ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שקיות מהסופר, אכילה לפני התשלום בקופה, טעימת זיתים, פיצוחים ועוד, האם זה נחשב גזל?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שקיות מהסופר, אכילה לפני התשלום בקופה, טעימת זיתים, פיצוחים ועוד, האם זה נחשב גזל?

שאל את הרב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

שקיות מהסופר, אכילה לפני התשלום בקופה, טעימת זיתים, פיצוחים ועוד, האם זה נחשב גזל?

תשובה:

בדבר זה רבים נכשלים מחוסר ידיעה ולוקחים כמות גדולה מעל הנדרש, כדי להגדיל את מלאי השקיות בבית, ולכן אין לקחת שקיות מהסופר גם אם הקופאית מרשה כיוון שזה לא רכוש שלה, ויקח לעצמו רק מה שנדרש לו לצורך הקנייה. 

לגבי פיצוחים ושאר טעימות מותר לו לטעום מעט כדי לבדוק את זה מה שהוא רוצה, ואם זה טעים ולא מקולקל, אך לא יותר מכך. 

במחקר שנעשה נמצא שבאזורים חילוניים יש הפסד גדול לבעלי הרשתות מכל הסועדים והטועמים ללא הגבלה, אך ברשתות באזורים חרדיים אין הפסד לבעלים מחמת איסור גזל וטועמים רק לצורך בדיקה.


התשובה נמסרה ע"י הרה"ג ר' יעקב עמרם ועקנין, מורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב ביבנאל.

גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?


שאלות שאולי פספסתם:האם יש מקור לכך שאסור לשבת בפינת השולחן? לאחר סעודה בשרית מותר לאכול עוגת פרווה שנאפתה בתנור חלבי? מצאתי דם בביצה מה עושים?
[וישנם דעות המקילים לטבול אפילו במים חמים וכן העלה  מהר"י עייש  שלא אסרו חכמים כשמתכווין לשם טבילה, וכן דעת הקרבן נתנאל והנודע ביהודה שכל איסור מים חמים בשבת זה רק ע"י רחיצה אך טבילה מותרת אפילו במים חמים].
לסיכום: הטוב ביותר שתטבול במקווה קרה ולא חמה,ואם קשה יש להקל במקווה פושרת אך לא במים חמים,
[אך  ישנם פוסקים כנ"ל המקילים לטבול בשבת  במקווה שמימיה חמים)


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup