ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם צריך לטבול מגש חד פעמי בשימוש חוזר?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם צריך לטבול מגש חד פעמי בשימוש חוזר?

שאל את הרב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

שמעתי ששימוש חוזר בתבניות אלומיניום חד פעמיות מצריכות את התבנית בטבילת כלים לפני השימוש. האם זה משנה כמה פעמים השתמשתי? כלומר יש אפשרות שייחדתי תבנית חד פעמית מסוימת לצורך שימוש חוזר ואז אוכל לטבול אותה לפני השימוש, אבל לפעמים תבנית שהשתמשתי בה פעם אחת לאפיה עם נייר אפיה ונשארה ממש כמעט חדשה ולא מקומטת, האם חייב לזרוק אותה? וכן מה לגבי נייר כסף בשימוש חוזר כנ"ל?

תשובה:

נחלקו פוסקי זמננו בדין תבניות אלומיניום האם צריכים טבילה, דעת הגאון רבי עובדיה יוסף זצ"ל ועוד, שיש תורת כלי על כלי חד פעמיים, ולכן יש להטבילם ללא ברכה, בין אם זה שימוש פעם אחת או כמה פעמים.

אולם דעת הרבה מפוסקי זמננו, שכלים חד פעמיים אינם צריכים טבילה כלל אפילו אם משתמש בהם כמה פעמים, מכמה טעמים, והמקילים יש להם על מה שיסמוכו, וכמדומה שכן הוא מנהג העולם. 

(ונייר כסף אין צריך טבילה כלל).

 

התשובה נמסרה ע"י הרה"ג ר' גד סולומון, מורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב ביבנאל.

לשו"ת בהלכה - שאלות ותשובות בהלכה לחץ כאן »
לשו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב לחץ כאן »

גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?


שאלות שאולי פספסתם:בישול אחר בישול ביבש מה מברכים על פופקורן? האם יש דרך להשתמש בקמח
מלא ולנפות לבד?
[וישנם דעות המקילים לטבול אפילו במים חמים וכן העלה  מהר"י עייש  שלא אסרו חכמים כשמתכווין לשם טבילה, וכן דעת הקרבן נתנאל והנודע ביהודה שכל איסור מים חמים בשבת זה רק ע"י רחיצה אך טבילה מותרת אפילו במים חמים].
לסיכום: הטוב ביותר שתטבול במקווה קרה ולא חמה,ואם קשה יש להקל במקווה פושרת אך לא במים חמים,
[אך  ישנם פוסקים כנ"ל המקילים לטבול בשבת  במקווה שמימיה חמים)


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup