ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם מותר להניח פרחים על הארון או על המצבה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם מותר להניח פרחים על הארון או על המצבה?

שאל את הרב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

האם מותר להניח פרחים על הארון או על המצבה?

תשובה:

דבר זה מחוקות העכו"ם והאיסור חמור מאד, שהעכו"ם אינם מכירים בתחיית המתים, ולכן כדי לא לשכוח המת שמים פרחים, אבל לדידן אין יהודי מת לעולם ח"ו, רק עובר מעולם הזה לעולם אחר, וכל שינוי במקובל אצלנו בקבורה או אבלות להוסיף או לגרוע פוגע ח"ו בנפטר, ויש למחות ולא להניח לקרובים לנהוג מנהגי עכו"ם אצלנו. 

ויש לומר לקרובים שאצלנו מייפים הנפטר ומיטיבים לו בלימוד משניות ובצדקה לעלוי נשמתו, ולא במנהגי העכו"ם שעוברים בזה על בחוקותיהם לא תלכו, ואם כי נהגו בבשמים על המתים וכמבואר בברכות נג. 

היינו בשמים להעביר הסרחון ולא בפרחים כמו אצל העכו"ם. ואף כשהגויים שולחים יש להסביר להם שאצלנו לא נהוג כן, ובמקום איבה יש לקבלם ולהניחם באיזה מקום שלא יראום בבית שמתאבלים ויונח דעתם בכך. (תשובות והנהגות כרך א סימן תשיד).

 

התשובה נמסרה ע"י הרה"ג ר' יעקב עמרם ועקנין, מורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב ביבנאל.

לשו"ת בהלכה - שאלות ותשובות בהלכה לחץ כאן »
לשו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב לחץ כאן »

גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?


שאלות שאולי פספסתם:השומע רעם, הרואה ברקים וקשת
מה מברך?
האם מותר למחוק שם השם
ממחשב וכדו'?
האם יש בעיה של יחוד להיות
בציון של הצדיק מיבנאל בשעות הלילה?
[וישנם דעות המקילים לטבול אפילו במים חמים וכן העלה  מהר"י עייש  שלא אסרו חכמים כשמתכווין לשם טבילה, וכן דעת הקרבן נתנאל והנודע ביהודה שכל איסור מים חמים בשבת זה רק ע"י רחיצה אך טבילה מותרת אפילו במים חמים].
לסיכום: הטוב ביותר שתטבול במקווה קרה ולא חמה,ואם קשה יש להקל במקווה פושרת אך לא במים חמים,
[אך  ישנם פוסקים כנ"ל המקילים לטבול בשבת  במקווה שמימיה חמים)


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup