ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם יש בדורנו צדיקים שזוכים לגילוי אליהו?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם יש בדורנו צדיקים שזוכים לגילוי אליהו?

שאלה:

מאת דוד:
האם יש בדורנו צדיקים שזוכים לגילוי אליהו?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר משפטים כ' שבט ה'תשע"ב

שלום וברכה אל דוד נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

יש פתגם "מי שיודע אינו אומר ומי שאומר אינו יודע", ולכן חבל לחטט סתם בענינים שלא נוגעים אליך.

הבעל שם טוב הקדוש זי"ע החזיק פעם את נכדו הבעל "דגל מחנה אפרים" על ברכו כשהיה ילד קטן, ואמר לו פה יושב אדם ושומע תורה לא מפי מלאך ולא מפי שרף אלא מפי הקדוש ברוך הוא בעצמו, והוא מפחד בכל רגע שלא יפול בנוקבא דתהומא רבה על ידי משהו גיאות. וכן התבטא פעם לתלמידיו הקדושים "כמה אדם צריך להתייגע עד שיזכה לגילוי אליהו הנביא, וכמה טרחות ויגיעות אדם צריך להתייגע ולטרוח שיזכה למדריגה כזו שאליהו הנביא יבקש רשות להכנס בביתו [כי רבו של הבעל שם טוב הקדוש זי"ע היה אחיה השילוני, שהיה רבו של אליהו הנביא, וכשרצה להכנס היה צריך לדפוק על הדלת ולבקש רשות], אף על פי כן הוא מפחד כל רגע שלא יפול בנוקבא דתהומא רבה על ידי משהו גיאות וישות" וכו'.

פעם שאלו את הרב החסיד מורם מעם ר' אברהם בן ר' נחמן מטולטשין ז"ל האם יש היום מי שזוכה לגילוי אליהו הנביא? ענה ואמר יש מדריגות שהם הרבה יותר גבוהות מגילוי אליהו הנביא.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup