ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם יש בעיה ללבוש גרביונים עם דוגמאות של פסים או צורות מעוינים וכדו' בצבעים שונים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם יש בעיה ללבוש גרביונים עם דוגמאות של פסים או צורות מעוינים וכדו' בצבעים שונים?

שאל את הרב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

האם יש בעיה לאשה ללבוש גרביונים עם דוגמאות של פסים או צורות מעוינים וכדו' בצבעים שונים?

תשובה:

בכנס צניעות שערך הגר"י זלברשטיין הורה שצניעות היא ללכת באופן שלא ירגישו בה, וביגוד צנוע הוא לבוש פשוט ולא בולט ולא הדוק ולא צבעוני מדי, ולכן אסור ללכת עם גרביים הנושאים עיטורים וקישוטים שכל מטרתם היא למשוך את עיני הרואה. 

ובת ישראל צריכה להיות יפה בעיני ה' וללכת רק עם גרביים פשוטים ולא בצבע אחיד שחור או חום שאין הבשר נראה מתחתיהן (40 דנייר לפחות) וללא שום קישוט, שמטרתו למשוך ולהכשיל אנשים שישבו מולה, והזוכה ללכת בצניעות  שכרה רב בעולם הזה ולעולם הבא. 

כמו שאמר דוד המלך עליו השלום כל כבודה בת מלך פנימה...".

 

התשובה נמסרה ע"י הרה"ג ר' יעקב עמרם ועקנין, מורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב ביבנאל.


גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup