץ גדול ומריבות בעבודה ובבית. מה עליי לעשות?
כעת אני עובד כמשגיח כשרות, ובכל פעם ה' מראה לי תולעים ובעיות כשרות כאלה ואחרות, וכולי פחד שמא לא בדקתי מספיק ויכול להיות שאני מאכיל אנשים באיסורים, ולכן אני מחמיר עליהם יותר מבחינת בישולי גויים והפרדת כלים. החששות הללו גורמים לי ללחץ גדול במשך כל היום וגם למריבות בעבודה ובבית. מה לעשות?
5259
 יותר קל לי להתפלל בעצימת עיניים. האם אני צריך להתפלל דווקא מתוך הסידור?
בחסדי ה' כבר תקופה ארוכה שאני משתדל להתפלל מתוך הסידור מבלי להסיט את מבטי, אך אני מרגיש שיותר קל לי להתרכז בתפילת העמידה כאשר אני עוצם את העיניים ורואה בדמיוני את אותיות התפילה. האם עליי להתפלל עמידה מהסידור או בעצימת עיניים?
5258
האם ייתכן שאיננו זוכים לילדים בגלל שביתנו נבנה על אדמה שנעקרו ממנה עצי פרי?
אנו גרים בשכונה חרדית בבית שמש שנבנתה כולה על מטעי עצי זית וגפן שנעקרו בידי קבלן לפני 40 שנה בערך, ואחר כך הוחלף הקבלן ונבנתה כל השכונה. אנו חוששים שמא כריתת עצי הפרי גרמה לכך שאין הברכה שרויה במקום, אבל קשה לנו לעבור למקום אחר. נא להורות לנו מה לעשות כדי לזכות לילדים.
5257
קשה לי מאוד בחיים מכל הבחינות. בשביל מה אלוקים ברא אותי בכלל? בשביל לסבול?
5256
יש לי רצון עז להיות זמרת ולחזק את נשות ישראל בשירי קדושה. האם לעשות זאת?
לאחרונה אני נמצאת בצומת דרכים מבחינה מקצועית: יש לי רצון להיות זמרת או משהו שקשור לבמה ואני מאוד מתחבטת בעניין הזה עם עצמי – מצד אחד אני מאוד רוצה את זה, אך מצד שני אני מודעת שכנראה מסתתר כאן גם רצון לכבוד ורצון לזכות באהבת הקהל.
5255
אחרי 30 שנות נישואין חלה הידרדרות בזוגיות שלנו ואני שוקלת להתגרש. מה דעתכם?
אני נמצאת בהתלבטות גדולה מאחר והזוגיות שלי ושל בעלי במשבר. אנו נשואים מזה 30 שנה, לבעלי יש עסקים משגשגים, אך בשנתיים-שלוש האחרונות הכול מתפרק.
5254
יש לנו חמישה ילדים והם סובלים מאוד מהמצב בינינו. אולי במקרה שלנו גירושין הם הפתרון?
אני ואשתי לא מסתדרים והבית שלנו הוא כמו חבית של חומר נפץ, כי מהדבר הכי קטן שקורה כבר מתפוצץ הכל ואנחנו מגיעים למקומות לא טובים בלשון המעטה... יש לנו חמישה ילדים והם סובלים מאוד מהמצב בינינו. אולי במקרה שלנו גירושין הם הפתרון?
5253
השלום בית שלנו מעורער מאוד. איך יוצאים מהסחרחרה הזו?
אתם מכירים אותנו והיינו אצלכם פעמים רבות להתייעצות. כעת שוב התערער המצב של השלום בית, אנחנו רבים על הזמן, ובמקום שבבית תהיה אווירה רגועה ונעימה יש רק מתח, כעס וצעקות אחד על השני. אנחנו מרגישים שנפלנו לסוג של סחרחרה שקשה מאוד לצאת ממנה למרות שאנחנו מאוד רוצים. מה עלינו לעשות כדי לשנות את המצב?
5252
בעלי פתח חנות ולא כל כך הולך לו. האם להמשיך או לסגור?
5251
הרב אמר שאין דבר כזה 'הכאה חינוכית'. ומה פירוש הפסוק "חושך שבטו שונא בנו"?
הרב אמר באחת משיחותיו שכשאבא מרביץ לילדיו הוא לא עושה את זה מחינוך אלא רק פורק עצבים עליהם, ושאין דבר כזה 'הכאה חינוכית'. ומה עם הפסוק: "חושך שבטו שונא בנו, ואוהבו שחרו מוסר"?

« הדף הקודם - 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-20-21-22
23-24-25-26-27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42-43-44-
45
-46-47-48-49-50-51-52-53-54-55-56-57-58-59-60-61-62-63-64-65-66-
67
-68-69-70-71-72-73-74-75-76-77-78-79-80-81-82-83-84-85-86-87-88-
89
-90-91-92-93-94-95-96-97-98-99-100-101-102-103גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'שלח שאלה' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.


170 תגובות

  • 3.
  • מאת: ברסלבר מתחיל
   לכל הצוות שעובדים על האתר, יישר כח גדול על כל העבודה הטובה שאתם עושים, למען זיכוי הרבים. ותודה רבה לשם יתברך ששלח לנו צדיק גדול כזה...
  • 4.
  • מאת: מישהו
   יש איזשהו פיקשוש בשאלות 64 ,65
   אם אפשר לסדר כי כל תשובה של הצדיק חשובה לנו
  • 5.
  • הבעיה תוקנה
   מאת: מערכת האתר
  • 6.
  • ממש תודה רבה לכם!
   מאת: מישהו
  • 7.
  • מאת: מישהו
   זה נפלא העניין של השו"ת
   זה לא להאמין כמה העם זקוק להכוונה ואשרינו שזוכים מהצדיק האמת.
  • 8.
  • אשרכם
   מאת: אלימלך כהן
  • 10.
  • מאת: חן
   באמת אין מילים לתאר את הזכות שזיכיתם אותנו בשו"תים הללו, מפי כ"ק הצדיק. תודה! תודה! תודה!
  • 11.
  • מאת: חני
   למערכת האתר יישר כח גדול
   אין לי מילים להודות
   תודה תמשיכו אתם נותנים לי כח. תודה
  • 13.
  • מאת: מאור
   המכתבים האלה פשוט כמו מים קרים על נפש עייפה..
   תודה!!!
  • 14.
  • מאת: בערל הלוי
   איך מיז מער אויס דריקען איך בין געווען א איד אבער איך האב ניטשט גע לטען איך האב אן גע פאנגען גיין רעדען צים אייבירשטען בין איך אן אנדערע מענטש. ישר כח פאר הצדיק מורא"ש שליט"א פארען מיך מאכען רעדען צים אייבירשטען
  • 16.
  • מאת: שולמית מצגר,מרכז
   המכתבים באמת פתרו לי כל מיני שאלות וגם מאוד חיזקו אותי בהרבה דברים מסוימים שהייתי צריכה חיזוק בהם!
   וכאן המקום להודות לכל האנשים היקרים שזוכים לחזק את עם ישראל ע''י האתר הקדוש הזה!
   ומעל כולם הצדיק העצום הזה שמוציא אותנו משאול תחתית ומתחתיו!!!פשוטו כמשמעו...
   ואני ממש מקנאת בעולם הבא שתקבלו על החסד שאתם עושים איתנו,ועוזרים לצדיק מיבניאל להאיר את אורו החוצה. עלו והצליחו!
  • 17.
  • מאת: יחזקאל בודנער
   רואים ממש בחוש בכל מיני תשובות של האדמו''ר שליט''א איך שהוא רואה כל מיני דברים ברוח קודשו... ומי שקורא טוב מבין לבד מה אני אומר...
  • 18.
  • יפה בתכלית היופי
   מאת: אחד מעם ישראל הקדושים
  • 19.
  • good
   מאת: yoni
  • 20.
  • מאת: חן
   אני חרדית שנים רבות ואעפי"כ השות"ים הללו נופחים בי חיים לחיות ממש, המשיכו בכבודתכם הקדושה ושהקב"ה יאריך ימיו ושנותיו של הצדיק בבריאות וכוח להנהיג את עם ישראל ברחמיו המרובים על הדור.
  • 22.
  • ישר כוח גדול
   מאת: ישר כוח
  • 24.
  • wow
   מאת: duvid
  • 25.
  • מאת: ונצואלה
   האתר פשוט נפלא ומחזק, עכשיו שניסיתי להכנס לשאלה האחרונה, בהכל מופיע אותה שאלה, על הרווק בן 30 אם אפשר לסדר את זה בהקדם, תודה מראש ונצואלה!
  • 26.
  • מאת: חיים טויטו
   הם פשוט מים קרים לנפש עייפה!!!!!
   תודה רבה אשרייכם.
  • 27.
  • מאת: אברהם נחמן
   כל יום אני עובר על השו״ת ..
   מדהים !! מדהים !!! מדהים !!!!
  • 28.
  • שאלות לחיים!!!
   מאת: גיאורה
  • 30.
  • נהיתי מכורה לשו''ת הזה
   מאת: אורטל
  • 32.
  • מאת: לינוי דרעי
   מהשאול. תודה רבה לצדיק הגדול ראש בני ישראל שעוזר לנו בכל מקום שבו אנו נמצאים ומעודד ומחזק אותנו ומשמח אותנו פשוט תודה!
   ותודה לאתר ולצוות הנפלא שזוכים לזכות הרבים בזכותכם יש לנו אור ושמחה בלב!!!!!!!!!!
  • 33.
  • תודה לאתר
   מאת: אדם מהעולם
  • 34.
  • מאת: חסיד נלהב
   ה' הטוב ישלם שכרכם עוד בעולם הזה כי אין לכם מושג איך אתם זוכים להפיץ דיברי מוהראש לרבים ומרימים אותם מהיכן שהם נמצאים . חיזקו ואימצו!
  • 36.
  • אין דברים כאלה
   מאת: אלנתן
  • 38.
  • מאת: מרים
   תודה לצדיק שיושב כל יום לענות על שאלות ולחזק אותנו, וכשם שמאיר את עינינו ומקרב ליבנו לבורא יתברך, כן השם יחזק את ליבו וישלח לו רפואה שלימה בקרוב אמן.
  • 39.
  • מאת: בעילום שם
   זה פשוט נפלא
  • 41.
  • מאת: שרה
   אין מילים בפי על האתר המחזק והנפלא!! השם יברך אותכם בכל הברכות שכתובות בתורה עלו והצליחו!!!!!! תודה רבה לצדיק שלנו מוהרא״ש הקדוש! על הכל!!!! כל הישועות ורפואה שלימה לצדיק!!!!!!
  • 42.
  • מאת: דן
   אנו נמצאים בתוך ים גועש ורועש של עולם הזה ,צרות ייסורים, תאוות מידות רעות , אך כמו בכל ים שיש אי , גם בים הזה ישנו אי של שלווה של שמחה של ברכה שנכנסים אלים ומתחזרים באמונה בשמחה בביטחון , לאי הזה קוראים אתר ברסלב סיטי.
  • 43.
  • יישר כוח הרעיון של השות מדהים אפילו בלי שאכתוב שאלותי שות זה עוינה לי עליהם יהיה ה עמכם!!
   מאת: לינוי
  • 45.
  • תודה לכם
   מאת: גיורא מועלם
  • 48.
  • מאת: מערכת האתר
   כששולחים שאלה אין חיוב לרשום לנו את כתובת הדוא"ל שלך. אך אם לא תרשמי, לא נוכל לשלוח אליך במידה ותהיה תשובה.
   בכל מקרה, במידה ותהיה תשובה תוכלי לצפות בה דרך האתר. בהצלחה!
  • 50.
  • מאת: תאיר
   האם אפשר לפרסם צימרים של חרדים / ברסלבים
   באתר?
   אפילו בלי תמונות רק דברים עיקרים
   זה מאוד יעזור ויקל במקום לחפש שעות בנרות מאנשים מ'ס של אנשים וכ'ו
   ובמיוחד עכשיו בשבת שהמוראש מגיע קשה מאוד למצוא מקום פנוי....
   תודה מראש על הכל. תאיר
  • 51.
  • מאת: איתן
   פעמים הראשונות ששאלתי שאלה לא ענה לי הרב פעמיים שניות ענו יום למחרת ועכשיו לוקח כמה ימים ועוד לא ענה למה זה ככה? גני מאוד מצפה לתשובה מהרב
  • 52.
  • מאת: מערכת האתר
   שלום רב.
   כל השאלות שמגיעות לאתר נשלחות ללשכתו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א.
   הצדיק עונה עליהן לפי ראות עיניו ולפי מיסת הפנאי. בהצלחה.
  • 54.
  • מאת: ברסלבית לחוצה מאוד
   אני לא מצליחה לשלוח שאלות בלי אימל כתוב לי כי חובה לציין אימל ואיני מעונינת בכך אבל אני צריכה לשלוח שאלות לצדיק בדחיפות
  • 56.
  • מאת: מערכת האתר
   תפני אלינו באימייל של מערכת האתר info@breslevcity.co.il ונראה כיצד לעזור לך
  • 57.
  • מאת: סיטבנית
   איך שיש לו זמן לכל אחד ואחת מעם ישראל בסבלנות אין קץ,בשמחה, ובמאור פנים. אשרינו שזכינו להיות מקורבים לאורו הגדול של רבי נחמן ושל רבי אליעזר שליט''א שנזכה כולנו בעז''ה כל חיינו להיות מקושרים אליו בזה ובבא!! אכי''ר
  • 58.
  • מאת: ירין כרדי
   רק הצדיק הגיע לארץ וכבר יש לו זמן לענות גם לשו''ת!!! פששש ועם כל זאת שהוא מאוד חלש....
   שרק ה' יתן לו כח אמן
  • 59.
  • מאת: טלאל
   שה' ישמור לנו את מוהרא"ש הקדוש!
   איזה מסירות נפש הוא לא מרגיש טוב ועונה לכולם ועוד בפרטיות.
   שה' 'שמור אותו שיהיה בראי אמןןן.!!!
  • 60.
  • מאת: דודו חליוה
   כל המילים שבעולם לא יוכלו לתאר בפניכם מה שעושה האתר הזה בשבינלנו!!!
   מה שנישאר לומר הוא רק תודה אחת ענקית גדולה גדולה
   ולברככם שתצליחו בכל ,ושהשם יחזיר לכם בכפל כפליים ושישמח אותכם כמו שאתם משמחים את כל עמ''י אמן
   באהבה גדולה ובהערכה עצומה המשיכו כך דודו
  • 61.
  • מאת: דן
   ראשית , תדעו לכם שאתם מקדשי שמיים ברבים , האתר הזה ממש מחייה מתים כפשוטו.
   האם תוכלו לעשות באתר היקר מפתח העיניינים שיהיה ניתן למצוא שאלה מסויימת לפי שמו של השואל, אני למשל רוצה ללקט את כל השאלות ששאלתי ולחפש את השאלות המופיעות תחת השם שלי דן.
   אודה לכם על תשובתכם.
  • 62.
  • מאת: ליאור טל
   רוב תודות על השו"ת המדהים הזה!! ישלם הקב"ה שכרכם ותבורכו מהשמים
   האים ניתן להסיף מסכנות ותשובות לחיים ע"פ שו"ת זה או שהצדיק עונה לפי שורש הנשמה?
  • 63.
  • מאת: אברהם שרעבי
   תודה רבה לאתר המחזק והנפלא,אני ממש חי מהתשובות האלו.
   האם אפשר להוסיף עוד תשובות כי הרבה זמן השו"ת לא התעדכן.
  • 64.
  • מאת: נחמן
   האם לא מוסיפים שות בחג? שלחתי שאילה כבר לפני כמה ימים ולא קיבלתי תשובה
  • 65.
  • מאת: יצחק
   כבר לפני החג ועדיין לא קיבלתי תשובה מה שפעמים קודמות קיבלתי תשובה תוך יום?
  • 66.
  • מאת: יובל
   האתר הזה מדהים!
  • 69.
  • מאת: רון יצחק
   אני צריכים עוד תשובות, נא לבקש מהצדיק שיכתוב עוד
  • 70.
  • למה לא מניחים עוד שו"ת
   מאת: טויבא
  • 71.
  • זה דבר נפלא השו"ת הזה
   מאת: יוחנן
  • 73.
  • זה מדהים שכל אחד יכול למצוא מקום שיענה לספקותיו ושאלותיו ישר כוח גדול לצדיק שמוצא זמן כל אחד ועונה ב
   מאת: מתפעלת
  • 76.
  • מאת: כינרת
   אני רוצה לומר תודה רבה מכל הלב למוהרא"ש הצדיק שעוזר לנו כל כך עם התשובות שלו והמכתבים היומיים שלו ובעזרתם הוא מרגיע ומחזק את כולנו!!! תודה רבה ה' ייתן לו הרבה בריאות ואריכות ימים אמן!!!!
  • 77.
  • מאת: לאתר שלום
   ביום שני שלחתי שאלה בשם שרה .א. ולא קיבלתי תשובה אפשר לבדוק לי את זה ולהחזיר תשובה?
  • 78.
  • מאת: מאי הודיה
   אתמול [יום רביעי כ"א כסליו] בלילה שלחתי שאלה לכ"ק אדמו"ר שליט"א לגבי הסרטת ריקודים של בנות והחשש שבנים יראו זאת... התשובה של הצדיק חשובה לי במיוחד אשמח אם תוכלו לזרז את הגעתה אל הצדיק ותשובתו ככל האפשר!
   המסיבה שלגביה כתוב בשאלה תהיה אי"ה במוצ"ש הקרוב לפיכך חשובה לי התשובה של הצדיק מאוד! תודה רבה.
  • 79.
  • מאת: מאי הודיה
   תודה רבה על שמיהרתם לפרסם את בקשתי אך היתי שמחה לדעת אם תוכלו לזרז את תשובתו של הצדיק
  • 80.
  • מאת: ליבי
   שלחתי שאלה כבר כמה פעמים למה לא עונים לי??????
  • 81.
  • מאת: אברהם
   מה קרה עם התוספתא יומית זהו עבירה גדולה שהפסיקו את זה
  • 82.
  • מאת: מאיר
   מה קרה עם התןספתא יומית
  • 84.
  • מאת: שי
   אשריכם ישראל על האתר הקדוש הזה להבדיל מכל הטומאה באתר זה נמצאת הקדושה תודה רבה לכם על האתר !!!
  • 85.
  • מאת: רז אריאל
   תודה רבה לכל צוות האתר על ההשקעה שלכם בנו ועל הקישור שלכם אותנו עם הצדיק ישר כוחכם תזכו לאורך ימים ושנים בבריאות רבה והרבה שמחה וה' ישלם לכם כפועליכם ותודה רבה לגדול דורנו הצדיק המוהרא"ש שיאריך ימים ושנים עם המון בריאות שמחה והצלחה בכל מעשי ידיו
  • 86.
  • מאת: מאיר
   בס"ד
   בשאלה מס' 1726 בכותרת חסרה המילה לחו"ל
   תזכו למצוות אשריכם !
  • 88.
  • מאת: חיים
   הסרט מפורים זה לא משנת תשס"ח אני מכיר הרבה אברכים ובחורים שעדיין לא חלמו להתקרב בתשס"ח תודה רבה
  • 89.
  • אין דברים כאלה
   מאת: שלומי
  • 91.
  • כל הכבוד
   מאת: אביאל
  • 92.
  • אן תגובות כאלה
   מאת: אביגיל
  • 93.
  • אן תגובות כאלה
   מאת: אביגיל
  • 95.
  • תלחץ על התמונה שם התשובה
   מאת: א
  • 96.
  • עבודה יפה
   מאת: יחיאל לודמיר
  • 98.
  • מאת: מרים
   מוהר"אש היה רוצה לענות לכולם מיד אך, עדיין יש למוהרא"ש מעל ומעבר לעשות, יש לו חיים משפחה. זה לא שמוהרא"ש יושב ומה שיש לו לעשות בחיים זה רק לענות תשובות,
   למרות שמוהרא"ש ממש עוזר לכל אחד כפי צורכו ממש במסירות נפש ולכן אחרי שראיתי את התגובות הלחוצות והמזרזות הייתי חייבת להגיב!
   יישר כוח למורנו כ"ק מוהרא"ש שליט"א ה' ייתן לו כוח וברכה בכל מעשה ידיו
   ותודה ענקית לכל צוות האתר שמשקיעים את כל נפשם ..מרגישים בזה!
  • 99.
  • יש צדק בדבריה
   מאת: י.צ.
  • 107.
  • מאת: יואל
   אולי יכולים בבקשה לשלוח השו"ת באימייל למנויים, או להעלות השו"ת בקובץ pdf, וכדו'? תודה
  • 108.
  • מאת: שמחה
   כל יום אני מחכה לחזור מהעבודה ולקרוא את התשובות שהצדיק מיבניאל עונה לכל שואל בכל תחום. לומדים משם את הלכה, מנהגים, מוסר. זה חיזוק גדול ליום חדש.
   תודה רבה על כל זה מוהראש הקדוש.
  • 110.
  • מדהים על כמה שאלות הצדיק עונה ומתייחס לכל שאלה ברצינות ובעמקות , ישר כוח!!
   מאת: חנה
  • 112.
  • מאת: פייגי
   תודה רבה למוהראש על הכל שהקב"ה ישלח רפואה שלימה לצדיק וישלח לו אריכות ימים
  • 126.
  • מאת: .
   ישנה בעיה בטעינת האתר , לא ניתן להפעילו ממכשיר סלולארי או ממחשבים ניידים ואייפדים רק ממחשב נייח.
  • 135.
  • דווקא אצלינו עובד מעולה
   מאת: גיל
  • 136.
  • מדהים
   מאת: ישראל
  • 137.
  • איזה שו''ת מחזק
   מאת: משה
  • 138.
  • מחיה מתים
   מאת: שלומי
  • 139.
  • אפילו חסידי גור מתחזקים
   מאת: מרדכי
  • 140.
  • כל תשובה בדיוק קולעת
   מאת: יעקב
  • 141.
  • תודה תודה תודה
   מאת: עם ישראל
  • 142.
  • אין על אתר ברסלב סיטי
   מאת: אליהו
  • 143.
  • אמחיה מחזק מאד מאד תודה מכל הלב
   מאת: יצחק אהרן משה דוד אלבוים
  • 150.
  • למערכת האתר אנא שלחו לי תגובה בקשר שלאלתי אם מוהרא''ש הקדוש יענה לי או לא
   מאת: שמעון אליהו
  • 151.
  • למערכת האתר אנא שלחו לי תגובה בקשר שלאלתי אם מוהרא''ש הקדוש יענה לי או לא
   מאת: שמעון אליהו
  • 152.
  • מאת: משה
   ברצוני לדעת כמה ימים [זמן] לוקח מאז ששולחים שאלה לצדיק ועד שרואים את זה באתר שלכם בתודה משה
  • 153.
  • מאת: מערכת האתר
   שלום רב.
   קיבלנו את שאלתך.
   כל השאלות שמגיעות לאתר נשלחות ללשכתו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א.
   הצדיק עונה עליהן לפי ראות עיניו ולפי מיסת הפנאי.
   בהצלחה
  • 154.
  • אפילו חסידי סקווריא מתחזקים אבל בלי שיראו אותם ח''ו
   מאת: משה יהשוע
  • 156.
  • תודה רבה מחזק ומחיה
   מאת: יוסלה
  • 157.
  • אמחיה אגירוסע יישר כח אויף די שיינע תשובות
   מאת: יולי לוי
  • 158.
  • מאת: למערכת האתר דחוף
   ברצוני לדעת האם יש שאלות מסוימות שהצדיק שליט''א לא עונה עליהם.
  • 161.
  • מאת: מערכת האתר
   שלום רב.
   כל השאלות שמגיעות לאתר נשלחות ללשכתו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א.
   הצדיק עונה עליהן לפי ראות עיניו ולפי מיסת הפנאי. בהצלחה.
  • 164.
  • איזה שו''ת תותח
   מאת: יצחק
  • 165.
  • אגירוסע יישר כח דתשובות איז זייער מחזק
   מאת: חיים מרדכי רוזנבוים
  • 166.
  • איזה דבר מטורף זה צדיק הדור עונה ישירות תשובות תודה
   מאת: יענקלה
  • 167.
  • מאת: שירן
   ב"ה שלום לכבוד המוהרו"ש, המכתב הזה הוא אינו מכתב שאלה אלא מכתב תודה,תודה לצדיק שמפנה זמן מכל טרדותיו ויושב להשיב לכל שאלותינו ולכל צרותינו- עם ישראל בסבלנות,כובד ראש ברצינות ובאריכות,הנתינה שלכם היא ללא תנאים,ללא רצון לקחת אלא רק לעזור ועל כך אני מודה מקרב לב,לפעמים צריך לעצור לרגע ולברך על הזכות שניתנה לנו להיות בקרבת הצדיק שהוא אחד ומיוחד באהבה שלו לעם ישראל,שבכל שאלה ובעיה ניתן לפנות אליו והוא משיב לנו במאור פנים,שהקדוש ברוך הוא ייתן לכם בריאות איתנה,וכמו שהצדיק שלנו עונה לכל בעיה ושאלה שהקדוש ברוך הוא יענה כל תפילותך ובקשותייך,שיהיה לכם נחת מכל יוצאי חלצייך ושבעזרת השם שנהנה מהזכות להיות קרובים לצדיק עוד שנים טובות וארוכות,תודה.
  • 168.
  • מאת: מימוני
   תודה לצוות האתר על התמונות הכתיבה והסדר שבאתר פשוט מדהים תודה רבה
  • 170.
  • מדהים
   מאת: פייגי מימוני
  • 171.
  • מאת: פייגי מימוני
   אין פשוט העריכה והכתיבה מדהימה ומחזקת ממש אין כמו מוהראש בעולם ה' יעריך לו חיים בריאים
  • 172.
  • מאת: א,ש, זילבר
   יחי אדונינו מורינו ןרבינן
  • 174.
  • השו''ת של הברסלבים מיבנאל עיר ברסלב
   מאת: עילום שם
  • 175.
  • ואו באוינה השו''ת הזה תותח תותח
   מאת: חייםםםםם
  • 176.
  • וואלה אחי אין על זה זה תותח
   מאת: מנחם
  • 177.
  • בתור ראש ממשלה אין על הדבר הזה הברסלובים הגדולים
   מאת: ביבי נתניהו
  • 178.
  • מה ראש הממשלה מסתכל באתר ואו
   מאת: אלי
  • 179.
  • תודה רבה לאדמו''ר שליט''א שמקדיש מזמנו היקר
   מאת: אלי ישי
  • 180.
  • משנכנס אדר מרבים בשו''ת ברסלב אשריכם
   מאת: אבי יא אדר א'
  • 181.
  • באמת זה מה שמחזיק אותי העולם הזה תודה
   מאת: כנרת
  • 182.
  • תודה למוהרא''ש מברסלב שמחזק אותנו ומעודד אותנו
   מאת: דודי
  • 183.
  • תודה כיצד אני מקבל את סדרת שו''ת ברסלב
   מאת: רפי
  • 184.
  • אפילו חסידי סאטמאר מתחזקים
   מאת: יענקלה
  • 185.
  • אפילו חסידי בעלזא נהנים
   מאת: ]]]]]]]]]]]]]]]]]]]
  • 186.
  • אפילו חסידי ויזניץ מתחזקים
   מאת: /////////////////////
  • 187.
  • כולם עם השו''ת הזה הוא תותח אין עליו תודה תודה תודה
   מאת: יוססססס
  • 188.
  • אפילו ציונים מתחזקים
   מאת: ------------------------------
  • 189.
  • מאת: 00000000000000000000
   יכול להיות שמשהו סתם התלוצץ, לא?
  • 190.
  • מאת: אברהם
   איו בכול העולם דבר שכזה חוכמת אלוקים ברוך ה זכינו להיות מקורבים לרבינו דרך הצדיק מיבנאל שהוא נותן את האמת של רבינו בשלמות
  • 191.
  • ואו ואו ואו ואו תודה רבה זה מחזק נורא
   מאת: חיימקה
  • 194.
  • מאת: שמואל
   בקרוב יוצא לאור שו''ת ברסלב חלק א והפעם זה יהיה ספרים יותר קטנים והפעם ימכרו את הספרים אך ורק בברסלב סנטר ביבניאל רחוב הגורן 9 יבנאל על הכביש הראשי וגם זה יהיה בעזה''י במחיר שאסור לפרסם וע''י זה כל עם ישראל יכירו את השו''ת הנהדר הזה הנקרא שו''ת ברסלב חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.........
  • 195.
  • שו''ת ברסלב במחיר שאסור לפרסם בואינה זה מגניב
   מאת: שימי
  • 198.
  • ב' באייר תשע'ד תודה לצדיק מכל הלב
   מאת: יהושע
  • 199.
  • מאת: אנונימית
   אני רק מבקשת ומתחננת אליכם שקוראים את השו״ת של הרב בתחנונים מעומק הלב - אנא! מתחננת- אנא- אל תפסיקו להתפלל מעומק עומק עומק הלב וההוויה של עצמותיכם- על הרב המתוק שלנו הזה.. שכל כך אוהב אותנו...ושנים מוסר את נפשו על אהבת ישראל!!! אנא מכל אחד ואחת ובמיוחד תינוקות של בית רבן! אל תתמנו ראש בצלחת עכשיו תכוונו את ליבכם ותודעתכם לעתיק יומין- הוא בורא עולם נסתר מכל חי- ותלחשו באוזנו מעומק המהות שלכם - על רפואת הרב התחזקותו ושיוסיפו לו שנים טובות וארוכות שימשיך להנהיג את צאן השם ( אליעזר שלמה שיחיה בן מלכה) כי הרב צעיר ( מה זה היום 73 ?זה רק אמצע החיים!!!! כי תוחלת החיים עלתה ל 93 לפחות ולא לבקש רק עליו בשום פנים ואופן - אל תמיד להגיד בתוך עם ישראל! שיאריכו ימים כל זיקני ישראל!!! משהו כזה... ולפני התפילה לעשות תשובה קטנה לקבל לעתיד- אפשר לשים מטבע לצדקה! אני ממש מתחננת לפרסם את זה - כי אני אוהבת את הרב - וזה המינימום של המינימום שאפשר לבקש! ולרב אהובנו מחמד עיננו יש עוד הרבה ספרים ועבודה! יחד עם כלל זיקני ישראל לאריכות ימים שנים טובות הוספת ימים ושנים לכל היהודים והיהודיות מעל גיל 70 מתוך בריאות!!! וה׳ לא מואס תפילת רבים!!!!
  • 201.
  • מאת: מאת רחלי
   כל פעם שאני קוראת בשאלות ותשובות נכנסת בי שמחה עצומה זה מאוד מחזק אותי ומלמד אותי דברים נפלאים שהשם יתברך יחזק וישמח את הצדיק
  • 203.
  • מה קרה למה לא מתחדש כל יום השו''ת האם זה רק אצלי תודה אשמח לתשובה
   מאת: למערכת האתר שלום וברכה
  • 204.
  • מוהרא''ש הצדיק רבינו של הדור הזה תודה רבה לך
   מאת: רחל קורץ
  • 209.
  • על רבי שמעון נאמר טיהר את עיר טבריה ועל מוהרא''ש נאמר טיהר את עיר יבנאל
   מאת: נחמן
  • 210.
  • תודה לכ''ק אדמו''ר מוהרא''ש שליט''א מיבנאל
   מאת: אליעזר שלמה
  • 211.
  • תודה אנו מחכים כל יום שהשו''ת יתחדש א ש ר י כ ם
   מאת: שלומי
  • 212.
  • מאת: לגברת האנונימית
   מוהרא''ש הקדוש חי כל רגע ושני בנס שאי אפשר לתאר ולשער אז תתפללי לרפואתו ושיאריך ימים אמן במקום להיות כזאת דרמטית בלי קשר לכלום אקווה שתביני.
  • 215.
  • מאת: אנונימית
   תקשיב יש שתי אופציות 1. או שאתה לא יודע לקרוא 2. או שאתה קורא הפוך וזה כנראה מבלבל אותך והמבין יבין!!!!!!!!!!!!!!!
  • 216.
  • מאת: לתגובה מספר 215
   ואו פתאום את נשמעת לא כל כך רגישה מה קרה מעניין והמבין יבין.
  • 217.
  • אשרינו שזכינו להתוודע מצדיק הדור כ''ק מוהרא''ש שליט''א
   מאת: ישראל טרייסמן יא' סיון תשע
  • 218.
  • אין מילים בפינו אלא רק להודות למוהרא''ש הקדוש על השו''ת
   מאת: כלל ישראל
  • 219.
  • מאת: ניר גור
   אני מוכרח לומר לכם שהיום יד' בסיון זכיתי להכיר את האתר שלכם אחרי שאחד המפיצים שלכם חילק לי חוברת נפלאה בשם יש תקווה וזה נורא חיזק אותי תודה רבה אין מילים בפי להודות
  • 223.
  • מאת: נחמן נתן
   קודם כל תודה רבה לאתר ברסלב סיטי שהביא כמה מזמורי תהלים אנו מבקשים מהציבור הקדוש לומר את תהלים יום חמישי שביום הזה נחטפו הנערים יהי רצון מלפניך בורא עולם שתחזיר לנו את הנערים בריאים ושלמים גלעד בן בת גלים [שעאר] יעקב נפתלי בן רחל [פרנקל] אייל בן איריס [יפרח]
  • 224.
  • מאת: אורן
   תודה רבה לאתר הנפלא
  • 225.
  • וואלה באמת השו''ת הזה מענין
   מאת: רפי
  • 226.
  • שרעק זיך נישט דער אייבישטער איז מיט דיר
   מאת: יואל
  • 227.
  • וואלה זה פשוט שו''ת מטורף אשריכם
   מאת: גיא
  • 228.
  • צדיק הדור כ''ק מרן עט''ר מוהרא''ש שליט''א
   מאת: ירוחם
  • 229.
  • מאת: עם ישראל
   אין לי מילים להודות לאתר הקדוש והנפלא הזה כל יום יש שו''ת מחזק כל יום יש מכתב וכו' וכו' א ש ר י נ ו ש ז כ י נ ו
  • 230.
  • תודה רבה לכם
   מאת: סיסי
  • 231.
  • מאת: עדנה
   תודה רבה רבה לכבוד הרב הקדוש שהכל לשם מצווה עושה
   ורק דואג ליתומים ולכל עם ישראל, אשתדל לאמץ את מה שרשמת גם בעניין השמחה , נטילתידיים אני עושה קבוע וגם ברכת המזון, אבל אשתדל עם כל בעיות כספים, להיות צרק בשמחה , מצווה גדולה להיות בשמחה, תודה הכל מה' תודה לכבוד הרב
  • 232.
  • מאת: אברהם נחמן
   למה הפסיקו להוציא ספרי "שו"ת בחסידות ברסלב" צמאים לזה כמו למים ...
  • 233.
  • מאת: כנרת
   תודה על כל התשובות לשאלות. באמת שאתה עוזר לי מאוד!
  • 234.
  • מאת: איתן
   לא הפסיקו להוציא את הספרים,
   הגיעו כבר לחלק יז ואפשר לקנות את זה בברסלב סנטר יבנאל 046650050
  • 236.
  • זה החיים שלנו..פשותו כמשמעו.
   מאת: סאסיה
  • 237.
  • מאת: דקלה
   תודה על התשובה המדהימה שקיבלתי, כמה קדושה וחכמה, הוא עזר לי להסתכל על זה מזווית אחרת לגמרי ממה שחשבתי (וחשבתי על זה המון..) אני אסירת תודה!!! ה' יצליח דרככם תמיד להמשיך ולזכות את הרבים יישר כח!!
  • 238.
  • מאת: שמואל
   כאלה תשובות אני בטוח שדורנו קיבל מתנה גנוזה מששת ימי בראשית את צדקת הצדיק אמת מוהר''ש רק שהקדב''ה ישמור וינצור אותו והרבנית שיריכו ימים ושנים ויוליכו אותנו לקראת משיח צדקנו
  • 239.
  • ש ו '' ת ב ר ס ל ב א ש ר י כ ם
   מאת: שמעון
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : מדרשיה לבנות : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : הדף היומי : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup