ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - איסור גזל בעבודה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
איסור גזל בעבודה?

שאל את הרב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

אני עובד כפקח חניה בבית חולים, אני גר במושב צמוד לבית החולים במרחק של חצי דקה נסיעה, ברצוני לשאול האם מותר לי להמתין בביתי במקום להמתין בבית החולים, וכשיקראו לי אבוא מיד לטפל ברכב שמפריע, או שיש בזה איסור גזל שאני לא נמצא בבית החולים ממש? לפעמים זה אפילו יותר מהר ממה שיקראו לי כשאני נמצא בתוך בית החולים למעלה ולוקח לי כמה דקות כדי להגיע לחניה?

תשובה:

כל עובד במוסד ממשלתי חותם על תנאי עבודה והוראות עבודה מההנהלה, ושם בוודאי נכתב שם שאתה צריך להיות בשטח בית החולים,  ואם אתה לא נמצא באזור אינך עושה את מלאכתך נאמנה, ובפרט שאדם נמצא בביתו מרגיש חופשי ויש לו עוד מטלות לעשות, א"כ נמצא שגוזל את בעל הבית, אמנם אם מנהל בית החולים התנה עמך בפירוש שיכול אתה לעשות כן, מותר לך, והכל תלוי בתנאי השטח והמציאות, בהצלחה גדולה.


התשובה נמסרה ע"י הרה"ג ר' גד סולומון, מורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב ביבנאל.

לשו"ת בהלכה - שאלות ותשובות בהלכה לחץ כאן »
לשו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב לחץ כאן »

גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?


שאלות שאולי פספסתם:יש לי בחדר ספרי קודש האם
מותר לי להתלבש בחדר?
האם מותר לחסידי ברסלב
להשתמש במעלית שבת?
האם צריך לטבול מגש חד פעמי
בשימוש חוזר?
[וישנם דעות המקילים לטבול אפילו במים חמים וכן העלה  מהר"י עייש  שלא אסרו חכמים כשמתכווין לשם טבילה, וכן דעת הקרבן נתנאל והנודע ביהודה שכל איסור מים חמים בשבת זה רק ע"י רחיצה אך טבילה מותרת אפילו במים חמים].
לסיכום: הטוב ביותר שתטבול במקווה קרה ולא חמה,ואם קשה יש להקל במקווה פושרת אך לא במים חמים,
[אך  ישנם פוסקים כנ"ל המקילים לטבול בשבת  במקווה שמימיה חמים)


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup