ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם מותר לזרוק את שאריות הלחם מהסעודה לפח האשפה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם מותר לזרוק את שאריות הלחם מהסעודה לפח האשפה?

שו''ת ברסלב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

ברצוני לדעת בבקשה: מה צריכים לעשות עם שאריות הלחם מהסעודה, האם מותר לזורקן לאשפה? למיטב ידיעתי יש עם זה בעיה. אשמח לשמוע תשובה. תודה.

תשובה:

אם נשארו על השולחן שאריות של לחם והם פירורים שאין בהם שיעור כזית (כ-30 גרם), מותר לאבדם שלא בדרך בזיון אולם דבר זה קשה לעניות, ולכן יזהר שלא להשימם במים או בכיור. אמנם יכול להניחם בשקית או בתוך מפת ניילון ולזורקן לאשפה, (והוא הדין לגבי מיני מזונות). וטוב להניח צלחת נפרדת על השלחן לשים שם את כל הלחם שנותר.

 וכשיש על השלחן שאריות של לחם בשיעור כזית או יותר, אסור לזורקן לאשפה כמות שהם, אלא אם כן העלו עובש או נמאסו מהמאכלים.

 ואם אין לו צורך בשאריות שיש בהם כזית, מותר להניחם בתוך שקית ניילון או נייר ולזורקן לאשפה בדרך כבוד. 

---

מקורות: 
גמרא ברכות (נב (:וחולין (קה:), ע"ש במעשה, זוהר הקדוש פרשת פנחם, (דף רמ"ד), שולחן ערוך (סימן ק"פ סעיפים ג' ד'), ובמשנה ברורה (שם), ספר וזאת הברכה (עמ' 18), ספר עץ השדה (סימן י"ט הערה ז'), בית ברוך על החיי"א (כלל מ"ה סקכ"ב). פסקי תשובות (ח"ב עמ' תקס"ג).

התשובה נמסרה על ידי הרה"ג ר' גד סולומון שליט"א - מורה צדק בבית ההוראה "היכל הקודש" חסידי ברסלב יבנאל

גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup