ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם זה בסדר שאני מתפלל בסידור עם "כוונות"?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם זה בסדר שאני מתפלל בסידור עם "כוונות"?

שאלה:

מאת אליהו:
לכבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א שלום רב. קיבלתי לא מזמן סידור "עבודת הקודש" עם כוונות פשוטות בדרך הסוד והתחלתי להתפלל בו, וראיתי גם אחד מהרבנים בבית הכנסת שבו אני מתפלל שמתפלל מאותו סידור גם כן. אבל לפני כמה ימים נתקלתי בתורה ק"כ בליקוטי מוהר"ן חלק ב', ששם רבינו אמר לאחד ממקורביו שלמד את כתבי הארי ז"ל, שלא להתפלל עם כוונות, אלא רק יכוון את פירוש המילים כפשוטו. ורציתי לדעת האם אני עושה נכון כאשר אני מתפלל מאותו סידור, שחוץ מפירוש המילים יש בו עוד כמה כוונות ומילואים. אודה לכם מאוד אם תענו לשאלתי.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר משפטים כ"ג שבט ה'תשע"ב

שלום וברכה אל אליהו נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

ידוע דעת רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן ק"כ) שרביז"ל הזהיר את תלמידיו אפילו אותם שהוא ציווה ללמוד קבלה, אבל כשבא להתפלה שיכוונו רק פירוש המילות, לקשר את המח מחשבה אל הדיבור מה שמדבר.

הבעל שם טוב הקדוש זי"ע אמר, אחר כל השגותיו הנוראים שזכה להשיג בהשגת אלקות, כשבא לתפלה הוא זורק את הכל והוא מתפלל בתוך הסידור כמו ילד קטן (כאומר בלי שום שכל והשכלות כלל, רק בתמימות ופשיטות לדבק את עצמו בתיבות התפלה, ולכוון פירוש המילות).

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מלאו בטופס 'צור קשר' את השאלה שלכם. מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup