ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - קין הרג את הבל ופחד שאנשים יתנכלו לו, מי הם האנשים? הרי נשארו רק הוריו
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
קין הרג את הבל ופחד שאנשים יתנכלו לו, מי הם האנשים? הרי נשארו רק הוריו

שאל את הרב - שאלות ותשובות בהלכה

שאלה:

לפני כמה שבועות התארחנו אצל משפחה בהמבורג. האישה שאלה שאלה מאוד מעניינת. לאחר שקין הרג את הבל הוא פחד שאנשים יתנכלו לו, והקדוש ברוך הוא הטביע לו אות כדי להגן עליו. איך זה שהיו עוד אנשים אם אדם וחוה הם היחידים שנבראו ואז הם ילדו את קין והבל. מאיפה באו עוד אנשים. האם יש אנשים נוספים שנבראו, שלא מסופר עליהם?

תשובה:

שאלה טובה שאלת, וכבר פירש רש"י וזה לשונו: "וישם ה' לקין אות, חקק לו אות משמו במצחו, דבר אחר, כל מוצאי יהרגני – הבהמות והחיות, אבל בני אדם עדיין לא היו שיירא מהם רק אביו ואמו, ומהם לא היה ירא שיהרגוהו, אלא אמר עד עכשיו היה פחדי על כל החיות, כמו שכתוב "ומוראכם וחיתכם" וכו', ועכשיו בשביל עוון זה לא ייראו ממני החיות ויהרגוני, מיד וישם ה' לקין אות, החזיר מוראו על הכל", עכ"ל.

כלומר, קין היה לבדו בעולם ולא היה עוד אנשים בעולם אלא הוא לבדו, ולא פחד מאביו ומאמו, אלא ביקש מהקדוש ברוך הוא שיגן עליו מהבהמות והחיות שלא יהרגוהו, משום שעשה מעשה בהמה הטורפת שרצח את אחיו, והגמרא אומרת  (שבת קנה:), "אין חיה רעה שולטת באדם אלא אם כן נדמית לו כבהמה",  והקדוש ברוך הוא נענה לבקשתו והחיות פחדו ממנו ולא הזיקוהו.

 

התשובה נמסרה ע"י הרה"ג ר' גד סולומן, מורה צדק בבית ההוראה 'צדק ומשפט' של חסידי ברסלב ביבנאל.


לשו"ת בהלכה - שאלות ותשובות בהלכה לחץ כאן »
לשו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב לחץ כאן »

גם אתם רוצים לשאול שאלות בהלכה?


שאלות שאולי פספסתם:דיקור סיני או מסז' רפואי לאשה ע"י
גבר ולהפך ע"י אשה לגבר האם זה בעיה?
האם מותר לאכול נקניקיות? שמעתי
שיש בהם שאריות של נוצות וצפרניים וכו'?
האם מותר לברך על שתי מאכלים ביחד
כשעל אחד מהם כבר בירכתי
[וישנם דעות המקילים לטבול אפילו במים חמים וכן העלה  מהר"י עייש  שלא אסרו חכמים כשמתכווין לשם טבילה, וכן דעת הקרבן נתנאל והנודע ביהודה שכל איסור מים חמים בשבת זה רק ע"י רחיצה אך טבילה מותרת אפילו במים חמים].
לסיכום: הטוב ביותר שתטבול במקווה קרה ולא חמה,ואם קשה יש להקל במקווה פושרת אך לא במים חמים,
[אך  ישנם פוסקים כנ"ל המקילים לטבול בשבת  במקווה שמימיה חמים)


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup