ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם מותר לדוג דגים לשם הנאה ואחר כך להחזירם למים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם מותר לדוג דגים לשם הנאה ואחר כך להחזירם למים?

שו''ת ברסלב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

האם מותר לדוג דגים לשם הנאה ואחר כך להחזירם למים?

תשובה:

בבראשית פרק ט' פסוקים ב'-ג' נאמר "ובכל דגי הים בידכם ניתנו כל רמש אשר הוא חי לכם יהיה לאכלה". מכאן לומדים שכל מה שברא הקדוש ברוך הוא בעולמו ברא על מנת לשרת את האדם, ומודגש כאן "לאכלה", שה' נתן לנו את כל רמש אשר הוא חי דוקא כדי לאכלה.
 
ולכן מותר לדוג דגים רק לצורך אכילה, אחרת יש בזה משום צער בעלי חיים, כי הדגים נפצעים בפיהם מהחכה או אפילו ברשת אם הדגים שוהים זמן מועט מחוץ למים כבר אין להם תקנה גם אם מחזירים אותם למים, והם מתים.

מכל מקום, אם רק תופס אותם בכלי ואחר כך מחזירם למים ללא שנגרם להם כל נזק או צער יש להקל. וכל שכן שיש להקל לתפוס דגים אם צריך אותם לנוי כגון לגדלם באקווריום או לצורך רפואה וכדו', זה נחשב לצורך ומותר. וכן לצוד או להרוג כדי למנוע סכנה מותר.


---
 

התשובה נמסרה על ידי הרה"ג ר' יעקב ועקנין שליט"א - מורה צדק בבית ההוראה "היכל הקודש" חסידי ברסלב יבנאל

גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup