ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם מותר לאשה הנמצאת בעזרת נשים לקנות עלייה לספר תורה או פתיחת ההיכל?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם מותר לאשה הנמצאת בעזרת נשים לקנות עלייה לספר תורה או פתיחת ההיכל?

שאל את הרב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

האם מותר לאשה הנמצאת בעזרת נשים לקנות עלייה לספר תורה או פתיחת ההיכל, עבור בעלה, או שרוצה לעשות זאת לעילוי נשמת הוריה או קרובי משפחתה?

תשובה:

דבר זה עורר על כך כ"ק אדמו"ר מוהרא"ש זצוק"ל, ושלח לנו לטפל בזה, וזלה"ק:

"שמעתי שהתחיל להיות בבית המדרש מנהג חדש, שאשה קונה עליות מעזרת נשים וכו', אני מוכרח להגיד לך שתיכף תאסור את זה, כי קול באשה ערוה ואין על זה שום היתר, ועוד מעט יהיה צחוק מכאיב שכל הנשים יצעקו מעזרת הנשים, זאת נותנת חמישים שקל לשלישי, וזאת צועקת שנותנת שמונים שקל, וכך יהיה חנגה שלמה, וצחוק מכאיב, וזה בא לידי קלות ראש, בשום פנים ואופן אסור שאשה תקנה עליות, אם היא רוצה לאיזה זכות של ההורים שלה, שתשלח את בעלה או את אחר שיקנה את העלייה, אבל לא שאשה תקנה למישהו עלייה, דבר זה עוד לא שמעו בשום מקום, ואני מתנגד על זה בתכלית ההתנגדות". מכתב מיום כ"ג אדר א' התשס"ח. 

לכן לאחר דברים כאלו אין מה להוסיף, ואין שום היתר בדבר.


התשובה נמסרה ע"י הרה"ג ר' גד סולומון, מורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב ביבנאל.

לשו"ת בהלכה - שאלות ותשובות בהלכה לחץ כאן »
לשו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב לחץ כאן »

גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?


שאלות שאולי פספסתם:כיצד מכשירים לפסח בקבוק של
תינוק שהיה בו סימילק?
בישול אחר בישול ביבש האם צריך לטבול מגש חד פעמי
בשימוש חוזר?
[וישנם דעות המקילים לטבול אפילו במים חמים וכן העלה  מהר"י עייש  שלא אסרו חכמים כשמתכווין לשם טבילה, וכן דעת הקרבן נתנאל והנודע ביהודה שכל איסור מים חמים בשבת זה רק ע"י רחיצה אך טבילה מותרת אפילו במים חמים].
לסיכום: הטוב ביותר שתטבול במקווה קרה ולא חמה,ואם קשה יש להקל במקווה פושרת אך לא במים חמים,
[אך  ישנם פוסקים כנ"ל המקילים לטבול בשבת  במקווה שמימיה חמים)


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup