ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - לאיזה רב בברסלב כדאי להתקרב?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
לאיזה רב בברסלב כדאי להתקרב?

שאלה:

מאת אבי:
שלום וברכה לרב. זכיתי להכיר את חסידות ברסלב לפני כשנתיים, וכבר הייתי באומן פעם אחת. בהתחלה חשבתי שברסלב היא דבר אחד, אבל לאט לאט הבנתי שיש כל מיני קבוצות בברסלב, וכל מיני שיטות וכו', ורבנים שונים. מאז אני מבולבל ולא יודע לאיזה רב כדאי לי להתקרב או לאיזה פלג, מה הרב ממליץ?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר בשלח ח' שבט ה'תשע"ב

שלום וברכה אל אבי נרו יאיר ויזרח

לנכון קבלתי את מכתבך.

 הנה רביז"ל אמר (חיי מוהר"ן סימן שיט) אני אעשה מכם כיתות כיתות, וכך היה מעולם כמה וכמה תלמידים של רביז"ל שאחר הסתלקותו משך אליו אנשים והדריך אותם על פי דרך רביז"ל, כמו הרה"ח רבי שמואל אייזיק ז"ל וכן הרה"ח רבי יודל מדאשיב ז"ל ועוד הרבה תלמידי רביז"ל, וכן מוהרנ"ת ז"ל ואחר כך תלמידי מוהרנ"ת ז"ל כל אחד המשיך עדה שלימה, וכן אחר כך תלמידי תלמידיו וכו' עד היום הזה. וכולם אהובים וכולם ברורים וכל זמן שמדברים תמיד רק מעצותיו הקדושים של רביז"ל כדאי לקבל מכולם. וכל אחד ימשוך עצמו רק למקום שמרגיש יותר חיות וכו', אבל העיקר לזכור מה שאמר רביז"ל (לקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"א) שיש מנהיגים שלא יכולים להנהיג עצמם ואיך יוכלו להנהיג אחרים? ואמר רביז"ל (שיחות הר"ן סימן נ"א) את זה תקבלו ממני שלא יטעה אתכם העולם, כי העולם מטעה מאד.

ולכן אשרי מי שמתקרב אל אחד מאנשי שלומינו שיחזק אותך לקיים עצותיו של רביז"ל בתמימות ובפשיטות, תפילה והתבודדות ושיעורים כסדרן על פי סדר דרך הלימוד של רביז"ל (עיין שיחות הר"ן סימן ע"ו) ולכן אתה צריך לדעת כי כך אמר התנא הקדוש (אבות פרק ו') אין מלוין לו לאדם לא כסף ולא זהב ולא אבנים טובות ומרגליות אלא תורה ומעשים טובים בלבד.

ולכן רק מי שמחזק אותך שתתבודד ותתפלל אליו יתברך וכן שתתמיד בלימוד תורה, אצלו תשאר. רק תהיה פיקח ואל תטעה את עצמך כלל ואז טוב לך כל הימים.

 

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 1.
    • מאת: גיא
      כל הכבוד לאנשי האתר היקרים, רעיון נפלא השו"ת, פשוט אין מילים, הצדיק הקדוש מוהרא"ש שליט"א בכמה מילים פשוטות יכול למלט אותנו מהרוח סערה, ישר לרבינו ז"ל!
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup