ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - עסק של השכרת ציוד הגברה, מה דעת ההלכה לגבי "אופי השוכרים"?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
עסק של השכרת ציוד הגברה, מה דעת ההלכה לגבי "אופי השוכרים"?

שאל את הרב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

ברצוני לשאול, לגבי עסק של השכרת ציוד הגברה, מה דעת ההלכה לגבי "אופי השוכרים"? האם "מטרת ההשכרה" זה עניין של המשכיר או שאין זה עניינו כלל? הלא כל אחד צריך את הציוד למטרה אחרת ואין לדעת לאיזה צורך שוכר האדם את הציוד. וגם אם כן יודע המשכיר על איזה אירוע מדובר ומסתבר שזה לא אירוע ברוח ההלכה, מסוג זה או אחר, כיצד יש למשכיר לנהוג?

תשובה:

עליך לדעת כי האדם ששוכר ממך מוטלת עליו כל האחריות על הציוד, וכן על כל המשתמע מכך, זאת אומרת שאתה לא קשור בכלל למעשיו, כדוגמא שאדם משכיר בית, או רכב אין לו שום קשר למה שנעשה בבית, כן הוא גבי השכרת הציוד, שזה לא שייך אליך והוא רשאי לעשות בו מה שהוא רוצה. 

ועוד שהרי יש לו אפשרות, לשכור מאנשים אחרים, ואם לא תשכיר לו ילך לאדם אחר ואתה תפסיד את דמי ההשכרה, ולכן כיון שהוא לצורך פרנסה, וגם אם לא תשכיר לו הוא ישכיר ממשהו אחר, לכן אין זה בגדר "לפני עיור לא תתן מכשול", ואף אם אתה יודע לאיזה ארוע הוא משתמש, מותר. 

וה' יתברך יזמן לך שתעשה רק את רצונו יתברך, וישלח לך שלוחים של מצוות ומעשים טובים. בשורות טובות.


התשובה נמסרה ע"י הרה"ג ר' גד סולומון, מורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב ביבנאל.

לשו"ת בהלכה - שאלות ותשובות בהלכה לחץ כאן »
לשו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב לחץ כאן »

גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?


שאלות שאולי פספסתם:האם אפשר להכנס לשירותים
עם קמיע מצופה עור ועליו יש
אבן יפה שעליה כתוב "שמע ישראל"
מה מברכים על פופקורן? חוקות הגויים בתפילה מוזיקלית?
[וישנם דעות המקילים לטבול אפילו במים חמים וכן העלה  מהר"י עייש  שלא אסרו חכמים כשמתכווין לשם טבילה, וכן דעת הקרבן נתנאל והנודע ביהודה שכל איסור מים חמים בשבת זה רק ע"י רחיצה אך טבילה מותרת אפילו במים חמים].
לסיכום: הטוב ביותר שתטבול במקווה קרה ולא חמה,ואם קשה יש להקל במקווה פושרת אך לא במים חמים,
[אך  ישנם פוסקים כנ"ל המקילים לטבול בשבת  במקווה שמימיה חמים)


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup