ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ילד עם ציצית קרועה מה עושים? שמעתי שזה אסור ללכת עם ציצית קרועה אפילו לילד קטן
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ילד עם ציצית קרועה מה עושים? שמעתי שזה אסור ללכת עם ציצית קרועה אפילו לילד קטן

שאל את הרב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

ילד עם ציצית קרועה מה עושים? שמעתי שזה אסור שיהיה עם ציצית קרועה אפילו ילד קטן. לפעמים הילדים קורעים את הפתילים תוך כדיי משחק ולא שמים לב לזה.

תשובה:

חובת הציצית היא בבגד שיש לו ארבעה כנפות, ולכן יותר חמור ללכת עם ציצית פסולה מאשר ללכת בלי כי מהתורה חייב רק בבגד עם ארבע פינות מרובעות, וכיוון שמצוי שלילדים הציציות נקרעות ונפסלות הפתרונות הם: שיכניסו את הפתילים לתוך המכנסיים או יעשו להם כיס פנימי בהם יתחבו את הציציות על מנת שלא יקרעו ולא יפסלו.


התשובה נמסרה ע"י הרה"ג ר' יעקב עמרם ועקנין, מורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב ביבנאל.

לשו"ת בהלכה - שאלות ותשובות בהלכה לחץ כאן »
לשו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב לחץ כאן »

גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?


שאלות שאולי פספסתם:האם מותר לסחוט לימון לתוך
כוס תה בשבת?
האם מותר לסחוט פירות בשבת? האם מותר לגדל בבית דגים טורפים
מסוגי טקסס, תוכי, חתול וכד'?
[וישנם דעות המקילים לטבול אפילו במים חמים וכן העלה  מהר"י עייש  שלא אסרו חכמים כשמתכווין לשם טבילה, וכן דעת הקרבן נתנאל והנודע ביהודה שכל איסור מים חמים בשבת זה רק ע"י רחיצה אך טבילה מותרת אפילו במים חמים].
לסיכום: הטוב ביותר שתטבול במקווה קרה ולא חמה,ואם קשה יש להקל במקווה פושרת אך לא במים חמים,
[אך  ישנם פוסקים כנ"ל המקילים לטבול בשבת  במקווה שמימיה חמים)


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup