ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - באיזה ספר כדאי ללמוד כדי לדעת את ההלכות לפי האשכנזים והנהגות החסידים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
באיזה ספר כדאי ללמוד כדי לדעת את ההלכות לפי האשכנזים והנהגות החסידים?

שו''ת ברסלב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

שלום. רציתי לדעת באיזה ספר הלכה כדאי ללמוד כדי לדעת את ההלכות לפי האשכנזים והנהגות החסידים?

תשובה:

ראשית, צריך לדעת שספר ההלכה שהתקבל בכל תפוצות ישראל הן אשכנזים והן הספרדים והן החסידים הוא "השלחן ערוך", שבו נמצאים כל המנהגים והוא הספר העיקרי להלכות, ובפרט באורח חיים שהוא ההלכות שאדם צריך לדעת בכל ארחות חייו מהקימה בבוקר עד שכבו לישון, והלכות שבת ויו"ט והמועדים.

והספר שהוא על השלחן ערוך בביאור כל השיטות והמנהגים הוא ספר "משנה ברורה", להגאון רבי ישראל מאיר הכהן מראדין, שמי שלומד זאת יש לו בקיאות גדולה בהלכה ובמנהגי ישראל, ומלבד זאת טוב ללמוד בספר "פסקי תשובות" להרב שמחה ב"צ רבינוביץ שליט"א, שהוא הולך על דברי המשנה ברורה ובו מבאר את כל השאלות האקטואליות וכן מביא את מנהגי האשכנזים והחסידים.

וכן יש ספר נפלא "נטעי גבריאל", להרב גבריאל צינער שליט"א, שהוא מביא הרבה הלכות ומנהגי החסידים, אמנם העיון בספר זה הוא אחרי שלומדים את היסודות דהיינו השו"ע עם המשנה ברורה, וכנ"ל.


---

התשובה נמסרה על ידי הרה"ג ר' גד סולומון שליט"א - מורה צדק בבית ההוראה "היכל הקודש" חסידי ברסלב יבנאל

גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?
מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם וציינו "עבור שו"ת בהלכה".

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup