ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - חם לכם.. שיא הקיץ.. אבל.. יש מישהו שקר לו, מה עושים עם המזגן למי שומעים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
חם לכם.. שיא הקיץ.. אבל.. יש מישהו שקר לו, מה עושים עם המזגן למי שומעים?

שאל את הרב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

חם לכם.. שיא הקיץ.. אבל.. יש מישהו שקר לו, מה עושים עם המזגן למי שומעים?

תשובה:

בקיץ שחם מאוד אפילו אחד יכול לעכב, כל זה בתנאי שרוב האנשים מדליקים מזגן במצב כזה, (ומי שלא מרגיש טוב כגון שמצונן אינו יכול לעכב אלא אם כן כולם מסכימים). 

בחורף אחד שקר לו יכול לדרוש חימום גם אם אחרים מתנגדים, כל הנ"ל זה במצב שגרתי, אך אם בקיץ השתנה המזג אויר ונהיה קר מאוד, או בחורף נהיה חם מאוד, יכולים לעכב בעד היחיד.


התשובה נמסרה ע"י הרה"ג ר' יעקב עמרם ועקנין, מורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב ביבנאל.

גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?


שאלות שאולי פספסתם:הגיע לרשותי מטבע מזוייף, האם מותר להעביר לאחר? או שאני צריך להשמידו? האם לשחרר חתול ברחוב זה צער בעלי חיים? האם מותר להתקלח, לגזוז צפרניים ולהסתפר בלילה או אחרי חצות?
[וישנם דעות המקילים לטבול אפילו במים חמים וכן העלה  מהר"י עייש  שלא אסרו חכמים כשמתכווין לשם טבילה, וכן דעת הקרבן נתנאל והנודע ביהודה שכל איסור מים חמים בשבת זה רק ע"י רחיצה אך טבילה מותרת אפילו במים חמים].
לסיכום: הטוב ביותר שתטבול במקווה קרה ולא חמה,ואם קשה יש להקל במקווה פושרת אך לא במים חמים,
[אך  ישנם פוסקים כנ"ל המקילים לטבול בשבת  במקווה שמימיה חמים)


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup