ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני נמצא בקשיים כלכליים ועומד להתגרש. לעשות זאת?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני נמצא בקשיים כלכליים ועומד להתגרש. לעשות זאת?

שאלה:

מאת אלתר:
אני עומד בפני גירושין מאשתי, נמצא בקשיים כלכלים ובמצב רוח ירוד. אשמח לדעת תשובה האם להתגרש?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר משפטים כ"ג שבט ה'תשע"ב

שלום וברכה אל אלתר נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל הקפיד מאד מאד לא להתגרש, ואמר (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן צ') אם היא אשה רעה תזהר לבל תבגוד בה, רק תקבל באהבה, ועל ידי זה אינך רואה פני גיהנום וכו', וידוע מה שאמרו חכמינו הקדושים (גיטין צ:) כל המגרש אשתו ראשונה אפילו מזבח מוריד עליו דמעות.

ולכן חס ושלום שאל תתגרש מפני קשיים כלכליים וכו' וכו'.

יש קונטרס נפלא בשם "למה להתגרש", וראוי לך לחזור הרבה בהקונטרס הזה, ואז תראה מה זה השטות הזה להתגרש וכו', ובפרט מפני קשיים כלכליים וכו', ואין זה אלא דמיון גדול שהס"מ מסית אותך להתגרש וכו', וזכור תזכור שאחר כך תתחרט ותהיה מהצועקים ואינם נענים.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup