ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מצאתי דם בביצה מה עושים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מצאתי דם בביצה מה עושים?

שאל את הרב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

שלום לרב, רציתי לשאול אם יש בביצה דם האם צריך לזרוק את כל הביצה? או שאפשר להסיר את החלק עם הדם ולהשתמש בה, והאם זה אותו דבר בביצה מבושלת?

תשובה:

אם הדם נמצא בחלמון הביצה (הצהוב), חוששים לתחילת ריקום אפרוח וזורקים את הביצה, אך אם הדם נמצא בחלבון (הלבן), יוציא את הדם ומותר להשתמש בכל הביצה. 

בביצה מבושלת רק אם זיהה דם ינהג כמו שאמרנו, שבחלמון יזרוק את הביצה. 

אך היום שרוב הביצים הם ביצים של תנובה לא חוששים כל כך בביצים מבושלים או חביתה, כיוון שכל הבצים של תנובה הם מנקבות ללא תרנגול זכר, אך אם מוצא בחלמון יזרוק כנ"ל.


התשובה נמסרה ע"י הרה"ג ר' יעקב עמרם ועקנין, מורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב ביבנאל.

גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?


שאלות שאולי פספסתם:האם יש מקור לכך שאסור לשבת בפינת השולחן? האם מותר לגמוע ביצה חיה? האם להוציא בגד מתוך ערימת בגדים בשבת זה נקרא בורר?
[וישנם דעות המקילים לטבול אפילו במים חמים וכן העלה  מהר"י עייש  שלא אסרו חכמים כשמתכווין לשם טבילה, וכן דעת הקרבן נתנאל והנודע ביהודה שכל איסור מים חמים בשבת זה רק ע"י רחיצה אך טבילה מותרת אפילו במים חמים].
לסיכום: הטוב ביותר שתטבול במקווה קרה ולא חמה,ואם קשה יש להקל במקווה פושרת אך לא במים חמים,
[אך  ישנם פוסקים כנ"ל המקילים לטבול בשבת  במקווה שמימיה חמים)


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup