ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אחרי החתונה עשיתי עבירות חמורות. מה התיקון?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אחרי החתונה עשיתי עבירות חמורות. מה התיקון?

שאלה:

מאת משה:
אני בן 26, לצערי אחרי החתונה עשיתי עברות חמורות. עכשיו אני רוצה לחזור בתשובה ולא יודע מה לעשות. האם הרב יכול להדריך אותי? אני רוצה להתחזק. תודה, אני אוהב את הקהילה שלכם מאוד.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר משפטים כ' שבט ה'תשע"ב

שלום וברכה אל משה נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך לדעת שעוון אשת איש זה חמור מאד מאד, עד כדי כך שאמר רביז"ל (ספר המדות אות ניאוף סימן כ"ז) הבא על אשת איש סוף שבא לידי שפיכת דמים, ואמר (שם אות גאוה סימן כ"ה) מי שיש בו גסות לסוף נכשל באשת איש, והוא כעובד עבודה זרה, וכאילו כופר בעיקר, וכאילו בא על העריות כולם, וכאילו בנה במה ומתמעט מחשיבותו ואיננו, וראוי לגדעו כאשירה, גם אין עפרו ננערת, ושכינה מיללת עליו.

מכל זה תבין את חומר העוון הזה, ולכן עצתי שתיכף ומיד תיסע אל ציון רביז"ל בעיר אומן, ותשהה שם שבוע ימים, העיקר שתהיה שם שבת, כי רביז"ל אמר (חיי מוהר"ן סימן רצ"ז) השבתים ששובתים אצלי הם גדולים וטובים יותר משבעה פעמים תענית משבת לשבת; ואם אפשר שכל השבוע ימים שתשהה שם שיהיה לך תענית דיבור, ומלבד שתאמר שמה אצל ציון רביז"ל את התיקון הכללי העשרה מזמורי תהלים והתפלה של מוהרנ"ת ז"ל אחר זה, תסיים שם כל ספר תהלים, ושב ורפא לך.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

 

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup