ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם מותר לי לשחק עם ילדי את משחק המונופול בשבת?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם מותר לי לשחק עם ילדי את משחק המונופול בשבת?

שאל את הרב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

האם מותר לי לשחק עם ילדי את משחק המונופול בשבת?

תשובה:

ראשית: כל משחק שרגילים למנות בו נקודות הזוכים או המפסידים ורגילים לרשום את מספרי הנקודות של המשתתפים - אסור לשחק בו, גזירה שמא יבוא לידי כתיבה. 

אך משחק מונופול חינוכי כגון מונופול מצוות שאין חשש כתיבה מותר, אך במשחקי מונופול שמשחקים עם כסף ויש בו משא ומתן של רכישת נדל"ן ועסקים, ראוי וטוב להימנע שאע"פ שבכסף מדומה אין לאסור, יש בו משום הסחת דעת מקדושת השבת, וראוי לחנך בניו ובנותיו להרגיש את נועם קדושת השבת, ולא לאבדה בהבל וריק.

לסיכום: מותר לשחק במשחק מונופול בשבת אך ראוי להימנע ממשחק המשולב בכסף, שיש בו משא ומתן .וטוב שההורים ינווטו את הילדים למשחקים חינוכיים כגון טריוויה של מצוות וכדו'.

(מקורות: שש"כ, השבת והלכותיה).

 

התשובה נמסרה ע"י הרה"ג ר' יעקב עמרם ועקנין, מורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב ביבנאל.


גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup