ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם זה משנה של מי הכסף שנתתי לצדקה לכבוד רבי נחמן מברסלב בציון הקדוש?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם זה משנה של מי הכסף שנתתי לצדקה לכבוד רבי נחמן מברסלב בציון הקדוש?

שאל את הרב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

שלום רב, ידוע שכשמגיעים לציון של רבנו הקדוש רבי נחמן מברסלב נוהגים לתת פרוטה לצדקה לזכותו. רציתי לשאול במידה וסבתא שלי נתנה לי 100 יורו לטיול לאומן לבזבוזים, והמרתי את הכסף לדולרים ושמתי דולר אחד לצדקה ואמרתי שזה לכבוד נשמת רבנו בציונו הקדוש, וכשחזרתי לארץ ההורים שלי החליטו להשתמש בכסף שהיא נתנה לי גם בשבילם (לטיסות לחו"ל שלהם, אין לי בעיה עם זה), האם הצדקה שנתתי מהכסף נחשבת מהכסף שלי וקיימתי את דברי רבינו? כי בעיקרון היא הביאה לי את הכסף אלא שאת הרוב החזרתי (אני שואלת כדי לוודא שקיימתי את עצת רבינו כמו שצריך מהכסף שלי כי אם הם לוקחים להם את הכסף אז אולי הפרוטה לצדקה זה מהכסף שלהם? או שזה לא משנה של מי הכסף העיקר שנתתי צדקה לכבודו בציון הקדוש? תודה רבה.

תשובה:

זאת זכות גדולה להיות על ציון רבינו ז"ל ולומר שם את התיקון הכללי ולתת פרוטה לצדקה לזכותו, וכוונת רבינו ז"ל בתמימות ופשיטות, וזה קיימת ועשית ברוך ה', ולא משנה של מי הכסף, את היית השליחה לדבר המצוה, ועוד הכסף הזה קבלת מסבתא שלך במתנה גמורה על מנת לבזבז, ואע"פ שלא בזבזבת ונתת להורים מכל מקום הכסף הזה שנתת לצדקה הוא היה שלך וזה הזכות הכי גדולה לתת לצדקה במקום לבזבז את הכסף וכו'.

ה' יזכנו להגיע לציון רבינו ז"ל גם השנה בראש השנה ולקבל את כל התיקונים, ושיהא לנו שנה טובה ומתוקה.

 

התשובה נמסרה ע"י הרה"ג ר' גד סולומן, מורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב ביבנאל.


לשו"ת בהלכה - שאלות ותשובות בהלכה לחץ כאן »
לשו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב לחץ כאן »

גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?


שאלות שאולי פספסתם:דיקור סיני או מסז' רפואי לאשה ע"י
גבר ולהפך ע"י אשה לגבר האם זה בעיה?
האם מותר לאכול נקניקיות? שמעתי
שיש בהם שאריות של נוצות וצפרניים וכו'?
האם מותר לברך על שתי מאכלים ביחד
כשעל אחד מהם כבר בירכתי
[וישנם דעות המקילים לטבול אפילו במים חמים וכן העלה  מהר"י עייש  שלא אסרו חכמים כשמתכווין לשם טבילה, וכן דעת הקרבן נתנאל והנודע ביהודה שכל איסור מים חמים בשבת זה רק ע"י רחיצה אך טבילה מותרת אפילו במים חמים].
לסיכום: הטוב ביותר שתטבול במקווה קרה ולא חמה,ואם קשה יש להקל במקווה פושרת אך לא במים חמים,
[אך  ישנם פוסקים כנ"ל המקילים לטבול בשבת  במקווה שמימיה חמים)


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup