ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מתי נוכל לקנות ירקות ופירות ללא חשש שמיטה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מתי נוכל לקנות ירקות ופירות ללא חשש שמיטה?

שאל את הרב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

מתי נוכל לקנות ירקות ופירות ללא חשש שמיטה?

תשובה:

שנת השמיטה תשע"ה הסתיימה והנה לפניכם רשימה חלקית שניתן לרכשה מכל המקומות  ללא חשש שמיטה: אך לא לשכוח לעשר או לקנות ממקומות בעלי תעודת כשרות

הירקות שאין בהם בעיה: מלפפונים, אננס, ארטישוק, במיה, בננה, בצל ירוק, חציל, חסה, כוסברה ,סלק אדום, פטרוזיליה, פטריות, צנון, צנונית ,קולורבי, קישוא, שומר, שמיר, פסיפלורה, שעועית בתרמיל. 

ומחנוכה תשע"ו יהיו מותרים גם: בטטה, גמבה, אפונה בתרמיל, חזרת, כרוב אדום כרוב לבן, כרובית, כרפס, כרתי, פלפל, מילון, נענע, עגבניה, (רובם מתורכיה) תות שדה, תירס.

זהירות: ישנם מעל ארבעים חברות של גידולים "ללא תולעים" ולאחרונה צצו חברות, ולא כולם ברמה גבוהה של נקיות מתולעים, הקפידו לקנות רק מחברות מפורסמות עם הכשרים של בדצי"ם מפורסמים, מכון למצוות התלויות בארץ של הרב שניאור רווח שליטא, הרב אפרתי שליטא, ולבדוק אם כתוב "מומלץ לבדוק" או "ראוי לבדוק" או "חובה לבדוק" (ב"חובה לבדוק"- זה מגלה שבבדיקה המדגמית נמצאו תולעים יותר מהנורמה).

פירות: בפירות ישנם עוד חודשים רבים בהם יש להקפיד על כשרות שמיטה כיוון שבפירות הולכים אחרי חנטה וכל הפירות חנטו בשנת שמיטה, (בבננה אין בעיה).

.

התשובה נמסרה ע"י הרה"ג ר' יעקב עמרם ועקנין, מורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב ביבנאל.


גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup