ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - דיקור סיני או מסז' רפואי לאשה ע"י גבר ולהפך ע"י אשה לגבר האם זה בעיה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
דיקור סיני או מסז' רפואי לאשה ע"י גבר ולהפך ע"י אשה לגבר האם זה בעיה?

שאל את הרב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

דיקור סיני או מסז' רפואי לאשה ע"י גבר ולהפך ע"י אשה לגבר האם זה בעיה?

תשובה:

בכל הטיפולים שאשה צריכה לעבור עדיף ומומלץ וחובה להשתדל אפילו הרופאה בשכר והרופא חינם, יש ללכת אצל רופאת נשים אלא אם כן הוא רופא מאוד מומחה בתחום הזה ואין תחליף, ובמצב שרק רופא נשים בנמצא, תלך עם בעלה כדי להפקיע את בעיית הייחוד. 

ובספר 'תשובות והנהגות' צווח על המכשלה שנגרמה על הליכת נשים אצל רופאים זכרים, וקרו מקרים חמורים של בעיות בעריות וניאוף, כי רובם של הרופאים פרוצים בעריות. 

גם בדיקור סיני יש מענה למצוא אשה שמתמחית בדיקור ולא ללכת אצל גבר, אלא אם כן אין מענה אחר ורק עם הבעל ובצניעות הראויה, וראוי לשאול רב לפני שהולכים לטיפול.


התשובה נמסרה ע"י הרה"ג ר' יעקב עמרם ועקנין, מורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב ביבנאל.

לשו"ת בהלכה - שאלות ותשובות בהלכה לחץ כאן »
לשו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב לחץ כאן »

גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?


שאלות שאולי פספסתם:הוזמנתי לחתונה שנערכת בחצר כנסייה
האם מותר לי ללכת?
האם מותר לשחק עם ספינר בשבת? האם מותר לברך על שתי מאכלים
ביחד כשעל אחד מהם כבר בירכתי
[וישנם דעות המקילים לטבול אפילו במים חמים וכן העלה  מהר"י עייש  שלא אסרו חכמים כשמתכווין לשם טבילה, וכן דעת הקרבן נתנאל והנודע ביהודה שכל איסור מים חמים בשבת זה רק ע"י רחיצה אך טבילה מותרת אפילו במים חמים].
לסיכום: הטוב ביותר שתטבול במקווה קרה ולא חמה,ואם קשה יש להקל במקווה פושרת אך לא במים חמים,
[אך  ישנם פוסקים כנ"ל המקילים לטבול בשבת  במקווה שמימיה חמים)


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup