ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם אפשר להכנס לשירותים עם קמיע מצופה עור ועליו יש אבן יפה שעליה כתוב "שמע ישראל"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם אפשר להכנס לשירותים עם קמיע מצופה עור ועליו יש אבן יפה שעליה כתוב "שמע ישראל"

שאל את הרב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

קניתי את הקמיע של הצדיק מיבנאל והוא מצופה בחתיכת עור כדי לשמור עליו לאורך זמן. על העור יש אבן יפה שעליה כתוב את שתי המילים "שמע ישראל". האם מותר להיכנס עם הקמיע והעטיפה שעליו לשירותים? ומה הדין בקמיע כזה ללא הכיסוי, האם מותר להיכנס איתו לשירותים בגלל שיש עליו כמה שמות קדושים או שאסור?

תשובה:

אם רשום על הקמיע רק תיבות "שמע ישראל" ולא יותר, מותר להיכנס איתו משום שתיבות אלו אינם נחשבים לפסוק או משמעות של דברי קדושה, ולגבי הקמיע עצמו ראה מה שכתב כ"ק מוהרא"ש זצוק"ל בתשובה לשאלה האם מותר להיכנס עם הקמיע לשרותים, וזה לשונו "יכולים ללכת עם הקמיע איפה שרק רוצים, וכו', ואשרי מי שמחזיק את הקמיע הזו, אזי הקב"ה ישמור אותו מכל רע, ובוודאי צריכים על זה אמונה גדולה אז הקמיע תפעל את הפעולה" כו'. (מתוך שו"ת ברסלב כ"ז תמוז תשע"ד).


התשובה נמסרה ע"י הרה"ג ר' גד סולומון, מורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב ביבנאל.

לשו"ת בהלכה - שאלות ותשובות בהלכה לחץ כאן »
לשו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב לחץ כאן »

גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?


שאלות שאולי פספסתם:מה מברכים על פופקורן? חוקות הגויים בתפילה מוזיקלית? מה הדין לגבי שימוש במים רותחים
ממתקן שתיה חמה המצוי בחו"ל?
[וישנם דעות המקילים לטבול אפילו במים חמים וכן העלה  מהר"י עייש  שלא אסרו חכמים כשמתכווין לשם טבילה, וכן דעת הקרבן נתנאל והנודע ביהודה שכל איסור מים חמים בשבת זה רק ע"י רחיצה אך טבילה מותרת אפילו במים חמים].
לסיכום: הטוב ביותר שתטבול במקווה קרה ולא חמה,ואם קשה יש להקל במקווה פושרת אך לא במים חמים,
[אך  ישנם פוסקים כנ"ל המקילים לטבול בשבת  במקווה שמימיה חמים)


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup